[ Tulumba @ 22.04.2011. 20:00 ] @
Pozdrav,

Evo unazad mesec dana pokusavam da nadjem neki materijal odakle bi covek mogao da nauci koji je pravilan pristup za projektovanje aplikacije koju bi realizovau pomocu Silverlight-a i pravo da vam kazem vec mi muka.
Zamolio bih nekog od iskusnijih .NET programera da preporuci neku literaturu tipa knjiga, blog, tema na ovom forumu ili slicno koja se bavi temom pristupa resavanju problema pomocu ove tehnologije. U sustini najbolje bi bilo neka knjiga kroz koju se resava konkretan primer poslovne aplikacije.

Da obrazlozim.
Ja imam iskustvo odranije u Delphi, C++, C#, ASP.NET, ali imam pauzu od dve godine u programiranju i sada sam dobio ponudu u firmi gde radim da napravim jedan informacioni sistem koji bi optimizovao trenutnu administraciju. Ukratko zahtevi su da se sa web stranice preuzimaju rezervacije i ubacuju u zajednicku bazu gde bi dalje bile obradjivane. Nesto kao kad rezervisete kartu za let, provera slobodnih termina pa rezervacija. Rok mi je do oktobra pa sam razmisljao da ujedno naucim novu tehnologiju, odnosno da se reaktiviram na polju .NET-a.
E sad sistem ce biti prilicno kompleksan pa mi je puno zdraviji pristup da se malo teoriski potkujem da mi posle ne bi sve izaslo na nos sa mojim standardnim "dodjoh, videh, isprogramirah" pristupom koji je radio za jednostavnije stvari.

ako ko moze pomoci, hvala mu,
pozzz
[ Dusan Kondic @ 23.04.2011. 07:28 ] @
Da bi savladao rad sa bazama podataka u Silverlight-u potrebno je da naučiš i Linq i WCF
tako da oktobar ne izgleda ni tako daleko.
Ako hoćeš da "premostiš" do stvarnog savladavanja tehnologija, pogledaj primer
http://www.codeproject.com/KB/...ht/SilverlightWcfDatabase.aspx.
[ anaxim @ 25.04.2011. 11:41 ] @
Ne bih da bude da kradem temu, ali hteo bih i ja da postavim jedno pitanje vezano za samu platformu.
Sta se desava sa WPF i Silverlightom posto na raznim blogovima na netu i ponekoj temi na ovom forumu vidim kako neki ocenjuju da je to tehnologija koju microsoft napusta i da se prvenstveno fokusiraju na HTML5. Ako trebam da biram izmedju JavaScripta i C# + Silverlight radije bih odabrao ovo drugo, ali ukoliko ce i ova tehnologija brzo da bude napustena (a savladavanje samog frameworka nije bas lagano) onda bih radije presao na neki od JavaScript GUI frameworkova + web services.

Dakle sta pretpostavljate da ce se dogoditi u buducnosti?
[ logic_rabbit @ 25.04.2011. 18:10 ] @
Citat:
Dakle sta pretpostavljate da ce se dogoditi u buducnosti?


Microsoft ce i dalje forsirati Silverlight za intranet biznis aplikacije i eventualno na nekim svojim platformama tipa Windows Phone ili XBox, ali generalno na polju web aplikacija siroke namjene Microsoft ide sa HTML 5 + ASP.NET MVC
[ anaxim @ 25.04.2011. 18:41 ] @
A sta ce biti sa destkop aplikacijama? Kako su krenuli to cemo dobiti neki GUI toolkit takodje baziran na HTML5 koji ce kontrole da iscrtava na canvasu :).