[ G_baby @ 27.04.2011. 00:22 ] @
Pozz svima imam k800 i razmisljam da ubacim novi firmware trazio sam razne firmware a nisam mogao ni jedan da nadjem da ima i njemacki jezik nasao sam na nekom njemackom sajtu novi firmware i ima njemacki ali nezz koji da skinem strah me da ne zaj**** nesta :S ako mi ko moze pomoci da mi kaze koji da stavim evo link

http://www.handy-faq.de/forum/...n_k800i_firmware_download_105/

takodje ovaj custom pack nezz koji ovaj drugi pise da moram ubaciti i firmware koji podrzava eu5! mogul ovaj prvi staviti bez problema??

http://www.handy-faq.de/forum/...00i_custom_files_download_289/

hvala punoo!
[ ZZIKA @ 27.04.2011. 10:06 ] @

Da li je telefon skinut sa neke mreže ( dekodiran ) ?

Ako jeste, najverovatnije će ti se posle promene softvera ponovo ukodirati (zaključati na mrežu).


Ako želiš da imaš i srpski i nemački jezik u telefonu, to kod K800 mislim da teško da će moći. Možda u nekom brendiranom Vodafone ili Tmobile softveru, ali u originalnom SonyEricsson paketu nećeš naći. Postoji mogućnost da se izvede, ali ... veliko je cimanje da se to odradi.

Šta će ti uopšte novi softver? Šta god da od softvera ubaciš u taj telefon, ništa se bitno neće promeniti.

Osim ako nisi neka cepidlaka, pa ti svaka sitnica smeta - mislim da nema svrhe raditi to što si naumio.
[ miki069 @ 27.04.2011. 13:05 ] @
Taj "novi" softver će biti iz 2007-me godine.
Kao što reče Žika, samo ćeš zaključati telefon i onda u servis da plaćaš otključavanje.
[ Nozzlezator @ 27.04.2011. 13:19 ] @
Zakljucace samo ako je skidan i ako je CID53 jer nece moci da odradi patch za unlock sim kartice - sa originalnom karticom i to moze ;) Sa novom verzijom softvera dobija poboljsanu autonomiju i dosta bagova ispravljenih... Ako je telefon CID52 moze da radi sa njim sta hoce - a ako je CID53 onda je malo teze ali nije nemoguce.... Za pocetak neka pogleda topsony sajt - tamo ima sve sto mu treba....
[ miki069 @ 28.04.2011. 00:11 ] @
Ako je telefon otklučan pečovanjem zaključaće ga koji god CID mu bio.
Ako je otključan bez peča neće ga zaključati.
Preko SEUS-a će mu na kvarno dići CID na 53 u svakom slučaju.
Kad ga zaključa mora u servis.
[ Nozzlezator @ 28.04.2011. 10:17 ] @
Jeste zakljucace ga ali na CID52 ce moci da odradi sim unlock patch u kucnoj radinosti i eliminise servis;) Procedura je vrlo jednostavna za cid52 na cid 53 moze da primeni patch samo ako ima originalnu kraticu mreze sa koje je skinut ;)
Meni je softver bio jedan od prvih u telefonu a posle odradjenog flashovanja na zadnju verziju dobio sam ubrzanje oko 30% ;)
[ ZZIKA @ 28.04.2011. 12:01 ] @

Ubrzanje od 30% promenom softvera ne deluje mi ni blizu realnog. Pre će biti da ti je telefon bio prepun kojekakvog đubreta koje ga je usporavalo, pa kada si ga preflešovao, ujedno si to i obrisao i rasteretio telefon. To bi ti i najobičniji Factory reset završio.


[ Nozzlezator @ 28.04.2011. 13:27 ] @
Ne - telefon je kupljen polovan sa vec odradjenim resetom - softver u njemu je bio vodafonov a sadasnji je genericki sony eriksonov ;)
[ miki069 @ 28.04.2011. 23:44 ] @
Ako koristi SEUS za promenu softvera onda 100% dobija dignut CID na najveći mogući (53) i zaključan telefon.
Sam ga otključati neće moći.
Vodafone K800 ima drugačija 2 dugmića ispod displeja.
Na običnom K800 je levo za internet a desno šort-lista.
Na Vodafone su zelena i crvena slušalica.
Kad se debrendira više menja im se funkcija.
Meni su ljudi vraćali telefone zbog toga.
I onda muka živa da im vratim glupi Vodafone softver.