[ aleksej77 @ 27.04.2011. 22:45 ] @
Imam firmu, njom sam zaokupiran. Imam jedan lokal u Novom Sadu. Hteo sam da ulozim u nesto sto nema veze sa mojom delatnoscu.
Lokal ima 17 km2, ulicni je. Imao sam 100 ideja, pogotovo vezano za moj posao, ali definitivno zelim da pokrenem nesto novo.
Treba reci da je prednost da recimo imam na postojecem poslu radnike koji rade od kuce preko kompjutera, i da recimo ako bi otvorio nesto gde nema konstantnog cimanja, dosta njih je izrazilo zelju da radi jos nesto uz ovaj posao preko kompjutera.Znaci ne bi imao troskove kao kada bi platio radnika koji bi samo radio u lokalu.Takodje mogu i da ulozim prilicno u lokal. Znaci troskovi zakupa bi bili 0 , troskovi radnika u dve smene, sigurno ne preko 10.000 jer vec primaju platu, i toliko su rekli da bi trazili ako bi radili i preko kompjutera i u lokalu, bilo sta.Takodje 0 troskova za firmu, jer vec placam sve to. Znam, reci cete da treba da radim ono sto znam, ali neka radnja za carape, ili slicno bi moglo da se otvori bez nekog posebnog znanja, pretpostavljam.Znaci poenta je da mogu da smanjim prilicno troskove, a ne bi bio nezadovoljan, ako bi bruto prihod bio oko 400-500e.
[ Boris Tadić @ 28.04.2011. 10:28 ] @
Zar nije 100 puta normalnije da izdaš lokal za 200-250 eura ? Ako si to već pokušao, zar ti ništa ne govori to što ga niko neće ?

Za šta god da se odlučiš, ti ljudi što pristaju da rade mesec dana za po 5000 dinara nisu baš punih stomaka, pa ti nemaš jednu jedinu realnu osnovu da očekuješ bilo kakvu njihovu volju za kvalitetnim radom, a ucenjivanje smanjenjem "prve" plate može samo da ti se o glavu obije, ali ovaj put stvarno. Zarada malih prodavnica najviše zavisi od ljubaznosti radnika, pa tek onda od prometa ulice i cene proizvoda. A ljubaznost se ne dobija za kikiriki i semenke.

[Ovu poruku je menjao Boris Tadić dana 28.04.2011. u 11:44 GMT+1]
[ aleksej77 @ 28.04.2011. 14:50 ] @
Hvala sto si se javio na temu.Prvo,bilo bi lepo da procitas pazljivije moj text,tada ces videti da ne ucenjujem nikoga,i da ti ljudi vec primaju plate. Drugo,za moj lokal se ne moze dobiti vise od 150e.