[ AvramKovacevic @ 28.04.2011. 12:10 ] @
Ovako, čitao sam mnogo o ovome i zainteresdovalo me je. Zanima ne kako da napravim legal , ako je to uopšte moguće, tv kanal. Video sam da su neki napravili ilegalnu tv stanicu, ali bih ja ipak za ovu legalnu verziju.
Nabavio sam program Deejaysystem video VJ2 3.3.0 i Odličan je. Šta mi sve treba od opreme(antene... i ostalo..). Koliko košta antena koja ima domet...oko...5km? I gde da nabavim antenu i šta mi je potrebno od kompjuterske opreme? (Da li neka kartica, msm na ono gde da ukljuičim antenu.) I gge sve to da legalizujem? I koliko sve to košta?
Hvala!
[ Stranger2 @ 28.04.2011. 18:36 ] @
Danas se tezi tome da se posao TV kanala odvoji od distribucie tj. slanja tog signala do gledaoca. Znaci tebe ne bi trebalo da zanima antena vec da napravis ugovor sa distributerom npr. nekom kablovskom kompanijom preko koje bi ljudi mogli gledati zvoj kanal.

U tom slucaju se takodje koristi sistem usmerenih antena koje salju signal od vaseg Tv studija do distributera ali to ne treba sam da kupujes vec ti oni moraju dati precizne zahteve sta kako i gde.

U najeftinijem slucaju ti mozes imati Tv kanal koji samo pusta gotovi video tako da ne moras da se bavis proizvodnjom programa vec sam opustanjem. Za pustanje ti je u najjeftinijem slucjau dovoljan jedan kompjuter sa odgovarajucim softverom.

Uz sve dozvole, naknade i taj minimum opreme koji moras imati mozes isfinancirati u okviru zakonskog minimalnog uloga u preduzece koji je 10000 dolara.

Eto to ti je bas ukratko odgovor na mnogo pitanja koja si postavio. Inace prica o tome je jako duga. To je citava jedna oblast biznisa a i stalno ima nekih novosti. Trebao bi jedno vreme samo da se informises i da stices nekakva iskustva pre nego se odlucis na to. U ovoj temi si se dotakao samo tehnoloskog dela price ali postioji i marketinski deo, poznavanje medijskih poslova, potreba gledaoca, pa ekonomski itd...

Ima nekoliko internet sajtova na kojima mozes emitovti svo Tv kanal pa mozda ne bi bilo lose da isprobas i malo steknes iskustva pre nego sto bilo sta ulozis.
[ AvramKovacevic @ 28.04.2011. 19:24 ] @
Hvala na odgovoru! Znaci Najpe ja treba da odvojim na stranu oko 5000€ i da ne brinem.. Znaci oko toga imja dosta posla... kako sam i mislio. A koliko bi opasno bilo da to sve uradim ilegalo? Ja to ilegalno necu da radim, ali ipak pitam jer sam nasao neke teme na forumima o ovome.
[ Stranger2 @ 29.04.2011. 17:54 ] @
Pa i za ilegalno bi imao troskova, osim ako ti neko ne bi sve poklonio i radio umesto tebe. A s druge strane ne bi imao distributera tako da bi imao jako mali broj gledaoca a prihode nikakve.

Citat:
Nabavio sam program Deejaysystem video VJ2 3.3.0 i Odličan je. Šta mi sve treba od opreme(antene... i ostalo..). Koliko košta antena koja ima domet...oko...5km? I gde da nabavim antenu i šta mi je potrebno od kompjuterske opreme?

Mozes za pocetak i besplatno. Imas programe koji ono sto se prikazju na ekranu koriste kaoda dolazi sa web kamere. Zatim imas sajtove koji prensoe signal sa web kamere tj. prikazuju. Znaci ti kod sebe pustas sta hoces a na sjatu se to gleda.

...Televizija je sirok pojam. Obuhvata stvari poput pomenutog besplatnog zezanja sa web kamerom pa do multimilionskih kompanija koji se bave i proizvodnjom Tv emisija, serija, filmova (na priemr BBC, FOX, HBO..). Sve zavisi koliko novca mozes uloziti i do kojeg nivoa planiras da doguras.

U svakom slucaju tehnicki troskovi nisu cela prica jer mora postojati i nkakva promocija. Na primer kod holivudskih filmova koliko se potrosi na snimanje filma jos toliko se potrosi na promociju. Jedna vrsta promocija je i cekanje da ljudi sami saznaju za proizvod/uslugu i to ne kosta nista (bar tako deluje) ali traje godina. A postoje i brze agresivne promotivne kampanje koje naravno mnogo i kostaju.

Kao sto rekoh siroka tema. Svaki deo ove price je sirok. Moras puno odluka da doneses i da steknes konkretnu viziju sta zelis i sta mozes.
[ AvramKovacevic @ 30.04.2011. 19:05 ] @
Ok! Hvala na odgovorima!