[ owim @ 29.04.2011. 08:14 ] @
Koji bluetooth adapter da kupim koji bih mogao da koristim i pod Linuxom? Treba mi za prebacivanje mob-PC i sinhronizaciju. Preporučili mi ovaj za Win, ali niko ne zna da li radi pod Linuxom. Inače sam Linux (Mint) početnik.

Najviše bih voleo "nano" BT, onaj što ne "štrči", već je poput "dugmeta", pa ako se zakači na laptop manja je šansa da ga zakačim.

Našao sam takav, super izgleda, ima nove funkcije, sajt proizvođača, kod nas mikažu da bi trebalo da radi sa Linuxom preko generičkog drajvera. Ima li smisla da kupim ovaj?

Hvala!

[Ovu poruku je menjao owim dana 29.04.2011. u 10:00 GMT+1]
[ bg gaspar @ 29.04.2011. 08:36 ] @
Ja sam kupio neki no name (600 din), i radi pod svim OS. Ne trebaju mu drajveri, sve je u njemu, računar ga odmah prepozna i instalira. Domet mu je oko 10m.
[ owim @ 29.04.2011. 09:09 ] @
Izgleda da je isti kao i onaj koji sam stavio u gornjem linku, evo slike:



U opisu piše: Bluetooth USB, 20m, Intex, Red, Retail, Hang Pack
ITsvet.com ga po slici vidi kao INTEX ITBT-USB100C

Meni se jako dopada ovaj (sajt) jer je nano a cena ista i nije no name, šta misliš, da li rizikovati da li će raditi pod Linuxom?



Avantalk BTDG-20, 777 din
Citat:

# Istovremena konekcija sa do 7 bluetooth uređaja
# može stalno da bude u USB portu računara
# Podržan od Windows 7, XP/Vista (Service Pack 2 update).
# Domet do 20 m (otvoren prostor) i 3 Mbps brzina prenosa podataka
# standard 2.1+ EDR povećava brzinu prenosa do 3 puta brže u odnosu na standardne bluetooth adaptere
# Uparivanje sa miševima, slušalicama, printerima, telefonima i ostalim Bluetooth uređajima
# Potpuna kompatibilnost sa bluetooth uređajima (v1.2 i v2.0)
# Podržava bluetooth stereo (A2DP & AVRCP)
# Podržava bluetooth Audio za VoIP (SKYPE, MSN i dr.)
[ bg gaspar @ 29.04.2011. 09:28 ] @
Rekao bi 99% da će raditi. Svi su oni uglavnom slični. Jedino mi ti minijaturni ne ulivaju poverenje, dva sam bacio?! Jednostavno, brzo su počeli da mi prave problem, muče se oko prepoznavanja uređaja ili puca veza.
Sa ovim sa slike, za sada je sve ok, radi na OS ubuntu, proverio kao i na XP i win7.
Ok, i meni je za oko lepši minijaturni ali....možda sam bio loše ruke pri izboru?
[ ki111er @ 29.04.2011. 12:24 ] @
Ovakav mali plavi radi 100% pod winXP-om, drugar mi ga je preporucio ali meni ne vrsi nikakav posao imam iphone :)))
i rekao mi da ne idu driveri uz njega vec ga prepoznaje odma' :))) A sad za linux ne znam stvarno verovatno pise na ambalazi.
Pozdrav javi sta si uradio.
[ owim @ 29.04.2011. 14:19 ] @
Kupio sam danas crveni sa slike i -- vratio ga. Kinesko đubre. Radi. Ali napisana specifikacija je netačna!

Ja već imam bluetooth ver 1.x i hteo sam 2.x (plus Linux podrška) jer imam više uređaja koji nemaju WiFi a podaci su postali veći i ne mogu da se kilavim čekajući. Već ima ver. 3.0 bluetooth uređaja. Plavi, tj. crveni -- je ver. 1.1, i pri tome dvostruko sporiji od mog najstarijeg MSI modela koji je ikada napravljen! Softver na njemu je iz januara 2008. Piše 5 Mbit/s na pakovanju, hahaha, koja laž. Sem toga ne podržava povezivanje sa bluetooth handsfree slušalicama. Hteo sam i to, jer ih inače dosta koristim (mob) i bolje mi tako da pričam preko Skajpa nego sa žičnim sluškama. E pa ovaj "crveni" nema podršku ni za to.

Inače, Windows XP BT upravljanje je jako loše i savetujem program BlueSoleil koji radi sa svim modelima koje sam ikada imao. Imam neku prastaru verziju koja je free, inače je potreban crack. Prvo instalirati BlueSoleil da Windows XP ne bi sam krenuo da (ne) "upravlja" bluetooth-om i registruje konekcije i servise.
[ bg gaspar @ 29.04.2011. 16:18 ] @
Izgleda da sam ja imao sreće?!
Kinezi štancuju sve za sve firme. Pitanje je samo šta će nas zapasti od B i C klase.
Mene, izgleda, zapala neka bolja B klasa?
Probaj da kupiš u nekoj drugoj radnji...nikada se ne zna!
[ owim @ 30.04.2011. 03:21 ] @
Citat:
Probaj da kupiš u nekoj drugoj radnji...nikada se ne zna!

Mučenje, drndanje, cimanje. Kad bolje razmislim, pre ću da ostanem na starom BT USB 1.1 i gledam spooori file transfer, nego da "nabadam" po radnjama i testiram.