[ Vucko018 @ 30.04.2011. 17:49 ] @
Elem nikad nisam kupvao nesto preko interneta i ono hteo sam da kupim neke naocare, vidim kod nas u prodavnicma je do prenabudzeno nije mala razlika u ceni pa me interesuje konkretno ako kupim naocare sa ovog sajta, http://www.amazon.com kako to ide ?

Nisam nov u elektronskom placanju da se tako izrazim, dosta se kladim on-line i imam visa virtuon karticu i MB nalog, ali hocu da pitam ovo oko slanja robe meni kako to ide i dali mi iz Srbije mozemo da kupujemo na ovom staju, i ako je neko skoro nesto kupovao kakva su mu iskustva sa ovog sajta ...

[ ventura @ 30.04.2011. 17:56 ] @
Osim ako se nešto u skorije vreme nije promenilo, Amazon ne šalje ništa osim knjiga i CD-ova na adrese u Srbiji.

Rešenje je da registruješ adresu u USA (www.myus.com) za nekih 7 dolara mesečno, pošalješ na tu adresu, pa ti onda oni to forwarduju u Srbiju.
[ tdjokic @ 30.04.2011. 18:36 ] @
A zatim te doceka nasa carina pa dosoli so na ranu i eto ti opet prenabudzene cene! Ako ti neko otuda salje preko kurirskih sluzbi tipa DHL, Fedex, UPS onda imas ovde dodatnu komplikaciju - administracija na ulazu u drzavu koju resavaju spediterske sluzbe uz novcanu nadoknadu. Obicno je najjeftinije slati postom, USPS, jer posta sve odradi sama ali ces carinu i PDV najverovatnije platiti mada u zadnje vreme cesto oslobode carine, u smislu salje fizicko lice fizickom licu poklon.

Po mom licnom misljenju tamo se isplati kupovati ono sto ne mozes ovde da kupis. Ako ga ima ovde onda komplikacije oko kupovanja cesto nadmase onu malu ustedu u ceni. Mozda tu i tamo ako te oslobode carine, ali to nije pravilo.
[ djvaso @ 02.05.2011. 19:46 ] @
Vi iz Srbije makar ne morate da placate 6 dolara po najobicnijem disku kao 'surcharge for heavy or bulky media' kao mi iz Montenegra.
[ radredidisciplina @ 12.05.2011. 20:23 ] @
Dok ti te naocare dodju kod nas i dok platis carinu, nece ti se
isplatiti kupovina. Ako vec hoces da ustedis, nadji nekog ko ide u
Ameriku da ti donese naocare, tako nece biti postarine i carine.