[ IgyDJ @ 01.05.2011. 16:57 ] @
Sta li se desava sa mts-om? Poceli da duvaju neki novi vetrovi izgleda? Juce uveli prenosenje preostalog saobracaja za korisnike Mix i Mix Net tarifa, danas ovo. Ovaj najjeftiniji novi paket Surf Start ce biti zanimljiv mnogima jer za samo 400 din sa porezom dobijate 2 gb downloada i 300 sms poruka. Ako ovako nastave ima nade za Telekom :) Sto se mene tice samo napred...

Evo link
[ saleamd @ 01.05.2011. 18:13 ] @
Slazem se, s'tim da nikave pogodnosti za Studentske tarife nisu uveli... kao da su zaboravili.. :(
[ Apollo12 @ 01.05.2011. 19:45 ] @
Da li se kartica koja se dobije moze koristiti u telefonu i da li se mogu obavljati razgovori sa njom?
[ IgyDJ @ 01.05.2011. 20:55 ] @
Ne znam zasto bi tu karticu stavljao u telefon uopste. Pretpostavljam da bi internet i poruke radili i u telefonu, za razgovore ne znam, mozda su oni onemoguceni, nisam nikad koristio pa ne mogu da kazem moze li ili ne. Ona je potpuno ista kao i sve druge SIM kartice, ali ona se stavlja u USB modem i preko njega se ostvaruje veza sa internetom. Ako zelis da razgovaras imas vise nego veliki izbor paketa u ponudi, kao i pakete koji imaju odredjen broj megabajta uracunat u cenu mesecne pretplate ako ti je potreban internet na telefonu (moja licna preporuka su Mix Net paketi, imaju i minute i poruke i megabajte). Ova kartica i tarifni paketi kao i modem nije namenjena za telefone vec za koriscenje interneta preko racunara.
[ freeworld @ 01.05.2011. 21:27 ] @
Pa moze da odgovara za one ljude koji koriste net i sms na telefonu,moze da se koristi za razgovor i on se obracunava prema cenama iz profesionalne tarife gde minuti jesu skupi ali uspostava je 1,77 dinara i obracunava se u sekundama.Samo nisam siguran dali moze da se namesti net na telefonu.
[ Apollo12 @ 01.05.2011. 21:30 ] @
Pa u ovom paketu se za 400din dobije 2gb i 300 poruka, dok je najeftiniji mix net 650din gde se dobije 100min, 200 poruka i 200mb. Ja inace vise koristim poruke a i odgovaralo bi mi vise MB (ovde je bas velika razlika u mb), pozive retko obavljam, tako da bi mi ovaj surf paket vise odgovarao nego mix net samo ako bi se mogao koristiti i za pozive.
[ IgyDJ @ 01.05.2011. 21:38 ] @
Ne znam da li bi ti radio net na telefonu sa ovom karticom, ako je neko probao neka potvrdi ovde. Osim toga uz ove pakete moras da uzmes i modem, mislim da nece da daju samo karticu bez modema, a ja nisam pronasao na sajtu cenu za modem. Pitacu u poslovnici kad pocnu da rade po praznicima pa cu objaviti ovde. Licno bi mi to odgovaralo jer planiram kupovinu jednog ViewSonic tablet-a i treba mi samo kartica, modem mi ne treba.
[ Apollo12 @ 01.05.2011. 21:54 ] @
Mislim da bi radio net na telefonu, posto ja imam jedan usb modem HUAWEI E180 i kada stavim normalnu sim karticu samo se upisu podaci u njegov program (a isti je ko za mts) za gprs od modema i radi internet na kompu. A verovatno moze da se uzme bez modema jer vecina tableta i ostalih uredjaja ima u sebi integrisan modem. Ajde samo proveri u poslovnici da li se mogu obavljati razgovori putem te kartice. Pozdrav
[ stdlib.h @ 01.05.2011. 23:27 ] @
ocigledno su ove promene = MTSovo 'testiranje sistema' (za promenu operatera uz zadrzavanje broja)

zna se da oni koce, a zna se i da su sve ovo mogli da odrade znatno ranije - ko se seca, prenosenje minuta je i postojalo, na bel paketima/na 3 meseca (a ne 1 kao sad), dok nisu shvatili da im bas i ne odgovara da budu velikodusni pa su to naprasno proglasili promocijom i ukinuli (to im nikada nisam oprostio, niti cu!)

no dobro, nikad nije kasno? = godinama posle telenorovih prenesi paketa, i mesecima posle vip hspa+, MTS se setio..
(edit: kako? tako da im je ponuda, i dalje - losija)

[Ovu poruku je menjao stdlib.h dana 02.05.2011. u 00:42 GMT+1]
[ nidza_nis @ 01.05.2011. 23:32 ] @
Citat:
IgyDJ: Ne znam da li bi ti radio net na telefonu sa ovom karticom, ako je neko probao neka potvrdi ovde. Osim toga uz ove pakete moras da uzmes i modem, mislim da nece da daju samo karticu bez modema, a ja nisam pronasao na sajtu cenu za modem.


- SVAKA SIM kartica radi i u telefonu i u modemu. Odn. mozes da uzmes OBICNU pripaid/postpaid karticu i da je stavis u modem - radice. Trosice se naravno besplatan saobracaj predvidjen tarifom, ili ce se tarifirati po cenovniku (nakon potrosenog besp.saobracaja, ili ako je pripaid). Mana je sto ove "VOICE" kartice u neku ruku imaju nesto 'losije' brzine interneta, kao da se net po punom protoku dozvoljava primarno DATA karticama, pa tek onda obicnim. To su mi recimo potvrdili operateri Telenora...

- DATA kartica (postpaid, kontrola troskova, pripaid) moze takodje da radi i u telefonu. Razgovori se tarifiraju po Profesionalnoj tarifi, a na pripaidu su onemoguceni. Naravno, pozeljna (3G) brzina ce se ostvariti samo ukoliko je telefon 3G. Telefon koji podrzava EDGE, GPRS tehnologiju... ici ce maksimalno po toj brzini.

- Modem se NE MORA kupiti ni uz jednu tarifu. Odn. moze samo SIM kartica, cime se u postpaidu sklapa ugovor na neodrejdeno (moze da se raskine KAD GOD). Pripaid DATA SIM kosta 300,00din (50mb, 50din), bilo koja postpaid negde oko 100-300 din (sto im je kao cena zato sto je to neka posebna vrsta SIMa). Uglavnom, modem moze da se uzme (uostalom kao i svaki hardver/telefon) uz posebne povoljnosti tipa: Controla troskova-1din uz 6meseci ugovora, Pripaid 3000.00 uz 4GB free neta, ...). Mislim da ga ne prodaju ZASEBNO.


[ n1tr0 @ 01.05.2011. 23:32 ] @
Dzabe im sve kada ja u "zoni pokrivenosti" 3G mrezom nekad imam, a nekad nemam 3G. A kada ga imam radi sa citavih 10 KB/s. WOW... :))
I nije do mene ne brinite, svima je tako ovde.
Inace imam 1,5 GB mesecno (mix net L) i ne potrosim 2 MB, jer stalno moram biti preko wireless konektovan, jer je GPRS, EDGE i 3G ocajan blago receno.
[ freeworld @ 02.05.2011. 00:16 ] @
Net na modemu radi sa npr. mix net karticom ali ne mora da znaci da ce da bude i suprotno.Ja sam imao ista cena paket kod telenora i nisam mogao da namestim da radi net na telefonu,nisaam se puno ni trudio ali nisam uspeo.I da modem se dobiaj za dinar.
[ owim @ 02.05.2011. 03:06 ] @
Ovo zaista nije loše i nije sniženje cena/povećanje paketa za 10% -- već je negde i 300%! Wow!

Na žalost, zaboravili su na Postpejd tarifni dodatak koji je ostao 300 MB za 472 din, koji se na "uklapa" u nove cene.

Lično potrošim oko 50MB mobilnog neta mesečno (ovo nije tema za mene), nego keva mi se pod stare dane navukla na Net i uskoro kad krene u letnju kuću kod Lepenskog Vira tražiće mi netbook i da joj obezbedim net. Ima 3G signala, koristio sam sa moba malo prošle god, nemam pojma koliki je DL i kvalitet veze.

Ona par meseci tokom leta ostane tamo, šta mislte da joj uzmem Prepiad Mobilni Net (USB modem + SIM + 4GB) za 3.000 din, a kasnije uplatim npr. 700 din za 1GB dopune? Dopuna traje 60 dana, sabira se sa stanjem i produžava trajanje. Ako bude malo trošila mogu kasnije da joj uplatim 250MB za 250 din, samo da produžim paket. Ili samo uzmem pripejd data SIM za 300 din, sad sam naučio da ne mora i modem.

BTW, ako ove non-flat MTS pakete uporedimo sa SBB non-flat paketima, MTS je jeftiniji!

Citat:
Mana je sto ove "VOICE" kartice u neku ruku imaju nesto 'losije' brzine interneta, kao da se net po punom protoku dozvoljava primarno DATA karticama, pa tek onda obicnim.

Jesi siguran za ovo? Koji je u idealnim uslovima max limit za voice a koji za data kartice? Znači da sa voice postpejd karticom i net tarifnim dodatkom ne bih mogao da surfujem jednako brzo kao sa Surf Net paketom? Ako je to tako, da li se uopšte oseća na očajnim MTS brzinama? Ponekad mi zatreba mobilni net, kablom spojim mob i laptop, mob radi kao modem i konektujem se. U mobu voice postpejd kartica, APN="gsminternet". Da li je to inače APN za Surf pakete ili postoji neki drugi?

[Ovu poruku je menjao owim dana 02.05.2011. u 05:51 GMT+1]
[ LakiKG @ 02.05.2011. 07:50 ] @
@freeworld
Kartica iz paketa Ista cena bez ikakvih problema radi i na mobilnom. Ako ti ne stignu podesavanja od Telenora, rucno napravis profil, upises APN, pristupni broj, korisnicko ime i lozinku. Provereno na SE C702
[ newtesla @ 02.05.2011. 11:04 ] @
Citat:
owim: U mobu voice postpejd kartica, APN="gsminternet". Da li je to inače APN za Surf pakete ili postoji neki drugi?


APN gsminternet??? Ja sam bio ubeđen da postoje samo dva - gprswap i gprsinternet?
[ freeworld @ 02.05.2011. 11:34 ] @
Citat:
LakiKG: @freeworld
Kartica iz paketa Ista cena bez ikakvih problema radi i na mobilnom. Ako ti ne stignu podesavanja od Telenora, rucno napravis profil, upises APN, pristupni broj, korisnicko ime i lozinku. Provereno na SE C702

E pa onda super,moze u potpunosti da se koristi na telefonu,dobro dodje za one koji se dopisuju i puno su na netu a minimalno razgovaraju.
[ owim @ 02.05.2011. 11:35 ] @
Citat:
APN gsminternet??? Ja sam bio ubeđen da postoje samo dva - gprswap i gprsinternet?

APN=gprsinternet, taj. Ne držim sve u glavi, sad sam pogledao, mada je bilo jasno da je (ne)namerna omaška.
[ nidza_nis @ 02.05.2011. 17:32 ] @
Citat:
owim: Jesi siguran za ovo? Koji je u idealnim uslovima max limit za voice a koji za data kartice? Znači da sa voice postpejd karticom i net tarifnim dodatkom ne bih mogao da surfujem jednako brzo kao sa Surf Net paketom? Ako je to tako, da li se uopšte oseća na očajnim MTS brzinama? ;) Ponekad mi zatreba mobilni net, kablom spojim mob i laptop, mob radi kao modem i konektujem se. U mobu voice postpejd kartica, APN="gsminternet". Da li je to inače APN za Surf pakete ili postoji neki drugi?


Jesam, zaista. Koristio sam bio PRIPAID SA NET PROMOCIJOM, POSTPAID SA TD - protoci su bili... onako... vidi se 'limit' na onom grafikonu tj. statistici prenetog saobracaja. Kad stavim DATA SIM karticu, to pichi... bash. Mislim, kad ima 3G signala, tj. kad dozvole zbog 'guzve' :)

Isto to sam osetio i kod Telenora, i moram da priznam bash mi je bilo cudno, i zato sam nazvao operatera (ipak su njihovi operateri OPREMLJENI ZNANJEM, TJ INFORMACIJAMA, za razliku od mt:s, ili sektaskih VIP koji vrte nesto opste ko pokvarena ploca). Lik mi je rekao (bas za pitanje koju karticu da uzmem bez obaveze, hardvera...) da uslovno receno prioritet na predajniku imaju ID kartice koje pripadaju DATA SIM-ovima, pa potom svi drugi...

Znash kada sam to 'limitiranje' kod mt:s-a osetio bash bash full ? Kada sam sa 066KT preshao u MyBEL. (Prvi je imao 66MB mesecno, drugi ima 300MB i free 3G uslugu). Net je na telefonu poleeeeeteo! FIZICKI karticu nisam menjao. Tj. ostao mi je onaj crni 066 SIM. Znaci - nesto muvaju sa prioritetima na sistemu.

Pazi, SVE OVO za mt:s pricam u nekim granicama... koje je on dozvolio. Tj. glupi mt:s-ov 3G nikada nije mogao da pridje Telenorovom 3Gu... u smislu brzine, pouzdanosti, pucanja i sl... A da... i APN-ovi se razlikuju... To se ne secam, iskreno. Znam za gprsinternet, i 3gmondo APN-ove, iskreno za gsminternet prvi put cujem. Ali Telenor mi je recimo jednom proradio sta god tu upisao...
[ owim @ 03.05.2011. 09:00 ] @
Citat:
Jesam, zaista. Koristio sam bio PRIPAID SA NET PROMOCIJOM, POSTPAID SA TD - protoci su bili... onako... vidi se 'limit' na onom grafikonu tj. statistici prenetog saobracaja. Kad stavim DATA SIM karticu, to pichi... bash. Mislim, kad ima 3G signala, tj. kad dozvole zbog 'guzve'

Molim te da ne razumeš ovo kao da ti ne verujem, no pozvao sam 789 i pričao sa dva agenta, oba su mi rekla da ne postoje nikakvi limiti ovog tipa. Tražio sam da se konsultuju, i opet su potvrdili. To je zvanično.
[ nidza_nis @ 03.05.2011. 18:36 ] @
Citat:
owim: Molim te da ne razumeš ovo kao da ti ne verujem, no pozvao sam 789 i pričao sa dva agenta, oba su mi rekla da ne postoje nikakvi limiti ovog tipa. Tražio sam da se konsultuju, i opet su potvrdili. To je zvanično.


Taman posla. Ja ti kazem svoja iskustva. Da li je to bio pojedinacan slucaj, ne znam. Mada vidi, Telenorov agent nije eksplicitno hteo da mi kaze da se na VOICE SIMovima limitira, odn. da je prioritet sekundaran, ali je rekao da prvenstvo imaju DATA kartice. Izbegavao je odgovor kao VIPovci (kada je odrican). I na kraju rekao - "da me ne bi jos jednom pitali isto pitanje, na koje nisam u mogucnosti da Vam odgovorim, ja sam Vam sugerisao sigurno bolje resenje..."
A drugo, zar mislis da 789 operateri(ke) uopste kontaju sta ih pitas?! :))) Mislim, kontaju... ali u svom PDF/whatever mt:s instruction book-u taj odgovor sigurno nemaju napisan :) A tim lider... pfff... ne znam, on je posebna prica. Mislim, probaj uostalom, sigurno neko ima pripaid sa promocijom, evo sad je aktuelna... Uplatis 200 i dobijes voice i data 24h... i probaj bilo koju 3G DATA karticu...
[ majce22 @ 04.05.2011. 10:48 ] @
A meni treba informacija da li je moguce postojeci prepaid prebaciti na ove surf pakete. Mozda bi moj brat uzeo da moze da kombinuje sms-ovanje a i net ali da to bude pod obavezno na postojecem broju koji koristi.
[ majce22 @ 04.05.2011. 12:17 ] @
Studentski paketi su izgleda ukinuti jer stoje trenutno na sajtu u odeljku "stari mobilni net".
[ saleamd @ 05.05.2011. 07:05 ] @
Citat:
majce22: Studentski paketi su izgleda ukinuti jer stoje trenutno na sajtu u odeljku "stari mobilni net".


U pravu si. Pomereni su u sekciju "stari mobilni net". Verujem da je u svrhu promocije novih paketa, jer taj studentski ionako mogu samo studenti da koriste - zar ne.. :)
[ majce22 @ 06.05.2011. 16:52 ] @
Na profilu mts na fejs. stoji da vise nije moguce sklapanje ugovora za studentske pakete za nove korisnike.
[ nidza_nis @ 07.05.2011. 16:16 ] @
Citat:
majce22: A meni treba informacija da li je moguce postojeci prepaid prebaciti na ove surf pakete. Mozda bi moj brat uzeo da moze da kombinuje sms-ovanje a i net ali da to bude pod obavezno na postojecem broju koji koristi.



Moguce je bilo koji pripaid prebaciti na bilo koji postpaid. Samo sto ce ti u ovom slucaju dati novu SIM karticu, i naplatiti je. A zadrzaces pretpostavljam isti broj.
[ owim @ 07.05.2011. 20:26 ] @
Citat:
majce22: Na profilu mts na fejs. stoji da vise nije moguce sklapanje ugovora za studentske pakete za nove korisnike.

Nidzo, izgleda da nisi ovo pričitao.

Citat:
nidža: Moguce je bilo koji pripaid prebaciti na bilo koji postpaid. Samo sto ce ti u ovom slucaju dati novu SIM karticu, i naplatiti je.

Sto bi naplatili, prelazak na postpejd je 1 din godinama. Jesi siguran da sa pripejda može na npr. Surf Lite?
[ Slobodan Milivojevic @ 07.05.2011. 20:53 ] @
Nema ni jednog razloga da ne može... Ako sa bilo kog postpaid paketa može da se pređe na te surf pakete, može i sa prepaida.
[ owim @ 07.05.2011. 21:38 ] @
Citat:
Ako sa bilo kog postpaid paketa može da se pređe na te surf pakete

Sa MIX750 može da se pređe na Surf Lite? Ne može.
[ nidza_nis @ 08.05.2011. 12:00 ] @
Citat:
owim: Sto bi naplatili, prelazak na postpejd je 1 din godinama. Jesi siguran da sa pripejda može na npr. Surf Lite?


Pardon, stalno zaboravljam na pripaid, u glavi mi je postpaid jer ga stalno koristim. Ranije nije moglo da se predje sa 064 pripaid na internet DATA postpaid, sada bi trebalo da su to omogucili (od kako su od 1.maja uveli dz poruke u Surf pakete). Ali, to treba da se vidi sa tehnickom podrskom, call centar verovatno nema odgovor na to. A svakako, svaki prelaz s pripaida na postpaid je 1 din, kakav god bio. Kupovina bilo koje 064 postpaid kartice (mimo promo ugovora) kosta 214 din, 065 - 333 din, 3G USIM 064 (ali 3G u smislu kapaciteta, tj. broja kontakata na kartici, ne brzine prenosa neta... to su znali da uvaljuju, bez objasnjenja) - 354, 3G USIM 065 - 413din.

E da... negde smo pricali jos o apn-ovima, i o brzinama na pripadu, postpaidu, i DATa... ne mogu da nadjem sad... ali... nasao sam spisak svih tih drangulija... APN-ovi za pripaid/voice postpaid su: gprsinternet, gprswap, 3gmondo. Dok je "fabricki" APN za DATA postpaid (Surf pakete...): 3gnet. Pa pretpostavljam da u skladu sa tim ima i nekih "muvanja" sa brzinama.

ps koliko se secam Studentski net nisam pominjao? To pojma nemam, mozda i jesam :) Sorry :)
[ freeworld @ 08.05.2011. 12:28 ] @
Ako bi uzeo surf paket sa kojim APN -ovima bi se mogli koristiti na telefonu?Isto pitanje i za control mobil net?
[ owim @ 08.05.2011. 21:19 ] @
Citat:
Ranije nije moglo da se predje sa 064 pripaid na internet DATA postpaid, sada bi trebalo da su to omogucili (od kako su od 1.maja uveli dz poruke u Surf pakete).

Ne verujem, jer to nema smisla. Voice paketi/kartice su jedno, data su drugo. Iako nemam info, dajem ruku da sa MIX400 ili pripejd Toki ne može na postpejd data paket Surf.

Citat:
APN-ovi za pripaid/voice postpaid su: gprsinternet, gprswap, 3gmondo

Usput, prva dva su besplatna, dok se "3gmondo" plaća i kod pripejda i kod postpejda.

Da li na postpejd data kartici mogu da koristim APN "3gnet" i da li bih time dobio veći protok (ako može)? Plus pitanje koje je Freeworld postavio.
[ saleamd @ 09.05.2011. 18:11 ] @
Citat:
majce22: Na profilu mts na fejs. stoji da vise nije moguce sklapanje ugovora za studentske pakete za nove korisnike.


Onda je to konacno.. :) No, sta da se radi. Srecoh, sklopih ugovor ranije..mada nisu losi ni ovi novi paketi, cak sta vise su slicni po ceni - a kada potrosis MB ukljucene u pretplatu su jeftiniji jer je MB 3 puta jeftiniji..
[ majce22 @ 10.05.2011. 07:29 ] @
Ja imam studentski paket, vec duze od 2 godine, i koristimo ga svi u kuci. I naravno, bar nekoliko puta u toku godine desi da racun ode preko pretplate ali na preko 3000,4000 din.
Uopste nije prijatno, i to sve za neko malo prekoracenje.

Sada imamo mogucnosti za adsl tako da biramo najpovoljniju opciju. Ili to ili se delimo u kuci za bezicnim 3g modemima :)

[ nidza_nis @ 10.05.2011. 15:52 ] @
Citat:
freeworld: Ako bi uzeo surf paket sa kojim APN -ovima bi se mogli koristiti na telefonu?Isto pitanje i za control mobil net?


APN "3gnet" - Surf paketi (postpaid internet)*
APN "gprsinternet/gprswap" - Pripaid, Kontrola troskova*

* - i na telefonu, i u softveru kompjutera (pristup putem modema)

OBRATI PAZNJU!!!!
Ukoliko imas DATA karticu, a upises APN gprsinternet/gprswap nece se trositi saobracaj od besplatnog koji je uracunat, vec ce se racun "zaduzivati"!

Citat:
owim: Da li na postpejd data kartici mogu da koristim APN "3gnet" i da li bih time dobio veći protok (ako može)?


Da, mozes, ali njima razliciti APNovi sluze koliko znam za razlicitu kontrolu nad troskovima kod pretplatnika. Zvanicno neki od njih nije i sa vecim protokom. Ja sam samo preneo svoja iskustva da sam sa "ozbiljnijim" karticama imao bolji protok. Pod ozbiljnijim mislim DATA pripaid/postpaid u odnosu na pripaid u internet promociji, ili postpaid sa TD.

Samo da se razumemo, ja vam prenosim svoje znanje i iskustva, nisam insajder u mt:s-u da bih tvrdio da je ovo tacno! :))
Proverite sve, naravno!
[ freeworld @ 10.05.2011. 23:10 ] @
Znaci ako koristis data surf paket na telefonu pri ''3Gnet'' profilu ima da trosi free saobracaj a ako koristis data karticu iz control mobil net koji profil treba da bude namesten da bi trosio saobracaj iz paketa?
[ owim @ 11.05.2011. 06:43 ] @
@Nidža:
Hvala na odgovoru! Izvini pogrešno sam postavio pitanje, umesto "voice" napisao sam "data", pa ono sada glasi:

Da li na postpejd voice kartici mogu da koristim APN "3gnet" i da li bih time dobio veći protok (ako može)? Ako je aktiviran tarfni dodatak, da li bi se iz njega skidalo sa tim APN-om ili po "redovnoj" ceni za podatke? Treba li da pazim, kao što si napisao?
[ nidza_nis @ 11.05.2011. 17:09 ] @
Citat:
freeworld:ako koristis data karticu iz control mobil net koji profil treba da bude namesten da bi trosio saobracaj iz paketa?


Ne mogu da se setim razlike izmedju koriscenja na telefonu i u modemu. U prvoj varijanti mislim da ide po klasicnim podesavanjima (dakle gprswap), a u modemu je bio upisan APN "prepaidnet". Moras ovo da probas sa malom kolicinom prenetog saobracaja. Sve govorim po losem secanju. Ili je najbolje konsultuj 789 (ako znaju da odgovore:)

Citat:
owim: Da li na postpejd voice kartici mogu da koristim APN "3gnet" i da li bih time dobio veći protok (ako može)?


Ovo nisam probao :( Mislim da ti nece dozvoliti, ukoliko nemas pretplatu na 3G uslugu. Ne znam zasto ali mislim da taj APN, kao i 3gmondo povezuju sa tim.

Citat:
owim: Ako je aktiviran tarfni dodatak, da li bi se iz njega skidalo sa tim APN-om ili po "redovnoj" ceni za podatke? Treba li da pazim, kao što si napisao?

Mislim da u ovom slucaju koristis klasicni APN gprswap. On ti je uostalom namesten po default-u na telefonu, a ti sam iniciras TD, pa je logicno da ce ga od njega "jesti".

I meni je sve ovo dosta konfuzno, zato i jesam ranije eksperimentisao. Bilo mi je potrebno jednom da tokom nedelju dana imam konstantan audio strim od vecernjih do kasnih nocnih sati. To nije bio problem, ali mi je bio problem da preko istog neta i "vucem" podatke - onda bi mi se "ugrozio" protok. Pa sam experimentisao... uzeo sam od prijatelja razlicite kartice i kombinacije, ali nisam popamtio kako sam sve uboo na kraju :) Nije lose konsultovati se sa 789, mislim da sada imaju posebnu opciju za Internet, pa stoga valjda i "poprinaucenije" operatere za to.

[ freeworld @ 11.05.2011. 19:10 ] @
Pa treba isprobati sve kombinacije i to je to.A jeli razlika uizmedju ovih profila samo u razlicitim APN-ovima?
[ majce22 @ 11.05.2011. 20:18 ] @
A da li neko zna, da li je moguce postaviti ogranicenje u potrosnji za ovaj postpaid? I uopste za postpaid tarife?
Ja znam da je to bilo moguce-limitirati potrosnju na biznet 300 kada sam uzimala ali mi je sada bitno za neke druge tarife.
[ saleamd @ 11.05.2011. 20:19 ] @
Citat:
majce22: Ja imam studentski paket, vec duze od 2 godine, i koristimo ga svi u kuci. I naravno, bar nekoliko puta u toku godine desi da racun ode preko pretplate ali na preko 3000,4000 din.
Uopste nije prijatno, i to sve za neko malo prekoracenje.

Sada imamo mogucnosti za adsl tako da biramo najpovoljniju opciju. Ili to ili se delimo u kuci za bezicnim 3g modemima :)


Imam ja isto studentski paket i adsl, ali drzim mobilni net kao back-up i kada idem od kuce, mada se bas danas desilo da ne radi ni adsl, ni 3G.. :)

Sto se tice prekoracenja, koliko ste prekoracili, tj. koji paket koristis. Ja sam bio na paketu 15GB i nisam mogao nikada potrositi. Najvise sto sam postigao je oko 12GB i to sam celi mesec bio kuci i skidao dosta materijala sa neta. Od kada imam adsl, smanjio sam na 3GB.

Sada deluje dosta povoljan paket 2GB za 400 din, jer MB preko toga kosta samo 1din, dok je u Studentskoj tarifi 3 puta skuplje.. :)
[ owim @ 12.05.2011. 10:32 ] @
Citat:
majce22: A da li neko zna, da li je moguce postaviti ogranicenje u potrosnji za ovaj postpaid? I uopste za postpaid tarife?

Moguće! Odeš lično do poslovnice i zadaš limit na broju. To je stanje u dinarima, bez uračunatog paketa, tj. ono stanje koje se ispiše na 797. Kako radi u stvarnosti -- ne znam.
[ majce22 @ 15.05.2011. 13:29 ] @
Otisla sam da to uradim ali nije moguce. Moguce je na Biznet tarifama, porodicnom i mozda mi je jos jedan nabrojao ali ni za koji drugi postpaid vise.
[ Bonafides @ 17.10.2011. 12:28 ] @
Pozdrav!
Nakon neverovatnog poskupkjenja Telenor prepaid interneta planiram da uzmem Surf Start (2GB i 300SMS) za 400 dinara. Ima skoro pola godine, pa me zanima iskustva u vezi ovog paketa. Da li ga je iko koristio?
Zanima me i sledeca caka. Na klasicnoj prepiad mt:s kartici, ja u svom stanu imam samo GPRS, a soba u kojoj mi je nalazi kompjuter je (cini mi se) slaba sa signalom mt:s-a, pa preko te klasicne kartice jedva dovalcim i GPRS. Sada, postoji li razlika u hvatanju dometa izmedju klasicne prepaid karice i one koju bih dobio kada bih zakljucio ugovor za Surf Start? Postoji li caka u tome sto moja klasicna prepaid kartica nema aktiviran 3G kod mt:s-a? U mom gradu (tako mi je bar receno u lokalnoj poslovnici i u call centre-u mt:s-a) postoji 3G signal, cak i u nekim okolnim selima. Ako postoji zasto ja onda na svom mobilnom jedva hvatam GPRS, a kako li ce mi tek biti sa netom preko modema?
Ako iko ima neke zanimljivosti, predloge i sugestije, bice bi mi drago da ih napise.
Unapred hvala svima!!!

PS Da li se neko u medjuvremenu raspitao za limit na postpaid internet kartici. Negde pise da moze, a negde da to vazi samo za Biznet korisnike...

[ make_lele @ 17.10.2011. 12:35 ] @
Citat:
Bonafides: Pozdrav!
Nakon neverovatnog poskupkjenja Telenor prepaid interneta planiram da uzmem Surf Start (2GB i 300SMS) za 400 dinara. Ima skoro pola godine, pa me zanima iskustva u vezi ovog paketa. Da li ga je iko koristio?

Da.

Citat:
Bonafides:Zanima me i sledeca caka. Na klasicnoj prepiad mt:s kartici, ja u svom stanu imam samo GPRS, a soba u kojoj mi je nalazi kompjuter je (cini mi se) slaba sa signalom mt:s-a, pa preko te klasicne kartice jedva dovalcim i GPRS. Sada, postoji li razlika u hvatanju dometa izmedju klasicne prepaid karice i one koju bih dobio kada bih zakljucio ugovor za Surf Start? Postoji li caka u tome sto moja klasicna prepaid kartica nema aktiviran 3G kod mt:s-a?


Ne.

Citat:
BonafidesU mom gradu (tako mi je bar receno u lokalnoj poslovnici i u call centre-u mt:s-a) postoji 3G signal, cak i u nekim okolnim selima. Ako postoji zasto ja onda na svom mobilnom jedva hvatam GPRS,


Postoji puno razloga. Npr, Faradejev kavez, debeli zidovi...

Citat:
Bonafides:a kako li ce mi tek biti sa netom preko modema?


Biće ti ili bolje, ili lošije u zavisnosti koji mobilni imas. Obicno je sa modemom moguće bolje uhvatiti 3g signal nego sa mobilnim. Takođe postoji mogućnost da kupiš 3g wireless ruter sa kojim ćes sigurno uhvatiti 3g signal ako se nalazis u zoni pokrivenosti.

[ make_lele @ 17.10.2011. 12:49 ] @
Razmisli i o VIP internetu. Sada daju 25% popusta, a svaki 100. korisnik interneta dobija tablet računar.

http://www.ncmagazin.rs/gedzet...ormer-3g-tablet-na-poklon.html
[ Bonafides @ 18.10.2011. 11:25 ] @
@make_lele hvala ti na ovim odgovrima. Ja sam juce otkljucao svoj Telenor modem koji sam dobio uz prepaid paket i podesio parametre (staticki, gprswap, mts, 064) i ne radi lose, ne bas brzo kao Telenor, ali sasvim zadovoljavajuce. Nadam se da se isti parametri koriste i za Surf Start karticu.

Inace, moj telefon podrzava 2G, ali slabo mi je mt:s net isao preko telefona, dok je Telenor uvek imao EDGE. No, bitno je da se kartica u modemu odlicno "snalazi". U svakom slucaju, hvala ti na odgovoru.
[ Bonafides @ 18.10.2011. 11:28 ] @
Citat:
make_lele: Razmisli i o VIP internetu. Sada daju 25% popusta, a svaki 100. korisnik interneta dobija tablet računar.

http://www.ncmagazin.rs/gedzet...ormer-3g-tablet-na-poklon.html


Hvala ti na savetu i u vezi Vip interneta. Imao sam tu opciju na pameti, ali posto nisam veliki potrosac interneta, meni je 2GB za 400 RSD kod mt:s-a sasvim dovoljno. Drugo, ne svidja mi se kod VIP-a sto raskid ugovora traje 3+3 meseca. Ovaj Surf Start mogu uzeti bez ugovorne obaveze. Mislim da VIP internet ovde ima dobar domet, ali videcu, mada je najverovatnije da odem kod mt:s-a.
[ Bonafides @ 11.11.2011. 21:01 ] @
Citat:
owim: Moguće! Odeš lično do poslovnice i zadaš limit na broju. To je stanje u dinarima, bez uračunatog paketa, tj. ono stanje koje se ispiše na 797. Kako radi u stvarnosti -- ne znam.


Da li se neko malo bolje raspitao o ovom postavljanju limita. Uskoro planiram preci na ovaj paket (surf 2GB), pa bi mi bilo idealno ako bih mogao ograniciti potrosnju. Da li si @owim cuo nesto vise o ovome u medjuvremenu?
[ Bonafides @ 11.11.2011. 21:04 ] @
Dalje, da li je istina da postoje posebni parametri za internet preko Surf paketa. Naime, cuo sam da treba pravilno podesiti parametre, jer u slucaju da se podese paramteri koji npr. vaze za mt:s prepaid kartice, da to nece skidati od Surf gigabajtova, vec ce se smatrati kao potrosnja van tih gigabajtova.

Ako neko zna nesto o tome neka ostavi komentar ili te potrebne parametre. Ovo mi je potrebno, jer planiram da uzmem samo postpaid kartciu, imam vec modem koji sam dobio u Telenor prepaid paketu.

Pozz i unapred hvala
[ Aleksacar @ 11.11.2011. 22:05 ] @
Citat:
Bonafides: Hvala ti na savetu i u vezi Vip interneta. Imao sam tu opciju na pameti, ali posto nisam veliki potrosac interneta, meni je 2GB za 400 RSD kod mt:s-a sasvim dovoljno. Drugo, ne svidja mi se kod VIP-a sto raskid ugovora traje 3+3 meseca. Ovaj Surf Start mogu uzeti bez ugovorne obaveze. Mislim da VIP internet ovde ima dobar domet, ali videcu, mada je najverovatnije da odem kod mt:s-a.


Mala ispravka, raskid kod VIP-a je od 1.7 promenjen i sada je samo jos jedan obracunski period. Za internet konkretno bi bilo 3+1. Ako uzmes sa 3 mes. ugovorne obaveze neogr. Internet 5 je 1090, a na godinu dana 818 din.


Sto se tice MTS interneta, ne znam nikog ko ga bar jednom nije debelo prekoracio. :)
[ Dexic @ 12.11.2011. 00:17 ] @
Kod MTS-a ima promocija za net sa 50% popusta na 2 godine. (tj. prva godina za dinar, druga normalno). Cak se razmisljam da uzmem, sve dok se ne setim da uopste ne trosim net na mobilnom :D
[ make_lele @ 12.11.2011. 00:23 ] @
Citat:
Dexic: Kod MTS-a ima promocija za net sa 50% popusta na 2 godine.


koji je izvor ove informacije?
[ Dexic @ 12.11.2011. 02:29 ] @
Neko je ovde pomenuo, ja pitao, kazu u poslovnici: moze.
Kao i svaka akcija kod MTS-a, zavisi od rasporeda malog i velikog medveda na nebu.
[ majce22 @ 12.11.2011. 15:08 ] @
Koliko je meni poznato 50% popusta na pretplatu ne vazi za internet tarife. Volela bih da je drugacije, ako neko zna sa sigurnoscu neka nas obavesti.

Drugo, postavljanje ogranicenja,limita na postpaid brojevima ili na surf paketima nije moguce. to su meni kada sam otisla u poslovnicu i htela da postavim ogranicenja.
[ Bonafides @ 12.11.2011. 21:03 ] @
Samo da kazem da sto se tice limita na mt:s Surf paketu, receno mi je danas da je za sve postapid minilani limit 5000 RSD. Zvao Call Centre. Pitao sam i za parametre za Surf 2GB i rekla mi je parametre za postpaid (3G NET). Nadam se da mi je dala dobru informaciju. A ovo za 50% u mt:s-u- Nikad cuo...
[ Bonafides @ 13.11.2011. 21:27 ] @
1.Moze li mi neko reci kako u praksi funkcionise azuziranje preostalih megabajtova. Sa Telenor prepaid internetom azuziranje je bilo odlicno, u kilobajt.

2.Kolika je minimalna ugovorna obaveza da bi se uz ovaj paket dobio mt:s-ov modem?

3.Dalje, posto se ne moze postaviti limit, zanima me da li je bar na modemu moguce postaviti limit, tj. kad potrosim 2GB da mi da neki znak. Na mom telefonu moze, pa me zanima moze li i preko modema. Pozz

PS Juce kad sam zvao i raspitivao se za Surf Start 2GB, receno mi je da prvih 7 dana (nakon zasnivanja pretplatnickog odnosa) necu imati uvid u stanje internet saobracaja, tj. racuna.
[ owim @ 16.11.2011. 03:27 ] @
Citat:
majce22postavljanje ogranicenja,limita na postpaid brojevima ili na surf paketima nije moguce. to su meni kada sam otisla u poslovnicu i htela da postavim ogranicenja.

Ne znam da li je sada moguće (zašto ne bi bilo?), pre pet godina jeste i tada sam postavio limit na svoj BEL paket kada sam nekome dao da koristi moj telefon. Nisam "udario" u limit, ne znam da li bi se desilo ono što su rekli.

Sećam se da sam tražio da postave limit stanja na 1.000din i preko toga da isključe odlazni saobraćaj. Stanja se povećava kada se potroši deo ili ceo saobraćaja iz paketa, ali i Net saobraćajem, inostranim pozivima, romingom i slično. Možda može i u Suft paketima?
[ freeworld @ 16.11.2011. 09:57 ] @
Dal je moguce da se stavi limit ,recimo na 200 dinara?
[ owim @ 16.11.2011. 12:14 ] @
Ne znam. To je ipak bilo pre godina i godina. Jedan poziv kol centru i sve ćeš znati! Možda čak i za limit na Surt paketima!

Ako pozoveš 789 3x rizikuješ da dobiješ 3 odgvora, zato zovi jednom.
[ freeworld @ 16.11.2011. 13:32 ] @
I ako zovem jednom,sanse da dobijem netacan ili nepotpun odgovor su 80-90 posto.
[ owim @ 20.11.2011. 14:21 ] @
Citat:
freeworld: Dal je moguce da se stavi limit ,recimo na 200 dinara?

Proverena info: na sve postpejd brojeve kao i Surf Internet pakete može da se stavi minimalni limit od 3.000 din za stavku trenutnog stanja.

MTS ne garantuje da će odlazni saobraćaj biti isključen tačno na 3.000din, već kad aplikacija obradi (a za to vreme može da se napravi daleko veći račun iz rominga ili poziv ka inostranstvu i sl).

Inače, na postpejd broju koji se koristi dva meseca sa MIX400 tarifom limit je čak 14.000din. Meni to zvuči (opasno) puno, možda je takav limit jer aplikacija gleda ostale ugovore korisnika po ID-u (JMBG) -- onda bi imalo smisla. My ¢2.
[ majce22 @ 09.01.2012. 21:51 ] @
Meni su u poslovnici rekli da je limit ipak moguce postaviti i za postpaid i za surf internet ali je minimalni 5.000 din! Nisu oni blesavi...
[ majce22 @ 09.01.2012. 21:56 ] @
Citat:
Dexic: Neko je ovde pomenuo, ja pitao, kazu u poslovnici: moze.
Kao i svaka akcija kod MTS-a, zavisi od rasporeda malog i velikog medveda na nebu.


I da, zvanicnu informaciju o akciji mobilnog interneta mts-a (-50% koji se spominje u temi tj.prvih 12 meseci po 1 din pretplate uz ugovor na 24 meseca) mozete naci ovde http://www.mts.telekom.rs/inde...-i-contol-mobilni-net.527.html
[ majce22 @ 06.05.2012. 23:04 ] @
Posto mi istice ugovor za Surf paket ja ne bih da gasim karticu vec bi da predjem na Control mobilni net paket ali bez ikakve ugovorne obaveze. Da li je moguc taj prelazak?
[ Slobodan Milivojevic @ 07.05.2012. 10:36 ] @
A zašto je bitno da na data paketu imaš isti broj? Zbog SMS-a?
[ majce22 @ 07.05.2012. 10:44 ] @
Ne, samo zbog mogucnosti da nemam nikakvu ugovornu obavezu. Ako bih uzela novi Control mobilni net morala bi uz minimum obavezu 6 meseci ili druga varijanta placanje 1500 din za dobijanje kartice i modem a bez ugovorne obaveze.
[ Slobodan Milivojevic @ 07.05.2012. 13:12 ] @
Zar modem već nemaš?
[ majce22 @ 07.05.2012. 14:22 ] @
Imam, ali mislim da svakako mora da se plati tih 1500.
[ demi035 @ 09.05.2012. 21:22 ] @
Da li vi uopste uspevate da surfujete preko mts-a? Trebalo mi je 10min da ucitam ovu stranicu.
[ agasoft @ 09.05.2012. 21:28 ] @
Hehehe.
Zavisi gde.
Evo ovde posred Beograda, očaj očaj da očajniji ne može da bude.
A u Kuršumliji brzija 3.6 mb...