[ jazz911 @ 01.05.2011. 17:18 ] @
Pozdrav ljudi.
Jako bi mi znacilo ukoliko neko moze da podeli samnom iskustvo.
Uopste ne kapiram zasto su smart telefoni u nekim online prodajama toliko jeftiniji nego u šopovima na mobilnisvet.rs ?
Jel im nešto fali? Nemaju garanciju? Kradeni? Jel bezbedna takva kupovina?
Recimo HTC Desire je 475 evra na mobilnisvet.rs, a neki online šopovi ga nude za 350e ???
Da li da kupovina krije neku žešću opasnost?
Vaša pomoć bi mi jako značila
Pozdravi
[ bg gaspar @ 01.05.2011. 17:21 ] @
Za cene kod nas ne znam. Na zapadu je to ok jer se na taj način smanjuju troškovi poslovanja ili ruke u lancu proizvođač-kupac.
[ Vic @ 17.05.2011. 14:28 ] @
Evo ja kupio pre par dana kod nas (online). Prosao sam 100 evra jeftinije, dobio garanciju, telefon regularan... nemam zamerki.
[ djurkash @ 17.05.2011. 14:37 ] @
Šta si pazario, i gde?
[ Vic @ 17.05.2011. 14:39 ] @
Pazario sam Galaxy ACE, a info gde, saljem na private.
[ zmajodvozdovca @ 17.05.2011. 17:02 ] @
Ako nije problem, posalji i meni na private.

Da li je, mozda, kodiran?

Pozdrav!
[ maleksa @ 01.06.2011. 19:51 ] @
Telefoni su OK, u standardnom pakovanju sa garancijom 1god ili 2 zavisno od cene.

Izgleda da ce i kod nas zaziveti internet prodaja.

[ Stijak @ 05.06.2011. 09:09 ] @
Pa sad - ne znam šta mislite pod online...

Sa jedne strane - tu su amazon i slične zvanične prodavnice gdje ponekad ima nekih velikih sniženja pojedinih modela - ali u principu nisu mnogo jeftinije...

Sa druge strane - eBay (ili neki mali online prodavci) je sasvim druga priča... Tu pojma nemate da li je skinut sa mreže - čak i ako stoji da ima garanciju - da li ćete je moći upotrebiti (falsifikovana, na drugo ime koje ovi ne prihvataju, u nekoj dalekoj zemlji i samo tamo važi)...
Ali su cijene sasvim povoljne... Ja bih to uporedio sa našim oglasima, mada tu treba biti mnogo oprezniji - jer ne možete vidjeti reputaciju trgovca i druge stvari koje na eBay možete...

Ipak - to uopšte ne mora biti loša ideja - ja sam samsung Galaxy mini preko oglasa kod nas kupio za 100 evra u ekstra stanju, al bez garancije (star mjesec dana - isti trgovac prodavao i novi za 130) koji u najjeftinijoj prodavnici košta 218 (a i te jeftinije prodavnice kod nas su mi totalno sumnjive - po meni vjerovatno furaju istu robu ko ovi sa oglasa)...