[ kelja @ 02.05.2011. 13:31 ] @
http://byby.xtreemhost.com/template/

Cilj je da se na rollover iznad headera (u ovom slucaju, moze biti neka druga slika), svi ostali elementi strane 'prekriju' jednim divom, a da se stranica vrati u normalno stanje nakon rollout-a.
Ovo fino radi u svim normalnim browserima (FF, Chrome, Safari, pa cak i IE8; ako neko ima IE9, neka mi dojavi, ako nije problem).

Medjutim, IE6 i IE7 su zakazali... Citao sam o tom z-index bug-u, na mnogo nacina pokusao da setujem vrednosti, ali - nista... Na rollover, u ovim browserima sivi div prekriva i sliku.

Ako vas ne mrzi, gvirnite u kod, pa mi recite gde gresim.

Hvala!
[ SStudio @ 02.05.2011. 15:17 ] @
Ja sam odavno digao ruke i od ie6 i od ie7 optimiziranja, jednostavno stavim da if lte IE 7 pozove poseban css koji sakrije problematičan element i guraj dalje.

Ako korisnik koji posećuje dotičnu prezentaciju nije sposoban da nakon 10 godina nadogradi ili instalira novi browser, nije vredan ni tvojih ni mojih 3 sati zezanja kako bi sve to proradilo. Jednostavno rečeno ie6 must die
[ japan @ 02.05.2011. 16:33 ] @
Samo sam letimično pogledao, i nemam IE da proverim, ali probaj da stavis na #site z-index:0 a na #header z-index:10
[ kelja @ 02.05.2011. 17:02 ] @
Probao - i nista. Probao sam i da stavim oko tog diva (drzaca slike) jos jedan div, pa da uradim ono sto je pomagalo u nekim situacijama - stavim tom divu, omotacu, z-index vrednost nesto vecu od onoga koju ima drzac slike (header_image)...


[ Br@nkoR @ 02.05.2011. 17:53 ] @
Pokušaj drugačije ovo sa realiziješ. Npr. ovu sliku ,odnosno elemenat gde se ista nalazi, kloniraš i da je zalepiš preko ovog gray div-a prilikom mouseover na sliku.

Ili pokušaj da odradiš tako što ćeš odraditi fadeout svim elementima osim slike i njenih parent elemenata, mada ovo je problematično ukoliko imaš neke background slike za parent elemente jer i njih moraš da uklanjaš.
[ kelja @ 03.05.2011. 00:52 ] @
Da, Branko, hvala kao i uvek.
Prilepio sam klon slike na document body, na samo dno, a layer se nalazi u vr'u, i to je jedino sto je proferceralo u sestici i sedmici.

Koga zanima, moze da vidi resenje na linku iz prve poruke.

Edit: ono setovanje z-indexa nema smisla, ali nema veze.