[ DjanRoljic @ 03.05.2011. 13:02 ] @
Da li neko može, bar približno, da proceni vrednost izrade sajta [ TesseracTstudio ]?
Korišćen je CMS (wordpress), jQuery, dodatno je prevljena PHP forma za "contact", ...
Prijatelji i ja smo ga napravili, ali nikad nismo razmišljali o njegovoj realnoj vrednosti. Pa čisto da pitam...
U napred zahvalan...
[ BitiPrvi @ 03.05.2011. 14:36 ] @
Ti to pitaš da bi ga prodao, ili čisto da čuješ procenu posetilaca???
Ako želiš da ga prodaš onda na vrednost utiče i potražnja, ako je uopšte ima.
Eto meni da ga daš za 100 evra- šta će mi, a ovakve sajtove je moj kolega radio za inostrano tržište za "veliki novac".

PS.
(off topic za administratore).
Dešava se neka greška.
Ne mogu da se ulogujem već moram prvo da obrišem kolačiće i keš i to već drugi put za mesec dana čini mi se.
To se ranije nije dešavalo.
pozz.

[ DjanRoljic @ 03.05.2011. 16:08 ] @
Nije za prodaju.
Nego me zanima samo cena izgradnje ovakog sajta.
Odnosno,kako sam kažeš, koliki je taj "veliki novac"!!!
[ BitiPrvi @ 13.02.2012. 18:16 ] @
Molio bih drage kolege da pogledaju portal www.besplatni-oglasi.in.rs i da kažu svoje mišljenje i ceni ovog projekta?
Svi podaci koje vidite o broju članova i oglasa su validni.
Ništa nije fingirano i "fake".
Koliko po vašem mišljenju ovakav jedan projekat trenutno vredi na tržištu?
Hvala unapred.

[ Mister_rap @ 23.02.2012. 18:10 ] @
@BitiPrvi

Po mom licnom misljenju malo, zbog veoma jake konkurencije, prvenstveno, a zatim zbog baze koja jeste pristojna, ali sa druge strane mizerna u poredjenju sa konkurentima.
Isto vazi i za serpove...

Osim u koliko ne postoji neka kvalitetna monetizaciona strategija (koju ja nisam u stanju da vidim) nekih 500-600e recimo.

@DjanRoljic

Imajuci u vidu da si temu postavio u merketing forumu, sama aplikacija nije bitna za vrednost sajta, bitiniji su drugi faktori poput posecenosti, koliko sajt zaradjuje, kako obezbedjuje posecenot itd.
[ BitiPrvi @ 23.02.2012. 21:44 ] @
Citat:
Mister_rap: @BitiPrvi

Po mom licnom misljenju malo, zbog veoma jake konkurencije, prvenstveno, a zatim zbog baze koja jeste pristojna, ali sa druge strane mizerna u poredjenju sa konkurentima.
Isto vazi i za serpove...

Osim u koliko ne postoji neka kvalitetna monetizaciona strategija (koju ja nisam u stanju da vidim) nekih 500-600e recimo.


Hvala.
Cenim tvoje mišljenje.
Možda se i sećaš "početaka" ovog projekta, kada sam bio zabrinut za ovo in.rs?
Nikako nije uspevao da se probije na prve strane..
Sada je konačno prvi i na google.rs i na google.ba, a na google.com je drugi na prvoj strani...
Nismo kupovali bazu podataka.
Što se kaže , krenuli smo od nule...
Svi ti posetioci su došli "svojom voljom".
Sada je posećenost naglo skočila, i baza je sve veća.
Mislim da baš zbog ogromne konkurencije, sajt puno vredi, jer ima u domenu i ključne reči koje će večito da zadaju "glavobolju" konkurenciji
Hvala još jednom.
[ srba111 @ 14.02.2013. 17:17 ] @
Molim vas za misljenje o sledecem sajtu:

http://www.sudski-tumac-engleski.com/

Iako nemam prethodnog iskustva u radu WordPress-om nekako sam se uz pomoc prijatelja iskobeljao. Sta mislite, da li da zbog SEO odradim i verziju na engleskom?

Pre svega mi je potreban opsti utisak iskusnih poznavalaca rada u WP-u. Za pocetak sam izbacio svaku mogucnost za komentarisanje, ali mozda ne bi bilo lose da je ubacim, jer to onda stvara prostor za dinamicki sadrzaj i RSS opciju?

Hvala unapred
[ vejin @ 20.02.2013. 13:03 ] @
Cena ide koliko sajt zaradi za mesec dana x 12. To je cena sajta koja je najbliža realnoj (očekivanoj), e sad na to se dodaje još prema vrednosti domena, baze korisnika (svaki korisnik koji se ulogovao u zadnjih mesec dana cena ide gore za1 euro), ako je plaćena skripta i još neke stvari, recimo spisak ljudi koji su se interesovali za reklame, to sve može povećati cenu. Ali je osnova koliko je sajt zaradio za godinu dana.
[ srba111 @ 21.02.2013. 09:40 ] @
@Vejin

Hvala na odgovoru :)

Prvenstveno sam mislio na ocenu izgleda i funkcionalnosti sajta www.sudski-tumac-engleski.com

Kako se tehnicki cini? Da li nesto moze bolje ili funkcionalnije? Neki opsti SEO savet?