[ mish_ns @ 03.05.2011. 20:00 ] @
Pozdrav svima.

Intreresuje me da i je neko zna kako se 'povezuju' .net i openoffice calc.
Na koji nacin se mogu upsivati podaci iz aplikacije u neku celiju openoffice calc-a?
Sta je sve potrebno da bi to uopste funkcionisalo.
Hvala!
[ mmix @ 03.05.2011. 22:39 ] @
Podji odavde http://api.openoffice.org/

mislim da iz .NETa mozes da konzumiras OLE api
[ mish_ns @ 04.05.2011. 07:46 ] @
Hvala, probacu danas pa se javim sta sam uradio.

Ako jos neko ima neku ideju nek javi...

Takodje me interesuje jel postoji neka free komponenta koja omogucuje stampanje i export izvestaja u pdf format?

[Ovu poruku je menjao mish_ns dana 04.05.2011. u 08:57 GMT+1]
[ dejanet @ 04.05.2011. 08:37 ] @
Imas iTextSharp za generisanje pdf dokumenata:
http://sourceforge.net/projects/itextsharp/

Mada razmisli o Crystal Report-u koji ti stize sa VS-om i sa kojim mozes da postignes export reporta(sa par linija koda) u pdf,word i excel.... i drugim formatima
[ mish_ns @ 04.05.2011. 09:15 ] @
Hvala Dejane...pogledacu iTextSharp. Vidim da ima dobru dokumentaciju.
Ne koristim Crystal Reports jer imam VS2008 express tj. VB2008 express pa moram da se cimam oko free komponenti.
[ mmix @ 04.05.2011. 09:35 ] @
Ja bi pre preporucio neki tabelarni reporting pre CRa ako je cilj eksport u excel/calc, jeste rudimentarniji i ne moze da se tweakuje ni blizu kao CR ali mu tabelarni format pomaze pri eksportu u grid formate kao sto je xls(x)/sxc/odc

Ako je samo besplatan reporting u pitanju, imas besplatan SQL Reporting Services uz SQL Express 2008
[ mish_ns @ 04.05.2011. 19:44 ] @
Imam jos jedno pitanje, posto sam poceo da radim sa iTextSharpom interesuje me kako podesiti da se prikazuju nasa slova kada se radi export u pdf?

PS. jos uvek me zanima i integracija sa Calc-om, pa ako neko naidje na neko resenje nek javi.
[ mish_ns @ 04.05.2011. 20:11 ] @
uspeo sam da resim ovo sa nasim slovima:

Code:
Dim bfR As BaseFont
        bfR = BaseFont.CreateFont("c:\WINDOWS\Fonts\Arialuni.ttf", BaseFont.IDENTITY_H, BaseFont.EMBEDDED)
        Dim arialF As New iTextSharp.text.Font(bfR, 10)