[ owim @ 03.05.2011. 23:51 ] @
Otvorio sam juče novi Gmail nalog za kevu. Za razliku od mog, starog više godina, njoj se ispod svake poruke prikazuje reklama (bez obzira da li je jedna poruka ili thread). Kod mene toga nema. Zašto? Kako je kod vas? Evo ekrana:



Zaokružio sam istu reklamu iznad i ispod poruke. Ja imam samo reklamu iznad poruke, ne i ispod svake. WTF?
[ Nozzlezator @ 03.05.2011. 23:56 ] @
Meni je skoro bilo obavestenje od strane googla u gmail-u da ce uvoditi nove reklame za gmail.Iako mi jos nisu to uveli,izgleda da na tom accountu sto si otvorio jesu....
[ koska @ 04.05.2011. 00:01 ] @
Meni se to pojavilo par puta, ali je nestalo... Verovatno je jos uvek u nekoj test fazi... ma instaliraj AdBlocker i ne brigaj :)
[ owim @ 04.05.2011. 00:42 ] @
Ne smeta mi, tj. ne smeta mojoj kevi -- koristila ja Yahoo i Outlook Express i "progledala" je kada je prešla na Gmail. Mislio sam da Gugl jednako tretira sve svoje korisnike .

Usput, da bi se sada otvorio Gugl nalog MORA da se unese broj moba, i da se prepiše kod koji stigne SMS-om. Kad sam ja otvarao toga nije bilo i nemaju moj telefon.

Ovo ne razumem (Gugl help):
Citat:
If you don't want to see ads in Gmail you have the option of using the HTML interface, or POP or IMAP.


Do sada smo dobijali targetovane reklame tako što bot prolazi kroz tekst svih naših mejlova. Gugl kaže:

Citat:
Coming soon: Better Ads in Gmail
* Fewer irrelevant ads
* Gmail’s importance ranking applied to ads
* Offers and coupons for your local area


Citat:
Gmail is in the process of rolling out a new ad system that could prove to be quite powerful: ads that learn what you’re interested in based on your email habits.

For example, if you frequently email with your friends about cooking (and you actually read those messages), Gmail might start showing more ads related to cooking classes or a local merchant that specializes in cookware. Google says that by improving its existing ads its reduced the number it shows to users by a third, and it hopes to continue that trend with this new system.

Google specifically mentions “Offers and coupons for your local area” as possible ads. A Google spokesperson says that this is part of the company’s local efforts that have yet to roll out, but it sounds like it could be quite powerful — imagine getting Groupon-style offers not just in your inbox, but alongside your other email messages.


Citat:
Google’s display ads, or ads with images, have been showing up across the Web. Now they are bound for Gmail. Google started showing the ads alongside people’s e-mail in-boxes on Jan. 21. The company is still experimenting with them and not every Gmail user will see them, said Rob Shilkin, a Google spokesman.
[ enthusy @ 04.05.2011. 01:38 ] @
Citat:
koska: Meni se to pojavilo par puta, ali je nestalo...

Meni takođe, samo par puta i to ne baš skoro.
Citat:
owim: Ovo ne razumem (Gugl help):
If you don't want to see ads in Gmail you have the option of using the HTML interface, or POP or IMAP.

To znači da reklame nećeš videti ako skroz dole na dnu Gmail-a klikneš na "basic HTML". Za POP i IMAP verujem da razumeš.

Reklame iznad poruke tj. "Web clips" možeš da isključiš u Gmail settings - Web clips. Ima ceo jedan tab samo za tu opciju. Klikneš na njega i odčekiraš "Show my web clips above the Inbox"

Što se tiče toga da Gmail traži broj telefona, bilo je ovde na forumu reči o tome. Nekada traži, nekada ne traži. Ako vam traži, idite na back ili idite opet na gmail.com pa "create account", možda bi bilo dobro i da počistite browser history, ali DEFINITIVNO nećete morati da kucate broj telefona ako to ne želite.
[ owim @ 04.05.2011. 01:46 ] @
Usput, AdBlocker je Firefox add-on? Imam ABP na FireFox-u. Keva na netbuku fura Chrome i neće FF. Takve ekstenzije za Chrome nema?

Da li bi ABP blokirao donju zaokruženu reklamu? Ona je potpuno ista, tekstualna kao i gornja.
[ owim @ 04.05.2011. 02:19 ] @
Citat:
To znači da reklame nećeš videti ako skroz dole na dnu Gmail-a klikneš na "basic HTML". Za POP i IMAP verujem da razumeš.

Basic HTML -- koliko dugo to nisam koristio, zaboravio sam kako izgleda. My bad, jasno kao dan. Za POP I IMAP hoće da kažu da skidamo svoju poštu sa Gmail servera -- nravano da nećemo videti reklame u svom (drugom) mail klijentu. Ili nešto drugo?

Citat:
Reklame iznad poruke tj. "Web clips" možeš da isključiš u Gmail settings - Web clips. Ima ceo jedan tab samo za tu opciju. Klikneš na njega i odčekiraš "Show my web clips above the Inbox"

Ladno nisam znao! Hvala. Web clips sam navikao da uopšte ne primećujem, iako izbace nekad zanimljivu vest. Još bolje, manje opterećen ekran. Izbacio! Kod mene na starom Gmail nalogu sada nema reklama gore i dole, samo u desnom delu ekrana, kao i uvek. Na Gmail novootvorenom nalogu donja reklama se prikazuje i dalje ispod svakog mejla. Ne bi mi smetala da nije obojena pa je upadljiva.

Citat:
Što se tiče toga da Gmail traži broj telefona, bilo je ovde na forumu reči o tome. Nekada traži, nekada ne traži. Ako vam traži, idite na back ili idite opet na gmail.com pa "create account", možda bi bilo dobro i da počistite browser history, ali DEFINITIVNO nećete morati da kucate broj telefona ako to ne želite.

Gotovo, dobio je mob moje keve. Pošto je Gugl kupio Grupon, uskoro će moja keva da dobija SMS-ove sa "ponudom dana" i "specijalnim sniženjima".

Uskoro ću krenuti da koristim ovu Gugl uslugu (video).
[ mulaz @ 04.05.2011. 06:12 ] @
Citat:
owim: Usput, AdBlocker je Firefox add-on? Imam ABP na FireFox-u. Keva na netbuku fura Chrome i neće FF. Takve ekstenzije za Chrome nema?

Da li bi ABP blokirao donju zaokruženu reklamu? Ona je potpuno ista, tekstualna kao i gornja.


Ima i za chrome, mislim da se cak i isto zove.
[ owim @ 04.05.2011. 07:57 ] @
Citat:
enthusy: Kad smo već kod Onion News-a, možeš ovde pogledati i kako da rešiš taj problem sa narušavanjem privatnosti (davanje broja telefona Google-u)

Been there, done that; bio sam u Google selu i uživao! Preporučujem! Video sve govori.

Citat:
mulaz: Ima i za chrome, mislim da se cak i isto zove.

Ima AdBlocker za Chrome.
Postoji i ABP, ne znam koja je razlika u odnosu na prethodni.
Evo su ostali "blokeri" raspoloživi za Chrome, na FF-u koristim Flash-block, ali mislim da nije ovaj.

[Ovu poruku je menjao owim dana 04.05.2011. u 09:09 GMT+1]
[ agasoft @ 04.05.2011. 08:56 ] @
Ma dajte, kakvo narušavanje privatnosti, pa neće vas niko gledati šta radite
iza zavese.
Ja čak koristim i google 2 step verification sa mojim mobilnim telefonom i
fiksnim kao backup i sve je savršeno.
Počastvovan sam što je moja zemlja jedna od šezdesetak u svetu u kojoj ova
usluga radi,.
Kolege iz Hrvatske kojima sam ovo predložio ne mogu da je koriste.
Tako da, lozinka od 16 znakova, 2 step verification sa SMS kodom kada neko
sa strane hoće da pristupi mom nalogu ili kad ja pristupam sa tuđih
računara.
Svaki pop i imap klijent imaju posebne, od strane google-a generisane
lozinke od po 16 znakova, tako da, privatnost prvog nivoa protiv svih
napadača...
Ja i ne znam koja mi je lozinka u outlooku i mobilnom telefonu.
[ owim @ 04.05.2011. 09:09 ] @
Priča o privatnosti je u temi http://www.elitesecurity.org/t427909. Ovde to nije poenta.

Ljudi razmisljaju u pogresnom smeru kada kazu da ih bas briga da li ih neko nadgleda jer ne rade nista sto bi bilo interesantno obavestajnim sluzbama. Prvo - mozda nije bitno sta misli i radi neki Petar Petrovic konkretno ali ako imate jos milion takvih onda dobijate lepu masu informacija na osnovu koje obavestajci analitikom dolaze do nekih zakljucaka. Dakle, vi ste njima svakako korisni ma koliko milili da ste nezanimljivi. Drugo, ne razumem potrebu ljudi da na drustvenim mrezama razotkrivaju i najvece gluposti o sebi. Trece, secate li se price o podsvesnim reklamama? To je ono kada na TV-u ubacuju slicice koje traju toliko kratko da niste ni svesni da ste ih videli ali vasa podsvest ih pamti. E sad, ne bih imao nista protiv kada bi me na taj nacin navukli da kupim neku cokoladu ali je veliki belaj ako se time sire neke destruktivne poruke. Dakle, problem je sto postoji ta tehnika manipulacije bez obzira sto moze da se upotrebi i u benignoj formi. Tako je i sa FB-om, problem je sto de fakto postoji mogucnost spijuniranja a vi se samo nadajte da niko nece hteti da iskoristi tako mocnu alatku.
[ owim @ 05.05.2011. 14:44 ] @
Tek da kažem da sam danas prvi put na svom (pra)starom Gmail nalogu prvi put dobio reklame kao sa slike, kao banere ispod teksta. Inače sam izabrao da ne učestvujem u "boljim reklamama" koje pamte šta i koliko čitam (General Settings).