[ lmasal @ 08.05.2011. 21:11 ] @

Pitanje koje ja samom sebi postavljam vec nekoliko dana je :

Da krenem od samog pocetka... Pre dve godine ja sam kupio na preporuku od prijatelja Nikon L100.. Aparat je me u samom startu razocarao zbog nemogucnosti manuelnog podesavanja i uzasnih fotografija u zatvorenom prostoru sa vestackim svetlom.... Mada posle dve godine rada sa njim sam se i malo izvestio pa slike ne ispadaju bas toliko lose...

Pre tog aparata sam imao Nikon 8700 koje savrseno radio dok jednog dana nije poceo da izbacuje gresku LENS ERROR (aparat se upali, objektiv izadje iz kucista i onda na displeju izbaci poruku, probano sa drugom karticom i baterijama, pa malo muckano, nezno udarano i nista) i odluka je pala da se posalje u zvanican servis REFOT B. Nakon par dana iz servisa su me nazvali i rekli da moraju da se menjaju sociva i jos nesto vezano za objektiv i da je cena popravke oko 19000 dinara.

Od servisa se odustalo i kupio sam novi aparat.

Ali sada posle nekog vremena imam mogucnost da mi prijatelj donese ispravan 8700 za neke sitne pare ili da mi kupi adaptere za L100....

E sad pitanje je da li da uopste uzimam 8700 ili da kupim adaptere za postojeci L100, sam Nikon nije predvideo da se objektiv menja ali neke firme su napravile adaptere za njega.. Par ljudi mi ne preporucuje da koristim adaptere jer bih, navodno, mogao da pokvarim aparat????

Sta da radim... svako misljenje je dobrodoslo.....

Pozdrav
[ lmasal @ 15.05.2011. 23:00 ] @
U svakom slucaj kupio sam novi fotoaparat..... Canon EOS 500D

Hvala.... :)
[ Nebojsa Milanovic @ 15.05.2011. 23:05 ] @
Nek je sa srećom :)