[ Dripac @ 11.05.2011. 09:25 ] @
pre mesec dana sam presao sa adsl na sbb net i sve mi radi kako treba ukljucujuci i sam cs.......e problem je nastao sinoc kada sam pokusao da ubacim novu listu kanala preko dreamup programa......non stop mi prijavljuje invalid ip pc iako je ukucan onaj nov od sbb koga sam proverio na nekom sajtu za ip adrese.....ako neko moze da mi pomogne kako da resim ovaj problem jer se prvi put srecem sa ovim.......hvala!!!!
[ zoxknez @ 11.05.2011. 11:10 ] @
Mislim da trebas lokalni ip od drema....
[ Zeusplus @ 11.05.2011. 11:27 ] @
Citat:
e problem je nastao sinoc kada sam pokusao da ubacim novu listu kanala preko dreamup programa

Lista kanala se ne ubacuje sa dreamup programom uzmi dreamboxedit ili dreamset udji u mrezu u risiveru vidi koji ti je ip od risivera i ukucaj u program koji odaberes, povuci listu kanala i to je to.
[ Dripac @ 11.05.2011. 15:39 ] @
imam taj program i uradim tako ali na kraju mi kaze da moram da uradim rebot dreamboxa ili da stisnem u samom programu ono reload.......e tu nastaje problem.......sta god da uradim od ta dva stoji mi stara lista!!!!!!ima li neko ideju????
[ Andrija M @ 11.05.2011. 15:55 ] @
Kad ubacis novu listu izadji iz dreamboxedita te se telnetiraj u dreambox i zadaj komandu reboot
[ Zeusplus @ 11.05.2011. 15:55 ] @
Pa ok odradis reboot u novijim verzijama sam program to radi, ali pre toga moras dobro upisati putanje gdje ide lista za enigmu 1 je var/tuxbox/config, a za enigmu2 etc/enigma2/.
[ Dripac @ 11.05.2011. 16:33 ] @
sve je dobro podeseno ali mrka kapa......poludecu........ :(


edit: da stvar bude jos smesnija kad udjem preko total comandera vidim da su liste danas ubacivane i nove ali u samom dreamu stoji od januara lista!!!!!

[Ovu poruku je menjao Dripac dana 11.05.2011. u 18:21 GMT+1]
[ dvbsat @ 11.05.2011. 17:22 ] @
Ako imas anti virus, iskljuci ga, i pokusaj ubaciti sa dreamboxeditom
[ Zeusplus @ 11.05.2011. 17:23 ] @
Ajde ovako pusti te programe zakaci se u risiver sa nekim ftp programom, npr. total comader i udji u folder gdje je seting izbrisi sve pa kopiraj novi i rebutuj risiver, i kad to radis zameni i satelit.xml on nije u folderu gdje je lista kanala on je u var/etc/ ili et/tuxbox.
[ Dripac @ 11.05.2011. 17:37 ] @
da ukapirao sta treba da uradim samo mi reci sa kojim da zamenim postojeci satelit.xml ???? gde da skinem nov???

edit: usao sam preko total comander-a u var/tutbox/conf/enigma i tu sam obrisao kompletnu listu.......onda sam uzeo poslednju predragovu od pre par dana i raspakovao i kopirao na isto mesto......restartovao box i sad imam samo slobodne kanale a lista je jos od januara!!!!odlepio sam!!!!!!

[Ovu poruku je menjao Dripac dana 11.05.2011. u 18:57 GMT+1]
[ Zeusplus @ 11.05.2011. 18:14 ] @
U svakoj listi imas taj fajl satelit xml, znaci samo, satelit xml se nalazi u var/etc ili etc/tuxbox pa ga zameni sa novim iako i stari moze da funkcionise a listu kanala svu iskopiraj i rebutuj a jesi proverio da te ne zeza neki firewal u winu, pa zato ne mozes sa editorom ubaciti listu, samo polako sredice se bez nerviranja malo vise truda.
[ Dripac @ 11.05.2011. 18:29 ] @
vratili su mi se i zasticeni kanali,to je sad ok........kad sam usao tamo da zamenim satelit xml video sam da je i pored njega danasnji datum al sam opet prekopirao iz liste i overwritovao ali i dalje je lista iz januara!!!!! koristim w7 i prosli put sam uspeo da ubacim listu,nista lakse.......sad mi pada na pamet da nije mozda do enigme koju koristim???ja iskreno ne znam da li je moja e1 ili e2 i da li to moze da smeta listi kanala???da budem iskren probao sam zadnje 2 liste koje je predrag postavio i nijedna mi nije htela tako da sam ja onako laicki iskljucio da je do enigme......ne znam vise sta da radim.......
[ kaskader @ 11.05.2011. 19:06 ] @
nov xml skini odavde xml
[ Dripac @ 11.05.2011. 22:12 ] @
mislim da mene nesto drugo zeza




ako neko ima ideju kako da resim ovu muku mislim da cu onda resiti i ostalo....
[ srbaja @ 11.05.2011. 22:49 ] @
Windows 7 – Enable Telnet:

Start, Control Panel, Programs And Features, Turn Windows features on or off, Check Telnet Client
Hit OK

After that you can start Telnet via Command Prompt.
[ Dripac @ 11.05.2011. 23:01 ] @
hvala puno,pomogao si mi da otklonim problem sa komunikacijom ali i dalje ne mogu da vidim novu listu u dreamboxu........
[ janponican @ 13.05.2011. 00:09 ] @
Poslao sam ti e-mail i PM
pozz
[ Dripac @ 13.05.2011. 13:39 ] @
skinuo sam sve sa tog linka sto mi je potrebno.....uradio kako si mi rekao i uspeo sam da promenim listu.........hvala puno!!!!!.....samo lista je dosta losija od predragove bez ljutnje i nekako mi neodgovara....nije mi jasno koju predragovu da ubacim e1 ili e2????


edit: evo sad sam probao da ubacim predragovu poslednju listu po 1000 put i sve je kao ok,restartujem box al ono drzi onu staru listu.........poludeo sam!!!!dzaba tutorijali kad se ne ponasa box onako kako treba......nemam snage vise pa ako neko ima zivaca i volje da mi pomogne!!!!!

[Ovu poruku je menjao Dripac dana 13.05.2011. u 15:02 GMT+1]
[ janponican @ 13.05.2011. 19:59 ] @
Citat:
Dripac:...nije mi jasno koju predragovu da ubacim e1 ili e2????

Za dreambox 500s je Enigma 1 dok za HD verzije dreambox-ova je Enigma 2.
pozz
[ Dripac @ 13.05.2011. 20:11 ] @
evo uspeo sam da ubacim popodne ovu verziju predragove liste

Predr@g settings E1 Dreambox 020511 - all update od 2. maja je tako da je svezije.........hvala puno na strpljenu i objasnjavanju kako se ovo radi.........sve je lako ali meni nije htelo da ubaci poslednje 2 njegove liste a ostalo nisam ni gledao........kad sam video da ima i ova probao sam i sad ispada da je stvarno do enigme bilo.......e1 je za moj risiver.......da li je to slucajno ili mora da se ubaci bas lista e1???
[ Zeusplus @ 13.05.2011. 20:28 ] @
Normalno da moras ubaciti listu za e1 u enigmu1.
[ Dripac @ 14.05.2011. 08:58 ] @
ok nisam znao za to pa sam verovatno skinuo obe e2 liste i to je pravilo problem.......hvala u svakom slucaju na pomoci,strpljenju i savetima!!!!