[ stevan_nk @ 14.05.2011. 08:19 ] @
Kako da pravim GUI za python 3 programe ?
Nešto sam prije nekih mesec dana probao sa Tkinterom , ali sve mora da se kuca ručno ništa vizalno) onda sam gledao nešto sa Glade-om i tu sam napravio GUI ali nisam mogao da ga uklopim sa skriptom . Znam da ima wxPython ili nešto tako ali ne znam da li podržava 3.x .
[ Au197/79 @ 14.05.2011. 09:05 ] @
Koliko vidim PyQt radi sa python 3. Jedino što je licenca GPL, PySlide drugi Qt binding koji je LGPL je još uvek beta.
[ stevan_nk @ 14.05.2011. 09:19 ] @
Znaš li neki dobar PyQt tutorijal ili neku knjigu za to ? A iskreno da ti kažem meni ništa ne znače imena licenci , šta je problem sa GPL ?
[ stevan_nk @ 14.05.2011. 09:47 ] @
Upravo instaliram PySide pa ćemo da vidimo :) ...
[ stevan_nk @ 14.05.2011. 19:03 ] @
Instalirao sam PySlide preko terminala ali ja na kompjuteru imam Python 2.6 i Python 3.1 , ja koristim 3.1 ali preko terminala ga instalira samo za 2.6 .
Zna li neko kako ovo da rešim ???
Evo koda što sam kucao u terminalu
Code:
sudo add-apt-repository ppa:pyside
sudo apt-get update
sudo apt-get install python-pyside
[ vatri @ 17.05.2011. 21:46 ] @
Ja sam apsolutni pocetnik u Pythonu i malo sam gledao opcije za GUI programiranje i nasao PyGTK i PyQT.
Prvo sam poceo sa QT a kasnije presao na GTK zato sto mi je bilo komplikovano. Ako ces raditi u QT, instaliraj QT Designer mozda ti olaksa posao.

AKo ces u GTK, pogledaj ovaj tutorial - dosta je fino objasnjeno sa dosta primjera.

http://pygtk.org/pygtk2tutorial/
[ Panta_ @ 18.05.2011. 07:09 ] @
Pre nego sto krene sa ucenjem PyGTK-a, treba imati u vidu da se isti nece razvijati vise.
[ stevan_nk @ 18.05.2011. 07:27 ] @
Koliko sam ja shvatio iz ovog teksta , neće se razvijati samo za linux .
Citat:
In a cruel twist of irony, the state of PyGTK on Windows and Mac has never been better. The credit for the windows work (and some great documentation improvements this cycle) must go to Dieter Verfaillie

Windows installer (homepage) (download)
Mac improvements (all in one installer work) (bundling advice)
[ Panta_ @ 19.05.2011. 07:23 ] @
Citat:
New users wising to develop
Python applications using GTK are recommended to use the
GObject-Introspection features available in PyGObject.

PyGTK-2.24 will be the final major release of PyGTK. Additional bug-fix releases
may appear when necessary to maintain compatibility and stability with the
GTK-2.24 series.


http://article.gmane.org/gmane.comp.gnome.gtk%2B.python/15449
[ vatri @ 21.05.2011. 21:52 ] @
Hvala brate za sugestiju, ocigledno nisam dovoljno istrazivao :)