[ vukvucko @ 14.05.2011. 13:46 ] @
Zanima me da li je neko probao da plati svoj racun fiksnog telefona na ovaj nacin i da li postoji provizija.
Da li morta da se poseduje Internet kartica ili moze VISA,DINA,MAESTRAO koja je vezana za dinarski racun u banci?
Nisam nasao slicnu temu na sajtu.
[ fade @ 15.05.2011. 11:59 ] @
Da biste koristili ovu uslugu, potrebno je da posedujete platnu karticu za plaćanja preko Interneta - Internet DinaCard, VISA, MasterCard ili Maestro.

http://www.open.telekom.rs/hom...?temp=0&sid=124&id=708
[ nvukelic @ 15.05.2011. 17:21 ] @
Da pojasnim, to nisu kartice ZA plaćanje na internetu, već kartice koje se mogu koristiti I za plaćanje na internetu :). Tako da, vucko, možeš i sa VISA (ali ne Electron), Master ili Maestro karticama koje dolaze uz dinarski/devizni račun. Što se Dina kartice tiče, za sada preko interneta mogu da se koriste samo Dina kartice Univerzal banke, Privredne banke i KBC banke.
[ zexoni70 @ 15.05.2011. 17:47 ] @
Znaci sa VISOM Postanske stedionice za sada nista od placanja preko interneta?!:-(

[ nvukelic @ 15.05.2011. 18:10 ] @
Neke Electron kartice prolaze, neke ne. Lepo pokušaš, pa vidiš da li hoće.
[ vukvucko @ 15.05.2011. 19:10 ] @
Ja sam probao sa:
Maestro-Delta banke NECE, koja je vezana za DINARSKI racun
VISA-Erste NECE,koja je vezana za DINARSKI racun (ispod VISA pise ELECTRON)

Dakle moje pitanje je da li je neko platio ovim pomenutim karticama koje su vezane za dinarski racun ili sve mora da ide preko Internet kartice i da se ima DEVIZNI racun pa oni to po kursu skidaju

Hvala

[ nvukelic @ 15.05.2011. 19:19 ] @
Citat:
vukvucko
Dakle moje pitanje je da li je neko platio ovim pomenutim karticama koje su vezane za dinarski racun ili sve mora da ide preko Internet kartice i da se ima DEVIZNI racun pa oni to po kursu skidaju

Hvala


Nisam probao, ali ti sa sigurnošću mogu reći da ne mora da se ima posebna internet kartica niti je bitno da li je kartica vezana za devizni ili dinarski račun, bitno je da ima sredstava. A zašto neće Maestro, to već ne znam.
[ agasoft @ 15.05.2011. 19:49 ] @
Rođak, prosto.
Intesa maestro nema cvc code, a ta erste ne znam.
[ zexoni70 @ 15.05.2011. 20:49 ] @
VISA electron Postanske stedionice ima taj CVC code i to su tri broja u koja se nalaze iza polja namenjenog za svojerucni potpis!Probao sam da platim preko nje na Telekomovom saitu i ne moze!Zvao Postansku stedionicu i operater kaze da je za tu karticu suvise rizicno da se ista placa preko neta!

[Ovu poruku je menjao zexoni70 dana 16.05.2011. u 10:01 GMT+1]
[ agasoft @ 15.05.2011. 21:40 ] @
Haha, suviše rizično, nisu oni baš normalni...
[ enes @ 15.05.2011. 23:20 ] @
Ja platio racune svojom VISA karticom, ali NIJE Electron. Nije bitno da li je vezana za devizni, dinarski ili koji vec racun (zavisi od banke), vec da li je ta kartica upotrebljiva (vazeca) na internetu. Recimo Revolving kartica Raiffeisen banke sigurno prolazi, i sigurno se racun zaduzuje u originalnoj valuti - znaci, ako je racun u dinarima, kartica se zaduzuje dinarskim iznosom (kao da si kupio bilo sta drugo u prodavnici) i skida se sa limita koji imas na kartici. Isto vazi za sve ostale kartice koje "rade" na internetu, pod uslovima koji vaze za svaku od njih (od banke do banke).

Kao sto rekose, da li ce neka kartica proci ili ne, probaj pa ces znati.
[ spirit_boost @ 16.05.2011. 12:05 ] @
Erste visa electron karticom ne može da se plati, jer ovaj kartica i nije predviđena za online plaćanje. Nego da se ode u Erste i uzme "poklon Visa kartica" koja jednokratno košta 150 din na koju se uplaćuju sredstva i sa koje je onda moguće online plaćanje. Ovo je info iz call centra Erste banke, nakon što sam ih konsultovao zbog neizvršenih transakcija. Neisplativo skroz, najpre zbog bespotrebnog cimanja za novu karticu, a zatim i zbog naknade od 10 din po izvršenoj transakciji preko Netbankinga Erste-a...
[ Djetvan @ 16.05.2011. 17:18 ] @
Online plaćanje računa u Intesa banci ne ide preko internet kartice već se u vezi elektronskog plaćanja sklapa poseban ugovor i za svaki račun se plaća provizija isto kao da je uplata izvršena u samoj banci.
Uslugu je izršio klijent a zarada pripada banci. Živela elektronika.

Oni vas pitaju, zašto bi čekali u redu ?
Plaćajte online !
Znači oni smatraju da vam čine uslugu a vaše angažovanje u tome se ne računa !
Pa zaboga ne morate da čekate u redu !
[ vujkev @ 17.05.2011. 13:15 ] @
Platio MasterCard karticom Alpha banke ... uspešno :)
[ vukvucko @ 17.05.2011. 20:58 ] @
E ovako,platio sam sali sa Internet karticom Intesa (koja je vezana za devizni racun)

Moji utisak da je ovo brz ali i skup nacin placanja

Platio sam racun koji iznosi 874.28 dinara.Sa racuna mi je skinuto 9.19e.

Zanima me ko uzima toliku razliku?Telekom ili Intesa.

Ako je kurs 1:100,

onda 8.74 je racun a ja platio 9.19

0.45e

Znao sam ja za jadac zato sam pitao da li je neko platio karticom koja je vezana za dinarski racun i sada da dodam kolika je provizija?
[ agasoft @ 17.05.2011. 21:13 ] @
Polako,
da sad ne računam, uglavnom:
Svaki put kada nešto platiš intesa internet karticom, skinuće se dodatnih
6%, kao neka vrsta sigurnosti.
Kad prođe pet do deset dana i transakcija bude obrađena, biće ti vraćeno tih
6%.
Tih 6% služe da pokriju šetanja kursa, pa ako za pet dana evro bude dvesta
dinara, onda se ne vraća, ali ti kažem iz iskustva, 6% biće refundirano.
[ Djetvan @ 19.05.2011. 07:11 ] @
Internet karticom koliko je meni poznato ne mogu da se plaćaju računi već se može samo kupovati preko interneta.

Neprihvatljiva je bila kakva korekcija bančinih usluga jer je klijent platio svojim devizama po kursu koji je odredila banka.
Obrazloženja o vremenu obrađivanja podataka su neumesna.
To je nešto slično kao klauzula u ugovoru o kreditu po kojoj banka ima pravo da menja kamatu u skladu sa svojom poslovnom politikom !
Neviđeni bezobrazluk !
Ima li tako nešto igde u svetu ili samo u zemlji seljaka na brdovitom Balkanu ?
[ nvukelic @ 19.05.2011. 10:59 ] @
Citat:
Djetvan: Internet karticom koliko je meni poznato ne mogu da se plaćaju računi već se može samo kupovati preko interneta.


Plaćanje računa jeste jedan vid kupovine na internetu (plaćanje roba i usluga). Internet kartica služi za sve vidove transakcija preko interneta u kojima se kao sredstvo plaćanja prihvata VISA kartica, bez obzira na to šta se plaća.

Doduše, bezveze je plaćati dinarska zaduženja karticom koja je vezana za devizni račun zbog gubitka na kursu.
[ vukvucko @ 19.05.2011. 14:43 ] @
Citat:
agasoft:
Kad prođe pet do deset dana i transakcija bude obrađena, biće ti vraćeno tih 6%.


Videcemo i to. Nisam do sada primetio.



Citat:
nvukelic:

Doduše, bezveze je plaćati dinarska zaduženja karticom koja je vezana za devizni račun zbog gubitka na kursu.



Zato ja OPET pitam KOJOM karticom i u KOJOJ banci se moze platiti racun telekoma, a da to bude vezano za DINARSKI racun i kolika je PROVIZIJA?

[ nvukelic @ 19.05.2011. 15:09 ] @
Proviziju nemaš sigurno ni na jednoj kartici. Sve VISA Classic/Revolving kartice, kao i MasterCard kartice su uglavnom vezane za dinarski račun (ili možeš da biraš za koji će biti vezani), ali da bi njih dobio, uglavnom treba da imaš tekući račun sa stalnim primanjima. Sve zavisi od banke do banke, odeš lepo na sajt ili u banku pa se raspitaš. Ja takođe imam VISA Internet i VISA Electron vezane za devizne račune, pa ti ne mogu više pomoći.
[ vujkev @ 19.05.2011. 21:24 ] @
Citat:
vukvucko: Zato ja OPET pitam KOJOM karticom i u KOJOJ banci se moze platiti racun telekoma, a da to bude vezano za DINARSKI racun i kolika je PROVIZIJA?


rekoh Alpha banka, MasterCard :)
Provizija je naravno 0 din (Telekom to i reklamira kao plaćanje bez provizije)
[ vukvucko @ 19.05.2011. 21:32 ] @
Citat:
agasoft: Polako,
da sad ne računam, uglavnom:
Svaki put kada nešto platiš intesa internet karticom, skinuće se dodatnih
6%, kao neka vrsta sigurnosti.
Kad prođe pet do deset dana i transakcija bude obrađena, biće ti vraćeno tih
6%.
Tih 6% služe da pokriju šetanja kursa, pa ako za pet dana evro bude dvesta
dinara, onda se ne vraća, ali ti kažem iz iskustva, 6% biće refundirano.




Tacno skinuto mi je 9,09e
To je sada ukupmo za placanje mog racuna 0.29e

[ vukvucko @ 19.05.2011. 21:41 ] @
Citat:
vujkev: Platio MasterCard karticom Alpha banke ... uspešno :)



Koliko sam upoznat MasterCard je kreditna kartica?
[ vujkev @ 19.05.2011. 21:49 ] @
Dali su mi to kao jedinu karticu uz tekući račun i koliko znam nije kreditna :)

Tačan naziv kartice je "MasterCard Enter" i na sajtu piše da nije kreditna

http://www.alphabankserbia.com/fizicka_lica/kartice.rvrvor.html
[ mr. ako @ 19.05.2011. 23:02 ] @
Citat:
vukvucko: Koliko sam upoznat MasterCard je kreditna kartica?


MasterCard je ime, brand. Isto kao i Visa ili American Express. A pod tim brendovima prodaju razne proizvode... Kreditnu karticu, debitnu, Internet, ovakvu onakvu... mada se za slabije kartice obicno koriste pod brandovi Maestro ili Visa Electron npr...


[ fanfon @ 20.05.2011. 06:24 ] @
Proviziju ti je uzela Intesa na menjacke poslove u konkretnom slucaju. A posto oni imaju najlopovskiji kurs evra od svih banaka(najnizi kupovni i najvisi prodajni), zato je toliko naplaceno. Ne kontam ako vec koristis e-banking zasto nisi platio sa dinarskog racuna putem naloga za placanje online? Skinuli bi ti 40 din
[ wux @ 20.05.2011. 09:08 ] @
Auuu, ala ste zakomplikovali...

1. On-line se može plaćati "full" verzijama kartica tj. VISA, MASTER, AE, a ne Visa Electron ili Maestro. Tzv. "internet kartice" su samo jedna varijanta, ali i "obične" kartice funkcionišu (ponavljam, "full" varijante).
2. Plaćati dinarske račune karticama vezanim za devize je loš izbor, jer bančin kurs nije baš najpovoljniji, a neke uzimaju i dodatnu proviziju. Dakle, plaćajte dinarske račune dinarskim karticama.
[ zemun88 @ 20.05.2011. 11:25 ] @
Molim pojedine članove da ako nemaju pojma ne pišu svašta u ovoj temi. Kako možete da tvrdite da ne može svim visa electron karticama da se plaća. Ako banka navede da se njenom visa electron karticom može, to je tako, a ako ne piše onda ne može. ALi nemojte pisati da ne može ni jedna. Visa electron karticom Erste banke na primer se može plaćati preko interneta. I nemojte širiti temu na 50 strana i pisati kojekakve gluposti. Lepo je objašnjeno na sajtu Telekoma da može i visa electron, ali sve u zavisnosti od banke. Zato nemojte biti lenji, i pisati svašta i odmah na početku govoriti kako je usluga glupa. Usluga može biti glupa samo onome ko nema pojma šta je platna kartica i na koji način se koristi. E takvi ljudi pišu sve i svašta na forumu. I još jedna prednost visa electron kartice koja je vezana za dinarski račun, je što nema provizije pri plaćanju na internetu. Samo se skidaju sredstva sa tekućeg računa. A ako vam nije nešto jasno pozovite svoju banku ili posetite internet stranicu svoje banke

Prolazi visa electron kartica erste banke. I ovde i u inostranstvu I molim pojedince ne pišu nešto što nije tačno. Nemojte lagati na forumu
[ nvukelic @ 20.05.2011. 14:21 ] @
Tako je, VISA Electron kartica po defaultu može da služi za plaćanje na internetu, a da li će, to zavisi od banke koja ju je izdala. Ja recimo imam Intezinu (koja je btw vezana za devizni račun, samo tako i može, za dinarski se vezuje Maestro) i ona može na internetu kao i Visa Internet.

[Ovu poruku je menjao nvukelic dana 20.05.2011. u 16:04 GMT+1]
[ mr. ako @ 20.05.2011. 18:30 ] @
Citat:
nvukelic: Tako je, VISA Electron kartica po defaultu može da služi za plaćanje na internetu, ... ...

Upravo ovo nije tacno.
Postoje i Visa Electron koje ne sluze tome i vezane su za dinarski racun. Cak nemaju ni svih 16 cifara na sebi, vec samo prve i zadnje cetiri.


Citat:
nvukelic: ... ... , to zavisi od banke koja ju je izdala.

Upravo je ovo tacno.

[ nvukelic @ 20.05.2011. 23:31 ] @
Citat:
mr. ako: Upravo ovo nije tacno.
Postoje i Visa Electron koje ne sluze tome i vezane su za dinarski racun. Cak nemaju ni svih 16 cifara na sebi, vec samo prve i zadnje cetiri.


Još htedoh da napišem u zagradi (ako imaju svih 16 cifara na sebi), ali reko' to se podrazumeva .
[ kostas_bgd @ 23.05.2011. 17:35 ] @
Može preko Visa Electron kartice KBC Banke. Ona je vezana za dinarski račun i nema provizije.
[ scylerx @ 24.05.2011. 17:01 ] @
Ako imaš Netbanking u Erste banci, ti bi da uplaćuješ na karticu i da sa nje plaćaš račun umesto to da direktno uradiš sa Netbankingom?!!!!!!!
Mislim da je e-bankig mnogo pouzdaniji nego online plaćanje karticama, em imaš uvid u transakciju, em mi skida sa dinarskog računa, pošto mi u drugim varijantama potrebna konverzija sa eura računa u dinarski, gde banka mazne proviziju.
[ nvukelic @ 24.05.2011. 17:20 ] @
Mislim da smo se svi složili da je plaćanje dinarskih računa karticom koja je vezana za devizni račun besmisleno, osim kad se mora. Zato je i postavljač teme pitao kojim karticama, a koje su vezane za dinarski račun, se može plaćati.
[ zlockoj @ 27.05.2011. 10:31 ] @
Vidim da je mnogima ovo nejasno pa ću Vam sad naveti par informacija koje će biti od koristi:

Plaćanje putem interneta (na bilo koji način) uvodi trgovac i aktivacijom tog servisa on se obavezuje da će plaćati sve troškove provizije i bilo koje druge troškove onako kako je to ugovor propisano i dogovoreno sa bankom. Što znači da svi koji su spomenuli da su platili određenu proviziju preko neka se obrate svojo banci kako bi dobili inofrmacije zašto im je banka skinula proviziju.

Plaćanje putem interneta može da se vrši sa sledećim kartica:

VISA, MasterCard/Maestro, American Express i DinaCard.
Da biste proverili da li Vaša kartica (jedna od gore napomenutih) može da se koristi za internet plaćanje morate da proverite da li je banka omogućila tu vrstu usluge, jer ako banka nije svojim korisnicima omogućila internet plaćanje ništa Vam od toga nije moguće bez obzira koju karticu imate, već sama banka treba da se otvori da plati i da uvede sistem internet plaćanja.

Još jedna napomena, nemojte mešati ovaj servis sa nečim što neke banke nude eBanking i govore da možete sve da platite time, a to je klasičan način popunjavanja uplatnice samo je ne poponjavate ručno nego u elektronskom obliku. To nije isti sistem plaćanja sa gore navedenim detaljima i sa sistemom koji je uveo Telekom.

Pozdrav svima

[ vukvucko @ 28.05.2011. 19:10 ] @
Citat:
nvukelic: Zato je i postavljač teme pitao kojim karticama, a koje su vezane za dinarski račun, se može plaćati.


Dobro je da je bar JEDAN čovek shvatio suštinu teme
Citat:
zlockoj

Plaćanje putem interneta (na bilo koji način) uvodi trgovac i aktivacijom tog servisa on se obavezuje da će plaćati sve troškove provizije i bilo koje druge troškove onako kako je to ugovor propisano i dogovoreno sa bankom.


Možda je tako u svetu ali kod nas ...


Citat:
zlockoj

Da biste proverili da li Vaša kartica (jedna od gore napomenutih) može da se koristi za internet plaćanje morate da proverite da li je banka omogućila tu vrstu usluge, jer ako banka nije svojim korisnicima omogućila internet plaćanje ništa Vam od toga nije moguće bez obzira koju karticu imate, već sama banka treba da se otvori da plati i da uvede sistem internet plaćanja.


Da samo što recimo BANKE (ne)namerno uvode online da bi tako uzimale proviziju a kada pitate kako da plaćate na internetu oni vam daju intrnet karticu i otvara se poseban devizni račun radi sigurnosti.
[ Sizif @ 06.06.2011. 22:03 ] @
Čuvajte se ljudi da ne nagrabusite kao ja (tj. moja supruga u ovom konkretnom slučaju).

Platio sam račune preko Telekomovog sajta ovim novim servisom, koristeći Visa Gold karticu Raiffeisen banke, vezanom za dinarski (a i devizni) račun. Kada tom karticom plaćam u inostranstvu - skida se sa deviznog računa, a kada plaćam u Srbiji - sa dinarskog, tako da ne bi trebalo da bude provizije u slučaju lokalnog plaćanja.

Elem, sve to lepo prođe, ja platim gomilu računa, pošto imamo nekoliko postpaid telefona, internet, fiksni, itd. Vidim na izvodu da je svaka transakcija zadužena tačno za iznos koliki je bio račun, za 5 transakcija u ukupnom iznosu oko 8500din vidim i još jednu malu transakciju u iznosu od 96.85 din. Računam - to je valjda neka provizija banke, šta ga znam, ajde, nema veze, barem je udobno plaćanje.

Supruga ode u CG i tamo joj iznenada ne radi roaming. Zašto, kada je sve plaćeno na vreme? Pozovem Call centar Telekoma, i ispostavi se da je uplaćeno 40 dinara manje za prethodni mesec - i to ne samo na njenom računu, već i na mom i svim ostalim računima koje sam platio online preko Telekom sajta. Dečko koji radi u Call centru očigledno pojma nema, on ne zna ni šta je "Moj Račun" strana, pitanje je da li je uopšte i video kako sve ovo izgleda. Sve vreme mi ponavlja da je na račun uplaćeno 40 dinara manje, kao da ja imam kontrolu nad tim koliko će meni biti skinuto sa kartice! Sve vreme mu objašnjavam da je sistem potpuno automatski, i da ja nemam ništa da unesem, osim da kliknem na račun koji hoću da platim, i da unesem broj VISA kartice.

Na kraju me on savetuje da ja ipak odem u najbližu poslovnicu, i da tamo odnesem izvod iz banke za taj dan kao dokaz da sam platio ceo račun, a ne umanjen za 40 dinara...... !$%&%$

Mislim, stvarno. Ne mogu reći da nije bio fer, poslao je odmah zahtev da se uključi taj roaming, a ja još nisam stigao da odem u poslovnicu i da im kažem svašta. Ako nisu završili testiranje sistema, zašto su ga stavili online?
[ nvukelic @ 07.06.2011. 21:48 ] @
Pa da bi se reklo kako su moderni .
[ MagicMaster @ 08.06.2011. 15:26 ] @
Izgleda da je tu došlo do nekog sukoba interesa, pa je možda provizija 40 dinara? Ako je tako, onda je baš mnogo ....

Ja još nisam plaćao sa kartice, jer plaćam ebankom, jer intesa daje prvih 5 transakcija gratis. Tako da se trudim da tih prvih 5 bude van intese, a posle plaćam ono koji imaju račun u intesi, jer je opet provizija 0 dinara.

I nije istina da Intesa ima najgori kurs, ako koristiš Intesa HIT .... Onda je sasvim OK kurs koji se računa pri obračunu.
[ bjdarko @ 07.07.2011. 11:53 ] @
A kako mogu da znam po kom obrascu mi skida telekom kada mi pokloni 300 dinara? Imam utisak da mi skida i plaćene impulse i poklonjene!

Pozz!
[ Boulder @ 25.08.2011. 12:59 ] @
da li je neko placao intezinom maestro karticom, da li funkcionise ok?

@Sizif da li si ponovo placao i da li se nesto popravilo u ovom servisu?

pozdrav
[ Dejan Todosijevic @ 05.09.2011. 13:54 ] @
Nije losa opcija u svakom slucaju, samo smo mi tehnoloski dosta nepismeni, novcano ugrozeni ali i tvrdoglavi kad su ovakve stvari u pitanju.
[ bjdarko @ 05.09.2011. 14:50 ] @
Ja jo[ uvek nemam sigurnosti u on-line plaćanje!
[ vukvucko @ 28.09.2011. 20:36 ] @
Citat:
Boulder: da li je neko placao intezinom maestro karticom, da li funkcionise ok?

pozdrav



Meestro nema cvv ne prolazi !

Citat:
bjdarko: Ja jo[ uvek nemam sigurnosti u on-line plaćanje!



E ovo je najbolje od svega napisanog u ovoj staroj temi.A mozda i na celom forumu.
[ bjdarko @ 28.09.2011. 23:12 ] @
Pa dobro nećemo sada da se vređamo! To je moje mišljenje jer sam se video kako kradu preko neta lozinke ljudima. I meni za malo da skinu sve podatke.
[ D.i M.e @ 28.09.2011. 23:42 ] @
Ovde je bilo provlačeno pitanje valuti koja se koristi prilikom plaćanja i to tome kako to može da ispadne mnogo skuplje.

Vama se sa kartice naplaćuje iznos u dinarima što znači da ako imate karticu vezanu isključivo uz devizni račun onda će vam se skinuti iznus u toj valuti po kursu vaše banke. Ako imate karticu koja je vezana i uz dinarski i uz devizni račun, ili koja je vezana isključivo uz dinarski, onda će vam se skinuti tačno onoliko koliko i iznosi račun, bez ikakvih povećanih troškova zbog kursa.

Telekom koristi procesor za naplatu Banke Inteze koji kao domaći iznose naplaćuje u dinarima svim karticama. Ovo mogu da potvrdim i prilikom plaćanja karticom iz inostranstva (za drugu uslugu ranije, ne Telekom) gde se isto kao iznos pojavljivao onaj u dinarima a onda je banka obračunala u kartičinoj valuti po svom kursu.

Što se tiče konkretno Telekoma, i tu mogu da potvrdim ovo što sam gore napisao. Platio sam MasterCard Standard karticom Banke Inteze koja je vezana i uz dinarski i uz devizni račun i sa kartice je skinuto identično koliko je iznosio Telekomov račun (dakle sa dinarskog računa) a evo prošlo je desetak dana i nikakvih problema nije bilo. Inače, kada ovom karticom plaćam na inostranim veb prodavnicama, iznos se skida sa deviznog računa.

Ono što je poenta ove priče je da na domaćim e-prodavnicama koje rade naplatu preko Banke Inteze ili neke druge (a što se jasno vidi prilikom plaćanja) ne treba plaćati karticama specijalizovanim za internet plaćanje (kao što je Visa Internet Banke Inteze i druge) zato što su one (iz istorijskih razloga) namenjene za plaćanje na inostranim stranicama pa su tako vezane isključivo uz devizni račun što znači da se vrši pretvaranje u devizni iznos po bančinom (nepovoljnom) kursu. Za plaćanje na domaćim stranicama treba koristiti obične kartice koje imate a koje su vezane uz dinarski račun (Dina, Master i Viza kreditne kartice, navodno i debitne ali ne znam da li u praksi rade).

A na temu o sigurnosti plaćanja, moram reći da je plaćanje na domaćim stranicama koje rade preko Banke Inteze prilično sigurno jer postoje posebni uslovi za dobijanje mogućnosti za korišćenje te usluge. Ovde imate spisak svih prodavnica koje rade preko njih tako da tu možete proveriti da li je prodavnica poudana ili ne. Ja sam imao dvocifren broj plaćanja na nekoliko prodavnica sa ovog spiska i nikada nije bilo problema.
[ andreja85 @ 14.02.2012. 12:06 ] @
Kako ljudi lupaju po ovoj temi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KRATKOI JASNO!!! Ko ima internet karticu Banke Intese, Raifaizen i drugih banaka 100 % prolazi!!!!! Na bilo kom sajtu gde pise da prihvataju VISA sistem placanja(lufthansa, wizzair, ticket servis.....ama bas bilo koji sajt) prolazi 100%!!!!!!!! Uzimaju 6 % za kurs pa se refundira nakon 5-7 dana i vraca na devizni racun!

Visa electron kartica je u vecini slucajeva vezana za vlasnike Vista A neorocene racune i sa njom mozete placati ali se preporucuje da uplatite na kartice sto banka predlaze za placanje preko neta (prepaid kartice)!Ona se vezuje za poseban devizni racun i bezbedni ste 100%! ja se kladim tako preko interneta i uplacujem kredit i sl.!!!! Bezbedni ste jer uplatite na karticu onoliko koliko zelite da platite na internetu!I ako bi neki prevarantski sajt hteo da Vam uzme sav novac sa kartice koji imate nebi im poslo za rukom jer ima novca za toliko koliko trebate da platite@@@@!!!

PROSTO I JASNO!