[ danielv @ 18.05.2011. 21:41 ] @
Kako formatirati ugradjeni HDD na DREAM 800HD i snimati filmove na njega? Propisno sam ugradio TOSHIBA 200GB HDD u risiver.Prevrnuo sam sve menije i nisam nasao opciju niti mogucnost da usmerim DREAM da sve snima na HDDu ili da ga formatiram, ne vidi ga.Nemem iskustva sa softverom DREAM-a pa ako moze pomozite.Pozdrav
[ Miro Spiro @ 18.05.2011. 21:54 ] @
Da li je uopce software prepoznao HDD
[ kaskader @ 18.05.2011. 22:08 ] @
Da li si uradio inicijalizaciju HDD-a?
[ danielv @ 18.05.2011. 23:08 ] @
Ukljucio sam DREAM nakon ugradjivanja HDD-a i sacekao neko vreme da se podigne softver.Nije prepoznao hdd niti sam uradio inicijalizaciju.Kako se radi inicijalizacija? Cujem da se vrti HDD i to je sve.
[ kaskader @ 18.05.2011. 23:18 ] @
skini ovo uputstvo
Code:
http://www.dream-multimedia-tv.de/download/user_manual_dm800_hd.pdf


Idi do stranice 7 i proveri da li si sve dobro spojio, pa sve do 7.2.1
[ danielv @ 18.05.2011. 23:42 ] @
Proverio sam pa ja u meniju system uopste nemam opciju hard disk setup kao u uputstvu za DREAM, dok sve ostale opcije imam.Samo mi fali ta za harddisk setup.Sta sad da radim?
[ kaskader @ 18.05.2011. 23:51 ] @
Mozda ces morati onda da menjas image. Napisi koja je trenutna verzija.
[ danielv @ 19.05.2011. 00:52 ] @
Pa evo iscitao sam verziju: Kernel Linux 2.6.18-7.3-dm800
Image: 04.29.2010
Enigma: experimental
Da li bih mogao ovaj image da apdejtujem ili nadogradim da dobijem opciju harddisk setup u menijima jer mi fenomenalno radi DREAM i dan danas a kupio sam ga od coveka kompletno podesenog za cs i svim ostalim. pozicije satelita itd?
[ kaskader @ 21.05.2011. 00:21 ] @
Izvini, zbog obaveza nisam stigao da se javim. Jel si uradio nesto?
[ veselinv @ 21.05.2011. 12:27 ] @
Koji image je u pitanju?Idi u device manager i tu ces videti HDD,moras ga formatirati i mapirati da bi snimanje radilo.
[ danielv @ 25.05.2011. 21:43 ] @
Evo resenja za sve ljude sa mojim problemom.
Sam` sam nasao jedno dobro i najeftinije resenje koje pouzdano radi.
Prvo sam kupio prenosivi USB HDD transcend od 640GB to vam je najeftinija varijanta ako ga kupite posebno mnogo je skuplji.Formatirao sam ga u XP-u kao NTFS jednu particiju da bi sa diska izbrisao sav fabricki sadrzaj i proverio ga da li radi.Razmontirao sam ga i iz njega izvadio HDD marke TOSHIBA.Obaska vam ostaje USB interface za bilo koji sata 2,5" HDD sa kojim mozete opet napraviti spoljnji storage za PC.
Demontirao sam iz dream-a e-sata spoljnji konektor i prosirio otvor koji je ostao u metalu.Dvoslojnom trakom sam oblozio ivice otvora i kroz njega provukao sata kabel sa napajanjem koji uvek dobijete pri kupovini DREAM-a.HDD sam vratio u transcendovo plasticno kuciste i utakao sata kabel sa napajanjem u HDD i eto vam spoljnji HDD sa svojim kucistem koji se napaja direktno iz DREAM-a a i ne greje se kao kad bi bio ugradjen u DREAM-a.
Prevrcuci menije u DREAM-u otisao sam u Main manu--Blue panel--Devices Manager i onda sam na ekranu dobio podatke o ugradjenom HDD-u konkretno: Type:ata(harddisk) /dev/sda
Model:TOSHIBA MK6465GSX
Size: 596.2GB
A u donjem desnom uglu dobio sam plavo dugme: "Menu".Kad sam usao u taj meni dobio sam meni "input".Udjite u initialize i u prvom redu date ime HDD-u naprimer FILMOVI a u drugom redu ext3 pritisnete zeleno dugme OK (malo vise cekate dok to ne odradi DREAM), zatim udjite u Harddisk setup gde postavite "Harddisk standby after 30min", zatim izadjete iz svih menija i vratite se u "main menu"-Setup-System-Recording paths gde podesite:
Default movie location /hdd/movie/
Timer record location /hdd/movie/
Instant record location /hdd/movie/
Timeshift location /media/hdd/
I na kraju uradite Shut down DREAM-a.Kad ponovo upalite DREAM prebacite na kanal koji hocete i na daljincu pritisnete record crveno dugme i u meniju koji dobijete startujete snimanje, na isto dugme i zaustavljate snimanje.Kad hocete da pregledate snimljene filmove idete u "Main menu"-Media player-harddisk-movie-izaberete snimljeni film i dalje cete se i sami snaci, to je to narode.Izvinjavam se sto je sve opsirno ali je i korisno.
Pozdrav svima.