[ djole_za @ 22.05.2011. 16:13 ] @
Pozdrav drugari :)

Imam neki IMac verziju A1224, kupljen u Shvedskoj, dobio od ujaka. Imao sam na njemu osx i win7(zbog kantera) i koristio sam ga oko pola godine, mada je vec bio koriscen ali je pre pola godine sve reinstalirano i instalirano od strane ortaka koji u Frankfurtu radi u apple prodavnici tako da nije nista sjebao pri instaliranju.

Dakle juce sam nesto blejao sa drustvom gajbi i na kompu smo se zezali i stvar koja je, po mom misljenju pokrenula citav problem, je bilo drkanje onog malog daljinca za IMac koji je za volume i za forward i sl. Ovi moji su to kecali, ukljucivali ITunes, iskljucivali, ukljucivali....u nedogled i komp je zablokirao potpuno.

Tad sam ga resnuo manuelno i osx vise nije hteo da se dize, bio je samo gray screen. Onda sam butovao win7 i pitao onog istog ortaka preko neta sta da radim pa mi je savetovao onaj tripl "alt comand p r" restart koji nije pomogao. Opet sam upao na win7 i posle par minuta eto ga i blue screen of death. Posle sledeceg resa i ukljucivanja samo je ritmicno pistao i pokazivao gray screen (prvo dva bipa,a zatim tri bipa i pauza u nedogled). U tom trenutku vec niko ne zna sta da radi i ortak vadi butabilan disk backtrack-a koji pokusavamo da butujemo ali ni to nece. Komp je sad iskljucen, svako paljenje je novi gray screen, disk bactrack-a je unutra i ne znam kako da ga izvadim i eto.

Da li postoji opcija da to nekako popravim, da resim problem a da izbegnem apple servis jer stvarno nisam u situaciji da keshiram vece sume novca, a hitno mi je potreban komp jer na njemu imam sve i svja a izmedju ostalog i skripte za ispit koji mi je za 7-8 dana.

Hvala na pomoci!! :)))