[ dejan @ 12.02.2004. 17:16 ] @
Na zakupljenom dedicated serveru poceli su u zadnje vreme da se gomilaju sendmail procesi (svaki put kad otkucam top vidim ih najmanje 3-4 aktivna). Otprilike u isto vreme od hosting kompanije sam dobio obavestenje da su blokirali server da izvrsava 'dns queries from the servermatrix dns farm' posto je to radio u velikoj meri...

O cemu se radi? Spameri koji koriste neku rupu u sendmailu (verzija je 8.11.6) ili nesto drugo?! Sad niko ne moze da mi posalje mail, a procesi i dalje stoje...
[ tweeester @ 13.02.2004. 08:11 ] @
/var/log/maillog verovatno sadrzi neke korisne informacije za utvrdjivanje problema ??
[ dejan @ 13.02.2004. 17:13 ] @
Mislim da sam nasao sta je problem, ali ne znam kako da ga resim. Ogroooomna kolicina emailova stize na moj server ali na email adrese koje ne postoje ([email protected]). E sada,
ocigledno moj server pokusava da odgovori svim sender-ima porukama tipa 'returned mail: see transcript for details' i tako se zaglusuje...

Da li nekako mogu da namestim da server ne vraca 'delivery error' poruke?
[ DownBload @ 18.02.2004. 21:42 ] @
Od 8.11.6 do 8.12.10 (zadnja verzija) otkriveno je PUN k**** security-related rupa, od kojih su vecina vrlo kriticne.
[ tweeester @ 19.02.2004. 08:47 ] @
Citat:
dejan:
Da li nekako mogu da namestim da server ne vraca 'delivery error' poruke?

Siguran sam da moze ali posto je u pitanju sendmail obicno je to neka opcija uzasno kripticnog imena u odvratnom .cf fajlu ....

Ako imas mogucnosti ozbiljno razmotri neki drugi MTA. Ja sam bio veoma skeptican misleci da je sendmail "zakon" dok nisam probao postfix - sad o sendmail-u ne volim ni da razmisljam ...

Pozdrav