[ somicom @ 25.05.2011. 14:26 ] @
Nekoliko puta sam pokusavao da video materijal od 3-4 sata spakujem na jedan double layer disk.

Ugrebovani materijal preko firewire-a sam izmontirao u Premieru i exportovao kao DV AVI. Onda sam taj fajl importovao u Encore i iz njega export DVD u DVD folder, priblizno 8Gb. Zavrsni korak je Nero, DVD video, BURN, Verbatim printable. Rezaci su bili Asus i Sony Nec.

Problem je sto narezani double layer disk neki dvd playeri uopste nece da puste, neki ga puste ali trza slika, retko gde radi normalno osim u racunaru. Kada isti materijal exportujem i narezem na 2 dvd diska po 4GB, sve radi savrseno.

Ne znam u cemu je problem, u rezacu ili u nacinu exportovanja iz Encora. Molim Vas da mi pomognete da resim ovaj problem ako je moguce.
[ calexx @ 25.05.2011. 18:07 ] @
DVD DL su prilično probirljivi pa nije čudno da ih krš plejeri loše čitaju. Nešto zavisi i od rezača i načina rezanja. Probaj na nekom baš pristojnom plejeru, uporedi kako se ponašaju oni rezani na jednom a kako oni na drugom rezaču, a usput reži manjom brzinom.
Uzmi neki sumnjiv disk i propusti ga kroz test, može onaj CD-DVD Speed iz Nera pa ćeš da vidiš da li je disk dobro čitljiv. Ako jeste, onda su plejeri krš. Ako nije, onda moraš da probaš još neki rezač, disk ili možda i program, ja uvek preporučujem ImgBurn za sve.
[ somicom @ 03.06.2011. 09:33 ] @
Ja koristim Nero.

Ok, hvala ti salexx.
[ Shon3i @ 12.06.2011. 11:34 ] @
Ajde da uzmemo u obzir posto koristis verbatim (mada veliki znak ? kvaliteta danas se ne moze verovati) rekao bih da je problem u neru. Ako me secanje dobro sluzi nero u opste ne postuje layer break informacije DL diska i ko zna sta jos ostalo napravi pri tom rezanju. Za pocetak bi probao kao sto je calexx rekao, ImgBurn.
[ calexx @ 12.06.2011. 11:47 ] @
Ne sećam se da sam video još neki program, osim naravno ImgBurn, da pazi na layer break informacije ... mada ja ovde sumnjam u plejere. Zato sam i predložio test nekog problematičnog, tu će da se vidi da li je OK ili je loš i koliko to može da smeta.
Naravno, diskovi mogu da budu svakakvi, naročito ako su jeftino nabavljeni na lokalnom bljuvaku, zato ja uvek kupujem na istom (proverenom) mestu a ako se pojavi neka nova serija, prvo testiram par primeraka da vidim liče li čemu.
[ somicom @ 11.10.2011. 14:52 ] @
Evo sad sve radi. Probao na vise playera, malo sporije ucita disk a posle je extra brzo prebacivanje scena i sl.

1. Encore CS4 - obavezno podesiti renderovanje za DL diskove, zadnji korak, tamo gde se bira velicina dvd diska
2. Verbatim DVD +DL printable
3. DVD RW Pioneer 112D
4. Nero 10
5. Win 7 Ultimate
6. AHCI mod, podesava se u BIOS-u

Za sad je ovako OK :)