[ zivanicd @ 27.05.2011. 16:16 ] @
Od 01.06.2011. trebala bi da krene akcija 50% popusta na sve ADSL pakete Telekoma Srbija.

Ujedno ce biti i opcija koriscenja ADSL-a bez ugovorne obaveze (na metar-dva... za gastarbajtere).

:)
[ DeMONOiD @ 27.05.2011. 17:01 ] @
Hmmmmmm too good to be true?!!!!?
Salu na stranu jer to caste sto nisu pali u zle strane kapitalisticke ruke?
[ zivanicd @ 27.05.2011. 18:02 ] @
Verovatno hoce da pokupe kajmak... ili ih malo SBB kopa sa flat paketima...

Salu na stranu... od 01.07. ce da poskupi duplo impuls u lokalu a moguce i pretplata... pa moraju to da kompenzuju tako sto ce da pojeftine internet...

Ne znam da li ce da poskupljuju i IPTV.
[ ironman @ 27.05.2011. 21:49 ] @
Ne bih mogao da gledam one njuske u poslovnicama, pa dzabe da ga daju !
[ tdjokic @ 27.05.2011. 22:03 ] @
Sticajem okolnosti imam i SBB i ADSL Telekom. Upravo vam se javljam nakon nekoliko sati mraka - oba su bila crkla, sto je kod mog ADSL izuzetno retko ali SBB crkava zadnje vreme skoro svakog dana po pola sata, sat. Lokacija - Banjica, u blizini TC, okretnica tramvaja.
[ Slobodan Milivojevic @ 28.05.2011. 12:40 ] @
16Mbit za nesto oko 2250dinara... hmmm deluje zanimljivo.
[ Nozzlezator @ 28.05.2011. 12:51 ] @
Da li je to samo za nove korisnike ili je i za vec postojece?
[ easyyu @ 28.05.2011. 13:29 ] @
Jel ima vec zvanicnog linka?
[ Mefisto_soad @ 28.05.2011. 14:08 ] @
Citat:
Nozzlezator: Da li je to samo za nove korisnike ili je i za vec postojece?


Poz.
[ tdjokic @ 28.05.2011. 16:06 ] @
Ima li to negde zvanicno, na nekom sajtu? Gledao sam ono sto znam da pogledam i tamo nema nista.

Takodje - za koga vazi: za nove korisnike ili i za nove i stare?

@ zivanicd - gde si nasao ovu informaciju?
[ AMD guy @ 28.05.2011. 21:20 ] @
Odakle ta informacija?
[ Sherlock Holmes @ 29.05.2011. 12:14 ] @
Da li se ovo odnosi na korisnike ORION interneta?
[ MladenIsakovic @ 29.05.2011. 13:31 ] @
Ne verujem da će to da se odnosi na nas ugovorce na godinu dana sa već odabranim paketima. Mada, možda nas prijatno iznenade
[ Sherlock Holmes @ 29.05.2011. 13:58 ] @
Ja sam uzeo internet od Sezampro, i 1. februara su povecali cenu sa 1.473 dinara na 1.560 dinara i brzinu sa 1Mbps na 1.5Mps. Eee, ne bi bilo lose da jos malo povecaju, posto se u svetu konstantno povecava brzina interneta za isti novac.
[ zivanicd @ 29.05.2011. 20:31 ] @
Informacija je jos uvek "interna". Postoje vise predlozenih "akcija" ali je najverovatniji scenario ovaj.

Informaciju sam dobio na sastanku sa vodjama poslovnica. Jos uvek nije zvanicno ali bice.

Koliko sam upoznat bice 50% popusta za sve korisnike koji nemaju trenutno neku akciju. Fakticni na godinu dana 6 meseci besplatno (12 meseci u pola cene).

Nedao bog da bude smanjenje cenovnika jer ce tu da ugase ostali (manji ili veci) provajderi.

Inace ko nije znao: 93.5% svih ADSL prikljucaka u Srbiji je Telekom Srbija, dok su svi ostali 6.5% ...

[ calexx @ 29.05.2011. 20:43 ] @
Nisam baš siguran da kod njih sve funkcioniše tako brzo i da je dva dana pred najavljeni datum ovo još uvek interna stvar. A što se promene cene tiče, oni su ušli nelojalno u priču jer je poglu da neko ko je natprovajder uđe u konkurenciju. Oni mogu bez problema da skrate cenu za zakup porta koji ne plaćaju. Ni link ne plaćaju koliko ga prodaju. To mogu da urade kad hoće a nisu uradili zbog opšte slike i zbog moguće priče o monopolu ... ovako ih bar prikrivaju.
[ zivanicd @ 29.05.2011. 21:19 ] @
Od 01.07. ce da podignu cenu impulsa u lokalu za duplo koliko sam ja obavesten. Morace da smanje cenu Interneta.

Od 01.03. su "smanjili" cene u VP, tako da su provajderi dobili "vise" za iste pare. Sada ADSL podprovajderi imaju satro mesta da podignu brzine.

Telekom je jos uvek monopolista tu nema price. Videcemo. Moja informacija za 50% popusta je potvrdjena iz vise izvora.

Da ne bude da sirim dezinformacije. VIdecemo za koji dan.

[ fanfon @ 30.05.2011. 21:57 ] @
Potprovajderi su vec poceli sa promocijama. Evo npr, ovo je jedan lokalni provajder:
http://www.mmnetkds.com/?p=32

koji je inace katastrofalano los po pitanju usluge, ali to je nebitno u ovom slucaju. Ponudio je popust bas od 01.06.2011. sto mozete da vidite u dnu linka. Sigurno su vec dobili neke informacije iz Telekoma pa osvezavaju ponudu.
[ tdjokic @ 30.05.2011. 22:46 ] @
"Akcija traje od 01.06.2011. do 31.07.2011." i povecanje brzine traje samo za vreme trajanja akcije! To nije popust, to je promotivna cena ili akcija ili bilo sta ali nije popust u pravom smislu te reci. Da bi se kvalifikovao za povecanje brzine treba da potpises na 6 meseci ili na 12 meseci pa dobijes duplu ili utrostrucenu brzinu za navedeno vreme od 01.06.2011 do 31.07.2011.

Da bi to razumeo treba pazljivo da spojis tri teksta

Svim korisnicima koji potpišu ugovor u periodu trajanja AKCIJE za pakete 1,2 i 4
na period:

a) 6 MESECI biće isporučena UDVOSTRUČENA BRZINA ZA VREME TRAJANJA AKCIJE

b) 12 MESECI biće isporučena UTROSTRUČENA BRZINA ZA VREME TRAJANJA AKCIJE

Ako ne gledas pazljivo mozes dobiti utisak da ce ti 6 / 12 meseci biti isporucena udvostrucena (utrostrucena) brzina ali nije tako.

Dodatno, ako taj potpis vazi samo "ako potpises" onda za stare korisnike mucak!
[ zivanicd @ 30.05.2011. 23:44 ] @
Neki "neformalni info" koji sam danas dobio je da ce ciljati korisnike koji imaju samo Internet ili samo IPTV i to na sledeci nacin:

Ako imas Internet i istekle su ti sve promocije, ponudice ti IPTV da koristis godinu dana u pola cene, a internet ce ti biti za tih godinu dana 0 din. Nakon godinu dana traje ti ugovor jos 2 godine gde placas sve u fullu. Fakticki 3 godine ugovor.

Ista fora je sa IPTVom, samo ti nude Internet u pola cene....

Ajde da sacekamo jos 2 dana pa da vidimo.

Inace da se nesto sprema potvrdio je i RATEL tako da ostaje samo da vidimo sta se to sprema...
[ vujkev @ 31.05.2011. 00:30 ] @
za IPTV ne znam, ali internet ide u pola cene na 12 meseci i ugovor se potpisuje na 12 meseci. Veoma zanimljivo :)
[ bachi @ 31.05.2011. 07:09 ] @
zivanicd napisa:
> Fakticki 3 godine ugovor.

Ako bude ovako, to je onda veliki fail, jer koliki beeeeee treba
da budeš da bi se vezao za nekog na tri godine?
[ fanfon @ 31.05.2011. 08:16 ] @
Pa ja i nemam bas neki izbor kod mene u gradu osim telekoma, ovog kablovskog operatera derikoze i potprovajdera. Posto cena kod njih nikad nece biti povoljnija nego kod Telekoma niti ce protok biti stabilniji komotno mogu da potpisem duzi ugovor sa Telekomom...
[ calexx @ 31.05.2011. 08:23 ] @
Nije neki problem da se vežem tri godine ... ali ne volim vezanu trgovinu. Kod SBB-a imam džabe digitalnu TV uz internet (koji je opet malo jeftiniji nego bez) pa mi je poglu da sada vezujem ADSL sa IPTV. Ima još onih kojima IPTV nije neka želja pa će pogodak za korisnike da budu eventualni popusti samo za Internet.
[ fanfon @ 31.05.2011. 09:16 ] @
Kad je bio tender za operatera kod nas su podneli prijave SBB i taj MMNet. SBB je imao duplo bolju ponudu, ali je zbog politickih igrarija i korupcije izabran drugi na stetu gradjana...
[ nocniduh @ 31.05.2011. 10:01 ] @
Danas sam bio u telekomovoj poslovnici da tražim smanjenje brzine pošto mi uskoro ističe ugovor po kome sam kao student imao pravo da koristim Click4 po ceni Click1 paketa. Tamo su mi potvrdili da zaista od sutra počinje ta akcija sa 50% popusta za godinu dana. Ko je već njihov korisnik takođe može da potpiše novi ugovor a ono što mi se sviđa je što ne moramo da vraćamo opremu, pa da dobijamo novu. Dakle nema prekida u korišćenju interneta.
[ vujkev @ 31.05.2011. 10:08 ] @
Mala dopuna ... stari korisnik može da potpiše novi ugovor, samo ukoliko je isteklo minimalno vreme trajanja prethodnog ugovora

druga promocija za IPTV + HD + Click4 je (ako sam dobro razumeo):
- prva godina - internet 1 din, IPTV+HD oko 1300 dinara
- druga godina - internet po ceni Click1, IPTV+HD standardno
- minimalna ugovora obaveza 2 godine

[ since1986BC @ 31.05.2011. 21:00 ] @
Na sajtu magazina Digital stoji da ce biti ukinute ugovorne obaveze za koriscenje ADSL-a (tipa: minimum na godinu dana i tsl.).

Ja bih iskreno voleo da mogu da pauziram uslugu ako hocu, na mesec,2,3. Medjutim Orion to ne odobrava.
[ neca @ 31.05.2011. 21:33 ] @
Ja sam danas bio u njihovoj poslovnici i potvrdili su mi da krece od sutra, ali su mi isto tako rekli da to vazi samo za najmanji paket.
[ Vlada666 @ 31.05.2011. 23:06 ] @
Pocelo je.

www.open.telekom.rs/home/Content.aspx?temp=0&sid=176

"Prijavite se za Open ADSL u promotivnom periodu od 1. juna do 30. septembra i otkrijte sve čari i prednosti Interneta po najpovoljnijim uslovima do sada!

Izaberite Click brzinu prema Vašoj meri i za vreme trajanja ugovorne obaveze od 12 meseci pretplatu ćete plaćati upola manje u odnosu na standardnu cenu pretplate za odabrani Click paket."

Na osnovu ovoga rekao bih da ovo ne vazi za stare korisnike, pa cu izgleda ipak morati po MIK u telekom...
[ vujkev @ 31.05.2011. 23:30 ] @
provereno važi, samo ako ti je istekao minimalni period važenja prethodnog ugovora
[ Vlada666 @ 31.05.2011. 23:36 ] @
Ugovor mi je istekao jos februara, odlicno ako je tako idem ovih dana da potpisem novi za klik 4
[ bantes9 @ 01.06.2011. 00:09 ] @
Vidim da se pominje minimalni period vazenja prethodnog Ugovora.

Ugovor sam potpisao u decembru na godinu dana tj. u junu ce biti 6 meseci pa me zanima da li postoji sansa da potpisem novi Ugovor na godinu dana ili moram da cekam neku akciju nakon isteka 12 meseci u decembru?

Hvala unapred na odgovorima.
[ BBS @ 01.06.2011. 01:44 ] @
Citat:
calexx: Kod SBB-a imam džabe digitalnu TV uz internet


Koji je to paket da SBB daje free digitalnu uz net. Nešto mi je tu malo čudno
[ Dragan Krstevski @ 01.06.2011. 06:19 ] @
http://www.open.telekom.rs/home/Content.aspx?temp=0&sid=176 pocela je da važi promocija
[ bachi @ 01.06.2011. 07:34 ] @
bantes9 napisa:
> ili moram da cekam neku akciju nakon isteka 12 meseci u decembru?

Moraš da čekaš da istekne postojeći ugovor da bi potpisao novi.
[ calexx @ 01.06.2011. 08:30 ] @
Tako za sada piše ali se ovde pominju varijante da oni kojima je postojeći paket minimalno istekao mogu da produže. Ja se i ne sećam da li sam potpisao na jednu ili dve godine, ako je jedna onda je istekao, ako su dve ... ističe do kraja godine.
Citat:
BBS: Koji je to paket da SBB daje free digitalnu uz net. Nešto mi je tu malo čudno
Svaki Mix paket. Konkretno, ako recimo imaš najmanji internet paket sa ugovorom, onda 6/384 plaćaš 1520. Ako potpišeš odgovarajući Mix paket, onda plaćaš 1480 za istu brzinu i dobiješ digitalnu teve.
[ neca @ 01.06.2011. 09:28 ] @
Da demantujem samog sebe i ove iz poslovnice u Smederevu. Zvao sam call centar i vazi za sve pakete za korisnike bez ugovorne obaveze.
[ angelos @ 01.06.2011. 13:50 ] @
Bio ja danas.
Ne mozete da uzmete veci paket od click 6 zbog IPTV.
Moracu da otkazem na jednoj liniji Adsl i da ostavim samo IPTV a na drugoj da koristim adsl za Click 8 ili Click 16.
[ calexx @ 01.06.2011. 16:14 ] @
Tako je oduvek, možda negde i može da prođe malo brže ali što je sigurno, sigurno. Nešto se priča da će da ponude i pakete gde će internet da bude dinar a plaća se samo IPTV ... taman za tu prvu liniju.
[ Vlada666 @ 01.06.2011. 18:28 ] @
http://www.verat.net/sr/akcije/


Veratov odgovor na telekomovu promociju

"Ukoliko imate paket od 1,5 ili 4 Mbit/s, doplatite samo 350 dinara mesečno i pređite na veći ADSL paket.

Akcija traje do kraja juna, a važi za korisnike koji potpišu ugovornu obavezu od 12 meseci."

Mada bi njih zaobisao...
[ mr. ako @ 01.06.2011. 20:37 ] @
Ja danas produzio ugovor sa Telekomom, 4mbps za oko 1050din... 12meseci ugovor, Net cu svakako koristiti narednih 12... tako da, trenutno medju najboljim ponudama, ako ne i najbolja!

OFFTOPIC
Renovirali su poslovnice, promenili nacin poslovanja, ne cimaju vise toliko za gluposti (nema vracanja opreme na uvid, nije problem ako ste vec postojeci korisnik - mada za ovo nisu pravili problem ni prosli put)... imao sam jedan neplacen racun za koji nisu pravili problem i zakljucili smo novi ugovor... na vratima me docekala nasmejana hostesa... a citava procedura je trajala malo vise od 5min... ... ?! "...da nisam pogresio firmu?? ...da nisam u drugoj drzavi?! ...da se nije Telekom privatizovao, a da to ne znam?!?!?!" - to su mi bile prve misli.

[ tdjokic @ 01.06.2011. 21:04 ] @
Pre nekoliko meseci (?) je do njih isao moj nezvanicni staratelj sa opremom komplet, starim ugovorom (4.10.2006!) i jednim svezim Ovlascenjem za podizanje penzije u banci, da ima cime da se predstavi kao nekakav moj staratelj. Namera mi je bila da otkazem dalji pretplatu.

Ona tamo ga izgrdila "Pa to je za penziju, ovde vam treba drugo ovlascenje!" i napisala ukratko kakvo, nesto strogo pravnicki kao da je Ugovor za ADSL jednako vazan kao podizanje penzije. Posto je meni veoma kompliovano pisati Ovlascenja i moliti sudskog sluzbenika (! - u drugim bivskim republikama imaju notare, koji su mnogo dostupniji za slicne stvari nego nasa veleuvazena gospoda iz sudova) da dodje i cekati ga kilo dana, ja odlucim da zadrzim i ADSL i SBB, sto se kasnije iskazalo kao korisno iz cisto prakticnih razloga - sada mi se veoma retko desi da crknu oba. SBB vrlo cesto crkne, pa cuti tako po pola sata, sat, dok je ADSL dosta pouzdaniji a sticajem okolnosti se desilo cak i da sam imao gosta u kuci kome je trebao intenzivan Internet nekoliko dana i lepo smo se dogovorili - njemu SBB meni ADSL i nije bilo ni mesanja ni problema.

Sad cu opet da posaljem ovog mog mucenika da pokusa da mi tamo izdejstvuje povecanje brzine i opet cu da prilozim ovlascenje za banku, pa neka malo tamo kuka, mozda mu uspe obzirom na ovo sto je mr. ako napisao i hvala mu za dodatnu informaciju.
[ Zeleni zub @ 01.06.2011. 21:27 ] @
Gledam ovu temu i potrazim svoj ugovor.
Ugovor sam zasnovao 30.06.2009. i pise "ne manje od 12 meseci". E sad ja se uopste ne secam, tj. siguran sam da me posle tih 12 meseci nisu ni zvali na produzenje ugovora niti sam se cimao oko toga. I evo sad, 24 meseca nakon toga i dalje koristim njihov net.
Da li trebam da ocekujem njihov poziv na produzenje ugovora ili sam da odem u poslovnicu i potrazim ove promocije u okviru produzenja ?
[ Slobodan Milivojevic @ 01.06.2011. 21:50 ] @
Ugovor ti je na neodredjeno vreme, samo minimalno 12 meseci.
[ zivanicd @ 01.06.2011. 22:26 ] @
Dzbe verat nudi vece pakete kad ga Telekom kolje za ADSL port...

Bio sam na putu dva dana ali izgleda da je moj izvor bio pouzdan.

Telekom prepolovio cene...

Propast (Mislim za druge provajdere)
[ calexx @ 01.06.2011. 23:16 ] @
Zato se i uvode ugovori, navučeš korisnike nekim popustom ili paketom, potpišu ugovor na godinu-dve i onda ne mogu da iskoriste ovakvu priliku. Meni je ugovor istekao još jesenas pa ujutru idem da potpišem i uštedim malo novca. Ako važi za stare korisnike ... pa i ako ne važi, snaći ću se već nekako.
[ zivanicd @ 01.06.2011. 23:24 ] @
Hm... veoma lako moze da se desi da "iznervirani provajderi" presaviju tabak i tuze Telekom za nelojalnu konkurenciju...

Prema zakonu o zastiti konkurencije ne bi trebalo da postoji sledece:

Telekom nama prodaje link za 22 evra po megabitu za ugovor na 3 godinu, a krajnjem korisniku daje 4 mega za 10 evra na godinu dana...

Kanda mu to dodje razlika jedno 8 puta...

Eh da... i mi ne mozemo da smanjimo link... a svako povecanje u navedenom periodu produzava ugovornu obavezu na dodatne tri godine...

Mozda je malo offtopic... ali su mnogi ISP popizdeli.

POzdravljam akciju kao akciju jer ce krajnjem korisniku pojeftiniti internet... ali krajnji korisnici su mogli da imaju jeftini internet i pre 5 godina da je Telekom bio fer i smanjio cene u veleprodaji...

Inace cena Interneta za Telekom Srbija od nadprovajdera garantovano ne prelazi 2-3 eura po megabitu.

[ Vlada666 @ 01.06.2011. 23:42 ] @
@zivanicd

Stara prica tu se nista ne menja godinama, i bice tako sve dok se ne razvije infrastruktura, ni prodaja telekoma nece promeniti mnogo... Mada su neki ubedjeni u suprotno.
[ calexx @ 01.06.2011. 23:51 ] @
Citat:
zivanicd: Telekom nama prodaje link za 22 evra po megabitu za ugovor na 3 godinu, a krajnjem korisniku daje 4 mega za 10 evra na godinu dana...
Hoćeš da kažeš da vi od Telekoma dobijate negarantovani megabit (/256 recimo) za 22 evra? Ili dobijate garantovanih 1/1 a vi posle takođe prodajete daljim korisnicima 4 mega za deset evra ali sa 16 ili 32 ili ko zna koliko deljenja?

Telekom nije nešto kriv za link, tu je tržište otvoreno pa svako može sebi da uveze ili kupi od treće ruke, veći problem su portovi koje ADSL provajderi moraju da plate Telekomu pa to posle uračunaju u cenu dok Telekom to ne plaća a i link mu je jeftiniji.
[ zivanicd @ 01.06.2011. 23:55 ] @
Ne vidim ja otvoreno trziste kad jedan ISP za 1000 ADSL portova placa TS oko 590 dinara samo port po korisniku. I to port sa agregacijom 10:1. ZNachi sada ce za celih 190 dinara ISP trebati da kupi link, opremu i odrzava korisnika...

A da ne kazem da treba da smanji cenu da bi bio konkurentan kod telekoma...

Inace 1/1 je smesna prica jer kad se telekomu zabodu medjunarodni linkovi (a bilo je slucajeva) i nama svima se zabada ....

:)

No necu da pricam vise jer ispada da samo kukam...

Kazem da jer konkurencija nezdrava...

U nasem kraju mi drzimo 80% teritorije gde nema ADSL-a. Sta ce ti ljudi da rade ako nema nas ?

Uostalom pogledajte silne wireless antene po srbiji... ne stoje one bez veze... ADSL-a nema svuda i pitanje je kad ce ga i biti...
[ Nozzlezator @ 02.06.2011. 00:25 ] @
Citat:
calexx: Zato se i uvode ugovori, navučeš korisnike nekim popustom ili paketom, potpišu ugovor na godinu-dve i onda ne mogu da iskoriste ovakvu priliku. Meni je ugovor istekao još jesenas pa ujutru idem da potpišem i uštedim malo novca. Ako važi za stare korisnike ... pa i ako ne važi, snaći ću se već nekako.


Identicna situacija samo sto je meni ugovor istekao pre skoro 2 godine ;) Prosle godine isao ortak moj da uzme studentsku akciju a isto mu je bio istekao ugovor kod njih - morao je da raskine i vrati opremu ali je 2 nedelje nasmarao tamo po poslovnici da mu zadrze port radi obnove ugovora (malo mesto pa je i broj portova bio ogranicen) - elem raskinuo je ugovor i potpisao novi ujutru nesto tipa 10 sati u 15 sati su ga vec zvali da preuzme novu opremu - dosao kuci samo prikljucio novi modem i sve radilo ;) E sada - ako su uveli da i mi stari korisnici ne moramo da raskidamo ugovor pa ponovo da se prijavljujemo vec samo treba da potpisemo novi ugovor bez da vracamo opremu i ostalo (sto kazu ovde u temi a i nadam se da je tako ) bice super.Sutra cu znati detaljnije:)
[ mr. ako @ 02.06.2011. 00:29 ] @
@tdjokic
Nadam se da neces imati problema... ja sam sve zavrsio za 5min... bukvalno. Ne secam se kad sam ovako prosao kad sam usao u Telekom. :P

@Zeleni zub
Kao sto ti je rekao Slobodan Milivojevic taj ugovor je na neodredjeno kada ti istekne tih minimalnih 12 meseci. Poziv nemoj da ocekujes, jer ga nece biti... ako hoces da uzmes ovu promociju, idi do poslovnice sa licnom kartom, samo to ti je potrebno.

@zivanicd
Svaka cas' za inside info!!! I hvala velika.
A da je konkurecija nezdrava, to nije samo na polju telekomunikacija...

Ako vas ne bude tamo, ljudi ce se zale i Telekom ce da napravi infrastrukturu... Salu na stranu, vidim da Telekom zaista instalira dosta centrala po manjim mestima... malo malo pa na Veratu (tamo pratim) izadje da su instalirani novi kapaciteti. Ko zna mozda pocnu da kopaju kanale za parice... :P

Inace, znam da ste ranije pominjali Rumune i njihove jevtine linkove... zasto to sada vise nije aktuelno?


[ zivanicd @ 02.06.2011. 00:58 ] @
@mr.ako - Rumuni nisu aktuelni bas zbog ugovora sa telekomom koji nas sve obavezuje...

A sto se tice povecanja broja ADSL centrala necu nista da komentarisem osim sledeceg: to su samo zrna prasine u ovog nasoj pustinji od Srbije jer ne verujem da 20% korisnika fiksne telefonije ima mogucnost za ADSL

AKo Telekom snizi cene u veleprodaji i korisnici na wirelessu ce imati uslove za brzi i jeftiniji net kao i oni na ADSLu. Zasto bi neko u nekom selu ili gradu bez ADSL portova bio diskreditovan?

Vidim da je exe-net vec poceo sa slicnom kampanjom...
[ mr. ako @ 02.06.2011. 01:20 ] @
Da, glavni problem kako god okrenes je Telekom...
Samo oni rade veleprodaju i to koci sve ostale... Kakva je situacija sa SBB-om, jel imate mogucnosti da od njih uzimate, da li oni nude tako nesto uopste? (ako stavimo po strani problem vezanosti za ugovor sa Telekomom)

Sa kakvom kamapnjom je poceo Exe-net?
[ zivanicd @ 02.06.2011. 01:21 ] @
Ja sam u vukoj..bini.... Nemam SBB... nemam nikog osim Telekoma.


ExE povecao turbo-flat pakete za zgrade 6/1 za 1100 din tako nesto...
[ Vlada666 @ 02.06.2011. 02:15 ] @
I BeotelNet ima dobru promociju...

http://www.beotel.net/?strana=37

Takozvana 6+6, platite jedan mesec, a naredni je gratis i tako 6 puta za redom, prakticno placas svaku drugu pretplatu za vreme ugovora od godinu dana koji je obavezan.

Vazi samo za jace pakete od 4,6 uz koje dobijate i wi-fi ruter na koriscenje. Pretplata za 4096/512 je 2200 din, znaci 1100din mesecno izadje u proseku, sto realno jeste konkurencija Telekomu ili mozda negde gresim u racunici.
[ BBS @ 02.06.2011. 05:01 ] @
@calexx

I na tu cenu dodaš cenu mesečnog održavanje;)

To onda baš i nije free
[ calexx @ 02.06.2011. 08:46 ] @
Priča je bila da uz internet dolazi digitalna za dž i to je tačno. Ko ima internet, već plaća šta sleduje uz to ... ja to održavanje ne smatram dodatnim troškom jer podrazumeva analognu televiziju što mi nije višak. Pre bih se odrekao fiksne telefonije (što će da bude aktuelno kad uskoro poskupi) nego analogne televizije ... bez obzira što ne plaćam održavanje. ;)
[ newtesla @ 02.06.2011. 09:43 ] @
Stara, dobra, vezana prodaja:

-oćeš ADSL, ne može bez apanaže za fiksnu telefoniju
-oćeš kablovski net, ne može bez analogneTV/održavanja, kako ga već gde krste.

A to što je vezana prodaja zabranjena zakonom, to naravno nikom ništa. Jer, oni su veliki, a ja i ti mali.
[ calexx @ 02.06.2011. 10:01 ] @
Pa dobro sad, ne možeš ni limenku piva da kupiš a da ne platiš limenku. Jedino da počnu da toče wopi po bakalnicama i mere šećer i pirinač u naše kese pa da izbegnemo vezanu prodaju. ;)

Da bi dobio kablovski internet mora da dođe i taj koaksijalac, mora usput da prođe razna čvorišta, skretnice, pojačala ... neko to mora da uradi pa i naplati. Neko mora da sklapa ugovore, koristi i podešava opremu (za analognu televiziju), piše račune ;) ... i to sve dođe pod održavanje. Slično je sa telefonima, ni te žice nije neko poklonio i ne održavaju se same ... mogli bi oni da ne naplaćuju redovno održavanje nego kad negde nešto pukne, onda da ispostave račune korisnicima ...

Zato ja ne računam ni održavanje kablovske TV (kao što sam napisao, analogna TV mi je i dalje potrebna) ni tlf pretplatu kao vezanu trgovinu. Niko me ne tera, mogu da otkažem sve i nađem alternativu.
[ angelos @ 02.06.2011. 11:02 ] @
@zivanicd
TS otkupljuje trenutno 1Gbps za 900-1000 eura.
Tako da mu dodje 1Mbps manje od eura. Oni se vama ugradjuju 22x, a nama se provajderi ugradjuju jos vise jer nemamo simetrican link.
Nikako mi nece biti jasno zasto su slovenci pametniji od nas da daju 50/50 na optici sa digit. tel. i telefonom za 67 jura?!
Internet placaju u nabavnoj ceni kao ts, pa ostane za neograniceno telefoniranje i IPTV 17 eura razlike u ceni.
Kod nas je pretplata otisla duplo sa cenom, a niko zivi ne zna sta ona ukljucuje?!
A da ne govorim da su poceli Home Plug da koriste.
[ squirll @ 02.06.2011. 14:14 ] @
cek cek , jel oni garantuju u tom ugovoru da nece povecavati cenu?
Mozda oni dignu cenu za sve korisnike na akciji ... i onda ispadne ono ne platis na mostu al platis na cupriji ...
Akcija zvuci primamljivo ,ali sam jako skeptican prema tome..
[ Vlada666 @ 02.06.2011. 15:56 ] @
@off

Imam utisak da neki provajderi pilicare i ne isporucuju ono sto pise u promocijama, na primer ovaj BeocityNet nudi Click 16/1 Mbps za 1699din ??? u varijanti da sami sebi obezbedite ruter sto i nije neki problem jer nisu skupi, jel ima neko iskustva sa ovim provajderom?

http://adsl.beocity.com/
[ calexx @ 02.06.2011. 15:57 ] @
Ako poskupe, onda će to da važi i za ostale ... a nije neki potez. Ja sam danas išao u Telekom i potpisao novi ugovor pa sad računam i na manje mesečne troškove. Ko sumnja ... načekaće se.
[ Vlada666 @ 02.06.2011. 16:11 ] @
Citat:
squirll: cek cek , jel oni garantuju u tom ugovoru da nece povecavati cenu?
Mozda oni dignu cenu za sve korisnike na akciji ... i onda ispadne ono ne platis na mostu al platis na cupriji ...
Akcija zvuci primamljivo ,ali sam jako skeptican prema tome..


U principu oni garantuju samo ono sto pise u ugovoru:
"da svoju telekomunikacionu mrezu odrzava u ispravnom stanju u skladu sa tehnickim propisima i standardima, u cilju neprekidnog i neometanog koriscenja usluge od strane korisnika"
"Da obezbedi odgovarajucu telefonsku i @-mail podrsku u resavanju problema..."
"Da redovno dostavlja racun..."

U principu oni mogu da podignu cene jos sutra, a ti ces to placati jer si se obavezao ugovorom, ali koliko je to pametno... ti neces osiromasiti za tih nekoliko hiljada dinara, i ispostovaces svoj dogovor, ali ces ih nakon toga dzentlmenski odje....i za sva vremena i preci kod nekog kablovskog operatera recimo. I to ne samo ti, niko ne voli da bude nasamaren...
[ mr. ako @ 02.06.2011. 17:20 ] @
Tacno je da Telekom moze da podigne/menja cene - to pise u ugovoru... ALI isto tako pise da ti imas 15 dana od promene cena da jednostrano raskines taj ugovor ukoliko ti se cene ne svidjaju. Dovoljno je samo procitati par redova ugovora pre potpisivanja (za one koji se plase).

[ Vlada666 @ 02.06.2011. 18:00 ] @
Citat:
mr. ako: Tacno je da Telekom moze da podigne/menja cene - to pise u ugovoru... ALI isto tako pise da ti imas 15 dana od promene cena da jednostrano raskines taj ugovor ukoliko ti se cene ne svidjaju. Dovoljno je samo procitati par redova ugovora pre potpisivanja (za one koji se plase).


Ja sam moj ugovor procitao od pocetka do kraja i ama bas nigde ne pise da "imas 15 dana od promene cena da jednostrano raskines taj ugovor"


A naravno postoji stavka u kojoj se obavezujem da moram da koristim isti u periodu od najmanje 12 meseci.
[ calexx @ 02.06.2011. 18:32 ] @
Piše u članu 4 ali posle piše i da korisnik koji hoće da prekine ugovor pre isteka minimalnog perioda trajanja mora da plati sve pretplate do isteka tog perioda. Može lako da se tumači i ovako i onako. Ipak, bilo bi vrlo glupo da povećaju cene ako su već smislili akciju. Trebalo bi da postoji i nešto u novom zakonu pa je to ovaj član 4, ako neko digne cene, korisnici mogu da otkažu ... moguće i da je to u pitanju ... ali je nezgodno otkazati jer je pitanje kako će taj korisnik posle da dobije port. ;)
[ zivanicd @ 02.06.2011. 18:50 ] @
A sad da obradujem i korisnike SBB-a koji prate ovaj topic...

I SBB sprema da baci bombu na ovu Telekomovu akciju, tako da treba ocekivati i tu da smanje cene i (ili) povecaju brzine...

Naravno informacija je "neproverena i nezvanicna" ... :)

:) :)

[ mr. ako @ 02.06.2011. 19:18 ] @
Citat:
calexx: Piše u članu 4 ali posle piše i da korisnik koji hoće da prekine ugovor pre isteka minimalnog perioda trajanja mora da plati sve pretplate do isteka tog perioda. Može lako da se tumači i ovako i onako. Ipak, bilo bi vrlo glupo da povećaju cene ako su već smislili akciju. Trebalo bi da postoji i nešto u novom zakonu pa je to ovaj član 4, ako neko digne cene, korisnici mogu da otkažu ... moguće i da je to u pitanju ... ali je nezgodno otkazati jer je pitanje kako će taj korisnik posle da dobije port.


Ja ne vidim da negde u clanu 4. pise posle da ces placati penale, ako raskines ugovor zbog promene cene... To bi bilo besmisleno uostalom.
Inace, to nema veze sa novi zakonom, slicni clanovi su postojali i ranije.

[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 02.06.2011. u 20:28 GMT+1]
[ calexx @ 02.06.2011. 20:08 ] @
Član 4 je OK ali u članu 15, prva i četvrta rečenica ne pominju član 4. U drugoj rečenici se pominje ali posle ne piše da se po članu 4 ne plaćaju penali. Meni deluje nedefinisano ali pretpostavljam da mi se samo čini.
[ calexx @ 02.06.2011. 20:10 ] @
Citat:
zivanicd: I SBB sprema da baci bombu na ovu Telekomovu akciju, tako da treba ocekivati i tu da smanje cene i (ili) povecaju brzine...

Naravno informacija je "neproverena i nezvanicna" ... :)
Ja sam od proverenih izvora čuo i da je netačna. :(
[ juventus021 @ 02.06.2011. 20:14 ] @
Jel ja ovo dobro razumem. Odem u telekom (postojeci sam korisnik ali je ugovor davno istekao), uzmem vecu brzimu, potpisem ugovor na 12 mesici i u tih 12 meseci placam 50% a posle 12 meseci slobodno mogu da raskinem ugovor. Ako je tako... tu mi nesto smrdi. Ipak je telekom.
[ zivanicd @ 02.06.2011. 21:02 ] @
@Calexx

Meni licno odgovara da se ne dampuju cene na trzistu jer nas WISP nece moci da prati nove trendove koje je postavio Telekom na ADSLu.

Danas sam se cuo i sa kolegama koje rade uglavnom ADSL broadband (YUBC, PANET) i kazu da oni odavno nemaju neku zaradu na ADSLu a da ce ovo da ih unazadi maksimalno ako TS ne bude smanjio i cene zakupa ADSL portova kao i uslugu DPI.

Ja sam pisao Telekomu da vidim da li planira promenu VP cena u skladu sa novom akcijom ka krajnjim korisnicima jos pre 10 dana i jos nisam dobio odgovor od naseg KAM-a. Mada ciscto sumljam da ce se to desiti jer je telekomom 01.03.2011. promenio cenovnik za DPI u veleprodaji i ne verujem da ce da ga menja vec posle 3 meseca.

[ calexx @ 02.06.2011. 21:18 ] @
Mnogo toga je nelogično ... ja sam samo komentarisao poruku o SBB bombi za koju sam čuo da ne postoji.
Citat:
juventus021: Odem u telekom (postojeci sam korisnik ali je ugovor davno istekao), uzmem vecu brzimu, potpisem ugovor na 12 mesici i u tih 12 meseci placam 50% a posle 12 meseci slobodno mogu da raskinem ugovor.
He who dares wins!
[ mr. ako @ 02.06.2011. 21:25 ] @
@juventus021
Razumes dobro, ne smrdi nista, akcija kao i prethodna studenstka sto je bila npr, kao i ona pre nje...

@zivanicd
Iako nisam u prici toj, nesto ne verujem da ce Telekomu ovo da prodje i da ce svi provajderi da cute i gube na ADSLu...


EDIT: kasnim, vidim da je juventus021 dobio odgovor...
[ frigyi @ 02.06.2011. 21:50 ] @
off topic:
ko uvozi net iz inostranstva? Telekom, Verat, SBB, imali jos nekoga? Dali su konkurencija jednim drugima?
Dali moze neko biti konkurencija Telekomu u VP interneta?
[ Vlada666 @ 02.06.2011. 21:59 ] @
Citat:
calexx: Član 4 je OK ali u članu 15, prva i četvrta rečenica ne pominju član 4. U drugoj rečenici se pominje ali posle ne piše da se po članu 4 ne plaćaju penali. Meni deluje nedefinisano ali pretpostavljam da mi se samo čini.


Jedan moj prijatelj je bas u periodu kada je paket 1Mbit prerastao u 1,5Mbit, a cena povecana za nekih stotinak dinara dobio kablovski net, otisao u poslovnicu i mesec dana pre nego sto mu istice jednogodisnji ugovor zatrazio raskid ugovora jer mu "paket ne odgovara".
Znaci ovde je telekom povecao cenu doduse za simbolcnih 100din ali to je povecanje cene jel tako, dobio je odgovor da moze raskinuti ugovor ali mora da plati tu posledjnu pretplatu. Iznerviran je reko da nece da plati jer su povecali cenu ali mu je "ljubazno" receno da je to samo 100din i da je za uzvrat dobio dosta, a na kraju je usledio savet tipa "bolje platite da vas nebi tuzili i naplacivali vam kamate i sudske takse" I tako siroma plati i to sa sve clanom 4.
[ Vlada666 @ 02.06.2011. 22:02 ] @
Citat:
frigyi: off topic:
ko uvozi net iz inostranstva? Telekom, Verat, SBB, imali jos nekoga? Dali su konkurencija jednim drugima?
Dali moze neko biti konkurencija Telekomu u VP interneta?


Ne moze!!! TELEKOM je Čak Noris u svetu interneta u Srbiji :)
[ Nozzlezator @ 02.06.2011. 22:05 ] @
Evo odradio danas - treba vam samo licna karta i napomenete koji click paket zelite, potpisete novi ugovor i to je to - u toku dana vam aktiviraju povecanje ;)
[ Slobodan Milivojevic @ 02.06.2011. 22:22 ] @
Sve i da mogu od nekog da uzmu net, vecina ISP-ova ima ugovore na 3 godine sa Telekomom, tako da...
[ MagicMaster @ 03.06.2011. 03:28 ] @
Neko spomenu i SBB .... Šta sa tim ?
[ Bojsane @ 03.06.2011. 06:30 ] @
Citat:
MagicMaster: Neko spomenu i SBB .... Šta sa tim ?


Oni još uvek ne umeju da nameste da im RTL, Sport prime Pink kids ...etc...rade bez problema na D3.....time su zaokupljeni:)...gde ćeš još da ih maltretiraš sa povećanjem brzine..tj. promenom cene:)
[ kraki @ 03.06.2011. 10:35 ] @
I ja sam upravo ovo odradio u Telekomu. Povećao malo protok i dobio 50% popusta.
Ekspresno, za 3 min, obzirom da sam stari korisnik.
Kaže dečko da će dok dođem sa posla već da bude aktivirano.
[ calexx @ 03.06.2011. 11:18 ] @
Ja nisam proveravao ali prema onome što sam video, odmah je na licu mesta promenjen paket. U svakom slučaju startuje trenutno i već račun za jun će da bude manji.
[ maksvel @ 03.06.2011. 11:32 ] @
Ako se "konkurencija" ne kovarne, bogme prelazim i ja na Telekom
[ MagicMaster @ 03.06.2011. 11:59 ] @
Majku mu, ja imam obavezu na Telekomu do polovine avgusta, tako da tu dobro "upadam", ali na SBBu imam obavezu do novembra ..... A rado bih menjao 6 MBITA od 1500 za 4 MBIta od 1050 .... šta sada ? :) :) :)
[ Nozzlezator @ 03.06.2011. 12:14 ] @
Pa akcija vazi do 30-og septembra :) Imas vremena.
[ lega99 @ 03.06.2011. 13:07 ] @
I koliko ljudi ce moci da koristi te pogodnosti? 16Mb/s malo sutra, ja sam se na to nalepio kod Oriona, ispalo ne moze radi Telekoma, Tekom kaze kupi novu liniju i na kraju ostao sam na istoj brzini kao i pre.
Mali broj srecnika imace koristi od svih tih akcija a ostali ce se i dalje patiti sa Telekomovim bakarnim kablovima, starim-modernizovanim centralama.
[ calexx @ 03.06.2011. 15:09 ] @
Mogu da je koriste svi kojima ugovor nije tek počeo, ako ne može da se izgura 16 onda će bar da se ista brzina plaća upola ili da se za manje para dobije neka malo veća. Malo li je?
[ JovanKKP @ 03.06.2011. 17:16 ] @
Akcija je ekstra, do sada sam koristio Click 4 zbog studentsog popusta i posto sam se navikao na tu brzinu (nikako nisam mogao da se vrnem na 1536/256 Kb/s) morao sam da placam 2122 dinara, a sad(kad sam se vec pomirio sa tom cifrom) za 2082 imam duplo vecu brzinu 8192/1024 Kb/s.
Potpisao novi ugovor i povecao brzinu juce u poslovnici i to sve za 5 minuta
[ Brain raider @ 03.06.2011. 19:37 ] @
Kako je dobro imati 120mbps :)

Plasim se da se vratim u Srbiju
[ newtesla @ 03.06.2011. 20:38 ] @
^^Plašim se da i dalje nemaš nešto bolju/manju latenciju od mene.
[ BBS @ 05.06.2011. 23:58 ] @
@calexx

Ti u free varijanti tj mix paketu dobiaš D3 SD (standard definition) prijemnik koji uz ugovor neplaćaš a za D3 HD (high definition) se plaća 200 dinar amesečno plus 2000 dinara priključna taksa.

E sad pitanje je pošto koristiš verovatno prvi paket

Šta znači na digitalnom prijemniku standard definition a šta high definition. KOja je rezolucija u jednom slučaju a koja u drugom i koji je format slike
[ ganedra @ 06.06.2011. 08:25 ] @
Click 6 uz iptv,na telekomu,radi odlično kod mene.Od centrale sam udaljen nekih 150.metara.Rekli su da imam dobru liniju (paricu),merili su tehničari iz Telekoma.
Medjutim,za paket click 8 uz iptv već nastaju problemi.Puca net svakih pola sata do sat.Tako da je protok od 6.mb+iptv izgleda maksimala.
[ calexx @ 06.06.2011. 09:17 ] @
Meni su zvanično rekli da uz IPTV može samo 6Mbps ... verovatno kod nekoga može i više ali da ne bi razmišljali, onda su ograničili.
Citat:
BBS: Šta znači na digitalnom prijemniku standard definition a šta high definition. KOja je rezolucija u jednom slučaju a koja u drugom i koji je format slike
To ćeš morati da potražiš pošto i dalje imam stari televizor sa PAL rezolucijom. Format slike se prilagođava, u meniju postoji izbor 4:3 ili 16:9, nekad se desi da na nekom programu bude skupljena po vertikali, nekad raširena po horizontali, nekad to može da se reši promenom u pomenutiim podešavanjima ... kada budem nabavio neki HD TV, onda ću moći da proverim.
Negde ovde postoji i forum o digitalnoj televiziji, siguran sam da će tamo da znaju više.
[ squirll @ 06.06.2011. 13:07 ] @
ja potpisao pa sta mi bog da :D
ostao na click 4 sad ce mi racun biti 1100rsd milina...
[ calexx @ 06.06.2011. 13:40 ] @
Pa šta može da se desi? Povećaće cenu svima, ukinuće akciju, pojaviće se neko drugi ko će da ponudi 20Mbps za dinar? Teeeeško. Niti će Telekom da nešto promeni niti će da bude bitan pad cena/povećanje brzina.
[ squirll @ 06.06.2011. 20:22 ] @
znas kako od drzave nesto da dobijes gratis...to meni odma' smrdi ...
No 'ajd kako bilo, nadam se najboljem...
[ calexx @ 06.06.2011. 20:47 ] @
Pogrešan pristup, ja se više štrecnem kad neki privatnik daje popust jer oni sve premere pa ponude. Državna firma koja je i monopolista u delu poslova ladno može da ponudi i sve fraj i upola cene i sa kakvim popustom hoće ... uostalom od kada su se pojavili nude neke akcije, tri meseca dž, pola godine dž, platiš jedan dobiješ četiri ... i to je sve odrađeno bez greške.
Više bi trebalo da se plaše ostali jer sada moraju da prate a da ne dobiju kontru. ;)
[ dakiyu @ 07.06.2011. 01:59 ] @
Upravo tako @callex...stvarno sam sit vise postova kojima nesto tu "smrdi"...dok je telekom izlazio sa raznim ponudama koje su sadrzale vise recenica analiziralo se u nedogled sta znace...sad kad jednostavnije ne moze nego kako je napisano nesto "smrdi" i polovina ne zna sta je ugovorna obaveza i do kada traje,i sta bude posle...kao da ce na goli otok da vas posalju...potpises ugovor na godinu dana i placas pola od onoga sto si izabrao i kraj...
Najbolje su mi price o "navlakusi"telekoma...pre 2 godine sam uzeo 3 meseca free,prosle godine sam uzeo studentski paket i sad cu ovo...auuuuu,kako su me navukli,da bog da vas sve ovde telekom navukao kao mene...da ne spominjem da sam iptv uzeo na probu mesec dana zato sto su morali zbog iptv da mi daju drugi ruter-u tom trenutku koji sam strpljivo cekao je bio wifi...strasno kako su me navukli,ja cu na medjunarodni sud a vi dezurni "pljuvaci"telekoma kako hocete...
I prekinite da uporedjujete vise sa SBB kad je SBB odavno celu juznu Srbiju pripojio kosovu i bacio akcenat samo na BG i NS i jos nekoliko gradova i to samo na stambene zgrade tako da to ispadne 1/10 deo korisnika (ako ne i manje) koji moze da ima SBB sto je sramota...zaboravili ste pricu kako su teskim mukama uspeli da se oslobode monopola telekoma i izvedu svoj vlastiti net link gde ce konacno brzine biti vece a cene manje sto se nikad nije desilo...sad imate 16Mbit za 20 I NEKI eu i opet ne valja...
Dok sam bio stari posteni korisnik bio sam ljut zato sto kao i vi "pljuvaci" nisam hteo da dignem dupe i nesto uradim...od pre 3 godine sam i student,i deca imaju petice u knjizici,i profesor i sve drugo sto je telekom nudio u akcijama a inace sam podstanar i cak nemam fiksni na svoje ime pa sve moze a citajuci neke postove ovde proteklih godina o telekomu nikad ni ne bih imao ADSL internet....polovinu stvari koji oni traze mozete uraditi na lexmark stampacu od 1000din i jos ce vas ispratiti iz poslovnice,samo treba dici dupe...
Elem,skrenuo sam sa teme,poenta je,akcija je super,jeftinije i brze nema,na goli otok niko nije otisao zbog telekoma,i nemoj da mi je neko ovde dirnuo telekom kakav je zadnjih godina sto se ADSL tice...hahaha
[ bachi @ 07.06.2011. 07:23 ] @
Dakiyu, ti si klasičan primer osobe koja je zadovoljna nečim, jer
jednostavno ne zna za bolje. I to je u redu, ne mislim ništa loše, ali
mi je isto tako i nekako tužno... :(
[ newtesla @ 07.06.2011. 08:04 ] @
Daki, ja sam srećan što si ti zadovoljan Telekomovom uslugom - ali sam i dalje tužan što me Telekom potkrada 15% za protok - nikada neću imati brzinu koju plaćam, zbog L2TP-a.

...o zagušenju linkova neću trošiti reči...
[ freeland @ 07.06.2011. 10:52 ] @
To je ta sloboda govora... Lepo je sto na forumu moze da se iznese svacije misljenje, pa cak i o Golom Otoku i Medjunarodnom sudu u temi o Adsl-u.
[ dakiyu @ 07.06.2011. 14:27 ] @
Ma mi smo na istoj strani ako niste shvatili,nisam ja nikakav ljubitelj telekoma ali ocigledno niste shvatili da je moj post ISKLJUCIVO u vezi akcije telekoma o cemu ovde i jeste rec i osvrnuo sam se i na protekle akcije...ovo sto pisete za zagusenje iako ja nikad nisam video,verujem vam,ali to nije tema i moj post se ne odnosi na to...
Jos jednom,zadovoljan sam telekomovim akcijama i u ovoj temi je nerealno pljuvati po akciji...ja sam licno zadovoljan i uslugom ali ima onih kojima to ne radi kako treba i u to ne sumnjam i ne komentarisem jer nije tema...

@newtesla,da li si aktivirao speedup?Ja sam ih aktivirao jedno 50 i svi imaju ono sto placaju...
[ tdjokic @ 07.06.2011. 14:38 ] @
Citat:
dakiyu: stvarno sam sit vise postova kojima nesto tu "smrdi"
Evo, ja sam veran korisnik Telekoma vec vise godina ali imam i SBB, sticajem raznih okolnosti.

Kod Telekoma imam ovo 1536/256 Kb/s 1.532,82 dinara
Kod SBB imam ovo 6144/384 Kb/s 1.520 dinara

I sta sad tu "miriše"? Jeste da SBB-u placam i obicnu TV, drugacije ne bih ni imao kabl u stanu, ali opet imam i TV, za osnovnu cenu, i 4 puta bržu konekciju na net od Telekoma za prakticno istu cenu Internet konekcije. Kad je Telekom toliko dobar, zasto me zeza sa nekim paketima, zasto jednostavno ne poveca brzinu za istu cenu, kao sto je par puta radio? Uostalom, i liniju za fiksni telefon placam nekome (Telekomu?), isto tako ne bih drugacije imao zicu u stanu ni za ADSL.

Da, lepo je imati slobodu govora, ali treba uzeti u obzir i cinjenice, brojke, novac koji se kome placa za odredjenu uslugu.

Usput, ja sam se kod Telekoma prijavio odavno, pre bilo kakvih promocija, i onaj put su me odrali za 5.000 dinara, platio sam sto su se uopste udostojili da me prime! Tad sam se prijavio i potpisao ugovor i sto sad oni mene maltretiraju sa dodatnim akcijama, ugovorima, ovo, ono? Ovo bi vazilo i da sam zdrav i da mogu da odem caskom do njih i da potpisem to nesto novo a pogotovu vazi sto sam bolestan, ne mogu da mrdnem iz stana. Prakticno, ovo je diskriminacija jedne kategorije korisnika.
[ calexx @ 07.06.2011. 15:13 ] @
Miriše to što je u naslovu teme, možeš da potpišeš akciju po kojoj bi za postojeći paket plaćao oko 760 mesečno ili prešao na recimo 4/512 za 1060 dinara. Ne verujem da toliko nisu predvideli sizuaciju kao što je tvoja, pozovi ih pa objasni, možda imaju neko rešenje.

Mora akcija, neko je recimo pre pola godine uzeo paket sa 6 meseci za dž a da 6 meseci plaća punu cenu ... ako mu sada dupliraju brzinu, onda gube na prethodnim akcijama. Ko je pod akcijom, dobio je neki popust, ko nije, kao što si ti, dobije pola-pola. Malo li je?
[ Vlada666 @ 07.06.2011. 18:24 ] @
Ma telekom je super, mi ga volimo, da nije on iz cega bi se finansirale nase stranke i nasi dragi, pametni i lepi vlastodrsci... Usput godinama smo kupovali maglu od telekoma i dobijali net na kasicicu i prosto ne znam kako da im se zahvalim na tome sto su mi ponudili net po ceni koja je skoro pa normalna.
Jos nemamo brzine kao u razvijenim evropskim zemljama, ali samo da nam potraje jos jedno desetak godina ovaj monopol i bezobrazno gazenje manjih provajdera pa cu krenuti peske do poslovnice u Beograd, koja je neki 200 km od moje kuce,na hodocasce da im se eto kako tako oduzim.
[ ironman @ 07.06.2011. 18:32 ] @
Ja sam za bojkot prevaranata iz telekoma. Ko moze da predje na sbb, ili makar kod drugog provajdera, recimo i beotel daje 50% i wifi ruter.
[ dakiyu @ 07.06.2011. 18:35 ] @
Bravo @tdjokic,procitaj jos jednom,odlicno sam napisao...ti si "bivsi"ja!To sam i napisao...ja sam dobio adsl medju prvih 1000 u Srbiji a da ti ne pricam da sam pre toga slao novac na Kipar i koristio satelitski internet(10$ za 1GB brzina 5Mbit samo nocu,danju 50$),i kao i ti ocekivao sam da mi dodju na vrata i sve da mi daju...kad se to nije desilo,citajuci zle komentare ovde shvatio sam da je telekom "navukao" nas stare korisnike a sa akcijama navlaci i nove korisnike pa nisam kao i ti (kako sam malo grubo rekao "digao dupe") a nisi ni ti...
E onda sam postao i student(ne znam ni gde se nalaze fakulteti) i sve ostalo sto sam napisao da se ne ponavljam i sve akcije sam VISE NEGO posteno dobio A MOGAO SI I TI...zao mi je zbog tvoje bolesti ali sam ubedjen da je i to moglo i moze uvek da se zavrsi...ako bez uvrede zanemarimo tvoju bolest ili nepokretljivost ja ti KAZEM da NEMAM telefon na svoje ime,NEMAM stan na svoje ime,TRI STANA sam promenuo,NEMAM internet na svoje ime i IMAM SVE AKCIJE zadnjih 3 godine,tri puta seljen adsl pod akcijama...znaci,tehnicki,u goroj sam situaciji nego ti...
Evo konkretno,zasto nisi nasao prosle godine BILO KOGA da poznajes da ima stari index i zamolio da ide u postu i prijavi adsl studentsku akciju?Niko osim studenta nije trebao(jedino bi ti morao da raskines ugovor kao sto sam i ja) i novi modem bi dobio i racuni stizu na tvoju adresu iako ta osoba nema veze sa tom adresom...zato sto si ovde citao da je to navlakusa,da ce posle ostati 4Mbit do kraja zivota i.t.d...i jos imao si SBB na dohvat ruke,ja i milioni drugih nemamo...

I sada mislim da imas a bilo je i ranije da ti donesu na vrata i opremu i ugovor,doduse to je nesto bilo zajedno sa IPTV ali sto kaze @calexx nemoguce da niko nece imati razumevanja za tebe...

I opet,ne pricamo o telekomu uopste jer je to u drugoj temi i svakako bih imao i negativnih stvari da kazem ,pricamo akciji a svako pljuvanje telekoma u vezi ove akcije(a ja kazem i u vezi drugih)je cist bezobrazluk...nema tu sta da "smrdi" kad su akcije u pitanju...hoce nove korisnike na duzi period i moze im se da izmisljaju svakojake akcije i sa minimumom papira ih sprovode...to kod privatnika nece moci...
[ calexx @ 07.06.2011. 19:39 ] @
Nemojte mnogo da skrećete sa teme, u pitanju je akcija 50% cene a kome se ne sviđa ili misli da je prevara, uopšte ne mora da čita ili piše. Ja inače imam SBB mnogo duže nego ADSL, u međuvremenu sam prešao na Telekom iako mi je prethodni provajder bio bez greške ali su me povukla tri meseca za dž i wireless ruter ... nije da mi nije odgovaralo da ne plaćam internet od oktobra do marta. Za studentske akcije sam ipak malo mator ali sam iskoristio ovu redovnu i mogu da kažem da je dobra. Sestričina je pre godinu dana iskoristila akciju za odlikaše, taman sada ističe i odmah nova sa 50% popusta ...
Da li je to i dalje skupo ili nije, da li te pare idu nekome ili ne nije za ovu temu.
[ tdjokic @ 07.06.2011. 21:13 ] @
Dobro, hajde sad sasvim jednostavno.

Kod Telekoma sam od 04.oktobra 2006 godine, znaci 4 pune godine. Danas im dodje neko i potpise na 12 meseci (samo obeca) i dobije Internet u pola cene. Ja vec imam kod njih staz od 4 i po godine i ne dobijam popust automatski? Zasto? Razumem ja da oni imaju poslovnu politiku i marketinske zahvate, ali se ipak osecam nekako zapostavljenim. A ovaj sto im obeca 12 meseci moze da ode pre isteka 12 meseci u Nemacku da radi, moze da ga - ne daj Boze! - udari tramvaj, svasta je moguce.

Sa druge strane, kad sam hteo da otkazem dalju pretplatu, pre 5 - 6 meseci, onda nisu to hteli da urade bez sudskog ovlascenja trecem licu, onda su me smatrali kao da sam se obavezao "dok nas smrt ne rastavi", sto je jedina mogucnost bez ovlascenja. Znaci - za popust sam neizvestan, a za raskid ugovora vecan korisnik?

Usput, off topic, bilo je reci da ce ove godine ponovo poceti da rade notari, za razne slicne zakonske stvari - ovlascenja i slicno, ima li nesto oko toga?
[ Slobodan Milivojevic @ 07.06.2011. 21:47 ] @
Najveći problem je u tome što će ovom akcijom Telekom da uništi dosta manjih isp-ova, upravo onih koji nude internet na lokacijama na kojima nije dostupan Adsl...
[ vujkev @ 07.06.2011. 22:02 ] @
Citat:
tdjokic: Dobro, hajde sad sasvim jednostavno.

Kod Telekoma sam od 04.oktobra 2006 godine, znaci 4 pune godine. Danas im dodje neko i potpise na 12 meseci (samo obeca) i dobije Internet u pola cene. Ja vec imam kod njih staz od 4 i po godine i ne dobijam popust automatski? Zasto? Razumem ja da oni imaju poslovnu politiku i marketinske zahvate, ali se ipak osecam nekako zapostavljenim. A ovaj sto im obeca 12 meseci moze da ode pre isteka 12 meseci u Nemacku da radi, moze da ga - ne daj Boze! - udari tramvaj, svasta je moguce.

Sa druge strane, kad sam hteo da otkazem dalju pretplatu, pre 5 - 6 meseci, onda nisu to hteli da urade bez sudskog ovlascenja trecem licu, onda su me smatrali kao da sam se obavezao "dok nas smrt ne rastavi", sto je jedina mogucnost bez ovlascenja. Znaci - za popust sam neizvestan, a za raskid ugovora vecan korisnik?

Usput, off topic, bilo je reci da ce ove godine ponovo poceti da rade notari, za razne slicne zakonske stvari - ovlascenja i slicno, ima li nesto oko toga?


Ukoliko bi tebi dali isti ovakav popust, bez potpisivanja ugovora na godinu dana, ti možeš opšuteno za par meseci da promeniš provajdera i Telekom je na gubitku. U ovom slučaju cilj Telekoma je da veže korisnike za sebe u narednih godinu dana. Zašto, to zna samo rukovodstvo Telekoma :)

Ukoliko neko potpiše ugovor na 12 meseci i pre isteka tog perioda prestane da plaća ugovorenu obavezu sigurno dobija plavu kovertu od Suda u kom piše da plati sve + sudsku taksu + kamatu. Kako će se sad to naplatiti od čoveka koji je u npr. Nemačkoj ne znam, ali verovatno je mali broj ljudi koji na taj način prestanu da plaćaju.
[ combuster @ 07.06.2011. 22:28 ] @
Ja sam potpisao pre neki dan ugovor na 12 meseci, 4Mbps mi znaci dosta, teranje rolling release distroa je sad bezbolnije :D Mada ono sto je najjace je upload, poslao sam sad ortaku mail sa 4MB attach-om sto bi inace trajalo 100 godina dok to sad traje dosta brze. I sve to za 400 din manje nego sto sam placao cetiri puta sporiji net. Ja zadovoljan...
[ technotize @ 08.06.2011. 00:10 ] @
Ako je to nelegalno davanje popusta onda bi tu Ratel trebalo da reaguje, a verovatno nece, kao i uvek, jer sluze samo da se zaposli jos jedno 15-20 ljudi, da uzimaju firmama novac za shatro neke godisnje licence i od toga podele plate.

Da nesto regulisu na telekomunikacijskoj sceni? Ma hajte molim vas... Gomila nesposobnjakovica zbog kojih je moguce da su propali neki provajderi, jer sam Ratel nije reagovao u nekim slucajevima, a to mu je posao.
[ vujkev @ 08.06.2011. 08:22 ] @
što bi bilo nelegalno? Niko tu nije diskrimisan.
Ukoliko ste ranije potpisali ugovor na određeni period naravno da treba da ga i ispoštujete i dogovoreni period plaćate sve šta ste ugovorili. Ukoliko je ta ugovorena obaveza istekla slobodno možete koristiti nove akcije, ali se usput morate obavezati da ćete (u ovom slučaju) plaćati još minimum godinu dana.
[ shane @ 08.06.2011. 11:59 ] @
Citat:
calexx: Nemojte mnogo da skrećete sa teme, u pitanju je akcija 50% cene a kome se ne sviđa ili misli da je prevara, uopšte ne mora da čita ili piše. Ja inače imam SBB mnogo duže nego ADSL, u međuvremenu sam prešao na Telekom iako mi je prethodni provajder bio bez greške ali su me povukla tri meseca za dž i wireless ruter ... nije da mi nije odgovaralo da ne plaćam internet od oktobra do marta. Za studentske akcije sam ipak malo mator ali sam iskoristio ovu redovnu i mogu da kažem da je dobra. Sestričina je pre godinu dana iskoristila akciju za odlikaše, taman sada ističe i odmah nova sa 50% popusta ...
Da li je to i dalje skupo ili nije, da li te pare idu nekome ili ne nije za ovu temu.

Ajde sada budi iskren pa priznaj, ovako javno, ko ti je pustio buvu za telekom ADSL i njegov kvalitet.
Imaš pozdrav od Killija.
[ vladanet @ 08.06.2011. 15:05 ] @
Upravo sam bio u telekomu, dao plastikicu potpisao anex ugovora presao sa 1,5 od 1500 na 4mb po 1000dinara sve za 1 minut.
[ tdjokic @ 08.06.2011. 16:12 ] @
Citat:
vujkev: Ukoliko bi tebi dali isti ovakav popust, bez potpisivanja ugovora na godinu dana, ti možeš opšuteno za par meseci da promeniš provajdera i Telekom je na gubitku.
Ne shvatam taj mehanizam. Da sam ja pocetnik, da nisam ranije bio njihov korisnik, onda u redu - treba da im se amortizuje osnovno ulaganje (koje ulaganje - oni naplacuju i podprovajedrima najam / odrzavanje onog uredjaja u centrali), hajde da kazemo trosak oko administriranja ili opreme. A ovako ne vidim opravdanje. Bilo bi fer da su napravili akciju "Pojeftinjenje za sve korisnike koji su to duze od (recimo) godinu dana i za sve nove, koji se obavezu da ce biti korisnici godinu dana" ili nesto slicno. Kako ce to novi korisnik da amortizuje pocetni trosak Telekoma za 12 meseci a ja nisam to vec uradio jer sam duze korisnik od 12 meseci?

Meni to "smrdi" na to da su njima troskovi drasticno pali ali da nece da obave pojeftinjenja kao ranije, automatska, da ne bi i ostalim provajderima morali da daju pojeftinjenje, i tako ce postepeno ubiti vecinu ostalih provajdera. Tacno je, akcija je ilegalna, jer spada u ono koriscenje monopola za eliminaciju konkurencije! Eto, ja iz svog licnog problema dodjoh do srzi ove akcije. Niko nije lud da placa Peri duplo vise istu stvar nego kod Telekoma i garant ce mnogi ljudi preci na Telekom. A Telekom ne sme zvanicno da pokrene akciju ukidanja iznajmljivanja onog uredjaja u centrali i drugima i sluzi se ovakvim akcijama.

Bez ikakve namere da sirim neke teorije zavere, ja to vidim tako. Jednostavno ne vidim neko suvislo opravdanje da novim korisnicima daju duplo jeftiniju uslugu, ali SAMO SVOJIM KORISNICIMA, osim ovoga sto sam naveo. To su neki novi pristupi i jasno je zasto su postali ekstremno ljubazni i ekspresno resavaju novog korisnika, kao sto ste mnogi ovde vec rekli. Vise ne idu djonom na konkurenciju nego finesama, odnosno rupama u zakonima.

Kad se ostali provajderi budu pobunili Telekom ce im reci "Pa ko brani vama da i vi uradite isto?" a Telekoma prikljucak za mene u startu kosta mozda duplo manje nego sto ga oni racunaju ostalim provajderima. To ce oni i vlast proglasiti zakonom trzista, sto bi bilo istina da ima vise velikih provajdera i da manji mogu da biraju od koga ce da iznajme prikljcke. Ovako, to je najgrublja upotreba monopola nad infrastrukturom. Usput, tako prikrivaju koliko su nas ranije drali.
[ KrkaCiC @ 08.06.2011. 17:07 ] @
Kad se vec raspravlja o telekomu i konkurenciji,hteo bih pomenuti ExeNet. Da ne zvuci kao reklama,EXE uz ugovor od godinu dana daje 6/1 bez gubitka za 1990 din. Kod telekoma 6/1 (realno verovatno oko 5,3/0,8) sa popustom staje oko 1905 dinara,naravno uz ugovor na godinu dana. Znaci da u slucaju ExeNet-a postoji konkurencija telekomu. Ja licno koristim telekom studentski ADSL jer sam dobio 3 meseca gratis,i jer telekom daje wireless ruter gratis. Kod ExeNet-a mi se nije svidjalo sto moraju da petljaju po krovu i sto bih kupovao wifi ruter. Znaci Exe je konkurent telekomu po cenama,i plus u mom kraju ima pasivnijih mesta gde ne moze adsl jos uvek a tu EXE skuplja korisnike. I,da,ko koristi ExeNet zna da je kvalitet mreze extra. Mozda je malo off,ja se izvinjavam.
[ vujkev @ 08.06.2011. 17:32 ] @
@tdjokic
Bilo bi lepo sa njhove strane da starim "mušterijama" koji redovno plaćaju obaveze ponude neke popuste, ali ovog puta cilj Telekoma je da vežu korisnika na godinu dana. Ukoliko ti samoinicijativno smanje pretplatu, neće te vezati na godinu dana, što nije cilj kampanje. Niko tebe, kao starog korisnika, ne sprečava da odeš i potpišeš novi ugovor na godinu dana. Diskriminacija bi bila da ovo važi samo za nove korisnike, ali nije tako.

Sve ovo mi liči da će u narednih 12 meseci drastično pasti cena kod ostalih provajdera, pa se Telekom trudi da godinu dana ima sigurne prihode po ovom pitanju.
[ Slobodan Milivojevic @ 08.06.2011. 18:00 ] @
Nisam siguran da e bas doci do drasticnog pada cena kod drugih ISP-ova, jer oni su (bar vecina) pre par meseci sklopili ugovore sa Telekomom da ce da koriste njihov internet naredne 3 godine, a kolko je Telekom sad spreman da ponudi bolje uslove ISP-ovima, nisam siguran bas.

Pogledajmo samo slucaj da korisnik bira izmedju dostupnih ADSL provajdera, sa ovim popustom Telekomo je povoljniji od svih, za ~770 dinara imate flat 1.5M/256k internet, koji drugi provajder nudi tako nesto (trenutno cak ni Beotel).

Poredjenje sa exe-netom je okej za paket 6/1M ali recimo Telekom 16/1M izadje ~2250 dinara sa ovim popustom, a tu je razlika vec dosta veca. Upravo pricam o ISP-ovima koji su pokrili podrucja na kojima nije moguce koristiti ADSL, ali ti isti ISP-ovi imaju korisnike i tamo gde je moguce uzeti ADSL, ako izgube te korisnike zbog telekoma izvisice i korisnici ISP-ova koji se nalaze na lokacijama gde ADSL nije dostupan.

Takodje ako ti ISP-ovi izgube svoje podprovajdere, jer ljudi masovno predju na ADSL, opet nece biti sjajno stanje.

Ja koristim usluge svog provajdera jer me ne obavezuje da imam fiksni telefon, niti kablovsku televiziju, vec samo internet, i ako se nesto promeni to samo znaci vece troskove za mene kao korisnika, novo vezivanje na 12 meseci i jos drugih stvari. Drugi je problem sto recimo od trenutnog provajdera dobijam 8192/1280kbps, a sto kod telekoma vise od 850kbps realnog uploada nikad necu imati (bar ne uskoro).

Dobro je da cene padaju, samo sto mi jos nismo dosli do toga da je u veleprodaji drugacije stanje, pa da cene padnu zbog zdrave konkurencije.
[ calexx @ 08.06.2011. 18:13 ] @
Exe-net je konkurentan na manjim brzinama (što je sve više relativan pojam) pa ima i 1536/384 za 850 a dobra je i turbo ponuda (koja je ipak na ograničenoj teritoriji) gde se za 1190 uz ugovor dobije 6/1 što je verovatno najbolja ponuda. Takođe je i 8/2 dobar po ceni ... ali je već 16/4 malo skuplji ... ali ima dooobar UL.

Ako exe-net može da ima ovakve ponude a uz to svuda čitam da rade dobro i ne pilićare, ostaje pitanje zašto drugi to ne mogu i ko tu u stvari zakida. Da li je neko provalio exe-net i njihove niske cene?
[ Slobodan Milivojevic @ 08.06.2011. 18:22 ] @
Moj zakljucak zasto exe-net moze da ponudi ovakve pakete je zato sto ima svoju pristupnu mrezu izgradjenu do svakog korisnika, tj ne placa Telekomu za zakup ADSL portova, ali nisam bas siguran da ISP-ovi koji nude ADSL mogu nesto tako da ponude...
[ calexx @ 08.06.2011. 19:32 ] @
Naravno, ADSL provajderi imaju obavezan trošak za portove ali postoje još neki ISP. Wireless provajderi ne koriste portove, kablovski ne koriste tlf portove, čak koriste iste kablove kroz koje ionako nude teve ... ni linkove više ne moraju da plaćaju Telekomu a opet niko još ne ponudi 20Mbps za 10€. ;)
[ zivanicd @ 08.06.2011. 20:04 ] @
Exe-net pokriva koliko urbane toliko i ruralne sredine i zakupljuje od Telekoma preko 1Gbps linka i ima sigurno bolju cenu nego mi koji kupujemo 100Mbps.

Posto mi pokrivamo uglavnom sela koja imaju max hiljadu stanovnika, ne mozemo da ocekujemo veliki broj korisnika, tako da i ne mozemo da brzinom/cenom kao exe. Jednostavno profit nam to ne dozvoljava.
Najvece mesto koje pokrivamo je Kladovo koje ima 7.000 stanovnika (oko 2.000 domacinstava).

Mi cak imamo bazne stanice sa po 3-4 korisnika...

Biti ISP nije bas jednostavno. U Vojvodini podignes stub od 50 metara i mozes da "bacis linkove" i do 100 km :) Kod nas ima sela gde zbog konfiguracije terena imamo i dve ili tri bazne stanice a na njima ne vise od 5-6 korisnika...

A da ne pricam preko koliko brda treba da predjemo da bi dosli do tih par desetina korisnika...

[ zivanicd @ 08.06.2011. 20:07 ] @
Citat:
Naravno, ADSL provajderi imaju obavezan trošak za portove ali postoje još neki ISP. Wireless provajderi ne koriste portove, kablovski ne koriste tlf portove, čak koriste iste kablove kroz koje ionako nude teve ... ni linkove više ne moraju da plaćaju Telekomu a opet niko još ne ponudi 20Mbps za 10€. ;)


Evo aktuelnog cenovnika Telekoma po kome se vidi cena megabita...

Mislim da se iz toga jasno vidi zasto ne moze 20Mbps ni za 100 evra a ne zasto ne moze za 10...

CENE SU BEZ PDV-a 18%.

[ tdjokic @ 09.06.2011. 13:59 ] @
Opet ja

Citam da su ljudi ovde smanjili cenu svog paketa na 1050 dinara i odem na Telekom sajt da trazim zvanicnu verziju te akcije.

Nadjem ovo: "ADSL – još povoljniji Click paketi!

Prijavite se za Open ADSL u promotivnom periodu od 1. juna do 30. septembra i otkrijte sve čari i prednosti Interneta po najpovoljnijim uslovima do sada!"

Ima i on line prijava i krenem da se prijavljujem. Upisem sve trazene podatke, kliknem na ono Nastavi i dobijem crvenim slovima ispisano obavestenje "Korisnik već ima podnet zahtev za ovom uslugom." i ni makac dalje, nisam ni stigao do izbora paketa, samo sam upisao opste podatke - mreznu grupu, broj telefona, sifru korisnika, kod sa slike . A nikada im nisam nista pisao, ugovor potpisao 2006 godine sa njima.

Sta sad? Jeste on line prijava ili nije? Ipak je danas vec 09. jun, proslo je dosta dana od pocetka akcije a on line prijava jos ne radi?

[ mr. ako @ 09.06.2011. 14:31 ] @
To je prijava za ADSL servis, ne konkretno za ovu akciju.
Onaj ko vec ima ADSL kod njih, kao ti npr, treba da ode sa licnom u poslovnicu (ili posalje ovlasceno lice) da zasnuje novi ugovor na 12 meseci.
[ calexx @ 09.06.2011. 15:35 ] @
Prema tekstu o akciji, trebalo bi da važi samo za nove korisnike i zato im i piše da se prijave za ADSL. Ipak, nema problema da oni koji nisu pod ugovorom zaključe novi sa ovim uslovima pa je najbolje da pozoveš korisnički servis i objasniš im gde je problem pa će valjda da nađu način da ti to odrade. Valjda imaju neki mehanizam po tom pitanju, vidim da su dobro raspoloženi i da ne sitničare pa sam skoro siguran da će da se nađe neko rešenje da i ti imaš 4/512 za 1060. Ili ako ti više odgovara da ostaneš na istom paketu za oko 760 dinara.
[ tdjokic @ 09.06.2011. 15:46 ] @
Citat:
mr. ako: To je prijava za ADSL servis, ne konkretno za ovu akciju.
Onaj ko vec ima ADSL kod njih, kao ti npr, treba da ode sa licnom u poslovnicu (ili posalje ovlasceno lice) da zasnuje novi ugovor na 12 meseci.
Ne bi ih mnogo kostalo da su to negde napisali nego sam samo dobio onaj odgovor da sam vec predao zahtev. Sad shvatam - prijava moze na vise nacina ali ugovor moras "peske" da potpises. Izem ti takvo elektronsko poslovanje kad vecinu stvari jos uvek treba odradjivati na papiru, peske a ne trude se ni da objasne sve sto treba! Tebi hvala najlepse ali njima *%^!@# grrrrr .........

[ mr. ako @ 09.06.2011. 16:03 ] @
Nisu bili precizni dovljno, pa je nejasno... Inace, i da si novi korisnik morao bi u poslovnicu svakako. Tako da kod nas nema elektronskog poslovanja ni u jednom slucaju...

Inace, calexx ti je dao smisleniji odgovor... a i slazem se da su ljubazni i vise nego sto smo navikli i da se trude... pa to treba iskoristiti dok traje.
[ MagicMaster @ 09.06.2011. 18:03 ] @
tdjokic je u pravu .... ništa ih ne košta da ponude neke akcije starim vernim korisnicima, kao recimo telenor one prepaid akcije koje ne dobijaju svi, samo pojedinima stignu poruke sa ponudama.

Ali, jednostavno ih baš briga.

Npr, kada vide da neko 4-5 godina plaća ADSL, da mu uz račun pošalju posebnu ponudu koju ne daju svima, npr za iste pare 50 posto veće brzine. Da uzmu isti keš, a da daju nešto čega i inače imaju na pretek ..... i da te vežu 6-12-24 meseca ....

imaš trenutno 1,5 , na 6 meseci obaveze 2 ,
na 12 meseci 4 mbta i
na 24 meseca 6 mbita brzinu ....

[ mr. ako @ 09.06.2011. 18:57 ] @
Oni ovakvim akcijama privlace nove korisnike, koji postaju "stari" kad akcija istekne, a mnogi ljudi nece menjati provajdera lako. Ponovnim akcijama oni omogucavaju starim korisnicima da se i oni ukljuce i produze ugovor na neki period.
Recimo SBB nudi vece brzine ako se predje na postpaid ili jos vece ako se obaveze ugovorom na neki period. Ovo mu dodje ekvivalentno sa Telekomom, jer Telekom nudi npr. 4 meseca besplatno, a kasnije duplo nize cene. I kod jednih i kod drugih imas odredjene pogodnosti ako si kod njih na duze vreme.

Poz,
Marko
[ tdjokic @ 10.06.2011. 17:48 ] @
Izvestaj o "razumevanju" Telekoma prema starijim korisnicima (rec stariji se odnosi i na moje licne godine starosti i na staz kod Telekoma):

otisao moj nezvanicni staratelj kod njih. Odneo u fascikli ovlascenja na njegovo ime za dve banke u moju korist (kao dokaz da on zaista ima moje poverenje i brine o meni), stari ugovor, moju molbu da imaju razumevanje za moju situaciju i dozvole ovom mom staratelju da potpise umesto mene i - nista. Na pitanje sta ce se desiti ako prestanem da placam, u zelji da mi ukinu prikljucak, odgovorili su da ce me tuziti.

Znaci, ja sam sada kaznjen sto sam star i slab, pa ne mogu da ili odem do njih ili pravim ovlascenje, sto je takodje veliko sxxxe, umesto da mi urade automatsko snizenje cene, obzirom na vreme koje sam njihov korisnik. Cista diskriminacija odredjene grupe korisnika. Sve i da sam zdrav, zasto da se ja nakon sto sam 5 godina njihov korisnik, cimam i idem tamo da pravim novi ugovor za nizu cenu? Zar 5 godina nije dovoljan dokaz da cu biti jos njihov korisnik?

OK, nikome nista. Izvinite sto sam vam dosadjivao svojim pisanjem.
[ MagicMaster @ 11.06.2011. 13:24 ] @
tdjokic, zovite Vi lično telekom, prvo zovite korisnički, a pokušajte i da izbunarite na netu neki direktan broj, i objasnite situaciju.

Jer svi znamo da su šalterci oni sa najmanjim znanjem i najmanjim uticajem.

Da su neka firma, jedan od njih bi mogao da dodje do Vas lično, i da ponese ugovore....

Mislim, stvarno ludilo ...

I neka pita staratelj da li bi važio overen potpis u Sudu ili opštini, punomoćje, ili šta već, jer oni izlaze na lice mesta ....
[ tdjokic @ 11.06.2011. 15:20 ] @
Citat:
MagicMaster: I neka pita staratelj da li bi važio overen potpis u Sudu ili opštini, punomoćje, ili šta već, jer oni izlaze na lice mesta ....
Ma vazi to, to je zvanicni nacin, ali i to je gnjavaza i za zdravijeg coveka od mene:

- prvo se pise molba predsedniku suda da dodje sluzbenik bla, bla,....
- zatim to mora neko da nosi u sud
- onda se ceka kad je doticni sluzbenik na raspolaganju i obavestavaju staratelja
- onda ja moram tacno tog-i-tog dana, u toliko-i-toliko sati da budem potpuno funkcionalan, sto je nekada i potpuno zdravom coveku tesko da postigne

Nocna mora. U ovoj drzavi su nekada postojali notari, koji su nesto nalik na taksiste, u logistickom smislu - moze da dodje priblizno kad ti mozes da ga primis, fleksibilan je, ima mogucnosti dogovora i slicno. Ja sam ranije i sudu nudio takvu mogucnost, makar i doplatio, ali TO JE KOD NJIH NEMOGUCE, NEMA DOGOVORA, NEMA FLEKSIBILNOSTI, DOLAZE KAD NJIMA ODGOVARA I AMIN.

Posebno sto je ovo bezobrazluk od strane Telekoma - nove korisnike nagradjuju popustom, samo na osnovu obecanja da ce biti korisnici u datom periodu, a mene, visegodisnjeg korisnika, kaznjavaju i zahtevaju da potpisujem novi ugovor, iako su na meni vec visestruko zaradili, ako je duzina koriscenja merilo za to.
[ maksvel @ 11.06.2011. 16:16 ] @
Jes', slično je i na Beotelu. Novi dobijaju 6 meseci džabe (mesec platiš, pa mesec džabe i tako godinu dana).
A verovatno će za godinu dana svakako da porastu protoci, možda ne duplo, ali će porasti, pa cenim da je bolje i menjati ugovor, tražiti gde je bolje, ako se može naravno.
[ calexx @ 11.06.2011. 22:23 ] @
Citat:
tdjokic: Posebno sto je ovo bezobrazluk od strane Telekoma - nove korisnike nagradjuju popustom, samo na osnovu obecanja da ce biti korisnici u datom periodu, a mene, visegodisnjeg korisnika, kaznjavaju i zahtevaju da potpisujem novi ugovor, iako su na meni vec visestruko zaradili, ako je duzina koriscenja merilo za to.
Opet preteruješ kao i kada si prvi put otkačio SBB a da nisi malo razmislio i razumeo ih. Telekom ne nagrađuje nove korisnike nego i stare koji hoće da potpišu ugovor. Tvoje višegodišnje korišćenje usluge nije nikakav feature, ima mnogo takvih i ne znam da Telekom to nagrađuje. Da li stvarno misliš da će šalteruša ispred koje je uglavnom neki red da odvoji vreme da razmišlja o tome da li si ti stvarno sprečen, da li je taj koji je došao stvarno ovlašćen ili neko ko nešto muti, a pored svega ... sigurno nema pravo da odlučuje da odradi bilo šta što ne piše u opisu akcije koju primenjuju.
S druge strane ... Telekom stalno ima neke akcije. Bila je pomenuta i akcija da se godinu dana ne plaća internet a plaća IPTV, tu si i one đačke akcije, možda će opet da počne ta đačka, možda izmisle neku treću ... ali ne može svako da koristi sve akcije odjednom, mora da izabere neku. To znači da ovde nije rešenje da svima prepolove cene ali je sigurno dobro što većina akcija važi i za stare i za nove korisnike.

Već sam ti napisao, pozovi korisnički servis, objasni o čemu se radi i pitaj kako da to rešiš. Onda će verovatno da bude drugačije, taj ko se javi može da se raspita, da pita nekog iznad i tako može da prođe. Nemoj da ideš jednosmerno, ti misliš da je dovoljno da neko ode i odmah će šalteruša da počne da odlučuje o politici firme i menja ono što joj je rečeno.
[ dachhav @ 14.06.2011. 22:58 ] @
Pogledajte cene interneta u Rumuniji.
http://www.upc.ro/internet/fiberpower120/
najbrzi 120 Mbps malo vise od 12 Eur.
najsporiji 10 mbps 3,6 eur.
A kod telekoma 8 mbps 40 eura, pa kao na promocijai 20 eura.

sisanje ovaca.
[ Boris @ 16.06.2011. 12:29 ] @
Citat:
dachhav: Pogledajte cene interneta u Rumuniji.
http://www.upc.ro/internet/fiberpower120/
najbrzi 120 Mbps malo vise od 12 Eur.
najsporiji 10 mbps 3,6 eur.
A kod telekoma 8 mbps 40 eura, pa kao na promocijai 20 eura.

sisanje ovaca.


U Makedoniji protok 8mbps i samo 60gb da skineš i pošalješ ukupno = 20eura, kod nas je super ;)
http://www.t-home.mk/mk/119/In...MaxADSL_paketi/MaxADSL_30.html

Mislim, ne znam zašto poredite države tako, idi u Rumuniju pa imaj internet za 3eura xD.
U Rumuniji se teško živi isto kao i kod nas.
[ adzo_ @ 16.06.2011. 13:11 ] @
Citat:
Boris: ....Mislim, ne znam zašto poredite države tako, idi u Rumuniju pa imaj internet za 3eura xD.....


Treba se porediti sa boljima od sebe a ne losijima
Plus treba teziti da stignes bolje od sebe sto je moguce pre...
Rumuni su mnogo bolji od nas sto se tice interneta a nisu bogata zemlja
Znaci potencijalno bi tako moglo i kod nas ili i u toj Makedoniji(slicno siromasne zemlje)
[ Boris @ 16.06.2011. 13:21 ] @
Citat:
adzo_: Treba se porediti sa boljima od sebe a ne losijima
Plus treba teziti da stignes bolje od sebe sto je moguce pre...
Rumuni su mnogo bolji od nas sto se tice interneta a nisu bogata zemlja
Znaci potencijalno bi tako moglo i kod nas ili i u toj Makedoniji(slicno siromasne zemlje)


Treba biti realan i sagledati sa kim mi treba da se poredimo, i da li uopšte treba da se poredimo.
Amerika je bolja od nas a sa njom ne treba nikad da se poredimo niti da težimo njoj jer nemamo nikave predispozicije za to, ni geografske ni političke itd.
Inače, kompanije T-kom, T-mobile ili kako im se zove grupacija, a čiji sam dao link, je Evropski gigant.

Da nam Telekom sutra da svima po 100mbita, ništa bolje nećemo živeti.
[ adzo_ @ 16.06.2011. 14:12 ] @
Citat:
Boris: Treba biti realan i sagledati sa kim mi treba da se poredimo, i da li uopšte treba da se poredimo.
Amerika je bolja od nas a sa njom ne treba nikad da se poredimo niti da težimo njoj jer nemamo nikave predispozicije za to, ni geografske ni političke itd.
Inače, kompanije T-kom, T-mobile ili kako im se zove grupacija, a čiji sam dao link, je Evropski gigant.


Ako ne mozemo da se poredimo sa Rumunima... onda...
Naravno da se ne mozemo porediti sa Amerima, malo je zemalja koje bi uopste i pomislile takvo sto...
Vrlo je realno poredjenje sa Rumunima

Citat:
Boris:Da nam Telekom sutra da svima po 100mbita, ništa bolje nećemo živeti.

Losije SIGURNO ne bi ziveli
Za bolje.... pa ne bi bas stavio opkladu
Dosta toga danas zavisi od interneta a sutra jos i vise...

[ calexx @ 16.06.2011. 14:47 ] @
Sad ispade da su Rumuni i Bugari naš cilj a pola evropskih zemalja ima slično kao mi ili malo bolje (pa i gore). Slabo pratim komšije ali mi se čini da sam negde čuo da im ne cvetaju ruže onako uopšte. Internet link je tu skoro nebitan, osim ako neko hoće da se bavi gusarenjem ili da otvara trekere.
[ adzo_ @ 16.06.2011. 15:21 ] @
Citat:
calexx: Sad ispade da su Rumuni i Bugari naš cilj a pola evropskih zemalja ima slično kao mi ili malo bolje (pa i gore). Slabo pratim komšije ali mi se čini da sam negde čuo da im ne cvetaju ruže onako uopšte. Internet link je tu skoro nebitan, osim ako neko hoće da se bavi gusarenjem ili da otvara trekere.


Ako pricamo o internetu onda Rumuni i Bugari treba da budu nas cilj

Njima ne cvetaju ruze za razliku od nas koji razbismo... Rekao bi da smo u istim....

Niti gusarim niti otvaram trekere ali sto brzi internet mi je potreban za posao(naravno po sto nizoj ceni) i intenzivno ga koristim
[ tdjokic @ 16.06.2011. 15:35 ] @
Citat:
Boris: Da nam Telekom sutra da svima po 100mbita, ništa bolje nećemo živeti.
Ovo je cisto fizicki neistina. Ako ti sada za dnevno ucesce na ES-u potrosis recimo 1,5 sata i od toga ode 1,2 sata na citanje i sastavljanje poruka a ostatak na prisutp sajtu onda ces svakako ustedeti neko vreme ako brzina konekcije bude veca.

Za mene je ranije skidanje fajlova blizu 700 MB bilo nocna mora, a to sam cesto skidao da bih testirao razne verzije i distribucije Linux OS-a, sada, sa dosta brzim Internetom, od "jedva" 6 Mb/s, to odradim za manje od 20 minuta. Poboljsanje kvaliteta zivota je jasno.

Nije to sve, ali jeste poboljsanje. Pazi - neki sajtovi su me odbijali, jer jednostvno nisam sa starom brzinom od 0,5 pa kasnije 1, pa kasnije 1,5 Mb/s mogao ni da udjem tamo, smetao sam, pocne da mi izbacuje ono "Pokusaj konekcije istekao". Krenem da saljem mejl preko Yahoo, ono trepce, trepce i crkne, mejl nije poslat, sada trepne nekoliko puta dok ne nadje rupu na mrezi - hop! - mejl ode, zavrseno.
[ mast3r @ 17.06.2011. 08:38 ] @
Citat:
tdjokic: Ovo je cisto fizicki neistina. Ako ti sada za dnevno ucesce na ES-u potrosis recimo 1,5 sata i od toga ode 1,2 sata na citanje i sastavljanje poruka a ostatak na prisutp sajtu onda ces svakako ustedeti neko vreme ako brzina konekcije bude veca.

Za mene je ranije skidanje fajlova blizu 700 MB bilo nocna mora, a to sam cesto skidao da bih testirao razne verzije i distribucije Linux OS-a, sada, sa dosta brzim Internetom, od "jedva" 6 Mb/s, to odradim za manje od 20 minuta. Poboljsanje kvaliteta zivota je jasno.

Nije to sve, ali jeste poboljsanje. Pazi - neki sajtovi su me odbijali, jer jednostvno nisam sa starom brzinom od 0,5 pa kasnije 1, pa kasnije 1,5 Mb/s mogao ni da udjem tamo, smetao sam, pocne da mi izbacuje ono "Pokusaj konekcije istekao". Krenem da saljem mejl preko Yahoo, ono trepce, trepce i crkne, mejl nije poslat, sada trepne nekoliko puta dok ne nadje rupu na mrezi - hop! - mejl ode, zavrseno.



Mail možeš da pošalješ i sa 28,800 u istom vremeno kao i sa 24 mbit.
Pod uslovom da je bez abnormalne veličine attachmenta.

Ne znam, nije mi poznat termin "traženje rupe u mreži da bi otišao mail".
To je egzaktna stvar, ili hoće, ili neće.
Ako neće, tražiš razlog... ali, taj razlog definitivno nije razlika brzine 1 mbit... 2 mbit-a... itd.


Ne znam kako bi mogao da ograničiš pristup nekom sajtu,
tj klijentu na taj sajt ako ne ispunjavaš uslov neke brzine.

Jedino što mi pada je community koji ti obračunava dnevni, nedeljni, mesečni upload i onda te banuju....
A svi znamo koji su to sajtovi.

Mislim, glupo je "kukati" kako nam trebaju veće brzine, kako je to normalno u Rumuniji i Bugarskoj, kada,
mi te brzine, realno, nemamo za šta drugo da koristimo pametno sem za download svega i svačega.
I nemoj neko slučajno da je krenuo, izlizanu žvaku, ja skidam knjige, guidove, i free stuff!

Svi smo mi u ilegali po tom pitanju.
Da li ću da skinem 700 mega za 20 minuta ili manje, apsolutno mi je sve jedno, ne žurim nigde.
[ bachi @ 17.06.2011. 08:44 ] @
mast3r napisa:
> Da li ću da skinem 700 mega za 20 minuta ili manje, apsolutno mi je sve jedno, ne žurim nigde.

Meni kada neko donese laptop da mu sredim Windows i nema cd sa
drajverima, nije mi sve jedno da li ću 500MB drajvera da skinem za 12
sati ili za 20 minuta...

Nekada sam imao 256Kb, sada imam 16Mb, isti protok sam pravio
tada, isti pravim i sada, ali brzina dovlačenja stvari sa neta je
neopisiva kada imaš brži net.

Uostalom, ne drže svi komp uključenim 24h, tako da čak i ako
skidaš piratski sadržaj, sa bržim netom, manje struje potrošiš, manje
habaš komp, itd...
[ Slobodan Milivojevic @ 17.06.2011. 10:12 ] @
Pa nekad nismo imali svi full HD monitore, programi nisu bili toliko bloat-ovani, nismo imali telefone i foto aparate i kamere koji snimaju po 5, 8, 12mpix slike, HD ready ili Full HD video, evo juce slao slike drustvu, nekih 40ak slika je izaslo 38MB, da imam spor internet to bi trajalo i trajalo i trajalo, ovako zacas otislo na 1.25Mbit uploada, da imamo jos vece brzine islo bi jos brze.

A to kolko trosim, pa trosim isto i kad sam bio na 2Mbit i sad na 8Mbit, al sad mogu da pustim 1080p streaming video, da sve bude ostro, a ne "zamuceno" u SD.

A to za pirateriju, pa da servisi kao sto su netflix i slicni rade u Srbiji, i da su cene filmova / serija prilagodjene nasem standardu, verujem da bi ljudi to koristili, al ajde pustite cene, ali koji to servis u Srbiji radi i nudi takve usluge?
[ selters @ 17.06.2011. 12:04 ] @
Zagovornicima teze „šta će nam brzi internet” predlažem da lepo svi otkažu ADSL, kablovske i ostale veze, da vrate modeme, i to najviše na 28.800, koriste dial-up i uživaju.
Nama koji „kukakmo” za bržim internetom neka ostave da kukamo, naš problem. A što se ugledanja tiče, naravno da ćemo gledati u bolje od nas, ne u gore. Valjda je to
normalna želja da nam „svakog dana u svakom pogledu”... bude bolje.
[ since1986BC @ 17.06.2011. 13:19 ] @
Iza "brzog" neta stoji jaka privreda i ekonomija. Te sam i (pre)zadovoljan trenutnim stanjem neta.
[ adzo_ @ 17.06.2011. 13:41 ] @
^^
Kao Rumunska ili Bugarska recimo....
[ tdjokic @ 17.06.2011. 14:08 ] @
Citat:
mast3r: Mail možeš da pošalješ i sa 28,800 u istom vremeno kao i sa 24 mbit.
Nisam strucnjak za IT, govorim samo na osnovu svojih iskustava. Ranije, sa 28,8 kb/s, konektujem se, pocne slanje mejla, radi modem, radi, radi, radi i mejl ode. Sada, kad imam 6 Mb/s (ako je to uopste tacna jedinica) desava se da mejl zaista ode odmah, brzo, ali se desava i ono zbog cega sam i rekao da ceka rupu u netu: samo trepce, trepce neko vreme, nista ne radi, a onda u delicu sekunde mejl ode. Znaci, konekcija jeste brza, ali nije svo vreme slobodna, sto nije dobro, ali je cesto ipak bolje od onoga od 28,8 k. To se najbolje vidi prilikom skidanja velikih fajlova, gde mi se brzina krece oko 700 KB/s, nema sanse da 28,8 uradi tako nesto.

Ako se tebi ne zuri - dobro za tebe, meni se zuri a nisam jedini.
[ mast3r @ 17.06.2011. 14:11 ] @
Citat:
selters: Zagovornicima teze „šta će nam brzi internet” predlažem da lepo svi otkažu ADSL, kablovske i ostale veze, da vrate modeme, i to najviše na 28.800, koriste dial-up i uživaju.
Nama koji „kukakmo” za bržim internetom neka ostave da kukamo, naš problem. A što se ugledanja tiče, naravno da ćemo gledati u bolje od nas, ne u gore. Valjda je to
normalna želja da nam „svakog dana u svakom pogledu”... bude bolje.



Ja ne znam koliko, tj. od kada ti arčiš net, ali je meni daleko zanimljivije bilo kada sam furao eksterni USR modem,
i kada sam za jednu noć skidao do 50ak mega... nego sada.

Imam mogućnost za tih 16mbit... ali mi jednostavno ne treba, zadovoljan sam sa 4... i to je to.

Možemo svi ovde da razglabamo do sutra, ali samo oko jedne stvari možemo da se složimo,
a to je da se ne slažemo.


Jedino što kaže Slobodan Milivojevic,
upload slika i veće brzine.

Naše potrošačko društvo, a pri tom mislim samo na HSI, pati od toga da ima što brže, što veće, što nabudženije.
Naravno, to ujedno i znači širenje infrastrukture i sl. i to je dobro, nova radna mesta, napredovanje itd.
Ali napominjem, mi ovde... nemamo realnu potrebu za brzinama preko 6 mbit max.
Mislim na kućne korisnike. Pri tom da je upload približno 2, i to bi bilo skoro pa savršeno.

Mnogo smo se brzo razmazili sa HSI pristupom.


Citat:
bachimast3r napisa:
> Da li ću da skinem 700 mega za 20 minuta ili manje, apsolutno mi je sve jedno, ne žurim nigde.

Meni kada neko donese laptop da mu sredim Windows i nema cd sa
drajverima, nije mi sve jedno da li ću 500MB drajvera da skinem za 12
sati ili za 20 minuta...


Pa brate... koji su to drajveri 500 mega? :D
Jedino grafika može do 200 mega...
[ mast3r @ 17.06.2011. 14:31 ] @
Citat:
tdjokic: Nisam strucnjak za IT, govorim samo na osnovu svojih iskustava. Ranije, sa 28,8 kb/s, konektujem se, pocne slanje mejla, radi modem, radi, radi, radi i mejl ode. Sada, kad imam 6 Mb/s (ako je to uopste tacna jedinica) desava se da mejl zaista ode odmah, brzo, ali se desava i ono zbog cega sam i rekao da ceka rupu u netu: samo trepce, trepce neko vreme, nista ne radi, a onda u delicu sekunde mejl ode. Znaci, konekcija jeste brza, ali nije svo vreme slobodna, sto nije dobro, ali je cesto ipak bolje od onoga od 28,8 k. To se najbolje vidi prilikom skidanja velikih fajlova, gde mi se brzina krece oko 700 KB/s, nema sanse da 28,8 uradi tako nesto.

Ako se tebi ne zuri - dobro za tebe, meni se zuri a nisam jedini.



Mail koji je u glavnom plain txt
na primer, reda veličine 460 karaktera, tj. 478 bajta

primer 1: 28,800 = približno 1 sekunda
primer 2: 4 mbit = približno 0,8 sekundi
kao i sve ostale brzine...

Ono što sam ja hteo da kažem, jeste da mailovi bez slika, putuju skoro isto na brzini 28,8 i 16mbit.
Dakle, za slanje mailova i neke osnovne potrebe rada na kompovima, ne treba neka velika brzina.

Da se ne lažemo, MI ovde prisutni, ne koristimo net samo za slanje mailova!
To stoji.
90% lljudi ovde ga koristi za neki vid multimedije... ostatak od 10% koristi za razne vidove poslova od kuće,
jer im to posao nalaže (rdp, administracije razne itd, jasno je)

---

Nekako mi je glupo da argument za povećavanje brzina bude...
Hoću tako i tako, jer ću fajl od 700 mega skinuti za xzy vreme.
A pri tom, fajl od 700 mega +/- 50 je sa oznakom axxo.tpb na primer...


Naravno da nisam protivnik uvođenja većih brzina.
[ Slobodan Milivojevic @ 17.06.2011. 14:42 ] @
A da'l bi ti voleo da imas jos 3 racunara recimo kod kuce (cela porodica) i da svi krenu nesto da surfuju i gledaju HD video i da je za sve to dovoljno 6Mbit/s? Mislim da ce "malo da koci" taj tvoj savrseni internet. Ja ovde imam 4 kompa na mrezi, i 8Mbit interneta i ono, kao je ok, al bi moglo to jos mnogo bolje.
[ mast3r @ 17.06.2011. 14:59 ] @
Imam 3 računara i 4 mbit .
:)

Apetit mi je skroz ok.
[ Slobodan Milivojevic @ 17.06.2011. 15:02 ] @
heh, onda uzivaj na svojih 4Mbit/s ja cu da tezim necem boljem
[ mast3r @ 17.06.2011. 15:07 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: heh, onda uzivaj na svojih 4Mbit/s :) ja cu da tezim necem boljem :)


Pa nije stvar u tome, nego u realnoj potrebi.

Kao banalni primer, navodim Ferari F40 i Z10 zastavu.
Poređenje je očito.

:)
[ Slobodan Milivojevic @ 17.06.2011. 15:12 ] @
To je sve stvar licnih afiniteta i ukusa, a o tome ne vredi raspravljati.
[ mast3r @ 17.06.2011. 15:23 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: To je sve stvar licnih afiniteta i ukusa, a o tome ne vredi raspravljati.



U pravu si :)
[ dachhav @ 17.06.2011. 16:19 ] @
Sada sam razgledao detaljnije sajt upc.ro, posto su oni i provajder za fiksnu telefoniju, interenet i IPTV.
Mesecna pretplata za fiksni telefon je nesto malo vise od 1 Eur i dobija se telefon gratis.
A paket od 4,77 EUR je sa 200 besplatnih minuta u rumuniji i pola evrope + telefon gratis.
Danas u novinama citam Ratel kaze da je pretlata u Srbiji najniza u regionu.....
Pa da mora da se poveca.
No comment!


[ Brodoplovac @ 17.06.2011. 16:32 ] @
Malopre sam bio u Telekomovoj poslovnici u Goce Delčeva 38, Beograd. Žena nije htela da mi da da vidim ugovor. Kaže "Nemam ga kod sebe, videćete ga kada budete došli da potpišete". Kada budem potpisivao ugovor, pročitaću ga dvaput, neće oni mene da vozaju:)

Evo koje odgovore sam dobio na pitanja:
1) Ugovor može da potpiše i lice koje nije vlasnik telefonske linije.
2) Ugovor je moguće preneti na novu telefonsku liniju.
3) Dobija se ruter Huawei HG 521.
http://www.huaweidevice.com/wo...irectoryId=2663&treeId=663
Zanimljivo je da je reč o 802.11n WI-FI ruteru. Ruter ima jednu LAN utičnicu, ali zato nema USB. Pazite da vam ne uvale ovaj ruter ako nemate mrežnu karticu u računaru.
4) Da biste prešli od drugog provajder treba da vratite tom provajderu vašu opremu, da uzmete onaj MKIG broj i da onda odete u Telekom.


isti ovakav post sam postavio na jedan drugi forum. Od jednog člana tog foruma sam dobio odgovor da je njegov komšija dobio http://www.huaweidevice.com/wo...rectoryId=3860&treeId=2872 ruter. Ovaj ruter ima 4 LAN porta i USB port. Takođe mi je taj član rekao da je ruter zaključan i da ne zna password.


Ja sam kod Verata pa ako neko može da mi objasni šta ako od Telekoma dobijem zaključan ruter:
1) Kako onda resetovati ruter da bi se dobila druga IP adresa?
2) kako podesiti WI-FI na ruteru ako je zaključan?


Gore pomenuti ruteri HG521 i HG526 podržavaju TR-069 standard. Wiki kaže da je to neka vrsta daljinske kontrole nad ruterom http://en.wikipedia.org/wiki/TR-069. Da li neki insajder može da kaže šta Telekom namerava da radi preko TR-069?


[ Vlada666 @ 17.06.2011. 17:57 ] @
Evo danas citam ove postove brzi net ili ne, pa malo prosetam do drugara u obliznjoj igraonici sa racunarima, ima 25 racunara pa ga pitam koji net koristi kaze imam ovaj od 16M ali mi ne zadovoljava potrebe moram uzeti jos jednu liniju sa dodatnih 16 jer je ovo s...e presporo...

E onda ga ja tu onako mudro drugarski posavetujem da se opusti jer Bušmani koji zive u pustinji Kalahari u Bocvani nikada u zivotu nisu videli ni obicnu sijalicu, a kamoli nedaj boze racunar pa jos i i brzi adsl.
[ Slobodan Milivojevic @ 17.06.2011. 18:36 ] @
@Brodoplovac

ne daju ni jedan ni drugi od navedenih rutera vec HG522a1 (nema ga na sajtu huawei).

Ruter ima:
4xRJ45 (po defaultu 2 su za internet, 2 za IPTV) (LAN)
1xRJ11 ADSL uplink
2xRJ11 na koje kacite telefone ako uzmete BBTF (broadband telephony) uslugu telekoma
WiFi 802.11n (2x2 MIMO) 300Mbps 2.4GHz (kompatibilan sa 802.11b/g)
1xUSB host - dakle na ovaj port se ne povezuje racunar kako bi imao internet, vec se na njega moze povezati recimo USB HDD pa da se koristi kao NAS (network attached storage). - ovu funkcionalnost nisam isprobao.

Kad dobijes ruter od telekoma, u njega je vec upisan username / password za PPPoE konekciju (u obliku [email protected]), standardna IP adresa na strani LAN-a je 192.168.1.1, vec je ukljucen DHCP - tako da racunari u LANu dobijaju odmah svoje lokalne IP adrese, a wireless je po defaultu iskljucen.

Kada otvoris web interface od rutera mozes da se logujes sa user/pass - telekom/telekom i da podesis osnovne stvari (wireless itd), ili da se logujes sa drugim user/pass koje od telekoma neces dobiti, a sa kojima mozes sve da podesavas (admin/ztonpk) - napominjem da ako se logujete sa ovim user/pass mozete promeniti sve, i ne cackajte nista ako ne znate sta podesavate.

Ako zelis da koristis neki drugi ADSL ruter, moraces da se obratis telekomu i zatrazis da ti postom (na adresu na koju stize racun) dostave podatke za PPPoE.

TR-069 sam video da koriste do sada za remote update firmvera, druge stvari nisam primetio da rade.

Ako ima jos pitanja?
[ Brodoplovac @ 17.06.2011. 19:07 ] @
Hvala @Milovojevic

Ovaj ruter HG522a1 je impresivan. Ruteri koji imaju USB host obično imaju ugrađen i FTP server ili Media Stream Server. Ne znam koji će mi ruter Telekom konkretno ponuditi, ali bih voleo da dobijem ovaj.

Evo nekih termina koje mi je google objasnio:
- WiFi 802.11n (2x2 MIMO) - ovo znači da ruter ima dve antene, a isto toliko treba da ima i LAN adapter. Koristeći više antena MIMO tehnologija omogućava veće brzine prenosa. Sa 2x2 antene dobijamo duplo veću brzinu, sa 3x3 antene dobijamo četiri puta veću brzinu, sa 4x4 antane dobijamo osam puta veću brzinu u odnosu na baznu brzinu za 802.11n standard. To sam zaključio na osnovu:
http://www.conniq.com/WiMAX/mimo-02.htm

- BBTF (broadband telephony) - ovo je drugi naziv za VoIP. Dokaz je na:
http://en.wikipedia.org/wiki/Broadband_telephony
[ mast3r @ 17.06.2011. 19:50 ] @
Citat:
Vlada666: Evo danas citam ove postove brzi net ili ne, pa malo prosetam do drugara u obliznjoj igraonici sa racunarima, ima 25 racunara pa ga pitam koji net koristi kaze imam ovaj od 16M ali mi ne zadovoljava potrebe moram uzeti jos jednu liniju sa dodatnih 16 jer je ovo s...e presporo...

E onda ga ja tu onako mudro drugarski posavetujem da se opusti jer Bušmani koji zive u pustinji Kalahari u Bocvani nikada u zivotu nisu videli ni obicnu sijalicu, a kamoli nedaj boze racunar pa jos i i brzi adsl.



Ako je na pilićarskom ISPu, koji radi agregaciju... kako i da ne bude presporo?
Dok sam ja radio po igraonicama i net caffe-ima, većim od onih kod vukovog spomenika,
brzina je bila 8 do 16 mbit... a to je bilo 2004/05/06, i to je sasvim zadovoljavalo potrebe što radnih stanica,
što 3 cstrike servera koja sam podigao.

A da ne pominjem ex TehnicomNET, koji je sa 2-3k korisnika adsl-a, kojih 100tinjak hostinga, i 4 cstrike servera,
radio na 24 mbit poprečnoj od telekoma.


---

Inače, onako šale radi, da navedem i ovo:

- Pre oko godinu ili dve, u nekoj afričkoj zemlji koja nema baš razvijenu infrastrukturu,
napravili su eksperiment u novoj mreži.
Ko će brže transportovati 128 mega fajlova.
- Oni preko mreže, ili golub pismonoša?

Naravno, golub je pobedio na razdaljini od par kilometara.
Trebalo mu je oko 10ak minuta da prenese "attachment".
[ Vlada666 @ 17.06.2011. 20:09 ] @
Kod Telekoma je... gde ces veceg pilicara od njih, tata svih pilicara... Da, pa kazem ja, ti Afrikanci bi bili odusevljeni nasim pristupnim brzinama na ADSL-u
[ Slobodan Milivojevic @ 17.06.2011. 20:21 ] @
Da se ne zavaravamo, 2004/05/06, to je bilo pre vise od 5 godina, pa i ja sam tad imao dial-up i kasnije 128 pa 256kbps link kod kuce, i bio sam srecan, i naravno da je u to doba link od 8 ili 16Mbit bio dovoljan za ceo net cafe, od tada su se mnoge stvari promenile, pogledaj samo prosecnu velicinu neke internet stranice u danasnje vreme i tad, pogledaj kolko multimedije ima na internetu, kolko samo streaming video trosi u danasnje vreme.

Da li smo tada kao danas gledali HD video online kao danas, takoreci svakodnevno? Kolko je to povecalo potrebu za brzom internet vezom?

I zasto mislis da nekome nije potreban brzi internet od kako ti kazes 4Mbit? Ako deo posla obavljam od kuce, naravno da mi treba brzi link, ako hocu da podelim nesto sa prijateljima (HD video upload na youtube recimo), naravno da mi treba brzi internet itd itd... Evo proslog meseca ukupno 170GB, preproslog 220GB, u martu cak 280GB prenetih podataka, al tolko sam trosio i prosle godine na 4.5Mbit linku.

Jednostavno, mnogo je dobro kad imas brzi link, neces ti ne znam kolko vise podataka da preneses, ali svakako ces manje da cekas, a to ima svoje prednosti.

Ja pored ADSL-a imam i drugi link, prvenstveno zato sto na ADSL-u ovaj upload necu imati skoro:


I onda kad pogledam RDS (DIGI) NET u Rumuniji gde na FTTB imaju 100Mbit simetricne linkove za oko 10eur, dodje mi da zaplacem. Istina trosio bi ja mozda i 2 puta vise protoka mesecno da imam tu brzinu, al bi cekao 10-80 puta manje, zavisno da li je u pitanju download ili upload, i sto je najbolje, placao bi 2 ipo puta manje.
[ calexx @ 17.06.2011. 20:36 ] @
Da bi kod nas krenule velike brzine, trebalo bi da neko postavi optiku do krajnjih korisnika ... a kod nas valjda još uvek postoje b2b i k2k instalacije. Nisam obraćao pažnju, da li su ukinuti dvojnici? Na kraju ... trenutna infrastruktura koju smo svi platili će da se proda uz Telekom a nekako ne očekujem da će budući kupac ili država da se okrenu tom poslu pored svih onih mnogo krupnijih problema. Naravno da bi svima bilo bolje da imamo 100/100 internet, da imamo po dva HD TV u svakoj sobi, da vozimo nove automobile koji malo troše ... ali je to nešto što će da sačeka ... mnogo brži internet od postojećeg je nisko na listi prioriteta.

Neko u Rumuniji je iskoristio priliku i razvukao optiku, ne znam kako je sa ostalima i u regionu ili okolo ... ne računam Bugare koji su izgleda imali isti razvoj događaja.
[ mast3r @ 17.06.2011. 20:37 ] @
Citat:
Vlada666: Kod Telekoma je... gde ces veceg pilicara od njih, tata svih pilicara... Da, pa kazem ja, ti Afrikanci bi bili odusevljeni nasim pristupnim brzinama na ADSL-u


Možeš imati kakvo god mišljenje, ali, telekom je daleko od pilićarskog provajdera.

Daleko bilo da branim tu kompaniju, ali, trenutno ne postoji ni jedan ISP koji može da mu parira.

Primera radi, kada je krenuo adsl u maloprodaji, razmišljanje je bilo ovakvo:

"ADSL uvodimo jer je to samo DOBRA reklama, imamo mi dovoljno prihoda, i ne moramo da razmišljamo o tome mnogo."

To je bilo 2006, u Avgustu.

Od onda su se promenili mnogi ljudi, na mnogim pozicijama, ugasili su se neki sektori u telekomu,
kreirani novi itd.

Od stava da je to samo reklama, do stava da je infrastruktura jako bitna za dalji razvoj... napreduju samo tako.
[ Slobodan Milivojevic @ 17.06.2011. 20:44 ] @
Pa ako cable operateri mogu da razvlace coax kablove b2b i k2k metodom, mogu i optiku (koja je uzgred i jeftinija od bakra). Jos ima najava da ce neki provajderi (mislim na cogent) ponuditi daleko bolje uslove u veleprodaji od telekoma, a i konacno krajem godine treba da se dozvoli svima da nude fiksni telefon, pa mislim da ce ulaganja biti isplatljivija u novu infrastrukturu. Takodje ne vidim zasto neko (kao Telenor) na primer ne bi kroz parice koje vec postoje ponudio VDSL, a ne ADSL... Eto nama brzina koje ce se meriti u desetinama megabita u sekundi.

A to bi ujedno bio i dobar nacin da se pridobiju korisnici.

Mada tu je drugi problem, kod nas ima nenormalno dugackih telefonskih parica (centrala - korisnik), da sam pre neki dan video ADSL liniju na kojoj je max rate 1800kbps! :( Pa bi za VDSL trebalo da se oprema postavlja i van trenutnih lokacija na kojima Telekom ima centrale, sto opet nije nemoguca misija.
[ tdjokic @ 17.06.2011. 22:09 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Takodje ne vidim zasto neko (kao Telenor) na primer ne bi kroz parice koje vec postoje ponudio VDSL, a ne ADSL...
Dugacke ali i lose. Ja ih ne poznajem bas mnogo, ali ovo malo sto poznajem po nasem obicaju reprezentuje prilicno verno staro stanje, a toga je po Srbiji najvise. Sve je to postavljano unazad nekoliko decenija na brzinu, samo da se zavrsi da radnici dobiju svoje stanove za neki drzavni praznik.

Seca li se neko Memodate? Oni su naivno probali sa Internetom kroz telefonske zice ali na drugi nacin - valjda optika do neke tacke u naselju, zatim razvod Etrernet kablovima (ili nesto slicno?) vazdusno izmedju zgrada, a u zgradi da se iskoristi postojeca infrastruktura - telefonske zice. Na kraju su morali da razvode potpuno nove zice do korisnika i malo po malo sve se ugasilo.

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 17.06.2011. u 23:50 GMT+1]
[ wheelman @ 17.06.2011. 22:39 ] @
Telekom ima i sada u ponudi opticke linkove od 100 Mb/s , samo sto u njihovoj poslovnoj politici ne stoji da je to potrebno sirokim narodnim masama vec ih cuvaju samo za biznis korisnike . I sa ovim obicnim ADSL-om se dobro drzi na trzistu a sto se tice VDSL tehnologije to je odavno u testing fazi ali se ceka potreba na trzistu za vecim brzinama
[ Brodoplovac @ 18.06.2011. 10:49 ] @
Citat:
a kod nas valjda još uvek postoje b2b i k2k instalacije

Šta znači b2b i k2k?
[ ziletinja @ 18.06.2011. 11:27 ] @
Bandera2bandera i krov2krov :-)
[ angelos @ 18.06.2011. 14:11 ] @
TR-069 Koriste da promene password na modemu ako ne mogu da pridju jer je neko menjao password kao ja recimo.
Ja gladam po sebi, ne skidam bas preterano.

------------------------
Monthly Traffic Report
------------------------

Start day of month is: 1


All Connections [11/01/2010 --- 06/30/2011]


--------------------------------------------------------------------------------
# Month Downloaded Uploaded Both
--------------------------------------------------------------------------------
6 06/01/2011 -- 06/30/2011 64.37 GB 16.00 GB 80.36 GB
5 05/01/2011 -- 05/31/2011 157.14 GB 103.70 GB 260.83 GB
4 04/01/2011 -- 04/30/2011 35.23 GB 175.05 GB 210.28 GB
3 03/01/2011 -- 03/31/2011 39.62 GB 1.50 GB 41.12 GB
2 02/01/2011 -- 02/28/2011 59.94 GB 3.00 GB 62.93 GB
1 01/01/2011 -- 01/31/2011 52.71 GB 2.40 GB 55.10 GB
12 12/01/2010 -- 12/31/2010 16.34 GB 826.94 MB 17.15 GB
11 11/01/2010 -- 11/30/2010 24.71 GB 766.41 MB 25.46 GB
--------------------------------------------------------------------------------


The report was generated by Bandwidth Monitor http://www.bwmonitor.com/

Gledam po sebi, kada imam priliku da koristim 50/50 zvrji mi veci period vremena jer skidam brzo sto mi treba.
Kada sam koristio 4mbps, fercerao mi je po nekoliko dana dok ne skinem ceo serijal. Sada mi 16 mbps zadovoljava trenutne potrebe.
Ulavnom skidam 720p serije kao sto su GoT.
Milim da mi nemamo tu vrstu ljudi koja zaradjuje ozbiljnu lovu na uploadu. Smatram da bi povecanje upload-a dovelo do toga da ljudi vise pocnu da rade preko neta.
[ zokce @ 18.06.2011. 22:54 ] @
Telekom drzi monopol, a drzava mu u tome obilato pomaze, to je ocigledno.
Vrlo jednostavan razlog zasto kaskamo.
Zasto da ulazu, kad nas muzu i bez toga, moze im se.
[ markomix @ 19.06.2011. 12:44 ] @
Do kada tacno traje ova akcija?

U onom delu gde su promocije( http://www.open.telekom.rs/home/News.aspx?temp=8 ) pise:

"01.06.2011
ADSL – još povoljniji Click paketi!

U toku je nova Open ADSL promocija! Izaberite Open ADSL brzinu koja Vam odgovara i do 30. juna 2011. godine iskoristite povoljnosti nove Internet ponude."

Ali kada se udje u ceo tekst o ponudi onda pise do 30. septembra.
[ calexx @ 19.06.2011. 16:05 ] @
Verovatno je bilo u planu da bude samo u junu a posle su promenili ali nisu ispravili u obaveštenjima. Možda je samo greška u kucanju. Raspitaj se direktno ili idi da sklopiš ugovor, ko zna kada će opet da im padne na pamet da promene. Mada do sada nisu nešto brljali.
[ Emil Ranc @ 19.06.2011. 19:53 ] @
Jedno pitanje... pošto čini mi se da nigde eksplicitno nije spominjano... Ova ponuda važi podjednako i za pravna lica?
[ calexx @ 19.06.2011. 21:51 ] @
Važi

http://www.open.telekom.rs/bus...?temp=0&sid=274&id=278
[ Hurricane_1 @ 20.06.2011. 07:37 ] @
Nakon isteka ugovora(50% niza cena) korisnik i dalje ima istu brzinu(povratak na punu cenu) ili nesto trece,n.pr. sada imam 1.5 mbs,odlucim se za 4 mbs sa 50% nizom cenom,nakon isteka ugovora imam i dalje 4mbs u punoj ceni ili manje verovatna opcija-povratak na 1.5 mbs?
Hvala.
[ calexx @ 20.06.2011. 07:52 ] @
Kada potpišeš ugovor i izabereš neku brzinu, to je tvoja brzina i ona ostaje i po isteku ugovora. Meni je logično da na kraju ugovora ostane ta brzina po onoj ceni koja bude važila za taj paket, znači na kraju ti ostaje 4Mbps po ceni koja tada bude važila. Ko zna, možda do tada i redovno bude jeftinije ... u svakom slučaju ćeš moći da izabereš koji hoćeš paket pa i da otkažeš.
[ MagicMaster @ 21.06.2011. 11:57 ] @
Baš tako

Citat:
Nakon isteka ugovora(50% niza cena) korisnik i dalje ima istu brzinu(povratak na punu cenu)


Upravo ovo se dešava.

Ako ne smanjiš sam prethodni mesec, onda ti ostaje brzina, ali plaćaš punu cenu.

A što kaže kolega gore, može da se desi da za tih godinu dana redovna cena bude ta, ili čak manja ... :) :) :)
[ Emil Ranc @ 21.06.2011. 13:16 ] @
Citat:
MagicMaster:
A što kaže kolega gore, može da se desi da za tih godinu dana redovna cena bude ta, ili čak manja ... :) :) :)

Baš tako, ja sam u novembru potpisao ugovor na 2 godine za IPTV (12mes besplatno) i Click4 po ceni Click1 (24mes), i plaćam ga oko 1500 din... Definitivno bih ga radije plaćao 1100 din pa taman i nemao IPTV :)
[ code797 @ 21.06.2011. 21:24 ] @
Ja sam juce poslao zahtev preko interneta. Da li neko zna koliko dana se otprilike ceka da se odobri zahtev ?
[ Promocija @ 22.06.2011. 03:44 ] @
Svi se bore grcevito za kupce i gde god se okrenes neka akcija... @code797 Mislim da ce za jedno 2-3 dana da ti se jave, tako je meni bilo otprilike...
[ cozi @ 22.06.2011. 11:28 ] @
Danas bio do poslovnice telekoma, akcija je obustavljena do daljnjeg (bar za stare korisnike), bez ikakvog objasnjenja osim trebalo je da dodjete ranije.
[ Dragan Krstevski @ 22.06.2011. 12:00 ] @
Bez komentara ,sam ostao,zasto su to uradili,nek nam kaze Orca?
[ tdjokic @ 22.06.2011. 12:15 ] @
Lepo sam rekao da su mutljavina. Ja kod njih od 2006 i sad ako mi dadu popust "bice na gubitku" - zar nisu vec kumulirali neku zaradu na meni za ovih 5 godina? Dole monopolisti! Traze neka sudska ovlascenja kao da su banka, sta li?
[ mirko2109kg @ 22.06.2011. 12:16 ] @
Ista situacija, rece lik u poslovnici da je jutros zakljucio dva ugovora, a treci vec nije hteo da prodje... Na stranu to sto vec nedelju dana pokusavam da zateknem lokalnu poslovnicu otvorenom i nekoga u njoj -.-

Cini mi se da ih "zuljaju" ovih 4 i kusur hiljada koliko im placam za 16-icu... Ovo je fail dostojan trazenja MIK-a...
[ calexx @ 22.06.2011. 14:55 ] @
Pa šta sad, otići ćeš kod nekog drugog ko nudi 1536/256 za 760? Akcija je u startu bila predstavljena kao akcija za nove korisnike pa mi je bilo čudno da i stari tek tako prolaze, bilo je verovatno ... ajde na početku mogu svi ali ćemo posle da im ukinemo, ko je bio brz, njemu popust. Ja sam otišao ... pa možda dan-dva pošto sam čuo za akciju, to se ne ostavlja za drugi put.
Jedino ako ne prolaze stari korisnici koji su već pod ugovorom a to se retko sabira.
[ code797 @ 22.06.2011. 15:33 ] @
A sta je sa novim korisnicima jel zna neko, ja se prijavio pre 2 dana, dal' da se nadam da ce da me zovu ovih dana ?
[ scylerx @ 22.06.2011. 16:03 ] @
Akcija je još aktuelna na NOVE korisnike, ali me brine to da ne mogu šetati sa brzinom, već ako izaberem i potpišem ugovor na 1,5 mbps, posle povećam na 4 mbps nema šanse da se više vratim na 1,5 mbps dok god traje ugovorna obaveza.
[ mirko2109kg @ 22.06.2011. 16:29 ] @
@calexx

Ne, nego cu otici kod nekog ko nudi 16-icu u standardnoj ponudi za ~2800 ;)

I ja sam otisao na "vreme" (ako se ta rec moze upotrebiti u ovom slucaju) e sad sto je lokalna poslovnica totalno neodgovorna da kad god zakucam na vrata a tamo nema nikog, e to mislim da nije u redu.... Ali to je moj specifican slucaj.
[ calexx @ 22.06.2011. 16:51 ] @
Pa dobro, u poslednje vreme slabo pratim ponude, sad vidim da Orion nudi max paket za 2490 što je OK dok su ostali ili skuplji ili nesigurni. Ne vidim ništa loše ako će kod Telekoma taj paket da košta oko 2250, nije neka razlika u ceni ... mada ta brzina neće da radi kod mnogih. Moja sestričina takođe nije htela da žuri, kao da sačeka da li će opet da bude neka đačka akcija ... sad možda bude kasno pa ću morati da idem nekim sigurnijim putem. ;)
[ mirko2109kg @ 22.06.2011. 18:46 ] @
PTT FTW ;)

Samo dok je parica ok, manje vise je nebitno koji je ISP, bar ja tako mislim. Kako mislis nesigurni? Pilicare sa agregacijom, i to?
Elem, jedini razlog sto sam gotivio Telekom je sto (gledano iz ugla plain usera) mozes da odlozis naplatu za dati mesec 30+ dana (dobro i kad si freelancer ;) ).
[ Promocija @ 22.06.2011. 21:31 ] @
Treba biti oprezan i dobro se upoznati sa ponudom svih provajdera. Pa tu nam je internet. Danas moze to lako i brzo da se proveri! Ko je najpovoljniji onda kod njega i cao...
[ markomix @ 23.06.2011. 12:21 ] @
Meni su danas rekli da je za stare korisnike do 30. juna, a za nove ce se nastaviti i posle tog datuma.

Jel zna neko da li u ovoj akciji (za vreme trajanja ugovora) moze da se prebaci na veci paket i da se on dobije sa popustom od 50% ili se izabere jedan i nema menjanja dok ne istekne?
[ calexx @ 23.06.2011. 12:54 ] @
Mislim da može da se menja, kada sam uplaćivao neko se interesovao za to pa mu je rečeno da može, sada je zbog odmora potpisao ugovor na klik 1 i rečeno mu je da posle može da poveća sa 50%. Verovatno nešto piše i u ugovoru, sad ću da ga potražim i proverim ... ali mi je logično da ako sam potpisao ugovor u akciji 50% ... nema razloga da ne važi i kod promene paketa.
[ MagicMaster @ 23.06.2011. 14:46 ] @
Meni je u poslovnici rečeno da možeš da šetaš pakete. U Požarevcu, u poslovnici uz Glavnu poštu. Akcija ti važi da li koristio najmanji ili najveći paket, svejedno ....
[ Kix @ 23.06.2011. 21:55 ] @
Priznajem da nisam procitao sve stranice jer sam se smorio mnogo ih ima ...
Vidim da je nekoliko ljudi kometarisalo kako je sve zavrseno za par minuta samo sa licnom kartom.

Citat:
Nozzlezator
Evo odradio danas - treba vam samo licna karta i napomenete koji click paket zelite, potpisete novi ugovor i to je to - u toku dana vam aktiviraju povecanje ;)


i slicni komentari. Ja nemogu da zavrsim nista sa licnom kartom, ugovor je istekao pre dve i vise godina. Bio danas do poslovnice i traze mi da vratim opremu u kompletu pa ce mi tek onda produziti paket. Da li je neko od vas vracao opremu i da li se moze dobiti wireless router ?
[ calexx @ 23.06.2011. 22:33 ] @
Hm, pa iskoristi priliku ako tako kažu, vrati opremu i uzmi novi wireless ruter. Možda su to hteli da odrade. Ja sam takođe završio za par minuta, jedino sam čekao da odrade jednog ispred mene, nekad se desi da promena ne prođe odmah pa su zvali centralu da to odrade ... moj deo je bio gotov za par minuta.
[ yaps @ 24.06.2011. 00:09 ] @
Evo i ja imam jedno pitanje. Mozda cu zvucati malo drcno, ali pravno gledano mislim da sam u pravu. U mom starom ugovoru je pisalo da po isteku 2 godine postajem vlasnik adsl opreme. U novom ugovoru, pise da je vlasnik telekom. Zar po ovoj logici ne bi bilo logicno da mi daju novu opremu.Zasto bih se ja odrekao svog modema u korist telekoma? Mozda nisam u pravu, pa nek mi neko objasni ovo. Hvala!
[ MagicMaster @ 24.06.2011. 08:44 ] @
Ako imaš vezu, raskini ugovor, taj po kome si vlasnik, i potpiši odmah novi , i moraće da ti djau novu opremu. E, sad, ako ih mnogo čeka tu kod tebe na ADSL, ti staješ na kraj reda, tako je bilo kod mene, pa sam ostao bez neta .....
[ dakiyu @ 24.06.2011. 15:21 ] @
U mom gradu nikada nisu culi da stari korisnici ne mogu da koriste ovu akciju,danas potpisan ugovor bez ikakvog problema.Bas sam pitao da li je bilo reci o tome ovih dana,rekose da je najverovatnije bio problem sa kompjuterima a ne politika telekoma...
[ yaps @ 24.06.2011. 17:10 ] @
Evo odgovora na moje pitanje: "Ugovor koji sam imao sa Telekomom o koriscenju usluge adsl je istekao. U njemu pise “ADSL modem i spliter koji se daje korisniku i koji je njegovo vlasništvo”. Sada bih potpisao nov ugovor, a u njemu stoji da je oprema vlasnistvo telekoma. Da li bih u ovom slucaju dobio novu opremu, koju bihh kasnije vratio?"

"Poštovani,

ukoliko podnesete zahtev za promenu kampanje, do 31.07.2011. godine, u najbližoj poslovnici Telekom Srbija, uz ličnu kartu na uvid, na licu mesta potpisujete i novi Ugovor, pri čemu kod Vas ostaje oprema (modem i spliter) koja je data na korišćenje prilikom zaključenja prvog ugovornog odnosa.



Promenom kampanje, korisnici usluge ADSL, zadržavaju dodeljeni port, neophodan za aktiviranje usluge, shodno čemu neće doći do prekida funkcionalnost pristupa Internetu.



Ukoliko podnesete zahtev za demontiranje usluge ADSL i podnesete novi zahtev za istu, po realizaciji usluge ADSL biće Vam izdat novi modem koji je u vlasništvu Telekom Srbija.



NAPOMENA: Podnošenjem zahteva za demontiranje usluge ADSL u poslovnici Telekom Srbija i evidentiranjem novog zahteva za istu postoji mogućnost da izgubite port, s obzirom da nakon evidentiranja novog zahteva, isti ulazi u proceduru ponovnog ispitivanja, kao i to da realizacija istog zavisi od trenutno raspoloživih portova.



Adrese i radno vreme poslovnica se mogu pronaći na našem sajtu na adresi:

http://www.open.telekom.rs/hom...?temp=0&sid=203&id=205



S poštovanjem, Telekom Srbija a.d.

www.telekom.rs"



[ Kix @ 24.06.2011. 21:00 ] @
Ja sam danas po teci put bio u jednoj od njihovih poslovnica i naravno nisam uradio nista.
"Devojcica" koja tamo radi nema blage veze sta je modem - ruter - telefon - linija ili ti pak bilo sta sto ima bilo kakve veze sa internetom IPTV ...
Uporno mi trazi modem za koji je istekao ugovor, ali to i nije sporno je*o je modem vraticu modem. Problem ako oni kazu da je modem njihovo vlasnistvo a ja sam prijavio kvar to jest neispravan modem, u tom slucaju nedobijam drugi jer je ugovor istekao pa isti ne podleze garanciji, vec moram da ponovo potpisem ugovor.
E posle malo zesce rasprave oko toga ko je u pravu pojavi se druga zena koja sagleda celu situaciju, znaci ajmo sve ponovo, i kaze da nema potrebe da se modem vraca jer je moje vlasnistvo.
Jedino sto sam mogao da uradim je odjava adsl, cekanje da ponovo udjem u proces za dobijanje istog bez ikakvih garancija da ce mi ponovo vratiti adsl !?
Malo cudno svaki sluzbenik tumaci pravila - ugovore ili sta vec onako kako misli da treba.
Toliko o tome za par min malo sutra ipak je ovo srbija ... telekom ...
[ shut_down @ 25.06.2011. 21:40 ] @
Nacuo sam da ce PTT imati istu akciju kao Telekom od 01.07. kada sam uzimao MIG od njih. Eto resenja za one koji nisu vise pod ugovorom kod Telekoma.
[ n.lazic @ 26.06.2011. 18:13 ] @
Citat:
Meni su danas rekli da je za stare korisnike do 30. juna, a za nove ce se nastaviti i posle tog datuma.

Jel zna neko da li u ovoj akciji (za vreme trajanja ugovora) moze da se prebaci na veci paket i da se on dobije sa popustom od 50% ili se izabere jedan i nema menjanja dok ne istekne?


Citat:
Mislim da može da se menja, kada sam uplaćivao neko se interesovao za to pa mu je rečeno da može, sada je zbog odmora potpisao ugovor na klik 1 i rečeno mu je da posle može da poveća sa 50%. Verovatno nešto piše i u ugovoru, sad ću da ga potražim i proverim ... ali mi je logično da ako sam potpisao ugovor u akciji 50% ... nema razloga da ne važi i kod promene paketa


Citat:
Meni je u poslovnici rečeno da možeš da šetaš pakete. U Požarevcu, u poslovnici uz Glavnu poštu. Akcija ti važi da li koristio najmanji ili najveći paket, svejedno ....


Da se nadovezem na ovu prichu poshto zbog mog posla i mene je to interesovalo i odgovor sluzbenika u poslovnici telekoma je da NE moze i da ukoliko se promeni brzina onda se naplacuje po punoj ceni za taj click paket, a ukoliko sam vratim brzinu na onu potpisanu ugovorom onda je 50 % i dalje...

mogao bih da pozovem 0800 100 100 pa da pitam, jer su mi oni nekako najmerodavniji... ili da se napishe pismo podrshci... jel neko vec uradio ili da se oko toga malo iscimam?!
[ Dragan Krstevski @ 27.06.2011. 15:08 ] @
Do 31 jula produzeno za stare korisnike...
[ worthy @ 27.06.2011. 19:34 ] @
Bitno je samo da si vezan ugovorom da koristis njihovu ADSL godinu dana.

Najbolje je da pozoves da pitas, ipak je to telekom. ;)
[ joojant200 @ 27.06.2011. 23:57 ] @
Dva pitanja:
- Da li se dobija wifi router? (koji model?)

- Kakva je formulacija klauzule o promeni cena za vreme trajanja ugovora?
(a. procentualna promena vrednosti dinara u odnosu na euro, b. procenat promene cena na malo, c.odobrenje ratel-a, d.moze mi se ko ti kriv sto si potpisao, e...)
[ enthusy @ 28.06.2011. 18:37 ] @
Vidim da ste svi obavešteni da je promocija do 31. jula, ali ipak ću vam pokazati nešto sa Telekom sajta.

[att_img]
[ snenad82 @ 28.06.2011. 19:03 ] @
danas sam potpisao novi ugovor. za stare korisnike akcija traje do 30.06. a za nove do 31.08.
[ demaksi @ 30.06.2011. 22:53 ] @
Citat:
n.lazic: Da se nadovezem na ovu prichu poshto zbog mog posla i mene je to interesovalo i odgovor sluzbenika u poslovnici telekoma je da NE moze i da ukoliko se promeni brzina onda se naplacuje po punoj ceni za taj click paket, a ukoliko sam vratim brzinu na onu potpisanu ugovorom onda je 50 % i dalje...

mogao bih da pozovem 0800 100 100 pa da pitam, jer su mi oni nekako najmerodavniji... ili da se napishe pismo podrshci... jel neko vec uradio ili da se oko toga malo iscimam?!


Ja sam im pisao u vezi ovoga na [email protected], i evo njihovog odgovora:

Poštovani,

Click 50%“ je ADSL kampanja u okviru koje korisnici koji zaključe Ugovor tokom trajanja ugovorne obaveze (12 meseci) pretplatu za uslugu ADSL plaćaju 50% od važeće cene odabranog Click Paketa. Po isteku ugovorne obaveze usluga ADSL se naplaćuju prema važećem cenovniku odabranog Click Paketa.

Promenu brzine ADSL modema (Click Paketa) moguće je izvršiti jednom mesečno.


Da li je ikome sada jasnije?
[ Vlada666 @ 01.07.2011. 00:24 ] @
Citat:
Dragan Krstevski: Do 31 jula produzeno za stare korisnike...



Citat:
snenad82: danas sam potpisao novi ugovor. za stare korisnike akcija traje do 30.06. a za nove do 31.08.


Sta je od ovoga tacno?
Ugovor mi je istekao jos u februaru, bio sam par puta u poslovnici Telekoma posto ADSL nije na moje ime isao sam sa ovlascenjem, rekoh da ne cimam dedu bezveze jer je ADSL na njegovo ime (koji djavo me terao da zahtev za ADSL podnesem elektronski preko neta pre godinu dana, a telefonski prikljucak je na njegovo ime) naravno ne moze, zakomplikovali su stvar do zla boga...

Ako bih kojim slucajem recimo hteo da potpisem novi ugovor na moje ime procedura je otprilike komplikovana kao sklapanje medjudrzavnog sporazuma izmadju Severne i Juzne Koreje... sa procentom uspesnosto od neki 50% jer kako kaze "mudra" salterska radnica u poslovnici "mi vam ne garantujemo da cete zadrzati port prilkom raskida starog ugovora"
Procedura bi isla ovako: Moj deda koji je na papiru stari korisnik ADSL,raskida ugovor, vraca opremu, ja podnosim zahtev za novi ADSL prikljucak pri tom rizikujem da izgubim port, a ako kojimslucajem nekom srecnom okolnoscu zadrzim port dobijam taj isti ADSL i verovatno isti ruter jer vidim da i dalje furaju ovaj JetSpeed


Nema mi druge nego da odem po MIK(naravno sa dedom pod ruku, a nije na odmet povesti i jedno dva strucnjaka za pravo i jednog za telekomunikacione usluge) pa pravac u PTT, ako je tacno ovo za 50% popusta kod njih...

[ frigyi @ 01.07.2011. 11:04 ] @
Napravi seobu ADSL-a, na nepoznati broj (javices kasnije na koji broj zelis), ti zatrazi na svoje ime ADSL pa ces videti dali imaju slobodan port, kad dobijes ADSL, dedin ADSL odtkazete. Samo par dana ili 1-2 nedelje neces imati net.
Ako ipak nemaju slobodan port lepo vratis ADSL na strai broj, ja sam to sa telefonskim brojem odradio, mozda moze i sa ADSL. Pitaj ih u telekomu.
[ Vlada666 @ 01.07.2011. 19:32 ] @
Da ali ni to nikako nije komforno resenje, jer ovaj broj telefona se u mojoj kuci koristi preko 20 godina, svi rodjaci, prijatelji, poznanici znaju ovaj broj... Da koristim dve fiksne linije stvarno nemam potrebu.

E sad ja sam zakasnio sa ovom promocijom kod telekoma,koju su ne najavljeno skratili iz cista mira, a planirao sam da produzim ugovor kod njih i da nastavim da koristim uslugu kod njih, ali otvara mi se mogucnost da dobijem jos jeftiniji ADSL kod PTT-a sto cu najverovatnije i uraditi,a vrlo je moguce da ce slicne kampanje ponuditi i ostali provajderi.

PA NE KAPIRAM BAS NAJBOLJE KO JE TU U STVARI NA GUBITKU?
[ n.lazic @ 01.07.2011. 19:58 ] @
dobro da se nadovezem na ono shto me interesovalo pre par dana...

znachi sa 0800100100 su me preusmerili za ovu informaciju na 9813 jer oni u 0800100100 ne znaju da li moze ili ne moze...

shto znachi... pozivajuci se na izvor telekoma sa 9813 oni kazu:

- ukoliko si potpisao ugovor 50% na god.dana na npr click 4 paket
-i povisish preko njihovog sajta na brzinu paketa click 8
- i dalje si pod ugovorom 50% za godinu dana i to za novi paket click 8

e sada tu je caka...

kao shto je u mom sluchaju, ja nisam tokom cele godine kuci pa mi odgovara veci paket tih meseci dok sam tu, a manji kada nisam tu...

- ukoliko zelite da vratite bzinu na inicijalni paket na koji ste potpisali ugovor, ili na bilo koji drugi paket, manji od click 8 u ovom sluchaju - NE MOZE DA SE VRACA BRZINA


shto znachi, kako po ovim informacija kazu, mozete samo na veci paket i da budete non stop u promociji 50% za godinu dana, npr sa click 8 na click 16... ali ne obrnuto... ^^

i sad logika... ^.^

ae josh neko ovo nek proveri jer samo jedan izvor u Srbiji mi je nesiguran...



[ calexx @ 01.07.2011. 21:11 ] @
Koliko znam, ograničenje je paket na koji si potpisao ugovor pa možeš da povećavaš preko i smanjuješ ali ne ispod tog paketa. Ako si potpisao click 4, možeš da povećaš na 8 ili 16 i možeš da vraćaš do 4 ali ne i recimo na 1,5. Bar je tako važilo, može da se povećava i smanjuje ali ne može da se ide ispod potpisanog paketa. Verovatno je tako i sada ... mada je ipak bolje da se nađe sigurna informacija.
[ n.lazic @ 02.07.2011. 01:56 ] @
jeste, al objasni ti to ovoj na 9813...

ako josh ko ima neku informaciju u vezi ovog samopovecavanja i samosmanjivanja brzine tokom ugovora 50%, neka podeli sa nama...
[ frigyi @ 02.07.2011. 08:07 ] @
Pre 3 dana sam potpisao novi ugovor. I menije receno u poslovnici da brzina moze gore, ali ne moze dole. Uzeo sam Click 4 mogu da idem na Click 6, ali ne mogu da se vratim na Click 4, dok mi ne istekne ugovor.
[ Adidas108 @ 02.07.2011. 13:52 ] @
Potpisao sam ugovor na 12 meseci pre par sati.Inace koritim lelekom adsl vec par godina,ugovor istekao, na click4 sam trenutno.Sa 50% popusta izadje 1060 din sto je ok cena.
Imam jos uvek onaj stari Huawie modem pa me zanima posto se potpisuje novi ugovor da li su duzni da ti daju novi modem?Ja pitao kao ne daju...mada mi je ova sto radi bila sumnjiva...mislim nije bas bila sigurna u to sto je rekla.Da li trebaju da daju novi modem (koliko znam to je adsl+wifi ruter)?
Pozdrav.
[ Vlada666 @ 02.07.2011. 15:34 ] @
Dakle ova ponuda i dalje vazi za stare korisnike nije istekla kako su neki ovde pominjali... Sto se tice modema trebalo bi da dobijes novi bezicni ruter, pozovi call centar pa ako ti to i oni potvrde spakuj stari modem i otidji u poslovnicu po bezicni i ne prihvataj "NE" kao odgovor jer sa njima moras tako to ti iz iskustva govorim.
[ Adidas108 @ 02.07.2011. 18:50 ] @
Citat:
Vlada666: Dakle ova ponuda i dalje vazi za stare korisnike nije istekla kako su neki ovde pominjali... Sto se tice modema trebalo bi da dobijes novi bezicni ruter, pozovi call centar pa ako ti to i oni potvrde spakuj stari modem i otidji u poslovnicu po bezicni i ne prihvataj "NE" kao odgovor jer sa njima moras tako to ti iz iskustva govorim.


Vazi za stare korisnike koji nisu pod ugovorom.
Ma to sam i mislio za modem.Medjutim 9813 ne radi danas znaci tek od ponedeljka...
Zasto bih nosio stari?Taj je otplacen 100 puta do sada.On se vraca samo ako raskidas ugovor...
[ calexx @ 02.07.2011. 19:40 ] @
Stari modem/rutet nosiš ako hoćeš da raskineš ugovor i vratiš im ga, pod uslovom da po ugovoru on pripada njima. Ako si ugovor potpisao u vreme kada je oprema pripadala korisniku, onda ga ne vraćaš. Šta piše u tvom ugovoru? Jel u pitanju onaj 882 ruter?
Inače nemaju nikakvu obavezu da daju novu opremu, jedino bi trebalo da daju modem a bilo koji ruter, sa ili bez wirelessa je njihova dobra volja.
[ Adidas108 @ 02.07.2011. 19:52 ] @
Citat:
calexx: Stari modem/rutet nosiš ako hoćeš da raskineš ugovor i vratiš im ga, pod uslovom da po ugovoru on pripada njima. Ako si ugovor potpisao u vreme kada je oprema pripadala korisniku, onda ga ne vraćaš. Šta piše u tvom ugovoru? Jel u pitanju onaj 882 ruter?
Inače nemaju nikakvu obavezu da daju novu opremu, jedino bi trebalo da daju modem a bilo koji ruter, sa ili bez wirelessa je njihova dobra volja.


Da stari 882 je u pitanju.
U ugovoru pise da moraju da obezbede "neogranicen pristup internetu upotrebom Opreme..."
Ovo "Opreme" je valjda ruter.
Moj stari ugovor na 2 godine je istekao pre godinu dana.Tada sam i dobio 882.Ovaj novi sam podpisao danas.To sto vec imam stari ruter nebi trebalo da ima nikakve veze sa ovim novim ugovorm...bar je meni tako logicno.Ako sam podpisao nov ugovor ide i nova oprema valjda...
[ calexx @ 02.07.2011. 21:54 ] @
Od opreme je obavezan modem a ruter je plus koji daju gratis. Ugovor koji si potpisao je produžetak postojećeg i ne podrazumeva nikakvu opremu jer je već imaš. Kao što sam napisao, potraži u svom ugovoru da li piše da oprema pripada korisniku ili je i dalje njihova a ti si je dobio samo na upotrebu. Posle toga može da se razmatra kako dalje ... mada je uglavnom svejedno jer si već potpisao.
Mislim da ostali provajderi najčešće daju samo modeme a za ruter se doplaćuje.
[ code797 @ 06.07.2011. 16:17 ] @
Ja se prijavio pre 17 dana preko on-line zahteva i niko me iz Telekoma nije kontaktirao (cak traze da upises broj mobilnog telefona u zahtevu da bi me obavestili SMS-om da li je odobren zahtev), u medjuvremenu sam nezvanicno saznao (od rodjaka u Telekomu) da imam tehnicke mogucnosti (to sam i znao) ali da trenutno nema slobodnih portova. Da li neko zna na koji e-mail da pisem Telekomu ili da im pisem na neki servis u okviru sajta Telekoma “Pitajte nas” da ih pitam kada otprilike planiraju prosirenje ADSL kapaciteta na mojoj centrali ???

I da li neko zna posto sam se prijavio u toku promocije ADSL 50% da li cu da imam pogodnost 50% i ako ne potpisem ugovor do 31.jula zbog toga sto nema slobodnih portova, pitam zbog ovog:
Citat:
05 januar 2011
Borivoje Cvjetinović, rukovodilac Telekoma za područje opština Stara Pazova, Inđija i Pećinci, rekao nam je da je oprema za novih 512 portova stigla sredinom decembra i da će radovi na proširenju mreže biti završeni najkasnije do kraja februara, posle čega će građani koji su se prijavili za ADSL dobiti svoje priključke.
Svi novi korisnici, koji su se prijavili pre 31 decembra, imaće pogodnosti koje nudi promotivni paket, bez obzira na to kada će početi sa korišćenjem svog ADSL priključka.


[ Adidas108 @ 06.07.2011. 16:26 ] @
najbolje jeda odes direkt kod njih i vidis sta se desava..ovo online zaboravi...javice ti se posle 2 meseca..
[ Slobodan Milivojevic @ 06.07.2011. 16:35 ] @
Imaces popust, do sada je bilo jedino bitno kada si se prijavio, a ne i kada su tealizovali uslugu.
[ zentriks @ 08.07.2011. 12:03 ] @
meni je kod verata istekoa ugovor pre 6 dana mislio sam da nije jos ali danas gledam ugovori istekao je.
sad koja je procedura prelaska na telekom jer mora ici matori kod nih jer je fixni njegov ili sta vec. Ja kod verata samo da trazim mik i da im vratim odmah opremu ili se ceka dok telekom ne realizuje prikljucak....
Ako nekog ne mrzi neka napise kako ide please....
[ demaksi @ 08.07.2011. 12:34 ] @
Ja sam prosao to isto pretprosle nedelje, buduci da mi je kod Verata takodje istekao godisnji ugovor,
pa sam presao kod Telekoma zbog promocije.

Procedura je sledeca:
Odes kod Verata sa opremom koju im vratis i trazis da ti izdaju migracioni kod. U mom slucaju su mi rekli
da moram da sacekam dan-dva, pa ce me nazvati da dodjem ponovo kod njih i preuzmem ga.
Razduzio sam se i podneo zahtev za MIK u subotu,a u ponedeljak ujutru su me zvali da ga preuzmem.
Inace, posto si verovatno platio ovaj mesec kod Verata, mozes i da ne vratis opremu, vec da podneses zahtev za MIK
i ostavis depozit od 2000din, tako nesto, ja nisam probao tu opciju...

Sa MIK-om i licnom kartom odes kod Telekoma i tamo ti sve odmah zavrse i dobijes opremu koju povezes i uzivas.
Meni je inace fina teta u Telekomu prvo rekla kako moram da opet dolazim za dva-tri dana dok se to obradi, pripremi oprema... bla, bla, bla,
ali tada naidje neki poznanik iz Poste, koji se sa mnom lepo pozdravi, ja mu se u sali pozali da nesto ne ide... i u tom trenutku teta rece:
Gotovo, stiglo je!

Dobio sam nekorisceni Huawei 552a1, verovatno ostavljen sa strane za nekog drugog...
[ zentriks @ 08.07.2011. 14:45 ] @
ako moze da se sredi bez odlaska vlasnika telefona onda je to super...
samo je verat mnogo razocarao; daje samo korisnicima koji su budi bog s nama sa njim neke akcije a nama nista, ima telekom i ptt da pokupe dobar broj korisnika drugih provajdera ako im ne dodje iz *** u glavu....
[ Holocen @ 17.07.2011. 03:07 ] @
Da li promocija godinu dana po 50% nižoj ceni važi do kraja jula kako je pisalo na sajtu? Ta web strana više ne postoji ali se na http://www.telekom.rs/ i dalje pojavljuje ADSL paketi po nižoj ceni na flash animaciji. Ako može proverena informacija...
[ lela su @ 17.07.2011. 16:00 ] @
Akcija je trajala do 15.jula, tako je pisalo na njihovom sajtu 14. jula uz napomenu da Telekom može da promeni uslove .
Kad je krenula, akcija je bila najpre do 30. septembra, pa su skratili do 31. jula, da bi 14.07. izbacili da je kraj akcije 15.07.
[ Slobodan Milivojevic @ 17.07.2011. 18:00 ] @
Da promene trajanje akcije, jedan dan pred njen istek...
[ Kosta ******um Rex Persia @ 17.07.2011. 23:11 ] @
Ništa pametnije se i nije dalo očekivati od Telekoma... grrrrrrrrrrr.

Lopovska banda su uvek bili i ostaće....
[ Dennis @ 18.07.2011. 08:46 ] @
Od 15.07. ne važi kampanja 50 % popusta.
[ scylerx @ 18.07.2011. 11:25 ] @
Ha ha ha NE mogu da verujem, proverio sam na 9818 i istina je!!!!!!!!!!!!!!!!
Akcija je završena u petak, iako je pisalo da traje do kraja meseca!!!!!!!!
[ tdjokic @ 18.07.2011. 12:30 ] @
Lepo sam ja govorio na pocetku da su mutivode. Ako im je do nas neka lepo smanje cene, pa ce narod sam da ih bira a ne neke akcije, bla, bla.

Moj je slucaj specifican, to je istina, zbog moje bolesti i teskoca oko kretanja ili izdavanja ovlascenja nekom trecem licu, ali bez obzira na sve to - zasto od mojih para investiraju u regrutovanje novih korisnika popustom a meni sipak, iako sam vec nekoliko godina njihova stranka? Steta sto nemam nekog advokata poznanika pa da ih malo pritisnem. Pretpostavljam da ovim cine diskriminaciju izmedju novih i starih stranaka. Ako nude nesto novo, prioritet imaju oni koji su vec stranke a zatim neka osvajaju nove. Zasto ja da se cimam, i da sam zdrav, da pravim neke ugovore, gubim vreme, jednostavno zasto? Kakva korist od toga, samo da njima bude lakse!
[ freeworld @ 18.07.2011. 13:40 ] @
Zato sto misle da neces da cujes za ovu akciju,kao ostalih najmanje 80 odsto korisnika telekom adsl-a.A fora je da se hvale da imaju najeftiniji net a kad treba da potpisu stari korisnici onda na sve nacine zele da te onemoguce.Sto bi oni tebi uzeli npr. 1000 din kad moze duplo.
[ calexx @ 18.07.2011. 14:27 ] @
Akcija je trajala i trajala, ko je znao i mogao prijavio se na vreme ... ja sam otišao prvih dana, nije bilo nikakvih otezanja i zavlačenja i odmah sam sklopio ugovor. Ko ne zna, on će da ode tamo gde zaluta. Ovakve akcije se ne ostavljaju za kraj, ako se može, odmah se ugrabe. A možda su samo hteli da daju više prostora firmi-vlasniku. ;)
[ ironman @ 18.07.2011. 15:48 ] @
Sta ste drugo ocekivali od Lelekoma !
[ mr. ako @ 18.07.2011. 17:01 ] @
Slazem se sa celexx-om potpuno! Otisao sam odmah prvih dana (ili bese bas prvi dan :D ) i sve je proslo bez problema (cak sta vise, iako sam dosao pred kraj radnog vremena nisu pizdeli kao nekad :D , docekala me nasmejana hostesa, odvela na salter koji treba, tamo sve zavrsio za bukvalno 5min iako sam imao jedan neplacen racun,...).
Ko je hteo, mogao je, niko mu nije branio, bilo je o tome na sva zvona!
Cak i sada ko oce nesto povoljno, ima akciju kod PTT, koja je jos povoljnija, pogotovo za vece brzine.
[ Dennis @ 18.07.2011. 18:13 ] @
Moje mišljenje je da nije u redu prekinuti kampanju bez najave. Znam da su neki ljudi zbog drugih obaveza odlagali potpisivanje ugovora. Ipak, ima onih ljudi kojima ADSL nije na prvom mestu. Telekom je mesec i po dana pre najavljenog kraja prekinuo kampanju. Očigledno su videli da im ne odgovara nešto, možda su se čak i drugi provajderi bunili.
[ freeworld @ 18.07.2011. 18:24 ] @
Nije mesecipo dana nego dva ipo meseca,citajte temu od pocetka,na drugoj strani sve pise od kad je pocelo.
[ Slobodan Milivojevic @ 18.07.2011. 19:24 ] @
Pa da, al ima i nas koji smo ADSL uzeli proslog leta i cekamo da nam istekne 12 meseci ugovorne obaveze... Nema veze idem na PTT net. I onako mi ruter nije bitan.
[ calexx @ 18.07.2011. 21:18 ] @
Pa šta sad, ne odgovara ti da odeš u Poštu gde je ponuda bolja? ;) Ovde smo čak gore prošli mi kojima je ugovor odavno istekao pa smo otrčali da sklopimo novi umesto da sad skočimo u Poštu. ;)
[ scylerx @ 18.07.2011. 22:03 ] @
Mislim da je bilo uticaja drugih provajdera, ali opet da nije bilo telekomove ponude, ja ne bi dobio tako povoljnu ponudu svog provajdera.
4 mbps / 512 mbps za manje od 1000 din.
[ mr. ako @ 18.07.2011. 23:02 ] @
Pa dobro, slazem se da je kurvanjski prekinuti akciju ranije, iako je receno da ona traje toliko i toliko... al' sva sreca pa postoji alternativa i to mnogo bolja (ako vam ne treba bezicni ruter)...

[ Dexic @ 19.07.2011. 01:35 ] @
4/.5 nije <1000 nego je ~500+750 (pretplata za fixni plus net) ili jos vise u slucaju kablovske. Lepo kazem, obrni okreni, oni ce nam uzeti 10-15e kao minimum, jedino sto mozda dobijemo bolji minimalac net (sto nije lose za ogroman broj ljudi).
[ MAGNUM 357 @ 28.07.2011. 17:46 ] @
I ja sam besan na TELEKOM
oko 5 jula odem u Ekspozituru u Obrenovcu i kažu da su obustavili akciju. Sutradan u novinama opet vidim promociju od 50%
posle par dana ( oko 11. jula ) opet odem i ono gužva 8 njih čeka u hodniku. Juče odem i saznam da je akcija prestala...
Zbog ovakvog odnosa prema korisnicima dali neko zna koji je trenutno ADSL provajder naj jeftiniji za protok 1.5Mb/256
ili da sačekam još koji mesec pa da se pojavi opet neka akcija sa popustom ???
A TAKO RADO BI IH PROMENIO. Nemoguće da nema niko bolji od njih ????
[ Slobodan Milivojevic @ 28.07.2011. 19:03 ] @
PTT net uz ugovor na 12 meseci daje 1.5Mbit za 650 dinara mesecno.
[ mr. ako @ 29.07.2011. 00:13 ] @
Ili za 1500din. daje 16mbps. :)

[ dejan1972 @ 29.07.2011. 01:16 ] @
Biće nova akcija od 1. avgusta...Nemojte se nervirati.
[ MagicMaster @ 30.07.2011. 07:56 ] @
Posle ovih failova, i nepoštovanja sopstvene akcije i uslova, datuma koje su sami odredili, osim ako mi ne daju 8/1 za 1111 dinara, nemamo šta da pričamo. Meni 17, avgusta ističe obaveza, i rekoh: "Super, taman opet potpišem , i imam 50 posto" oni ne samo da su izbaili i septembar i iavgust, nego nisu ni ceo jul ispoštovali .... treba da ih je sramota.

Imam u SBBu 6 mbita za 1480 i to je to ... na 12 meseci. samo hebe kod njih UL, zato sam se nadao ADSLu...
[ mr. ako @ 30.07.2011. 15:45 ] @
Imas PTT ADSL, isto 50% popusta, 16mbps za 1500din. npr.
[ MagicMaster @ 30.07.2011. 16:12 ] @
Jedan član mi je već skrenuo šanju na to preko PPa ... proveriću kako to kod nas šljaka ... mislim PTT u PO ...
[ notaboo @ 30.07.2011. 21:38 ] @
Citat:
mr. ako: Imas PTT ADSL, isto 50% popusta, 16mbps za 1500din. npr.


Mala korekcija. Cena kod PTT-a je 1400 dinara za paket od 16Mb/s.

Ubedljivo najjaca ADSL ponuda u Srbiji.
[ koz @ 30.07.2011. 22:36 ] @
Notaboo, gde si ti video da je u PTT-u akcija na ugovor od 12 meseci? Ja sam prevrnuo njihov sajt i nigde nisam video takvu informaciju. Da li znas nekoga ko je potpisao tkav ugovor sa PTT-om? Konkretno zanima me ADSL flat 1.5 Mbps za 650 din?
[ notaboo @ 30.07.2011. 22:51 ] @
Pa na njihovoj pocetnoj strani http://www3.ptt.rs/ (spusti malo dole) pise:

PROMO ADSL

U okviru PROMO ADSL kampanje sva fizička lica koja zaključe ugovor na 12 meseci plaćaju 50% od standardne cene ADSL usluge.

*Promotivni period traje od 01. jula do 30. septembra 2011. godine.


Uzgred, dobrodosao na forum koz .
[ Dexic @ 30.07.2011. 22:54 ] @
@MM, kod SBB-a imas Upload booster pa moze UL da ide 1.5/2Mb. A bolji im je UL od 768 nego na ADSL-u 1Mbit (ili su tu negde ko ima srecu sa centralom). Ja sam imao SBB 6 godina, presao na Lelekom sada, i UL mi je bio bolji kod SBB-a, a ADSL centrala je 20m od mene (i manje), plus sam verovatno jedini u krugu koji nije na SBB-u pa ipak mi UL nije bash 1Mbit kao sto bi trebao.

Mada kad vec potpisujes ugovor na 12 meseci, probaj bolje kod PTT-a ili ako Lelekom opet radi akciju - SBB je ipak skuplji (uracunaj na sve to i kablovsku naspram telefona)
[ MagicMaster @ 31.07.2011. 07:32 ] @
Ja i kablovsku i fiksni moram da imam, bez obzira što ih ne koristim.

Ranije mi je smetalo što moram i kablovsku da plaćam, a treba mi samo net, i zavideo korisnicima ADSLa koji su plaćali fiksni ,koji mi je bio potrebniji nego kablovska, a i tada je bilo oko 200 dinara fiksni.

Danas kao da se trude da cenu fiksnog izjednače sa cenom kablovske, a i eto, posle x godina, moram i kablovski da imam.

Dexic, ja NE ŽELIM da plaćam ništa ekstra, ne dam im pare više od onoga što je neophodno.

Tako da je umesto za 1520 i 6144/384

sasvim dovoljna zamena za 1400 i 16384/1024 Kbps

ali pazi, realno, meni toliki DL i nije potreban, evo i sada sam samo pred odmor malo poskidao par filmova, da ponesem na fleški,

tako da ozbiljno razmišljam i o 6144/1024 Kbps DL mi isti kao i do sada, ne gubim na tom polju, imam ga već 10 meseci, a na UL dobijam bar duplo ili 2.5 puta više, a za 2.150 din pa na pola iznese 1075.

Dakle, DL isti UL veći, keš manje .... :) :) :) pa možda čak i 8192/1024 Kbps da bi DL sigurno bio isti.

Na kraju,potpisaću na najmanji paket, dok imam obavezu na SBBu, da ne izgubim port, tih par meseci,a taman za to vreme i vidim kako radi, a posle ću da šetam, to bi bar bilo normalno da može.



[ calexx @ 31.07.2011. 08:25 ] @
Nisam siguran da možeš da sklopiš ugovor na 8/1 pa da kroz 3-4 meseca promeniš na 16/1 a da to bude za 1400. Nemoj da se igraš, uzmi 16/1 jer je u odnosu na 8/1 razlika 175 dinara a siguran si da će tako i da ostane. Kada ti istekne SBB, pređi na pripejd i plati nešto minimalno, neki najjeftiniji kao što je onaj od 500 dinara za 400MB ili 700 dinara za 800MB (uz brzinu 10/2) i onda nemoj da plaćaš sledeći paket 3-4 meseca (dok se ne sete da te opomenu) čisto da ti ostane modem za neki sledeći put.
[ MagicMaster @ 31.07.2011. 09:49 ] @
Ma nije mi problem modem, a i mnogo sam dugo kod SBBa, 3 modema su mi kod mene njihova, niko ništa ne traži. 1 koristim, ova dva su na prepaid, sigurno više od 7-8 meseci nisu "punjeni" i nikom ništa .... odavno su kod mene, možda su ih i izgubili iz evidencije. Tako da će mi to biti najmanji problem .... pa makar i svakih 4 meseca uplatio najmanji prepaid paekt.


Sutra ću ići u kancelariju PTTa ovde u PO,

012 Požarevac

Pošta 12000 Požarevac 1

Jovana Šerbanovića 3
(I sprat, kancelarija 7)

012/538-031

Ima i fon, ali ići ću lično da ih smaram, i da se sve dobro raspitam.

Da li će moći da se šetaju paketi kao kod Telekoma, ako je tako, onda ću uzeti manji, a ako nije , uzeću najveći, ali "nešto" mi govori da mi neće dati tu brzinu, već 6 ili 8 , jer koliko sam čitao ovde i na benchu, retko koji srećnik je zaista i dobio brzinu 16/1 ....

A možda kada budeim otišao da tražim MIK od Telekoma, daju i da potpišem kod njih popust? Onako, ispod žita? :) :)
[ koz @ 02.08.2011. 13:31 ] @
Ja danas bio u PTT u Loznici, pitao za ADSL. Kazu da nemaju ADSL i da idem u Telekom, da to oni drze. Koliko ja znam Telekom i PTT su dve nezavisne firme.
Kako onda na sajtu PTT-a stoji akcija za ADSL? Ko je tu lud?
[ notaboo @ 02.08.2011. 13:52 ] @
Ma lude se te curke koje rade tamo. Zovni PTT na 011/3641-999 i pitaj kako mozes da dobijes ADSL u LO.

A mozes i da se prijavis za PTT ADSL online na ovoj adresi: http://www3.ptt.rs/usluge/prijava_adsl.php
[ MagicMaster @ 02.08.2011. 14:49 ] @
Ja danas zvao, nisam išao. I bolje. Prvo nisam mogao danavatam čoveka. Onda sam ga dobio, ali nije siguran da li mogu da potpišem popust na onaj najmanji paket, 512/128, dok ne otkačim i SBB.

Ali je malo sigurniji da mogu da potpišem 1,5/256, pa kasnije da predjem na veći.

Ali je rekao da će sve proveriti.

[ Emil Ranc @ 02.08.2011. 15:27 ] @
Citat:
koz: Ja danas bio u PTT u Loznici, pitao za ADSL. Kazu da nemaju ADSL i da idem u Telekom, da to oni drze.

Slično je i u Pančevu, tj. pre par godina kad je drugarica išla kod njih da podnese zahtev za adsl, krenuli da je ubeđuju kako oni to nemaju, tj. da je ona pomešala i da sigurno misli na Telekom. Radnica je maltene krenula da se svađa s njom i da joj crta kako "pošta nije telekom", da bi na kraju je drugarica zvala šefa, tj. šeficu, koja je, naravno, znala da oni nude adsl i ponudila joj ugovor. Moram da priznam, da mi je totalno nejasna politika firme čiji zaposleni ni ne znaju kakve usluge nude? Ili je PTT.net neka fantomska firma koja se šlepa na Poštinu administraciju pa su ovi ottud nezainteresovani? Nije mi baš jasno...
[ mr. ako @ 02.08.2011. 16:30 ] @
To je klasican sindrom starih radnica koje su dobile posao kad je markica na lizanje bila nova tehnologija. :D ...ili neke nove radnice, koje su dobile posao preko veze/kreveta, pa ih i ne interesuje cime se njihova firma bavi i nece da se puno mesaju u svoj posao... XD

Treba biti smiren i razlono i polako govoriti, ali i uvek imati na umu s kim imate posla... ;)
[ JovanKKP @ 03.08.2011. 10:57 ] @
Neke informacije o novoj Telekomovoj akciji za ADSL?
[ koz @ 03.08.2011. 11:36 ] @
Jos uvek nista u vezi Telekoma, ja sam bio prekjuce u poslovnici MTS-a, kazu radnici da bi uskoro trebala da krene neka akcija, verovatno 3 meseca za 1 din na ugovor od 12 meseci, tako bar oni kazu. Izgleda da smo se dobro zeznuli sto nismo odmah otisli u Telekom cim je krenula akcija od 50%.
[ Slobodan Milivojevic @ 03.08.2011. 12:02 ] @
Pa telekom je samo za prva dva paketa dobar - 1.5 i 4Mbit, inace za 6, 8 i 16Mbit su bezobrazno skupi.
[ dejan1972 @ 04.08.2011. 20:25 ] @
Najsmešniji slučaj je imao jedan moj drugar kad je zvao ptt podršku pa se javila spremačica i onako odmah mu rekla "ništa do ponedeljka, ništa do ponedeljka" i odmah prekinula vezu...nije mogao ništa da je pita kad je odmah tako rekla i tresnula slušalicu..hahaha...sigurno žurila da ocedi krpu...Ni dobar dan, doviđenja nije rekla...
[ JovanKKP @ 05.08.2011. 10:46 ] @
Smarate sa prokletim PTT-om, otvorite temu pa tamo pisite o avanturama u istom, ovde je rec o popustu na ADSL kod Telekoma.
[ trajceski @ 08.08.2011. 13:36 ] @
Obzirom da je Telekom prekinuo akciju dva meseca pre isteka ( provereno )
jedino rešenje je PTT ADSL

U okviru PROMO ADSL kampanje sva fizička lica koja zaključe ugovor na 12 meseci
plaćaju 50% od standardne cene ADSL usluge.
*Promotivni period traje od 01. jula do 30. septembra 2011. godine.


Intreresantni paketi

Napredni 1 6144/1024 Kbps 2.150 din u promo periodu 1075 din
Napredni 2 8192/1024 Kbps 2.450 din u promo periodu 1225 din.
Napredni 3 16384/1024 Kbps 2.800 din u promo periodu 1400 din.




[ leprosy @ 28.08.2011. 10:28 ] @
Ima li neko info da li se uskoro mogu ocekivati promocije kod Telekoma?
[ Mrki brk @ 01.09.2011. 15:56 ] @
Citat:
leprosy: Ima li neko info da li se uskoro mogu ocekivati promocije kod Telekoma?


http://www.elitesecurity.org/t400499-7#2940066
Od danas, 1. sept., telekom promocija, 6 meseci za dinar, ostalih 6 "normalna" cena (ugovor na 12m). Pozz
[ miki069 @ 01.09.2011. 19:06 ] @
Odakle ti informacija za ovu novu akciju Telekoma?
Na njihovom sajtu nema ništa o tome.
[ Mrki brk @ 01.09.2011. 19:59 ] @
Bio sam do Telekoma danas da uzmem MIK pa su mi rekli za promociju, ne znam zasto nisu postavili na sajtu i ja se pitam. Sve u svemu, ipak se selim na PTT, povoljniji su trenutno.
[ Svarog @ 03.09.2011. 13:19 ] @
a sam malopre dosao iz Pancevacke ekspoziture u staroj posti...pitao sam devojku koja radi tamo u vezi promocije a ona mi je rekla da moram da idem do apoteke ( ne zna ni sama koje ) i da ,posto nesto kupim, u istoj potrazim vaucer za promociju. Ako neki Pancevac zna nesto konkretnije bio bih mu zahvalan da podeli informacije ovde.
[ Dexic @ 03.09.2011. 21:21 ] @
LoooooooooooooL
[ mr. ako @ 04.09.2011. 05:36 ] @
Ja isto danas nisam mogao da verujem kad sam procitao rec "apoteka"... XD

[ igyks @ 04.09.2011. 21:54 ] @
U pravu ste. Ima tacno odredjene apoteke gde se mora kupiti nesto u najmanjem iznosu od 555 dinara i onda se dobija vaucer za 6 meseci adsl za 1 din. Strasno.
[ Mrki brk @ 04.09.2011. 22:00 ] @
Kupiš lepo tablete protiv bolova pa kad prodje 6 meseci krenes da ih ispijas polako posto su im cene neta bas realne. :)
[ mr. ako @ 04.09.2011. 23:15 ] @
Hahhaha, koja sema... ne verujem... :D Bas me interesuje koje su apoteke u pitanju, ko je vlasnik...? :)


[ skrnavet @ 09.09.2011. 04:31 ] @
Znači ništa od promocije za one koji ne kupe Diazepam od 500 mg? Pa lepo bogami, baš lepo..
[ Dexic @ 09.09.2011. 12:57 ] @
Nije to promocija da dobijes ADSL kad kupis dijazepam, vec ti treba dijazepam zbog nervoze koja ce nastati pa se oni osiguraju :)
[ MagicMaster @ 10.09.2011. 17:26 ] @
Zezate me ...... ???? Apoteka?
[ skrnavet @ 11.09.2011. 07:53 ] @
Džabe sve...ja bio i tetka u apoteci kaže da ne može DIAZEPAM bez recepta, tako da ništa od jeftinijeg interneta...šmrc, šmrc..HAHAHA..
[ Dexic @ 11.09.2011. 20:05 ] @
Nisi bio dovoljno "miran" kad si trazio, inace bi mogao bez :)
[ Vlada666 @ 11.09.2011. 22:05 ] @
Dobio sam nezvanicnu informaciju od prijatelja koji radi za jednog domaceg ISP provajdera da ce do nove godine net pojeftiniti kod svih, znaci i bez promocija, tako da bez zurbe.

Sto se tice apoteke... LOL
[ Ciprijani @ 12.09.2011. 18:10 ] @
Jel ima neko broj telefona na koji mogu da se prijavim za PTT adsl? Na sajtu mi nije bas sve jasno..i ne azuriraju ga...
[ Slobodan Milivojevic @ 12.09.2011. 18:25 ] @
Ja sam zvao broj koji pise na stranici http://www3.ptt.rs/usluge/adsl_lokacije.php - za Pirot 010 337369, nadji za svoj grad pa zovi. Nadam se da ce neko da se javi, jer sam ja imao malo problema, al upornost resava sve.
[ Ciprijani @ 12.09.2011. 18:54 ] @
Hvala na brzom odgovoru! Jos jedno pitanje, jel se ugovor zakljucuje pouzecem opreme, u posti ili mora licno da se ode kod njih?
[ Slobodan Milivojevic @ 12.09.2011. 19:17 ] @
Ja sam uradio ovako, otisao u Telekom po MIK, otisao u PTT sa MIK-om, tamo zena koja radi napisala moj mobilni i paket koji hocu (na istom papiru gde je MIK), i onda me za dva dana zvala da potpisem ugovor - odmah puste PPPoE user/pass i setuju liniju na novu brzinu (istog dana), a onda tek posle 5 dana mi stigo modem, srecom imam MT882 i TP-Link 8810 u fioci pa mi posluzili dok iz PTT nisam dobio TP-Link 8817.
[ Ciprijani @ 14.09.2011. 08:55 ] @
Ja nazvao u Novi sad, odatle me uputili za Bg, a odatle na mail [email protected]..... i sada mi niko nista ne odgovara... je*ala ih firma
[ Ciprijani @ 15.09.2011. 14:09 ] @
Posle nekoliko mailova, danas su me nazvali i sklopio sam ugovor preko telefona :) Kazu da trenutno nemaju modema,cekaju ih i da ce mi cim dobiju poslati opremu