[ username1987 @ 27.05.2011. 21:52 ] @
Pozdrav. Trebam da napravim div koji će izgledati kao ovaj na slici. Ali ne znam kako da to uradim. Malo sam istraživao i vidim da mozila ima svoje svojstvo za okrugle rubove..Same rubove mi nije problem napraviti jer sam malo izguglao i našao rješenje sa slikama.Ali mene zanima kako da stavim ovu "blending"sliku na vrh i da mi tu idu naslovi a dole sadržaj tog div-a.

http://imageshack.us/photo/my-images/6/divw.jpg/

[ Br@nkoR @ 28.05.2011. 09:36 ] @
Npr. na brzinu.
[ username1987 @ 28.05.2011. 15:56 ] @
Hvala odlično.No ako može malo objašnjenje.Svidja mi se ova ideja,no zanima me. Zašto npr kada sam ovu sliku ubacio u pozadinsku u div,zašto je trebam opet ponavljati kad deklarišem tag h?Zar nije moguće da samo pišem po njoj?
Malo ću se izigrati danas sa njom pa cu vidjeti.Hvala
[ Br@nkoR @ 28.05.2011. 17:37 ] @
Zdravo,
ukoliko ti je potrebna fiksna širina i visina elementa onda možeš da koristiš jednu sliku kao pozadinu elementa u kojem se nalazi sadržaj. Primer, koji sam ja postavio, je ukoliko je visina elementa promenljiva, ili ukoliko je potrebno više ovakvih elemenata na stranici koji se razlikuju po visini, ne praviš za svaki elemenat posebnu sliku. Pokušaj da menjaš količinu sadržaja u div-u, obrati pažnju kako sam definisao pozicije pozadinske slike za h2 a kako za div elemenat.
Moguće je uraditi i ukoliko je potrebno da je širina elementa promenljiva.

Pozdrav.