[ Dj_Dixi @ 28.05.2011. 15:18 ] @
Kako da se rijesim virusa sa sony ericsona k800
[ ZZIKA @ 28.05.2011. 19:20 ] @

Probaj u eksternom čitaču (ne u telefonu) formatiraj memorijsku karticu.

Što se telefona tiče - probaj sa Factory resetom (opcija iz Settings menija).

Ako ništa od ovog ne pomogne, ne gine ti flešovanje telefona.


[ Dj_Dixi @ 29.05.2011. 14:08 ] @
Hoce li otici slike muzika i to ili ?
[ ZZIKA @ 30.05.2011. 10:14 ] @
Naravno da hoće.

Ali njih uvek možeš prethodno da isčitaš, pa posle vratiš.
Naravno - uz obraćanje pažnje na to šta se konkretno kopira da ne bi prošlo i ono što ne želiš.
[ Dj_Dixi @ 30.05.2011. 20:41 ] @
Aha.A samo nisam bas upucena,sta mu dodje eksterni citac ?:$
[ ZZIKA @ 31.05.2011. 09:06 ] @

Čitač memorijskih kartica - može se kupiti u svakoj prodavnici kompjuterske opreme.
[ Milos911 @ 31.05.2011. 11:35 ] @
Koji virus? Najverovatnije je autorun, koji si dobila kad si povezivala telefon sa kompom, tako da ti ne treba nista osim nekog antivirusa na kompu, sa kojim ces da ocistis telefon kad ga povezes kablom.
[ Dj_Dixi @ 03.06.2011. 14:31 ] @
Citat:
Milos911: Koji virus? Najverovatnije je autorun, koji si dobila kad si povezivala telefon sa kompom, tako da ti ne treba nista osim nekog antivirusa na kompu, sa kojim ces da ocistis telefon kad ga povezes kablom.



Upravo tako.Ali sam pokusavala na taj nacin da ocistim i nije uspjelo :)
[ Milos911 @ 03.06.2011. 16:56 ] @
Znas kako, sto se tice telefona nema potrebe da ga brises, jer telefonu ne moze da naskodi. Znaci, nema potrebe da formatiras bilo sta. Ipak, bilo bi dobro da ga obrises da ne siris zarazu na druge kompove na koje ga povezes. Koji antivirus koristis? Zamoli nekoga od moderacije da prebaci temu u podforum zastita, tamo ce se vec naci neko ko se bolje razume da ti objasni kako da obrises to.
[ ZZIKA @ 03.06.2011. 18:59 ] @

Neće mu pomoći antivirus - ne pomaže ni formatizovanje memorijske u telefonu, jedino format u čitaču kartica + telefon na fabrička podešavanja za svaki slučaj pre vraćanja kartice u telefon.

Ja sam dao rešenje koje 100% završava posao, jer mi je to bio najpouzdaniji metod posle kojeg nikada nije bilo problema.
[ Dj_Dixi @ 04.06.2011. 10:56 ] @
Znaci nista dok ne kupim citac kartice.Hvala.A meni govovrili gdje god da dodjem da moram softver novi :)
[ Milos911 @ 04.06.2011. 15:38 ] @
Citat:
ZZIKA: Neće mu pomoći antivirus - ne pomaže ni formatizovanje memorijske u telefonu, jedino format u čitaču kartica + telefon na fabrička podešavanja za svaki slučaj pre vraćanja kartice u telefon.

Ja sam dao rešenje koje 100% završava posao, jer mi je to bio najpouzdaniji metod posle kojeg nikada nije bilo problema.
Cekaj ako virus nije za telefon, nego za komp (taj telefon nema os i virus nema sta da zarazi), zasto obican av ne bi mogao da ga obrise? Ili, ako ne moze, zasto format kad je kartica povezana na komp ne pomaze? Telefon je ne koristi, nego se ponasa kao citac kartice. Jedino sto bi se na taj nacin opet zarazila istim virusom, mada joj to u svakom slucaju ne gine ako ga ne obrise sa kompa.
[ ZZIKA @ 04.06.2011. 17:17 ] @

Ne znam zašto, niti me previše interesuje zašto.

Dao sam postupak po kojem sam ja rešavao slične probleme.

Ako hoće da posluša i proba OK, a ako neće - opet dobro.



[ Milos911 @ 04.06.2011. 17:28 ] @
Kul :)
[ ZZIKA @ 06.06.2011. 11:10 ] @

Ti nam u stvari ne reče šta se konkretno dešava. Kako se telefon ponaša ?

Da li bez memorijske kartice (kada je izvadiš iz telefona) radi OK ?

[ Dj_Dixi @ 06.06.2011. 17:39 ] @
Citat:
ZZIKA: Ti nam u stvari ne reče šta se konkretno dešava. Kako se telefon ponaša ?

Da li bez memorijske kartice (kada je izvadiš iz telefona) radi OK ?



To nisam pokusavala.U principu sve stvari su mi na kartici i nikad je ne vadim.Kao sto sam rekla u naslovu telefon je sony erc. k800 i ima mogucnost prerade slika.(balans boja i sl).I tu stvari pocinju.Npr pokusam da uradim neku sliku i to se automatski snima meni kaze kako ime vec postoji sto do tad nije.Ili kada prebacujem sa nekog drugog telefona preko bluetooth kaze kako nema slobodne memorije a u stvari ima na pretek.Nelogicno.I tako jos par caka.Malo koči i sl.Npr imam usb za njega i bluetooth za komp.Preko usb-a mogu prebacivati sa kompa na mob a obratno ne mogu a kod bluetooth je obrnut slucaj.Msm prolupalo je def.haha :D
[ ZZIKA @ 06.06.2011. 18:14 ] @

Probaj i vidi kako radi bez memorijske. Ako radi bez memorijske kako treba - uradi kako sam napisao (bne moraš da kupuješ čitač - mora da imaš nekog prijatelja koji ga ima i može da ti formatizuje karticu).

Ako radi isto (pravi probleme) i sa izvađenom memorijskom - onda je pukao softver u telefonu.

Ipak ... po simptimima biće da nije do softvera telefona, nego do memorijske. Imao sam identične slučajeve (više njih) i uvek je format kartice (u čitaču memorijskih) završio posao.

[ Dj_Dixi @ 17.06.2011. 09:59 ] @
Izvinjavam se zbog kasnog odgovora.
Probala sam sa vađenjem memoriske isti slučaj :/
[ ZZIKA @ 21.06.2011. 18:40 ] @
Onda ti ne gine kompletno flešovanje telefona.
[ Dj_Dixi @ 23.06.2011. 10:01 ] @
Toga sam se i bojala :S