[ Blablabla @ 29.05.2011. 19:59 ] @
Stavio sam Maxtor-ov HDD 3.5" 320GB PATA u Cooler Master X-CRAFT racq za PATA HDD-ove sa USB 2.0.

Kopirao sam nekih 6GB meni bitnih podataka na njega - imao sam dovoljno predostgroznosti da ne premestim podatke nego kopiram samo.
Onda sam u Total Commander-u primenio onu opciju 'synchronize dirs' zato sto tu ima funkcija da uporedi sadrzaje datoteka bit po bit (i pokaze da li su identicni, razliciti, noviji ili stariji).
Nasao sam puno datoteka koje nisu identicne - imaju gresku (ta greska se npr. manifestuje na BMP slici kao jedna crtica itd.) - dakle - dobro je da nisam imao poverenja u to ******.
Prvo sam HDD formatirao (nov) sa 'Quick format' opcijom, posle te probe sam ga formatirao kompletno (uzgred: trebalo je racunaru egzaktno 1h da obavi taj posao). To nije resilo problem, niti su pronadjeni losi sektori na HDD-u.

Da li je neko imao slicne probleme?
U cemu je stvar?
Kako ga resiti? (npr. da li bi promena kabla resila problem?)

PS: predlazem da tu rutinu sa 'Total Commander'-om koju sam opisao isprobate na svojim eksternim HDD-ovima/rack-ovima, mozda se i vama to desava ali niste svesni.
[ Miroslav Cvejić @ 29.05.2011. 20:16 ] @
Možda je RAM problematičan?
[ Blablabla @ 29.05.2011. 21:24 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić: Možda je RAM problematičan?


Taj problem mi se ne desava sa internim hard-diskom, niti sa drugim eksternim hard-diskom od 1 TB.
[ Miroslav Cvejić @ 29.05.2011. 22:29 ] @
Da li si testirao hard disk adekvatnim alatom (powermax)?

Da li u coolemaster fijoci neki drugi hard pravi iste probleme?
[ Horvat I @ 30.05.2011. 16:05 ] @
probleme poevi ono parčence dada kabla jer ATA ni predviđen za čršća menjanja, i ja sam ih zato prestao koristiti.
[ Blablabla @ 31.05.2011. 18:55 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić: Da li si testirao hard disk adekvatnim alatom (powermax)?


Nisam sa powermax-om. (prvi put cujem)

Testirao sam sa Symantec Norton "Disk Doctor" programom.
(plus cinjenica da sam uradio puno formatiranje i prijavilo je "0 bytes in bad sectors")

Citat:
Miroslav Cvejić:Da li u coolemaster fijoci neki drugi hard pravi iste probleme?


Nisam probao druge hard-diskove.

Citat:
Horvat I: probleme pravi ono parčence data kabla jer ATA ni predviđen za češća menjanja, i ja sam ih zato prestao koristiti.


Prvi put koristim. (direkt iz kutije)
[ Blablabla @ 31.05.2011. 19:15 ] @
Dodatna stvar:
danas sam se slucajno zapitao koji USB kabl mi koristi stampac - video sam da je to bas taj kabl pa sam probao sa njim - isti problem sa greskama u kopiranju ostaje - dakle nije do kabla. Ili je do HDD-a ili je do rack*-a.

Uzgred ovaj model je u pitanju:
http://www.pakom.com/cooler-master-rx-3hu-s-5278-c330-view.htm

(pogresno su napisali - prima do 500GB a ne 1TB)
Samo pATA.

Inace - fotmatirao sam ga u NTFS.

_____
* kako ga srpski nazvati... nije ni fioka, kutija je previse zbunjujuce... kuciste za hard-disk - zbunjuje pojam kuciste... kako da zovemo taj racq? :S
[ Miroslav Cvejić @ 31.05.2011. 19:18 ] @
Nakači hard direktno na matičnu ploču i poteraj powermax. To je alat koji je Maxtor napravio. Ako on kaže da je hard OK, poveruj.
[ gigamg1 @ 31.05.2011. 19:36 ] @
Citat:
Blablabla: kako ga srpski nazvati... nije ni fioka, kutija je previse zbunjujuce... kuciste za hard-disk - zbunjuje pojam kuciste... kako da zovemo taj racq? :S

Tepsija? :D
Nazovi ga po internacionalno - RACK
[ Blablabla @ 31.05.2011. 22:25 ] @
Engleski je nacionali jezik kao i srpski.

Sta uopste treba da znaci 'rack'... Da li civiluk ili srednjovekovna naprava za mucenje...

@ Cvejic:
Mislio sam to - prvo cu da nabavim jos jedan taj kabl.
[ Blablabla @ 01.06.2011. 15:57 ] @
...He he: raka za hard-disk. :s

"Da gi metem u raku."
[ Blablabla @ 03.06.2011. 21:13 ] @
Probao sam HDD direkt na maticnu (IDE) i radi bez problema, zanci racq je u pitanju.

Sta mislite sta je problem sa rack-om* i kako ga popraviti? (istekla mu je garancija)

*(a nije USB kabl)
[ Horvat I @ 03.06.2011. 21:30 ] @
Odgovorio sam ti u 1. svom odgovoru
[ Blablabla @ 04.06.2011. 20:33 ] @
"Prvi put koristim. (direkt iz kutije)"
[ Horvat I @ 05.06.2011. 10:50 ] @
Kad je već nov odustani od kupovine imaš pravo.
U mojoj fioci je bio prekratak kabel nakon par menjanja počo brljat zamenih ga za dugačak da nema oštar lom.
Sad koristim univerzalni ata-sata/usb adapter