[ had @ 05.12.2001. 00:07 ] @
Ljudi jel poznato nekom kako funkcionise otimanje irc kanala. Nisam davno citao o tome... Secam se nesto se otkaci, pa neko udje pa ostale kickuje ili kako vec?
[ ventura @ 05.12.2001. 00:45 ] @
Udjes na kanal, kickujes sam sebe, i onda kliknes na start/shutdown, i kanal je tvoj...
[ CONFIQ @ 05.12.2001. 00:47 ] @
zavisi koji kanal a zavisi od ircd
da pocnem od najlakseg (necu da pricam o nuke-ovanju zato sto to vise ne radi)

1) prvo moras da imas @ da bi kick-nuo sve sa kanala,za to ti treba skripta koja ima masskick (takeover) najbolje je ti da napravis za tvoje potrebe (ali posto prepostavljam da ne znas da skriptujes,onda skini neku skriptu/addon)
kako da dobijes @?
2)Da zamilis nekog ko vec ima @ da ti da
3) je najteze i retko uspeva i noviji ircd podrzavaju secure op na netslip, kada bude netsplit idi brzo na server koji je splitovan i udi u zeljeni kanal (splitovani serveri nemaju service kao sto su nickserv,chanserv) onda sacekaj da se serveri spoje, cim se spoje videces nickove sa drugog kanala da ulaze. onda uradi takeover i imas kanal

mozda sam jos nesto propustio ali stvarno davno nisam radio tako nesto


Mada danas je veoma tesko uraditi zbog ircd i eggdrop-a koji cuvaju @ na netslipu

[ B o j a n @ 05.12.2001. 02:00 ] @
... i to sto vecina normalnih o-line vlasnika ima ikljuceno leave-ops-on-netsplit ... ili kako vec ...
[ Markoxxx @ 05.12.2001. 15:12 ] @
otmes kanal kako znas i umes i onda founder zovne nekoga sa o-line i stvar se sredi a ti letis sa servera(mreze) ~~~~~
[ Floyd @ 05.12.2001. 15:39 ] @
Citat:
Markoxxx:
otmes kanal kako znas i umes i onda founder zovne nekoga sa o-line i stvar se sredi a ti letis sa servera(mreze) ~~~~~

Da,ali kad to uradiš,onda si 31337.
[ Darko Pipic @ 05.12.2001. 21:08 ] @
To, budes najveca faca, ma daj bre, ja ne znam ko se josh bakce time.
[ BobMarley @ 05.12.2001. 21:55 ] @
joj nemogu da verujem .... conforty ti tvoji neki tutoriali koje si citao pre 100 godina ili si ih citao jucer ali su napisani pre 100 godina vise nevrede.
i sta da ti dam op na kanalu ? kako ces mi uzeti kanal ? to jos vredi jedino na serverima koji nemaju services instalirane kao sto je undernet a takvih servera ima vrlo malo..... osim toga NEMA NACINA da se napravi efikasni takeover.
[ Gojko Vujovic @ 06.12.2001. 00:03 ] @
Šta šta ?

Undernetovi servisi su po nekima mnogo bolji od dalnet-like chanserv i nickserv. Tvoj problem što nisi čuo za X, ali nemoj pričati da undernet mreža nema servise.

irc.undernet.org pa gledaj.. ili http://cservice.undernet.org/
[ BORG @ 06.12.2001. 00:18 ] @
Tako je.Undernetovi serveri imaju service koji se zovu "X","W".
Veoma su mocni.Prije 1-2 godine sam tamo visio non stop.Imao sam op na nekim kanalima.Access ti je npr:
100 - normal op
200-300 - super op
300-399 - trusted op
399-499 - nesto...:))
500 - founder
i tako...nisam siguran tacno,za vise informacija posjetite onaj url koji je gojko dao.
Samo da regujes kanal treba ti odobrenje 15 usera na ircu.Bilo kojih.I ne moze adrese biti tipa "[email protected]" ili "[email protected]".Nemogu biti ti free web mail servisi,mora biti preko ispa.Valjda radi krivotvorenja odbrenja.
[ BobMarley @ 06.12.2001. 22:17 ] @
WHATEWER ! ... samo kazem da nepostoji tako nesto kao takeover ! vise
i cuo sam za X i W ! nisam debil ***ote. a to sam spomenuo undernet tako bezveze jer se onako nesto sto je conforty opisao ~moglo raditi tamo nekada. ali kao sto rekoh pre 100g.
[ BORG @ 07.12.2001. 09:49 ] @
Mozes oteti kanal,,,udjes u server i Dodas sebi O: liniju a drugim izbrises..
[ THC @ 08.12.2001. 13:01 ] @
Citat:
Markoxxx:
otmes kanal kako znas i umes i onda founder zovne nekoga sa o-line i stvar se sredi a ti letis sa servera(mreze) ~~~~~


Bob Marley je upravu, nema efikasnog nacina za preuzimanje kanala! Kada sve izbacis sa kanala aop, sop ili founder (Sta ce ti ircop?!) samo kucaju //cs invite [#kanal] $me i vrate se na kanal i ukloni te ili jos efikasnije /cs mkick [#kanal] i vise te nema...
[ Markoxxx @ 09.12.2001. 04:59 ] @
btw, za "//cs invite [#kanal] $me" ti treba najmanje VOP access.....
[ CONFIQ @ 09.12.2001. 09:48 ] @
Bob: nisam citao nikakav tutorial!!!

Ako je neko pametan moze da uzme bilo koji kanal i nad bilo kojim serverom.
Cak ni IRC-ops ne mogu da ga zausteve.
Kako?
na Mirc-u moze da se skriptuje da doneses 100 klovnova od razlicitih IP-jova sa raznih proxy-ja. Kada skupis oko 100 klovnova na serveru niko ne moze da te zaustavi! onda skidas jednog po jednog @ na kanalu sa CTCP komandama ili prv msg ili samo ga floodujes dok mu se ne zamrzne irc klijent. kada skines sve opove onda udes na kanal i CTCP/notice #kanal tako da zamrznes ostatak korisnika.
Covek treba da ima bar ADSN ili bar nesto jace.

nema takeover koji ces da zadrzis kanal za sebe. ne nikako.Mozes samo dok ne dode irc-op ili founder mada i oni trebaju da budu pametni da bi ocistili kanal od clovnes.

Mada i moderni (samo jedan koji ja znam,DALNET) ima modeve za kanal +R i +M
+R samo registrovani nikovi mogu da udu a +M samo registrovani nickovi mogu da pricaju

i ima usermode +r koji daje samo da registrovani nikovi mogu prv msg


P.S. ne zaboravite da servici nisu uvek online
[ BobMarley @ 09.12.2001. 11:33 ] @
dobro ako mislis da si tako pametan i da to sve sto si rekao radi , evo dojdi veceras na ES pa ga takeoverni moze ?

to sto si sve reko ti ne RADI ! i sta taman da ti pobacas sve ljude van kanala jos uvijek nemas OP. a to sto si rekao da founder ili irc op mora biti mnogo pametan da bi ga opet povratio nije istina, moze ga povratiti u sekund /mkick , a IRC OP moze jos brze .......
tako da odgovorim na prvotni post .... takeover kanala ne postoji vise.
[ CONFIQ @ 09.12.2001. 11:47 ] @
Bob: takeover postoji i ucek ce da postoji. zasto mislis zasto postoji razni eggdrop-ovi, samo zbog seen opcije? ne, prvi eggdrop koji je napravljen je napravljen samo da bi cuvao kanal od takeover a poste su izumeli seen skripte i google TCL skripte.

Ja necu da takeover-ujem #es zato sto ne zelim a pogotovo ne zelim da napravim skrptu za flood-ovenje i nikada nisam napravio tako nesto.
Jos nesto ne razumem, hvalis se kako niko ne moze da takeover-uje kanal a imas mirc extreme skriptu????

mislim da jos nisi ukapirao, ako neko zna da dovede 100 klovnova i ti nemas dobru skriptu/irc klijent, i nisi na dalnet-u, zaboravi da mozes da cuvas kanal!
[ BobMarley @ 09.12.2001. 11:54 ] @
da ti imas malo mozga i da si uradio jos par puta "version" ukapirao bis da nije nesto uredu sto je jednom MIRC jednom BitchX, jednom X-chat, jednom nokia wap comunnicator :)))) cccc i ti ces nesto da takeovernes :))
samo ti mogu reci LOL....... ne BOT ovi nisu stvoreni za takeover !!
a ti si svoje neznanje dokazao danas , i nemoj se izvlaciti sada...... kada god oces da se ispravis dojdi tamo i probaj ponovo. 'akeru.
[ CONFIQ @ 09.12.2001. 12:05 ] @
Citat:
BobMarley:
da ti imas malo mozga i da si uradio jos par puta "version" ukapirao bis da nije nesto uredu sto je jednom MIRC jednom BitchX, jednom X-chat, jednom nokia wap comunnicator :)))) cccc i ti ces nesto da takeovernes :))

pa da... to je mirc koji moze da menja CTCP versiju.
Citat:

samo ti mogu reci LOL....... ne BOT ovi nisu stvoreni za takeover !!

eggdrop-ovi jesu stvoreni BAS za takeover,i fora je njih ne mozes flood-ovati
Citat:

a ti si svoje neznanje dokazao danas , i nemoj se izvlaciti sada......


da se izvlacim iz cega?

Koje moje "NEZNANJE" sam dokazao danas?
[ BobMarley @ 09.12.2001. 12:28 ] @
ko kaze ? kako to a ja koristim slackware 7.1 i imam mirc na njemu ?

pa nerviras me sto tvrdis nesto sto je nemoguce?

kaze neko ajmo igrati wargame na mojoj masini, i prođe neko vreme i kaze c0nforty igrao bi i ja , di da skinem tu igru.
[ CONFIQ @ 09.12.2001. 14:29 ] @
ne razumem zasto lazes?
znam veoma dobro extreme skriptu i znam ko je pravio tu skriptu i znam ko mu je pomogao i gde se covek chat-uje.moguce je da imas slack nisam ni rekao da koristis windows,ali sam siguran da koristis extreme. I prestani da lazes

Citat:
BobMarley:kaze neko ajmo igrati wargame na mojoj masini, i prođe neko vreme i kaze c0nforty igrao bi i ja , di da skinem tu igru.


Jel bi to trebalo da bude smesno sto nisam znao sta je wargame?



P.S. rekao sam ti da ja ne takeover-ujem kanale i bio sam protiv ovakve teme i to sam napisao ovde ali je moderator XXXXXX izbrisao taj odgovor sa razlogom da je ovaj forum "bit underground" i ako znam odgovor da mu kazem sto sam uradio
[ Darko Pipic @ 09.12.2001. 21:54 ] @
E alo, ajde prekinite vise, CONFORTY, po meni ti se ovde ispao smesan, prvo, zato sto pricas kao da neces da takoverujes kanal(e), ono kao, ne radi mi se. To ako neko uradi, ja glavu dajem. Pa i neki debil od irc@ bi video mass clonove kako dolaze, (mreze tipa dal.net izuzimam), ali svejedno, meni nije jasno kako ti mislis da takeoverujes neki kanal, bruka, terije nema.
[ THC @ 10.12.2001. 14:07 ] @
Citat:
C0NF0RTY:
Bob: nisam citao nikakav tutorial!!!

Ako je neko pametan moze da uzme bilo koji kanal i nad bilo kojim serverom.
Cak ni IRC-ops ne mogu da ga zausteve.
Kako?
na Mirc-u moze da se skriptuje da doneses 100 klovnova od razlicitih IP-jova sa raznih proxy-ja. Kada skupis oko 100 klovnova na serveru niko ne moze da te zaustavi! onda skidas jednog po jednog @ na kanalu sa CTCP komandama ili prv msg ili samo ga floodujes dok mu se ne zamrzne irc klijent. kada skines sve opove onda udes na kanal i CTCP/notice #kanal tako da zamrznes ostatak korisnika.
Covek treba da ima bar ADSN ili bar nesto jace.

nema takeover koji ces da zadrzis kanal za sebe. ne nikako.Mozes samo dok ne dode irc-op ili founder mada i oni trebaju da budu pametni da bi ocistili kanal od clovnes.

Mada i moderni (samo jedan koji ja znam,DALNET) ima modeve za kanal +R i +M
+R samo registrovani nikovi mogu da udu a +M samo registrovani nickovi mogu da pricaju

i ima usermode +r koji daje samo da registrovani nikovi mogu prv msg


P.S. ne zaboravite da servici nisu uvek online



A sta ces da radis ako je koriscenje proxy-a zabranjeno, i ako covek nema jak modem (Ja sam dosao u posetu roditeljima u Herceg Novi i 97% korisnika iz HN-a imaju 56k, a ostalo je ISDN - 64k, telekom nema podrsku za 128k i to je max.) i sta to sprecava irc opa da kuca //kill $$* Aj' na vazduh malo... pa cak i da uspes sve to koliko bi taj takeover trajao - pa onda vidi da li je uopste sve to vredno truda?!
Dobra ideja, ali na malo bolje zasticenom serveru ne izvodljiva...
[ Trunks @ 10.12.2001. 15:10 ] @
By The Way
Zar nije osnovna namena eggdropa bila partyline?!
[ CONFIQ @ 10.12.2001. 15:19 ] @
ma da... mislite da ste u pravu zato sto nikada niste videli tako nesto!
Ja sam bio @ na #scripting na dalnet-u i verujte mi da taj kanal svako hoce da takeover-uje.Ja sam stitio taj kanal ,mada nisam mnogo bio uspesan, zato sto tada nisu imali +R i +r modove.Ali sam video to licno svojim ocima kako takeover-ju i borio sam protiv takvih (dok mi nije dosadilo). A sada vi ovde koji ste non-stop bili na nekoj mrezi od 100-300 ljudi pricate kako je to nemoguce?
Sta da vam kazem





P.S. Trunks: Citao sam negde da je napravljen eggdrop samo da bi stitio od takeover-ovanja,stvarno ne mogu da se setim gde?!!@@$#%$ mislim na mirc.com forumu
[ Trunks @ 10.12.2001. 20:11 ] @
Brate, ja ti garantujem da na serveru koji ima *Serv servise mi ne mozes uraditi takeover pa da si kralj...

[ CONFIQ @ 10.12.2001. 20:39 ] @
AHa, znaci ne verujere mi?
Ocete da nadem log?
[ Trtoprd @ 10.12.2001. 21:22 ] @
Citat:
Trunks:
By The Way
Zar nije osnovna namena eggdropa bila partyline?!


upravo partyline i botnet. Nekada je chat bio chat......
[ BobMarley @ 10.12.2001. 23:03 ] @
conforty necemo mi nikakve logove, to sto si ti na bezveznoj mrezi borio se i borio i bio jako hrabar, i prolio krv i bla bla price za decu .... to nam nista neznaci, ti dovedi jednog od tih tvojih ljudi koje ti toboze znas i oni su toboze veliki hakeri, ircakeri ili kako vec i takeoveruj kanal i gotovo nemora biti #es napraviti cemo novi no prob. i to je kraj price , a ja ti tvrdim da je NEMOGUCE i dovest cu ti bilo kojeg IRC operatora ili admina da ti to kaze. a ti ako mislis da je moguce ,dokazi nam na proof of concept. do tada odgovor za Hada-a je .. NEPOSTOJI takeover. tacka !
[ CONFIQ @ 11.12.2001. 09:25 ] @
Bob: ja te stvarno ne razumem?!?!? Kada vidis da sam upravu pocinjes da lazes,vredas,izvlacis i ponasas se kao pravi klinac od 12 godina (izvini ako se se povredio),ali stvarno treba malo da porastes

rekao sam ti da takeover postoji i nadam se da ce svako znati da ga zaustavi

evo sisaj ovo

i P.S.ovo je moj poslednji post na ovu temu zato sto se non stop vrtim u krug sa bob-om
[ BobMarley @ 11.12.2001. 12:02 ] @
NE ja nisam ni u jednom trenutku uvidio da si ti u pravu, jer nisi ni u jednom trenutku bio u pravu, upravo ti si taj koji se izvlaci i menja teme. rekao sam ti ako oces nesto da dokazes otmi kanal , sa pomocu ako oces 10000 tih tvojih pametnih ljudi koji imaju iskustva sa time. a taj tvoj link je apsurdan sta si time htjeo dokazati ? tip pise kako mu floodaju kanal, pa sta ? floodanje i takeover su razlicite stvari ali ocito je da si ti taj od 12 godina (od nekih ljudi sam cuo da stvarno toliko imas) koji ne razume razliku u tome. sve nacine koje si naveo su ti s prilicno dobrim objasnjenjem pobiejni tako da nema sta da se foliras. Ako mislis da si u pravu, izaberi vrijeme i pokazi nam.

Sisaj ovo : _|_
[ Trunks @ 12.12.2001. 01:28 ] @
Da, stvarno, sta si hteo da postignes onim linkom?!

Bob: pljosnata ti ta jaja nesto :)
[ nemesis @ 12.12.2001. 02:05 ] @
Citat:
BobMarley:
NE ja nisam ni u jednom trenutku uvidio da si ti u pravu, jer nisi ni u jednom trenutku bio u pravu, upravo ti si taj koji se izvlaci i menja teme. rekao sam ti ako oces nesto da dokazes otmi kanal , sa pomocu ako oces 10000 tih tvojih pametnih ljudi koji imaju iskustva sa time. a taj tvoj link je apsurdan sta si time htjeo dokazati ? tip pise kako mu floodaju kanal, pa sta ? floodanje i takeover su razlicite stvari ali ocito je da si ti taj od 12 godina (od nekih ljudi sam cuo da stvarno toliko imas) koji ne razume razliku u tome. sve nacine koje si naveo su ti s prilicno dobrim objasnjenjem pobiejni tako da nema sta da se foliras. Ako mislis da si u pravu, izaberi vrijeme i pokazi nam.


:) ... pa onaj dan nas je bilo dosta na irc-u ... dodjosmo i chekamo .. chekamo ... chekamo ... i dalje chekamo ...a ono on nishta :) ... al mi i dalje chekamo .. bre ... :) ... osedesmo od chekanja ;) ... bre... uzas..
[ gagi @ 12.12.2001. 05:03 ] @
Daj ljudi o kakim se vi glupostima raspravaljte. Koji normalan covjek sa malo mozga se zajebava sa takim glupostima? Nema sanse sada da se drpi kanal, jedino ako je admin neki krele. Ili da ja nisam u toku za neke nove "cake" ... ?!

Neg' sta je ovo sada?

Gosti: 21 ( *.verat.net *.googlebot.com *.googlebot.com *.googlebot.com *.googlebot.com *.googlebot.com *.googlebot.com *.googlebot.com *.googlebot.com *.googlebot.com *.googlebot.com *.uoradea.ro *.googlebot.com *.googlebot.com *.googlebot.com *.googlebot.com 200.11.240.* *.googlebot.com *.googlebot.com *.googlebot.com *.googlebot.com )
Registrovani: Aligator, gagi, vodnik

......vada fak????
[ Darko Pipic @ 12.12.2001. 22:26 ] @
Ajde i da razumem CONFORTY da je to bilo moguce pre par godina, ali sad,... bruka.
Nego, sta si hteo da dokazes onim linkom, ja se josh uvek cudim????
[ CONFIQ @ 12.12.2001. 22:54 ] @
ne kapiram zasto ne verujete da moze flood-ovanjem da se takeover-uje?
Veoma prosto... doneses 100 botova sa razlicitih IP i onda flood-ujes jednog po jednog opa na kanalu sve kod kanal nema op-ove! onda udes sa klovnovina u kanal floodujes kanal dok svi ne izadu

to se zove takeover!

a taj link sam postovao da vam uverim da moze da se dovedu klovnovi sa razlicitih IP.
Skedeci put pre kritikovanja bar procitajte ceo moj post kraja a ne do pola.


a zasto necu da uradim? zato sto nikada nisam radio tako nesto,i mrzi me da nalazim skriptu samo da vas uverim...

[ Gojko Vujovic @ 12.12.2001. 22:55 ] @
DOSTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA