[ owim @ 05.06.2011. 22:02 ] @
Otvorio sam eBay nalog 2004. i kupovao iz Srbije, plaćao BidPay-om, nekim sajtom koji sada ne postoji, koji je omogućavao da meni skinu s kartice a prodavcu uplate kao PayPal. Kad su oko 2006. u SRB uveli silne carine, poreze, takse, špeditere na robu iz inostranstva prestao sam da kupujem. Do tada nisam imao nikakav eBay problem, a imao sam 20-ak kupovina do SRB.

Uslogujem se pre neki dan, posle više godina, nalog mi suspendovan. Pozovem customer support (nije moguće poslati mail). Smaraju sa "hvala što se odabrali eBay, želim da se izvinim zbog neprijatnosti, blabla i tako 2 minuta", posle 20min holda kaže mi je stari nalog blokiran iz "sigurnosnih razloga" i da je bolje da se taj stari ne "oživljava" i da napravim novi.

Odmah to i uradim, ali ga ne aktiviram (verifikacijom kartice) i dan kasnije i novi mi je -- suspendovan. E, tu počinje extra mučenje. Danas sam 5x zvao eBay, sve to trajalo je satima, jedan razgovor preko 1h, gde je 50min bilo čekanje a 5min zahvaljivanje.

Poziv 1. Najpre mora da se reaktivira (reši problem) stari nalog i onda može da se briše novi ili šta god. Traže da im spelujem sve svoje podatke. Onda kao dokaz traže da im na fax pošaljem kopiju pasoša, vozačke dozvole, dokaz gde živim po računima koji stižu na moje ime i moju adresu, izveštaj iz banke, fotografiju kartica. I mora faxom. Kažem da mi pošlju mail sa tačnim zahtevom. Nikad ga nisam dobio.

Poziv 2. Kažu: stari nalog je dovoljno neaktivan i on nije uzrok što je došlo do isključenja novog naloga. Napisali su nalog službi da proveri i da mi reaktivira nalog.

Poziv 3. Pogledam eBay help, jedan korisnik ne može da ima 2 naloga. Zovem i kažu mi da sam pogrešno informisan i da ne mogu da imam 2 naloga i da je novi nalog suspendovan jer u starom imam iste podatke. Onda mi se izvinjavaju, opet sam na holdu i kažu da ne moram ništa da šaljem, da ću dobiti mail najkasnije za 60min. Nisam dobio.

Poziv 4. Prebacuju me na Account Security agenta. Sat vremena slušam hold muziku i eBay reklame. On jedini govori "američki engleski" i objašljava da moram da pošaljem dokumenta da budem verifikovan. Šalje mi mail sa spiskom šta sve da faxujem. Skeniram dokumenta, karice, račune, isprave, pišem im pismo, prevodim sve sa ćirilice na latinicu. Nalazim faxzero.com, besplatno slanje faxova i sistem neprekidno javlja da na dati broj ne može da isporuči faks i da odustaje.

Poziv 5. Već je noć u BG, ceo dan se drndam, zovem ih da im kažem da mi pogase sve naloge, da ne mogu da pošaljem fax i da sam 5x pričao i da me šetaju. Ovaj me stavi na čekanje i kaže: vaš novi nalog sam sad odblokirao, evo probajte. I stvarno, radi. Pitam kako sada to, da mi objasne i dobijam izrecitovani odgovor koji nisam razumeo.

I opet mogu da mi ugase nalog. eBay podrška je katastrofa, em što su spori, em što svaki agent ima svoju teoriju, em što se beskrajno zahvaljuju i recituju pesmice. Gori su od MTS podrške.
[ Strale @ 13.10.2011. 23:53 ] @
kako ih zoves
[ owim @ 14.10.2011. 05:34 ] @
GTalk-om, na 0800 besplatni broj. Zar nije očigledno?