[ zemun88 @ 08.06.2011. 11:53 ] @
PRENESI I SURFUJ

Kad živim onlajn, megabajti su dragoceni!

Sve što me zanima je na klik od mene, a ono što ne iskoristim mogu da prenesem U okviru pretplate

U okviru pretplate
Tarifni paket Mesečna pretplata Minuta Poruke (SMS) Internet*
Prenesi i Surfuj 3000 4.490,00 1.200 3.000 neograničen
Prenesi i Surfuj 2000 2.990,00 600 2.000 neograničen
Prenesi i Surfuj 1000 1.790,00 300 1.000 neograničen
Prenesi i Surfuj 500 990,00 150 500 neograničen
Prenesi i Surfuj 150 590,00 40 150 neograničen


Nakon što iskoristiš sve minute u okviru mesečne pretplate, uz paket PRENESI I SURFUJ 150 dobijaš dodatnih 150 minuta, uz paket PRENESI I SURFUJ 500 dobijaš dodatnih 500 minuta, uz paket PRENESI I SURFUJ 1000 dobijaš dodatnih 1000 minuta, uz paket PRENESI I SURFUJ 2000 dobijaš dodatnih 2000 minuta, a uz paket PRENESI I SURFUJ 3000 dobijaš dodatnih 3000 minuta. Dodatni minuti važe samo za tekući mesec u Telenor mreži i ne prenose se u naredne mesece, bez dodatne naplate i bez obzira na količinu prenetih podataka.

*PRENESI I SURFUJ 150 ima 150MB, PRENESI I SURFUJ 500 500MB, PRENESI I SURFUJ 1000 1GB, PRENESI I SURFUJ 2000 2GB, PRENESI I SURFUJ 3000 3GB internet saobraćaja po maksimalnoj brzini pristupa. Nakon ovoga možeš nastaviti da koristiš Internet do kraja meseca bez naknade, sa smanjenom brzinom.

Pozivi u tarifnom paketu PRENESI I SURFUJ obračunavaju se prema broju utrošenih minuta. Sve cene prikazane su sa PDV-om. Fiksna naknada za svaki započeti razgovor iznosi 6,9 dinara. Nakon što potrošiš sve minute i poruke iz svog PRENESI I SURFUJ paketa, cena minuta za sve pakete je 6,9 dinara, cena SMS poruke je 3,9 dinara, a cena MMS poruke je 11,80 dinara.


Pretpostavljam da je ovaj paket samo odgovor na VIP-ove internet pakete, tj. da posle potrošenog internet saobraćaja ostane besplatno surfovanje ali sa smanjenom brzinom. I uz tu dopunu su i povećali cene

Novi Telenor paket
[ freeworld @ 08.06.2011. 13:06 ] @
polako se prebacuju na flat pakete samo sto je telenor poceo bedno,sa brzinom duplo sporijom od dial up
[ Slobodan Milivojevic @ 08.06.2011. 13:38 ] @
Ma sta sporije od dial-upa, pa jedan TCP paket (1500B) ne moze da prodje po 2 sekunde kad potrosite KLIK recimo. To je jedva dovoljno da se otvori neki bas naj prostiji wap sajt, obicno bilo koji pokusaj otvaranja bilo cega komplikovanijeg rezultuje sa connection timed out, jer server nema vremena da vas "zabavlja" par minuta dok se jedva ucita bilo sta.

Jednostavno, kad potrosite 150MB ukljucenih u KLIK, zaboravite na internet na mobilnom telefonu, pretpostavljam da je ista situacija i sa ovim novim paketima, a sto imaju limit i na brzinu dok ste u kvoti megabajta za KLIK, to je posebna prica...
[ freeworld @ 08.06.2011. 15:15 ] @
Ako brzina bude kao nakon potrosenih 150mb na kliku onda je jedina prednost sto nece da se dodatno povecava racun a veliki minus je to sto je prakticno net ogranicen na protok iz pretplate.
[ JovanKKP @ 14.06.2011. 09:47 ] @
Moze li neko reci iz licnog iskustva (ili ne) kolika je brzina na paketima "Prenesi i Surfuj 150" i "Prenesi i Surfuj 500" nakon potrosenih 150, odnosno 500MB brzog protoka. Hvala.

EDIT: Sad sam zvao korisnicki i kazu da je 32kbps i download i upload :(
[ samo_da_pitam @ 14.06.2011. 12:42 ] @
^ jezivo malo! Verujem da je neupotrebljivo za velicinu stvari. Ja do sada nikada nisam uspeo da potrosim ono sto mi je u kvoti tako da ne mogu da sudim, ali sudeci po komentarima...
[ Nemanja Živanović @ 08.07.2011. 22:45 ] @
Da li se neko uverio u "sporost" interneta posle potrosenih "bezih" MB-a? Da li je internet uopste upotrebljiv sa tako malim brzinama?
[ acebzan @ 09.07.2011. 10:23 ] @
Fiksna naknada za svaki započeti razgovor iznosi 6,9 dinara

Jel se ovo racuna iako imam besplatne minute?
[ freeworld @ 09.07.2011. 11:06 ] @
Kada potrosis minute ukljucene u pretplatu onda se napalcuje fiksna naknada.
[ DynDNS @ 02.09.2011. 09:26 ] @
Paketi za fizicka lica

Tarifni paket Mesečna pretplata Minuta Poruke (SMS) Internet*
Prenesi i Surfuj 3000 4.490,00 1.200 3.000 neograničen
Prenesi i Surfuj 2000 2.990,00 600 2.000 neograničen
Prenesi i Surfuj 1000 1.790,00 300 1.000 neograničen
Prenesi i Surfuj 500 990,00 150 500 neograničen
Prenesi i Surfuj 150 590,00 40 150 neograničen

Paketi za bisnis korisnike

Tarifni paket Mesečna pretplata Minuta Poruke (SMS) Internet*
Prenesi i Surfuj 3000 3.805,08 1.200 3.000 neograničen
Prenesi i Surfuj 2000 2.533,90 600 2.000 neograničen
Prenesi i Surfuj 1000 1.516,95 300 1.000 neograničen
Prenesi i Surfuj 500 838,98 150 500 neograničen
Prenesi i Surfuj 150 500,00 40 150 neograničen

U cemu je fora da su bisnis paketi jeftiniji ?
[ Nemanja Živanović @ 02.09.2011. 13:23 ] @
@DynDNS

Cene za poslovne korisnike su prikazane bez PDV-a.
[ calexx @ 28.09.2011. 16:46 ] @
Da li se konačno zna kako se proverava preostali internet u punoj brzini? Malopre sam se prebacio sa prenesi 400 na prenesi i surfuj 500 pa da znam da li mi u nekom trenutku internet radi slabo ili je prešao na sporu tarifu.
[ avala100 @ 28.09.2011. 17:31 ] @
Preostali internet saobracaj mozes da proveris jedino preko aplikacije 111 koju skidas sa njihovog sajta (najbolje sa wap-a, onda prepozna telefon i skine pravu verziju) i tako mozes da proveris preostale MB, minute, sms. Takodje moze da se koristi za aktivaciju raznih usluga, po meni dobro je uradjena i sve moze da se zavrsi na taj nacin, tipa da dokupis poruke, minute i slicno. (kome treba). I ja prvi mesec nisam znao kako se proveravaju MB, pa sam jedva provalio.
Sto se tice paketa na koji si presao, za ovih par meseci koliko ga koristim, sve radi kako su napisali.
Skoro jedino ga koristim kad pozivam Telenor korisnike i tarifiraju sasvim OK i mnogo je dobro tih dodatnih 500 minita prema telenoru. Naravno NE NAPLACUJE se uspostava veze ni kod tih besplatnih poziva.
[ zemun88 @ 28.09.2011. 18:34 ] @
Pa radiš standardnu provru na *111# i videćeš koliko ti je ostalo megabajta, a možeš i preko aplikacije 111 koja vrlo često ne radi
[ calexx @ 28.09.2011. 19:33 ] @
Zahvaljujem, može na oba načina mada je aplikacija brža ... jedino mi je glup widget sa navedenim stavkama ali uvek vodi na osnovni prozor pa se onda prelazi na onaj sa stanjem. U prvom trenutku sam pomislio da mogu da kliknem na MB i da odmah to i pokaže ali nema veze, može i ovako.

Prešao sam na taj paket jer ponekad zatreba konekcija tamo gde ne mogu da navatam wireless a ne bih da ponovo dođem u situaciju da nešto povuče više nego što bih želeo pa da me oderu. Ovako imam manje minuta (koji mi ama baš uopšte ne trebaju jer ne znam ni sa ovim ostalim šta da radim) ali i 500MB plus što se ni posle toga ne naplaćuje ... sasvim dovoljno za moje potrebe. A i jeftinije mi je i to prilično.
[ mark007 @ 29.09.2011. 10:31 ] @
Citat:
Nemanja Živanović: Da li se neko uverio u "sporost" interneta posle potrosenih "bezih" MB-a? Da li je internet uopste upotrebljiv sa tako malim brzinama?

licno sam se uverio, brzina je katastofalna. postoji caka za prenesi i surfruj paket, u tom paketu nije moguce dokupiti dodatne megabajte jer je podrazumevano neogranicenim netom. tako da kada potrosis MB u full brzini osudjen si na propast do sledeceg meseca.
[ calexx @ 29.09.2011. 10:47 ] @
Meni su juče promenili paket i dobio sam proporcionalno minute, minute u mreži i SMS-ove ali i celu količinu megabajta. Šteta što ne znam kako da potrošim tih 500MB u dva dana. Još uvek ne znam koliko mi je potrebno i da li će 500MB da mi bude malo ili mnogo, godinu dana mi je isključena mobilna komunikacija i po potrebi sam trošio wireless (tamo gde ga ima) pa mi se čini da ću teško da izguram ovih 500MB. Moraću malo više da aktiviram 3G ili H konekciju. ;)
[ espresso @ 29.09.2011. 10:59 ] @
Citat:
mark007: postoji caka za prenesi i surfruj paket, u tom paketu nije moguce dokupiti dodatne megabajte jer je podrazumevano neogranicenim netom.

Imaš dodatak "surfuj brže" za 290 dinara - 500MB dodatno.
http://www.telenor.rs/sr/Priva...-paketi/Prenesi-i-Surfuj/#tab1
[ Slobodan Milivojevic @ 29.09.2011. 14:37 ] @
Bar na KLIK-u je 64kbps flat, a za ovo je pretpostavljam isto.
[ avala100 @ 05.10.2011. 09:39 ] @
Citat:
zemun88: Pa radiš standardnu provru na *111# i videćeš koliko ti je ostalo megabajta, a možeš i preko aplikacije 111 koja vrlo često ne radi


Citat:
calexx: Zahvaljujem, može na oba načina mada je aplikacija brža ...
...


Ja ne znam, ali meni ne moze na oba nacina.
Evo pokusavam stalno, danima, sve "preostalo" mi pokazuje, ali nigde nema preostalih MB. To vidim samo preko aplikacije.
Preostali MB po punoj brzini se ne vide ni preko *311#, sve ostalo, minuti, sms i stanje, lepo se prikazuje.
[ calexx @ 05.10.2011. 10:14 ] @
Ne može na *311# ali može na *111# tj ono što sam potvrdio. Izabereš stavku 4 Prenesi i surfuj pa onda 2 provera stanja.
[ denoNo1 @ 11.10.2011. 20:09 ] @
Ovo je običan marketing trik. Da su napisali neograničeni internet sa maksmalno smanjenom brzinom skoro do nule, ne verujem da bi ko uzeo. Brzina je duplo slabija od dial up interneta, šta da Vam kažem. Većinu sajtova nećete moći ni da otvorite, a da bi skinuli neki veći fajl trebala bi Vam godina.

Najlakše Vsm je da proverite stanje tako što ćete poslati sms sa sadržajem "sta" (bez navodnika) na broj 9000. Poruka je besplatna.

Pozdrav svima.
[ freeworld @ 11.10.2011. 21:48 ] @
Znam da se u pocetku pricalo da je brzina 32 kbit u sekundi ali se kasnije ustanovilo da je 64 kbit,sto je nesto brze od dial upa.A sto se tice 32 kbita,ta brzina na kompu nije upotrebljiva,uzeo sam program net limiter,ogranicio na 32 kbita i nista nisam uspeo da otvorim,sa 64 je mnogo bolje,vecina stranica se posle nekog vremena otvori.Da li si siguran da je tvoja brzina 32 kbita ili koliko vec?
[ Slobodan Milivojevic @ 11.10.2011. 21:59 ] @
Ja sam imao oprečna iskustva sa Telenor KLIK uslugom, naime, dnevni KLIK na prepaid kartici je išao 64kbps, međutim kad sam na postpaidu potrošio mesečni KLIK, došao sam u situaciju da mi internet na mobilnom uopšte ne radi, tj manje od 1KB/s je bila brzina :(

Sad kolko je kod prenesi i surfuj, pojma nemam.
[ zemun88 @ 11.10.2011. 23:18 ] @
Kao što je Telenor bio "primoran" da prikaže tj. promeni cenu na 100 kilobajta umesto po 1 kilobajtu za gprs u romingu, tako će biti u obavezi da prikaže kolike su brzine u telenor klik-u, prenesi i surfruj paketima, i telenor postpejd internet surfuj paketima posle utrošenog besplatnog protoka. I to će se desiti u skorije vreme a sve u skladu sa Zakonom o zaštiti potrošača :)
[ dzul @ 01.12.2011. 15:12 ] @
Na ovom paketu se ne prenose MB ako se ne potrose u toku meseca? Ili ja brljavim? Pa onda se meni ne isplati da ja predjem na taj novi, posto imam prenesi plus ili kako se vec zove,koji mi uredno prenese nepotrosene mb. I kako se zaokruzuje na ovom novom potrosnja? Na 1Kb? Na sajtu nisam uspeo da nadjem zaokruzivanje...
[ zemun88 @ 01.12.2011. 15:23 ] @
Prenosi se. Koliko se ja sećam 10kb je obračunska jedinica
[ dzul @ 01.12.2011. 15:32 ] @
Cudno da nisu to lepo napisali na sajtu. Pa sto 10kb? Ne kontam sto su to menjali? Na prenesi plus je 1kb... Moraju negde zakinuti, da je to strasno...
[ avala100 @ 01.12.2011. 17:25 ] @
Citat:
zemun88: Prenosi se. Koliko se ja sećam 10kb je obračunska jedinica


Nije tacno. Megabajti se NE prenose u Prenesi i surfuj tarifnim paketima.

[ dzul @ 01.12.2011. 17:35 ] @
To je vec logicnije. Da se prenosu reklamirali bi na sva zvona... :)
[ zemun88 @ 01.12.2011. 18:30 ] @
Hvala na ispravci. Zanimljivo
[ zemun88 @ 04.12.2011. 11:01 ] @
Uskoro će biti rešeno pitanje ne prikazivanja brzina neograničenog interneta, posle potrošnje saobraćaja uključenog u paket, i naravno o kojim se brzinama radi. Telenor takođe krši zakon postavljanjem rečenica: "Prenesi sve u naredna tri meseca,....". Pošto u ovom paketu ne možete prenositi megabajte i to je kršanje zakona. Tako da će sve to biti uskoro rešeno.

Organizacija APOS je jedna od onih koje se detaljno bave mobilnim operaterima, kao i organizacija Forum Niš, tako da njima možete uputiti žalbu na svaku nepravilnost koju primetite na sajtu Telenora ili sajtovima drugih operatera
[ freeworld @ 04.12.2011. 13:29 ] @
E ovo mi se svidja,mislim da telenor tu debelo manipulise i isprobava kako mu se hoce,flat brzine u postpaid i pripaid paketima,kliku i telenor internetu nisu jasno definisane i krecu se od 0.01 kbit\s,32,64 pa negde i do pune brzine sto je velika razlika.Drugo to nije objavljeno nigde,vec je javno da je flat 64 a u pocetku je bio 32 kbt\s.
[ n.nemanja @ 04.12.2011. 18:32 ] @
Da li se još nekome desilo da mu ovaj mesec nisu "preneli" preostale minute iz predhodnog meseca?
[ calexx @ 04.12.2011. 20:11 ] @
Meni su preneti i minuti i poruke, na sajtu servis trenutno ne radi ali na telefonu od malopre stoji informacija.
[ n.nemanja @ 05.12.2011. 12:23 ] @
Meni su na 2 broja preneli, ali na ovom trećem koji najviše koristim nisu...
[ DR83 @ 10.12.2011. 13:52 ] @
Ne mogu da verujem kakvi su ovi u Telenoru ....

Ako npr imas prenesi 400 paket, ispucao si minute, i zbog telefona, recimo, zelis da predjes na veci paket, prenesi i surfuj 1000 - Telenor ce ti za trenutni paket naplatiti proporcionalnu pretplatu (znaci za ovih prvih 10 dana - 1/4) ali ce proporcionalni racunati i broj minuta koji ti nece naplatiti tj koji ce naplatiti. Tako da ce u konkretnom slucaju, korisniku naplatiti oko 300 minuta van pretplate!

Jos sam u soku ...

I onda lepo odes u MTS i batalis ova g...a.
[ freeworld @ 10.12.2011. 14:00 ] @
I kolko ti stigo racun?
[ samo_da_pitam @ 10.12.2011. 14:34 ] @
@DR83
Vec je ranije bilo price o tome. Nekima vise odgovara tako, a i zvuci fer da pretplatu kao i ono sto podrazumeva ista podelis sa zeljenim brojem dana i dobijes proporcionalno - po meni fer odnos.
Mislim da je tako i kod nekih drugih operatera, mada je to bilo podlezno promenama pa se sada ne secam hronologije.
Ono sto ti mozda moze pomoci da preguras mesec, ukoliko je to ono sto zelis = Telenor dodatak
Ili kao sto kazes, lepo predjes na MTS i batalis ove; samo sto ce verujem stanje soka postati hronicno ;)
[ Mr One @ 10.12.2011. 16:27 ] @
Citat:
DR83: Ne mogu da verujem kakvi su ovi u Telenoru ....

Ako npr imas prenesi 400 paket, ispucao si minute, i zbog telefona, recimo, zelis da predjes na veci paket, prenesi i surfuj 1000 - Telenor ce ti za trenutni paket naplatiti proporcionalnu pretplatu (znaci za ovih prvih 10 dana - 1/4) ali ce proporcionalni racunati i broj minuta koji ti nece naplatiti tj koji ce naplatiti. Tako da ce u konkretnom slucaju, korisniku naplatiti oko 300 minuta van pretplate!

Jos sam u soku ...

I onda lepo odes u MTS i batalis ova g...a. :D

Pa to je sasvim logično... zašto su g...a ako rade sasvim logičnu stvar. Ako si koristio jedan paket od 1-15. u mesecu pa onda drugi, normalno je da će ti obračunati 50% Paket A, a 50% Paket B. Pogotovo kad se uzme u obzir da je obračnunski period za svaki paket 1 mesec, ni manje ni više.
[ DR83 @ 10.12.2011. 17:28 ] @
^ Sta ako ja hocu da platim full pretplatu sa svim onim sto je ukljuceno u nju?!

Zasto ne "prelome" tih 300 minuta sa 600 minuta iz novog paketa?

Ovim te kaznjavaju sto si ispucao sve pre vremena a i ubedjen sam da je ovakav sistem i osmisljen da bi ti naplatili i ono sto ne treba.

U MTSu dobijes proprocionalno pretplatu i SVE minute, sms i mb-e iz paketa.

Ccc.
[ avala100 @ 10.12.2011. 18:03 ] @
Cek, kod mt:s-a moze da se promeni paket u sred meseca?

Meni isto ovaj nacin Telenorovog obracuna izgleda ok. Pogotovo sto ti sve kazu prilikom promene paketa. (bar je ranije bilo tako)
Jedino sto meni nije posteno je sto se brisu svi preneti minuti, koji su ipak placeni, a oni se hvale tim prenosenjem.
[ freeworld @ 10.12.2011. 20:58 ] @
Neznam dal sam vas razumeo,ali ja sam shvatio ovako,npr.potrosis do 15 svu pretplatu(besplatne minute) i hoces da ustedis pa uzmes veci paket,znaci ti si do 15 imao potrosen ceo paket prenesi i surfuj 500 i hoces da uzmes paket prenesi i surfuj 1000 sa 300 minuta ka svim mrezama,oni te ''kazne sto si promenio paket pa ti naplate pola minuta za taj mesec(75) i prakticno svaku tvoju ustedu poniste i uvelicaju vise puta.Po meni to nije pravicno.
[ Horejšio @ 10.12.2011. 21:25 ] @
To sto radi Telenor je sasvim normalno. Platis proporcionalno - onoliko koliko si dana koristio paket. To dal si potrosio sve minute iz paketa je tvoj problem, jer ti palacas odredjeni broj minuta po mesecu.
Nisu oni budale da omoguce da cim potrosis sve minute mozes da predjes na veci paket (u toku meseca). Pa onda Telenor nikad ne bi imao profit od minuta van placenog paketa, jer bi svi korisnici cim potrose sve minute prelazili na veci paket...to bi bilo suludo!
Telnorov nacin proporcionalnog obracuna je najposteniji i najprecizniji od svih operatera. Pritom, mozes da prelazis na drugi paket kad god pozelis (naravno sa proporcionalnim obracunom), sto mislim nije slucaj sa druga dva.
Ja ne znam sta ocekuje ovaj nas narod...da potrosi sve minute iz paketa i da onda plati za recimo samo 10 dana? Pa to nema nigde.
[ samo_da_pitam @ 11.12.2011. 00:18 ] @
Obracunski period od "mesec dana" je konvencionalno utvrdjen. To sto bi nekome mozda odgovaralo da paket obuhvata obracunski period od npr. nedelju dana, 45 dana, 15 dana ili koliko vec, je potpuno atipicno i povrh svega nije prakticno. Kada se nadje neki pametnjakovic da MESECNU pretplatu cepka ili sta vec radi, logicno bi bilo da se radi obracunavanje po danu/nedelji/10 dana. Eto kod Telenora je to tako - uzmi ili ostavi.

Ah da, blago Mts-u!

P.S. Mogao bi neki poznavalac Mts procedura da pojasni (lol) kako ista stvar funkcionise kod njih, cisto da se ne nateze neko kao sivonja ovde. Ja sam nasao sledecu informaciju, ali kako nije sa zvanicnog site-a, bilo bi lepo da ako je neko ima prosledi:
Mts - "Nakon podnošenja zahteva, tarifni profil će biti promenjen prvog u narednom mesecu"

Izvor - 09 Septembar 2011
[ Vlada666 @ 11.12.2011. 00:20 ] @
Citat:
Ja ne znam sta ocekuje ovaj nas narod...da potrosi sve minute iz paketa i da onda plati za recimo samo 10 dana? Pa to nema nigde.


Gresis, ima kod MTS-a, pre dva meseca sam presao sa Telenora na MTS tacnije MIXNet S koristio taj paket 7 dana, a od 1. u narednom mesecu na MIXNet M.
Za onih sedam dana dok sam bio na prvom slabijem paketu POTROSIO SAM SVE minute i poruke, pogadjate koliki je racun bio za tih 7 dana, neka simbolicna sumica PROPORCINALNO OBRACUNATA BROJU DANA KOLIKO SAM KORISTIO TAJ PAKET, A NE PROPORCIONALNO BROJU MINUTA i PORUKA KOJE SAM POTROSIO. Dakle ima.

Ali to neznaci da se slazem sa time da je Telenor neposten, ljudi obracunaju ono sto si potrosio i to je to, ne znam sta tu nije posteno. To sto je MTS galantan ponekad je mozda vise kompromis za nege svoje druge grehove koje ima u svom portfoliju. Kao na primer ocajna 3G mreza u mom gradu ali to sad nije tema.
[ samo_da_pitam @ 11.12.2011. 00:45 ] @
^ Upravo tako, moze da se kaze da je Telenorov nacin obracuna u pomenutom slucaju fer, a posto Mts vrsi tako obracun da je vise u korist korisnika to je vrlina, prednost, pohvalni cin, ali iz toga ne proistice da je Telenor neposten ili da nije fer.

Mts-ov propust, ove prirode, su neki i koristili radi pribavljanja koristi usled pozivanja brojeva VIP mreze (u akciji u kojoj je svaki Vip broj dobijao odredjeni kredit za svaki primljeni poziv), na taj nacin sto su bili pretplatnici Mts postpaida i iskoriscavali sve minute iz paketa za dan ili dva a placali pretplatu za isto dan ili dva. To je nesto kao javna tajna, u cijoj osnovi sigurno stoji Mts-ova aljkavost a ne briga o korisnicima. Ovo zakljucujem na osnovu sveobuhvatnog odnosa prema korisnicima.

@Vlada666 - primer sa tvojih 7 dana nije primenljiv u slucaju DR83-a jer ti to ne mozes da ponovis vec sledeceg meseca. To mu dodje kao neka dobrodoslica u klub 'odabranih' Mts-ovaca.

Ti si to uspeo na pocetku koriscenja Mts-a, i moci ces eventualno poslednjeg meseca, kada budes raskidao ugovor, ali ne i na polovini meseca kao sto je to neko ovde zamislio.

@Admin - kako zadnjih 10 postova nema blage veze sa temom, mozda ne bi bilo lose iste premestiti u npr. ovu temu
[ Horejšio @ 11.12.2011. 10:16 ] @
Citat:
Vlada666: Gresis, ima kod MTS-a, pre dva meseca sam presao sa Telenora na MTS tacnije MIXNet S koristio taj paket 7 dana, a od 1. u narednom mesecu na MIXNet M.
Za onih sedam dana dok sam bio na prvom slabijem paketu POTROSIO SAM SVE minute i poruke, pogadjate koliki je racun bio za tih 7 dana, neka simbolicna sumica PROPORCINALNO OBRACUNATA BROJU DANA KOLIKO SAM KORISTIO TAJ PAKET, A NE PROPORCIONALNO BROJU MINUTA i PORUKA KOJE SAM POTROSIO. Dakle ima.


Ma znam ja da to moze kod Mts-a i samo kod njih, ali to nije logicno! Pre bih rekao da je to produkt njihove neazurnosti po kojoj su daleko poznati, nego zelje da izadju u susret gradjanima.
To sto je kod Mts-a tako, nikako nije razlog da isto bude i kod Telenora ili Vipa! Jednostavno bi se moglo podvesti pod Telekomovu dobru volju...zato ni ti ni bilo kod rugi nema pravo da proziva Telenor zato sto mu ne omogucava da sve minute iz paketa plati po nedeljnoj ceni tj. 1/4 cene.


[ avala100 @ 11.12.2011. 18:09 ] @
Moze, moze, samo jednom i nikad vise.
Pobrkane su babe i zabe, kao i mnogo put do sada.
Pa ovde se uopste ne radi o promeni paketa, vec o gimnastici koja cak i kod mtsa moze samo JEDNOM.

Ja bas odavno i ne volim Telenor, ali mora se priznati da JEDINO kod Telenora moze da se promeni paket u sred meseca i da od tada vazi promena.
[ DR83 @ 12.12.2011. 10:48 ] @
Citat:
Horejšio:
Jednostavno bi se moglo podvesti pod Telekomovu dobru volju...zato ni ti ni bilo kod rugi nema pravo da proziva Telenor zato sto mu ne omogucava da sve minute iz paketa plati po nedeljnoj ceni tj. 1/4 cene.


Ama bre, nek naplate punu pretplatu. Ionako neko prelazi na VECI paket, ko je lud da pod ovim okolnostima predje i uopste ostane na Telenoru?!

Rec je o specificnoj situaciji, uzimanju telefona na ugovornu obavezu od 24 meseca. Telenor ima tog telefona jako malo i zbog toga je bilo bitno da promena paketa bude u toku meseca.

Dakle, fer bi bilo da i Telenor omoguci da se telefon uzme odmah uz potpisivanje ugovora a paket da se promeni od 1. u narednom mesecu. Medjutim, oni zahtevaju momentalnu promenu paketa pod gore navedenim uslovima.

Naravno da Telenor nije u obavezi da se usmerava prema MTSu, zato ce MTS dobiti korisnika a Telenor izgubiti.

Jedan po jedan - gomila.

[ samo_da_pitam @ 12.12.2011. 13:16 ] @
Znaci ti si uprskao stvari sto si 10 u mesecu potrosio sve sto si imao iz tog meseca! Kako bi ti bilo koji operater naplatio dalje minutazu? Da ne ulazimo u ta tvoja pljeskanja sa ugovorom za telefon, nista nije specificno osim tvoje trdoglavosti.
Da si lepo potrosio 1/3 minuta, toliko bi i platio i sve bi bilo ok.

Ili nisi do sada bio u stanju da predvidis koji ti paket treba ili si imao nameru da sitnicaris za preostale 2/3 minuta, pa kada si video da niko nema nameru da ti da dzabe, tebi se to sada i ne svidja.

Neko rece kako se Telenor ne bori za korisnike u periodu nakon omogucavanja MNP-a. I ako; vala ja bih se borio da ostanem BEZ ovakvih^ korisnika. Vise stete nego koristi od tvrdoglavog korisnika koji nije u pravu! Pritom misli da mu je spominjanje Mts-a neka argumentacija. Pateticno!
[ zemun88 @ 12.12.2011. 14:57 ] @
Telenor naplaćuje račun srazmerno potrošenom saobraćaju i to je ok. A da se ne bore za korisnike koji prenose brojeve, ne bore se. Velika šteta. To samo oni zanju. Novogodišnje akcije Telenora i VIP su blagi užas. VIP daje duple minute u svojoj mreži a Telenor besplatne u svojoj. Ali tek nakon potrošene pretplate što znači da korisnici u bukvalnom smislu ne dobijaju ništa. Možda sam se malo odvojio od teme. U svakom slučaju podržavam što Telenor naplaćuje srazmerno potrošen saobraćaj, jer da se naplaćuje kao u Telekomu šta bi se onda desilo sa saobraćajem van pretplate? Onda bi korisnik nadrljao. Tako da podržavam stav iz prethodnog posta
Citat:
samo_da_pitam: Znaci ti si uprskao stvari sto si 10 u mesecu potrosio sve sto si imao iz tog meseca! Kako bi ti bilo koji operater naplatio dalje minutazu? Da ne ulazimo u ta tvoja pljeskanja sa ugovorom za telefon, nista nije specificno osim tvoje trdoglavosti.
Da si lepo potrosio 1/3 minuta, toliko bi i platio i sve bi bilo ok.

Ili nisi do sada bio u stanju da predvidis koji ti paket treba ili si imao nameru da sitnicaris za preostale 2/3 minuta, pa kada si video da niko nema nameru da ti da dzabe, tebi se to sada i ne svidja.

Vise stete nego koristi od tvrdoglavog korisnika koji nije u pravu! Pritom misli da mu je spominjanje Mts-a neka argumentacija. Pateticno!
[ Matarese @ 12.12.2011. 18:28 ] @
>
Vrlo brzo ce se izkristalisati situacija i operateri se boriti za
korisnike za koje se vredi boriti, a olako pustati korisnike kojih zele
da se rese.
Takvi korisnici, kada naprave pun krug po operaterima, ce imati jos
rigorozniji tretman kada se ponovo pojave kod nekog od operatera, pa ce
im preostajati samo jedna opcija - da menjaju broj (u prepaid varijanti)
ili podmecu nekog drugog da zakljuci u njihovo ime ugovor (u postpaid
varijanti).
Kada bude donet pravilnik (kao u EU) da ni prepaid ne moze da se kupi
bez nekog dokumenta - i prepaid varijanta ce da otpadne.
Svi operateri vec uveliko pune "blackliste" pa je logicno ocekivati u
nekom narednom periodu da neki (koji su se adekvatno pokazali) vise nece
ni moci da se vrate na neku od mreza.
[ DR83 @ 12.12.2011. 22:04 ] @
Citat:
samo_da_pitam: Znaci ti si uprskao stvari sto si 10 u mesecu potrosio sve sto si imao iz tog meseca! Kako bi ti bilo koji operater naplatio dalje minutazu? Da ne ulazimo u ta tvoja pljeskanja sa ugovorom za telefon, nista nije specificno osim tvoje trdoglavosti.
Da si lepo potrosio 1/3 minuta, toliko bi i platio i sve bi bilo ok.

Ili nisi do sada bio u stanju da predvidis koji ti paket treba ili si imao nameru da sitnicaris za preostale 2/3 minuta, pa kada si video da niko nema nameru da ti da dzabe, tebi se to sada i ne svidja.

Neko rece kako se Telenor ne bori za korisnike u periodu nakon omogucavanja MNP-a. I ako; vala ja bih se borio da ostanem BEZ ovakvih^ korisnika. Vise stete nego koristi od tvrdoglavog korisnika koji nije u pravu! Pritom misli da mu je spominjanje Mts-a neka argumentacija. Pateticno!


Jedini patetican ovde si ti.

Prvo, da li si ti gatara pa da unapred znas sta sam ja mislio ili nisam mislio?

Drugo, uopste nije rec o tome da li sam u konkretnom slucaju ja u pitanju ili neko drugi ali si vec poceo da mi lupas atribut ONAKVOG ili OVAKVOG korisnika.

Koliko imas godina, 15?

Ccc.

Dakle, suma sumarum, ne trazim da mi iko ista poklanja, vec da me ne guli za ono sto vec imam ukljuceno u pretplatu. Znaci ja HOCU da platim celu pretplatu za trenutni i celu pretplatu za naredni paket ali NECU da platim 320 minuta x 8 din. Telenor treba i ovo da omoguci, ne znaci da odmah svi sve hoce da zloupotrebe.
[ zemun88 @ 12.12.2011. 22:08 ] @
Iskristaliće se slika, ali crne liste korisnika su protivzakonite, jer ne može operater da odbije korisnika osim u slučaju da mu je loše stanje u kreditnom birou. Po novom pravilniku korisnici mogu svakih par meseci da prenose broj i operateri ih ne mogu odbiti, a diskriminacija po Zakonu o zaštiti potrošača je zabranjena, i ako operater nema opravdanje za odbijanje korisnika može da plati veliku kaznu.
[ evolution @ 23.12.2011. 22:57 ] @
Popusti u Telenoru na sve telefone u poslednjoj nedelji decembra

Svi korisnici dobiće popust od 5.000 dinara za svaki kupljeni telefon uz neki od paketa „Prenesi i surfuj“ tokom promocije od 24. do 31. decembra. Telefone čija je cena uz paket niža od 5.000 dinara, korisnici će plaćati 1 dinar.

Opširnije: http://i.evocentar.net/tPEtBZ
[ samo_da_pitam @ 24.12.2011. 01:03 ] @
^da li to prostom matematikom znaci da su regularne cene naduvane za preko 5000 din. kada se nekome isplati da smanji cenu za 5000?
[ avala100 @ 24.12.2011. 08:45 ] @

A sta je sa onima sto su telefon uzeli juce? Hoce li im vratiti 5.000?

[Ovu poruku je menjao avala100 dana 24.12.2011. u 10:02 GMT+1]
[ calexx @ 24.12.2011. 09:17 ] @
Ako juče spada ... od 24. do 31. decembra ... mogu da traže. Ako ne spada, zašto bi njima vraćali? Promocija ima tačne uslove.
[ avala100 @ 24.12.2011. 09:46 ] @
A sta cemo sa ljudima kojima je nudjeno i najavljivano nesto i oni otisli juce jer im je bilo zgodnije?
I onima koji su uzeli telefone i sklopili ugovore misleci da je to ta novogodisnja promocija i da nece biti nista bolje?
Ja znam jednu firmu koja je uzela prosle nedelje 2 ugovora i aparata uz prenesi i surfuj pakete.
Evo i ja imam reklamni odstampani materijal gde pise da uslovi vaze do 15. januara.

Ja bih se jako jadno osecao da imam ozbiljna posla sa tako pilicarskim operaterom.
Pukli su jako i sad brze bolje spasavaj sta se spasti moze.
Odjednom izvolte 50 E. Covece, 50 evrica moze ipak manje da nam date.
Kuku, pa ovako se ni VIP nije zarozao u najgorim danima.
[ Slobodan Milivojevic @ 24.12.2011. 09:53 ] @
Zakonski je ovo uredu, e sad sto mozda nije u skladu sa poslovnom etikom, to je na svakom od korisnika da prosudi.

Licno mislim da ovaj narod jako malo pamti, da ce biti negodovanja malo, ali da ce biti mnogo vise onih srecnih jer su "ucarili" 50eur.
[ calexx @ 24.12.2011. 10:32 ] @
Nisam siguran da to što traje jedna akcija ne znači da ne može da krene neka još bolja. A ko je uzeo prvu, to je šta je. Šta sa onima koji uzmu telefon ili paket po punoj ceni a sutradan krene akcija? Da i njima vrate? To je uvek tema za razmišljanje, da li je ova akcija dobra pa da je uzmem dok traje ili će možda da bude neka bolja pa ću sada da propustim.

Ko uzme, kajaće se, ko ne uzme, kajaće se još više. ;) Ja obično iskoristim neku akciju ako mi liči na povoljnu (u odnosu na uobičajene ponude) a to što se kasnije pojavi bolja ... šta je tu je.
[ zemun88 @ 24.12.2011. 22:32 ] @
Daju popust samo uz prenesi i surfuj pakete jer su skuplji i jer korisnici imaju manje minuta. Ko je uzeo telefon dan dva ranije, šta da se radi. Naglasili su od kad važi promocija

[Ovu poruku je menjao zemun88 dana 25.12.2011. u 01:14 GMT+1]
[ fanfon @ 26.12.2011. 07:06 ] @
One besplatne sms poruke u prenesi i surfuj-da li su za sve mreze ili samo za telenor mrezu?
[ espresso @ 26.12.2011. 07:11 ] @
Važe za sve mreže.
[ fanfon @ 26.12.2011. 10:13 ] @
Onda se vise isplati uzeti prenesi i surfuj 500 nego prenesi 200. Skuplji je paket 175 dinara na mesecnom nivou i dobije se 50 minuta manje prema svim mrezama, ali na drugoj strani ima 300 poruka vise i besplatan internet. A i telefon za koji bi morao platiti u prenesi 200 paketu 14600 din, dobijem u prenesi i surfuj 500 paketu za 1 din(ima popust od 5000 za prenesi i surfuj poslednje nedelje u godini). Ne kontam. Ima li neka caka u prenesi i surfuj 500 paketu ili sta? Mnogo je povoljniji od prenesi 200, a samo malo skuplja pretplata.
[ Pajica Ristic @ 26.12.2011. 11:23 ] @
naravno da nema caka. ja ga koristim.
pretplata za prenesi i surfuj 500 je 990din
minuti ka svim mrezama = 150
nakon toga jos 500 min u mrezi, a ko uzme (cini mi se) do 15 februara dobija jos 1000 min u mrezi (uz ugovor od min. godinu dana)
sms = 500 (ka svim mrezama u srbiji)
internet = 500 MB, a nakon toga neograniceno po smanjenoj brzini.
ostali uslovi su kao i za druge tarife.

http://www.telenor.rs/sr/Priva...enesi-paketi/Prenesi-i-Surfuj/

ja na zalost mogu telefon uzeti tek 23.januara tako da necu moci iskoristiti ovaj popust od 5000 din :(
[ espresso @ 26.12.2011. 11:55 ] @
Tada ti ističe ugovor? Ako je tako, pitaj da li možeš ranije da potpišeš. Ako u poslovnici kažu da ne znaju ili ne može, piši molbu.
[ fanfon @ 26.12.2011. 12:33 ] @
Postoji mogucnost raskida ugovora s tim da se uplati iznos za preostale mesece trajanja ugovora. Shodno tome imao bi da uplatis samo poslednju pretplatu sto ti odgovara. Glupo bi bilo da to ne dozvole ako imas pravo.
[ Pajica Ristic @ 26.12.2011. 15:27 ] @
ugovor mi istice tek 23. februara, a posto telefon mogu uzeti mesec dana ranije, to je 23. januar.
planirao sam da uzmem onaj alcatel/telenor one touch koji je bez ovog popusta 2000 din uz moju tarifu, tako da mi se i ne isplati placati raskid ugovora. sacekacu 23. jan pa cu ga uzeti za 2000 din :S
[ Morpheus NS @ 27.12.2011. 01:44 ] @
Kod mene još manji razmak, ugovor ističe 5. februara, telefon mogu uzeti 5. januara - 5 dana po isteku promocije. :)

Inače, baš su mi lepo uređeni ovi prenesi i surfuj paketi, na PS 500 mi sve nekako potaman.
[ fanfon @ 27.12.2011. 08:15 ] @
Na sajtu nisu napisali za prenesi i surfuj pakete da je cena telefona ove nedelje sa popustom. Znaci ono sto pise na sajtu je cena umanjena za 5000 din za period trajanja akcije.
[ zemun88 @ 27.12.2011. 11:05 ] @
Može se potpisati novi ugovor 3 meseca pre isteka ugovorne obaveze
[ dzul @ 28.12.2011. 01:41 ] @
Ja sam pitao jos pre nekog vremena koliko najranije pre isteka ugovorne obaveze moze da se uzme novi telefon i radnica u poslovnici u NS mi je rekla - 3 meseca.
Ali kad sam to isto pitanje postavio preko portala na telenor sajtu, poslali su mi odgovor da moze posle 23 kalendarska meseca od potpisa ugovora. Sto znaci mesec dana pre isteka. Kome verovati? :)
[ zzz @ 28.12.2011. 05:51 ] @
@dzul, veruj Telenor sajtu, ja sam morao da platim dve preostale pretplate, da bih 2 meseca ranije mogao da sklopim novi ugovor.

E, sad... jedino ako razlicito tretiraju korisnike, pa neko uspe da raskine ugovornu obavezu bez placanja preostalih pretplata...
[ dzul @ 28.12.2011. 11:55 ] @
@zzz ma druze ja ni necu da raskinem,hocu samo da mi daju mogucnost da je PRODUZIM 8 dana pre tog zvanicnog roka. I to je to. Ja hocu ranije da se obavezem na jos 2 god, ali mi oni ne daju. :D
[ zemun88 @ 28.12.2011. 12:11 ] @
I u Telenoru i u Vip-u možete potpisati novi ugovor 3 meseca pre isteka tekućeg ugovora. Tako sam bar ja radio u Telenoru, a i to su mi par puta napomenuli kod oba operatera. Ako ne verujete onda pozovite korisnički servis
[ Goticni @ 09.01.2012. 12:05 ] @
Kazu da se posle potrosenih *** megabajta brzina smanjuje sa 7.2 na 3.6 mbit/s. Da li je to istina? Ako se smanji na 3.6 to je sasvim u redu
[ espresso @ 09.01.2012. 14:08 ] @
Smanjuje se možda na 3.6 kB/s. Nikako nije 3.6 Mbit. Uglavnom, samo može da te zaboli glava dok čekaš da se otvori stranica.
[ zemun88 @ 09.01.2012. 14:15 ] @
64 kbs
[ Slobodan Milivojevic @ 09.01.2012. 15:56 ] @
E kamo srece da je 3.6Mbit, onda bi za oko 500dinara mogao da se uzme 3.6Mbit flat internet, sto bi bilo naj povoljnije u Srbiji.
[ Pajica Ristic @ 10.01.2012. 22:49 ] @
smanji se na oko 64 kbps, kao što je rečeno.
isto je i na drugim tarifama i po isteku telenor klik-a, dakle kao dial-up.
drugarica ovako koristi na laptopu, uplati jednom mesecno klik (kartica je u usb modemu) i koristi kao flat dial-up :)
sporo, ali njoj je ok
[ freeworld @ 10.01.2012. 23:34 ] @
Ne bih da ih hvalim ali malo ide brze od dial upa.kad sam ja imao dial up bilo mi maksimalno oko 45 down,up ne znam a klik je bio 64 u pocetku a sada oko 72 u down i 50 upload,pre 2 meseca pokazivalo mi 30 up.Zaa komp je sporo,al jeftinije je nego dial up,namena flat klika je pretezno za telefon,tu mnogo bolje radi.Ima razlike i na fonu,ako se hvata samo gprs,telenor klik flat ne moze da iskaze svoje maksimalne mogucnosti .
[ zemun88 @ 08.02.2012. 12:28 ] @
Dobio sam zvaničnu informaciju od CEPS-a, da svako ko je potpisao ugovor koji koji uključuje ovaj paket, može da ga obori na sudu jer su to nepravične ugovorne odredbe, jer telenor ne ističe smanjene brzine interneta nakon potrošenog saobraćaja, kao ni to što se ne prenosi nepotrošen internet saobraćaj u naredna tri meseca. Na njihovom sajtu je naglašeno da se sve prenosi u naredna tri meseca!

[ Pajica Ristic @ 08.02.2012. 13:41 ] @
ne bih rekao da si u pravu. na sajtu piše da se brzina interneta smanjuje posle određenog broja megabajta. i nigde ne piše da će preneti megabajte ako ih ne potrošiš. ne piše ni da ih neće preneti..



evo ga i deo iz ugovora. možda nije sve detaljno ali svakako nije netačno.



pa ima i telenor svoje advokate, ne sklapaju te ugovore neki sa osnovnom školom pa da ih može obarati ko kako hoće
[ zemun88 @ 08.02.2012. 14:01 ] @
Citat:
Pajica Ristic: ne bih rekao da si u pravu. na sajtu piše da se brzina interneta smanjuje posle određenog broja megabajta. i nigde ne piše da će preneti megabajte ako ih ne potrošiš. ne piše ni da ih neće preneti..



evo ga i deo iz ugovora. možda nije sve detaljno ali svakako nije netačno.



pa ima i telenor svoje advokate, ne sklapaju te ugovore neki sa osnovnom školom pa da ih može obarati ko kako hoće


Pa ti meni nisi napisao nikakav kontra argument. Ovo prvo ne pokazuje ništa, a ne piše koje su to brzine. Ovo drugo nije ugovor, već opis paketa iz ugovora i to nepotpun opis, jer ne priše šta se prenosi a šta ne. Istina je da se u paketima prenesi i surfuj nepotrošeni internet saobraćaj NE PRENOSI!!!!! A takođe je istina da su brzine nakon potrošenog saobraćaja 32kbs za prenesi i surfuj i 64kbs za Surfuj pakete. Naravno Telenor to vešto krije, jer kad bi korisnici to videli, neko se ne bi odlučio za koriščenje njihove usluge, ali kad vide pojam NEOGRANIČEN, bez tačne informacije o tome šta to podrazumeva, onda će se odlučiti za korišćenje Telenora.

Moraš imati dobar argument da bih priznao da sam pogrešio. A Telenor stvarno ima dobre advokate, ali one advokate koji su dobro plaćeni da vešto zaobilaze Zakon. Ja sam ovu informaciju dobio od pravnika iz CEPS-a, a takođe sam dobio preporuku iz Ministarstva trgovine da ih pozovem.

Tako da i dalje smatram da Telenor krši Zakon ovakvim sakrivanjem činjenica a to se u Zakonu zove obmanjujuće poslovanje i nepotpuno informisanje korisnika.

I ostajem pri svom stavu
[ Pajica Ristic @ 08.02.2012. 16:02 ] @
ne mislim da nisi u pravu kada kažeš da telenor daje nepotpune podatke u ovom slučaju, ali mislim da nisi u pravu za to da se ugovor može lako poništiti.
istina je da ja nigde nisam našao podatak o tome koja je smanjena brzina nakon potrošenih megabajta.

ipak pored onog "neograničen internet" piše i koliki broj megabajta se dobija po punoj brzini
svaki korisnik koji se malo raspita i pročita na netu po nešto može da vidi šta dobija u tom paketu. e,sad.. ovo svakako ne ide u odbranu telenora, jer ne treba korisnici da saznaju šta dobijaju u paketu gledanjem u kuglu ili pozivanjem milana tarota.
ja sam ovaj paket uzeo, iako sam znao tačno šta se dobija u njemu. nisam nikada ni gledao na taj net kao neograničen. znam da imam 500 mb i to mi je sasvim dosta, ali opet mi je bolje od prenesi plus paketa jer pred kraj meseca ne moram da se cimam i proveravam koliko sam potrošio i da li sam prekoračio potrošnju megabajta.

tužno je samo što svi operateri rade ovakve i slične stvari. i čak i da poništitš ugovor na sudu, to ne bi dovelo do neke promene prema svim korisnicima. telenor bi i dalje nastavio da nam maže oči..
[ zemun88 @ 08.02.2012. 16:21 ] @
Ja sam samo preneo informaciju koju sam dobio od pravnika iz CEPS-a. Ako su mi rekli da se to može oboriti na sudu ja im verujem. Meni kao korisniku smeta što Telenor neće da da sve informacije. Jer ima puno ljudi koji nemaju dovoljno informatičkog znanja i posebno onih koji ne poznaju dovoljno Zakon o zaštiti potrošača i posle nastanu mnogi problemi jer trgovci i proizvođači kriju mnoge informacije. Iz tog razloga sam preneo i ovu informaciju koja može biti korisna mnogim korisnicima Telenora.

To može izgledati ovako. Telenor je bezobrazan i bahat i krije neke podatke. Mogu i korisnici biti bahati i oboriti ugovor zbog bahatosti Telenora. Ako se desi da Telenor napravi štetu korisniku po bilo kom osnovu, oni mogu iskoristiti ovu informaciju koju sam ja izneo i mogu se pozvati na nju da obore ugovor.

Zato svaki korisnik kome Telenor napravi neku štetu treba da ima u vidu ovu informaciju i da je zloupotrebi protiv Telenora na sudu, kao što Telenor zloupotrebljava poverenje korisnika preko svojih jako pametnih advokata koje verovatno dobro plaća. Ja sam ekonomista ali očigledno moram da znam i pravo da bih zaštitio svoj interes. Ali mi se prosto gadi ovo ciganisanje tj ponašanje posebno Evropskih firmi iz EU koje u Srbiji posluju pilićarski a u svojim zemljama poštuju sve Zakone.

Zato i pozivam sve korisnike ovog foruma da svaku grešku koju uoče na sajtu Telenora i drugih operatera, tj. kršenje bilo kog Zakona prijave Ratel-u, [email protected], Ministarstvu trgovine na 0800 103 104 ili CEPS-u na 0113120444, ili na 062 755 253.

Ako su oni i njihovi dobro podmazani advokati bahati onda i mi moramo biti bahati

Evo primera kako je to VIP galantno rešio bez skrivanja informacije o umanjenoj brzini nakon potrošenog saobraćaja. I brzina je 200 kb/s što je ok. A sve ostalo što radi vip ostavljam po strani. Ne kažem da Telenor neke stvari ne radi bolje od ostalih, ali u ovom primeru VIP je svakako u dobitku, i sve je lepo objašnjeno.
[img][/img]

Nadam se da neko iz Telenora čita ovo i da će im skrenuti pažnju da prestanu da se ciganišu i da ne posluju po prinicipu navlakuše već na zdravoj konkurenciji bez skrivenih informacija
[ nervous83 @ 26.02.2012. 21:48 ] @
Citat:
Ja sam pitao jos pre nekog vremena koliko najranije pre isteka ugovorne obaveze moze da se uzme novi telefon i radnica u poslovnici u NS mi je rekla - 3 meseca.
Ali kad sam to isto pitanje postavio preko portala na telenor sajtu, poslali su mi odgovor da moze posle 23 kalendarska meseca od potpisa ugovora. Sto znaci mesec dana pre isteka. Kome verovati? :)


Ako koristiš pakete za firme onda možeš 3 meseca pre isteka ugovorne obaveze da kupiš tel, a ako kupuješ uz pakete za privatne korisnike onda mesec dana
[ Johny4FUN @ 27.02.2012. 15:40 ] @
Cerak



Centar




Bolje da lepo kaze da nije FLAT nego da lazu, jer sa ovom brzinom mozete bukvalno NISTA !!!

[ zemun88 @ 27.02.2012. 16:03 ] @
Flat je samo u smislu da ne mogu dodatno da naplate korišćenje interneta. Inače za sve ostalo je neupotrebljivo
[ Johny4FUN @ 27.02.2012. 16:24 ] @
Pa zamisli da ti ovo "NISTA" naplate
Ali zato odmah salju poruku da mozes ako zelis da dokupis brzi internet...
samo sto zaborave da napisu da je spori = ugasili smo vas!
[ zemun88 @ 27.02.2012. 16:28 ] @
Mislim da ta opcija obavestavanja o promo akcijama ili toj dopuni megabajta, moze da se iskljuci na portalu Moj Telenor. Štede ljudi. Ipak je kriza
[ Slobodan Milivojevic @ 27.02.2012. 16:45 ] @
Mislio sam da je brze posle potrosenih megabajta, jer na KLIK-u sam izvlacio 64kbps bez problema posle potrosenih megabajta.
[ zemun88 @ 27.02.2012. 16:51 ] @
Prenesi i surfuj nakon potrošenih 32 kb/s, Prenesi internet paketi 64 kb/s nakon potrošenog besplatnog saobraćaja
[ calexx @ 27.02.2012. 17:09 ] @
Mislim da ipak imaju neki problem, toliko je i meni malopre merilo a nisam potrošio ni 30% od mesečne kvote. Skoro je bilo i 3Mbps, sada ovoliko. Mada je merenje prema SBB serverima u Beogradu prilično brže. Sad ću da prošetam i izmeriću na još nekim mestima.
[ Slobodan Milivojevic @ 27.02.2012. 17:19 ] @
Jeste da mi je telefon na Telenoru sada na EDGE mrezi, al ide preko 150kbps na EDGE-u.
[ Pajica Ristic @ 27.02.2012. 20:02 ] @
koliko se max može izvući kbps na prenesi i surfuj 500?
ja sa telenor one touch (teoretski max na ovom telefonu je 7.2 Mbps) nisam nikada izvukao preko 3563/362 kbps (ruma, irig, novi sad, okolina)
[ Slobodan Milivojevic @ 27.02.2012. 20:44 ] @
Mislim da za voice pakete ograničavaju na oko 3.5Mbit.
[ freeworld @ 27.02.2012. 21:11 ] @
interesantno je da na kliku za 290 dinara daju 72 kbit,a ovde na pakete koje se placaju preko 1000 dinara vise od duplo manje.to nije samo duplo bolje(racunajuci matematicki) nego visestruko bolje od flata na prenesi i surfuj,gledano po korisnosti.
[ Pajica Ristic @ 28.02.2012. 00:56 ] @
@slobodan: onda je verovatno 3,7mbps, to im je standard za hsdpa. da je limit 3,5 ne bih ja izvlacio i preko toga...
[ frajke @ 03.04.2012. 18:39 ] @
Interesuje me dali na ovom paketu kada razgovaras npr. 2,24 min tako ti i obracuna ili zaokruzi na 3 min? Hvala
[ nvukelic @ 03.04.2012. 18:43 ] @
Zaokružuje se.
[ 404004 @ 13.05.2012. 21:02 ] @
Molim da mi neko objasni kako mogu da uzmem tel. sa ovim paketom... Konkretno me zanima samsung galaxy mini. Na sajtu je cena za tel 1 din, a vamo kad stavim cenu na 12 meseci pise da je 14.990din uz paket ''prenesi i surfuj 150''. Pa opet onda ima da taj paket placam mesecno 590 din. Ja sam se u toj ponudi izgubijo :)
[ Pajica Ristic @ 13.05.2012. 22:01 ] @
cena telefona samsung galaxy mini uz prenesi i surfuj 150

uz ugovor na 2 godine = 8.040 din (na 12 rata je 670 din mesecno)
uz ugovor na 1 godinu = 14.990 din

+590 din pretplata za izabrani tarifni paket svaki mesec dok koristis taj paket
[ Mr One @ 14.05.2012. 19:02 ] @
U slobodnoj prodaji ima da se kupi nov za 125 evra - oko 14.000 dinara!
[ 404004 @ 14.05.2012. 20:31 ] @
@Mr One

posalji mi na pm gde ima da se nabavi za te pare...
[ Mr One @ 16.08.2012. 01:58 ] @
Jedna moja bliska osoba se pre neki dan prebacila na Prenesi i surfuj tarifni paket i ima sledeći problem: internet, pri surfu, katastrofalno radi, FB se učitava, home stranica preko telefona, 3-4 minuta, mobilni portal dobre stvari 2-3 minuta, a ovaj regularni čak i 5 minuta, tj. ne dočeka se njegovo potpuno učitavanje, google nakon unete reči za pretragu od 30-60 sekundi. Prilikom preuzimanja nekog fajla sa android marketa, brzina je oko 1 Mb/s, speed test kaže između 1-2 Mb/s.
Telefon je podešen normalno, prebacili smo karticu i u moj telefon i problem je bio isti.
Zaista nije u pitanju malo čekanje već ogromno, da bi se pregledale dve-tri stranice nekog sajta, npr. FB, potrebno je i do 10 minuta iako bi u redovnim uslovima bilo potrebno 30tak sekundi.


Isti problem sam imao i ja, ali se nisam trudio da ga rešem jer sam koristio ovaj paket poslednjih mesec dana pred prelazak u Vip, mislio sam da je problem možda do mog telefona ili tako nešto, ali očgiledno nije.
Kako rešiti ovaj problem?

Možda promena APN? Trenutni APN je "internet"

Napomena što se signala/prenosa tiče: HSDPA pun domet ili 3 od 4 crte.

[Ovu poruku je menjao Mr One dana 16.08.2012. u 03:09 GMT+1]
[ Pajica Ristic @ 16.08.2012. 03:15 ] @
ako je do same kartice, jedino da pozoves call center pa da vidis sa njima, mada, ne verujem da ce tek tako da rese problem. probaj da saljes mail na [email protected] ali tu ces se nacekati, bar 10-tak dana dok ti ne odgovore.. probaj zatraziti da ti deaktiviraju gprs pa da ga ponovo aktiviraju,mozda pomogne... i kod mene je problem u uzasno sporom netu na prenesi i surfuj, ali primetio sam da je problem u telefonu (telenor one touch), dok mi u drugim telefonima net na ovoj kartici radi ok..
[ samo_da_pitam @ 16.08.2012. 10:25 ] @
@Mr one
u tom Adroid telefonu u kome ti sporo radi internet prebaci na 3G only, npr. settings > mobile networks > network mode > WCDMA only.
[ zvezdasbg @ 16.08.2012. 21:20 ] @
Meni je mob konstantno na WCDMA modu. Pokrivenost je naravno značajno slabija u odnosu na 2G ali bar net piči kao lud.
[ Mr One @ 20.08.2012. 15:35 ] @
Sad radi malo bolje.

2 Pajica Ristic
Ma nije moj broj u pitanju, a probali smo na 2 telefona, tj. na mom na kom Vipov net radi normalno i opet Telenorov radi loše.
Uglavnom, kao što sam rekao, sad radi podnošljivo pa neće ništa da čačka.

samo_da_pitam
Ma probali smo tada i to kad smo prebacili karticu u moj fon, a kod mene je već bio uključen wcdma only.