[ JedanDvaTri @ 08.06.2011. 14:57 ] @
Kako namestiti komunikaciju izmedju dve aplikacije koje se nalaze na istoj masini (jedna napisana u C# a druga u Javi).
Tip komunikacije bi trebao da bude dvosmeran, da Java kod moze da dobije obavestenja od C# i da Java moze da salje upite ka C#.
Najidealnije resenje bi bilo da je komunikacija bude sto direktnija to jest bez web servisa, socketa i slicnih metoda...

Da li je neko imao slican problem i kako ga je resio?
[ Dejan Lozanovic @ 10.06.2011. 15:13 ] @
Mislim da direktnije od socketa ne moze. Opet otvoris socket na localhostu i dobijes stream i guras kroz njega. Druga varijanta je da jedan progam startujes iz drugog, i da koristis standardni ulaz/izlaz za komunikaciju.
[ JedanDvaTri @ 10.06.2011. 15:43 ] @
A da li bi mozda mogla da radi kombinacija JNI i P/invoke ? Nisam siguran da li je P/invoke dvosmeran? (od C++ ka C#)?
[ Dejan Lozanovic @ 14.06.2011. 14:34 ] @
Streamovi su ti najbrze resenje po pitanju performansi. A opet najlaksi za implementaciju. Ako hoces da prebacujes komplikovane objekte onda mozda da ih serijalizujes/deserijalizujes sa obe strane probaj da nadjes neku biblioteku koja moze da serializuje sa jedne i druge strane, npr http://woxserializer.sourceforge.net
[ deerbeer @ 14.06.2011. 15:06 ] @
Moze i named pipe-ove da koristi u ovu svrhu da ne bi bespotrebno otvarao socket(e) na istoj masini.


[ JedanDvaTri @ 14.06.2011. 21:01 ] @
Neko mi rece da je sa socketima problem to sto se konekcija posle nekog vremena automatski zatvara (iako nije postavljen nikakav timeout) ? Da li je to tacno, kaze da se stalno moraju slati paketi, da konekcija ne bi posle nekog vremena pukla ?
Ako je tacno kako to resiti?
[ deerbeer @ 14.06.2011. 21:13 ] @
Koliko sam shvatio tebi treba duplex konekcija, sto ce reci da i jedna i druga aplikacija ima podignut listener socket koji ce
slusati / primati poruke ali na razlicitom portu i onda nemas bojazan od nekog timeout-a ,
ali sa druge strane to je opet zeznuto jer nikad ne znas sta sve radi pod tim portom na doticnoj masini.
Sa named pipe-ovima takve problem neces imati jer ces imati 1 shared fajl sa unique imenom u koji ce aplikacije citati i pisati.