[ Veljko6 @ 13.06.2011. 02:39 ] @
Pokusao sam da flasujem radio, sve je normalno islo ali kada se telefon restartovao samo je stajao vodafone logo i od tada je telefon nepupotrebljiv, ne moze se ostvariti nikakva komunikacija, ne radi recovery, cak ni fastboot, adb da ne spominjem, probao sam sve zivo sa neta bez uspeha, tako da sam sasvim siguran da je jedini spas jtag flesovanje.

Zvao sam jedan servis i rekli si mi da mogu da odrade to za 30 eura, onda sam razmislio koliko sam meseci odvajao od svog poprilicno plitkog studentskog dzepa da bih morao da platim trecinu nabavne cene telefona za softverski kvar, a i nemam novca za to trenutno.

Ocajno lutajuci netom naisao sam na tutorial koji lepo objasnjava ceo postupak od pravljenja jtag (wriggler clona) do koriscenja softvera (OpenBSD) sa svim resursima i to bas za htc magic. Naravno bacio sam se na posao ali posto nemam JIG za Magic trebalo je da zlemim izvesne pinove, tu sledi jos jedno razocarenje, lemne tacke su jako sitne i uglavljene izmedju procesora i nekog limcica tako se bojim da cu (i pored izvesnog iskustva u lemljenju) da lose zalemim i na taj nacin ga unistim i hardverski. Pored toga ne razumem bas najbolje deo sa povezivanjem dela elektronike (tanije sta je i moze li da se napravi HTC seriall wire, ima dole u linku) preko usb porta, sam jtag mi je relativno jasan i mogu da napravim svu elektroniku povoljno. Ako neko moze da mi pomogne oko svega ovoga ili ako ima neki serviser koji bi mogao povoljnije da mi uradi to bio bih beskrajno zahvalan.

Ne znam da li je dozvoljeno postavljanje linkova ka drugim sajtovima tako da molim admine da mi ne zamere sto cu staviti link ka uputstvu

http://wiki.cyanogenmod.com/index.php?title=JTAG_for_Dream/Magic

nadam se da ce nekome ovaj tutorijal koristiti.

Hvala svima unapred na odgovorima
[ ZZIKA @ 13.06.2011. 10:25 ] @

Ako ništa drugo - sad bar znaš zašto ti je serviser tražio koliko je tražio.

To je ni malo jednostavan posao sa velikim rizikom da se telefon još više (trajno) pokvari.
[ abyss @ 13.06.2011. 12:57 ] @
Jel 32A ili B? Ostavi mi masku ako ga ubijes skroz :)
[ Veljko6 @ 14.06.2011. 18:43 ] @
Problem resen, uzeo sam igle i plastiku od feta sira i napravio JIG plocicu, lepo polako spustio vrhove igala na tacke na koje treba i odozgo sve zajedno pritisnuo indexom i sve je lepo radilo, ceo proces me je kostao oko 500 din tako da sam presrecan :)
[ Inovator @ 15.06.2011. 20:10 ] @
I što je svakako nikako manje bitno, sit ;)
[ abyss @ 15.06.2011. 21:06 ] @
postavi neku sliku :)
[ Veljko6 @ 16.06.2011. 15:46 ] @
Rashodovao sam sve ali evo sklepao sam sad "koncept" kako izgleda JIG, zice su bile povezane za svaku iglu (bila je jos jedna igla ali je nema na slici) i odozgo sam stavio parce gume pa preko index, digitron i jos par stvari