[ owim @ 13.06.2011. 15:17 ] @
Kada se ode u Settings -- General, postoji novi odeljak. Čemu ovo služi?


[ enthusy @ 13.06.2011. 16:19 ] @
Te zvezdice u boji su odavno bile dostupne preko Gmail Labs-a, a nedavno su usvojene kao standardna opcija. Pre toga je postojala samo žuta zvezdica čija je svrha bila da se sa njom obeleže važni imejlovi kako bi se kasnije lako mogli pronaći. Međutim, problem koji je postojao je to da se važni imejlovi nisu mogli razdvojiti po različitim kategorije. Sa zvezdicama u boji se to lako može uraditi.
[ Zoran Milovanovic @ 14.06.2011. 09:40 ] @
owim, sa leve strane dobijas novi folder Starred, tako vazne mejlove drzis uvek na dohvat ruke. Za vise zvezdica ti je valjda jasno. Kategorizacija ili sta ti vec volja. ;-)

Ono sto je lose kod ovoga, je ukoliko ti neko dodje u posed email naloga, lako ce bez ikakvog truda da pridobije sve one vazne podatke. Ali kad je vec neko dosao u posed, dosao je... ;-)
[ owim @ 14.06.2011. 15:01 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic: owim, sa leve strane dobijas novi folder Starred

Nije folder, Gmail ima labels, a lables eksplicitno nisu isto što i folderi. Sem toga, label Starred imam od kako imam Gmail nalog, više godina, ništa novo.
Citat:
Za vise zvezdica ti je valjda jasno. Kategorizacija ili sta ti vec volja. ;-)

Da. Važne mejlove od ribe označim roze zvezdicom, od kolege sa posla "besnom" zvezdicom .
Citat:
Ono sto je lose kod ovoga, je ukoliko ti neko dodje u posed email naloga, lako ce bez ikakvog truda da pridobije sve one vazne podatke. Ali kad je vec neko dosao u posed, dosao je... ;-)

To je sasvim druga tema! Ako mi neko dođe u posed bilo čega, pa i Gmail naloga... O tome ovde.
[ owim @ 14.06.2011. 19:13 ] @
p.s.
Moram da kažem da su nove Gmail zvezdice super i da sam već počeo da ih koristim! Povećao sam produktivnost bar za 10%!
[ Zoran Milovanovic @ 14.06.2011. 20:11 ] @
Sve jedno da li Inbox, Starred, Chats, Draft, Important, All Mail foldere/labele nazivao labels ili folders. Jedni imaju vise osobina foldera, a drugi pak labela. Dok sam kucao odgovor, dvoumio sam se koju od te dve reci da upotrebim. Mozes ih nazvati i buttons ili links. ;-)
Labels je ipak vise rezervisano za ono sto provlacim kroz odredjene filtere i dajem im odredjene tagove, odnosno labels. - Mada uopste nije vazno, ako proguglas videces da to jedni nazivaju folderima, a drugi labelama. (Pogotovo ukoliko koristis neki IMAP klijent, verovatno neces reci labels)

Potpuno sam zaboravio da je folder/label Starred od samog pocetka (odnosno, ne bas od samog pocetka, koliko mi se cini) gmail-a.

Te "nove zvezdice" uspesno koristim nekoliko godina u nazad kroz gmail labs. Vidim i tebi se dopadaju. Welcome to club.

Ovo za bezbednost je cisto bio osvrt, na ono sto moze da se dogodi ukoliko i na 5 minuta ostavis nekog od nepoverenja za racunarom gde si ulogovan na gmail, dok odes da zakuvas kafu ili obavis malu nuzdu.

Pozdrav.

[ anon70939 @ 04.12.2015. 15:36 ] @
Da ne otvaram novu temu. :)


Kako da iz ovog Starred label-a izbacim "green-check"?


Ili nesto slicno tome da mi pomogne u sledecem.

Zelim da imam nadohvat ruke, neki label koji sadrzi samo red-bang, yellow-bang i red-star

To sam uradio sledecim filterom
Code:
has:red-bang | has:yellow-bang | has:red-star

I mogu da ih ubacim tako u neki Label, recimo "To do...", ali to nije to.

Jer kad mi stigne mail, on ne stize sa vec podesenom zvezdicom :).
A kad ja nesto obelezim zvezdicom naknadno, to se ne pojavi u tom label-u.
Isto i kad nesto cekiram da sam zavrsio, recimo green label, to i dalje ostane u tom "To do..." label-u, a ja zelim da se skloni odatle :)