[ go_ste @ 20.06.2011. 22:46 ] @
Situacija je sledeca

Registrovao sam domen regularno na godinu dana ali nisam zakupio hosting, samo domen. Zelim najpre da isprobam neke varijante kako ce sajt funkcionisati pa ako bude OK prelazim na full hosting. Mislio sam da to odradim sa nekim free hostingom ali je malo zapelo.

Registrovao sam free hosting i prilikom registracije izabrao opciju da vec imam registrovan domen. Hosting nalog je aktiviran ali sajt jos uvek ne funkcionise. Malo sam trazio i ovde po forumu i nasao da kod firme kod koje sam registrovao domen treba da podesim nameservere tog free hostinga. Tako sam i uradio ali i dalje nista. Tj. evo sta sam uradio

U Control Panelu (tamo gde sam registrovao domen) postoji opcija Domain Name Server Setup i tu sam upisao ns1.nazivnameserverahostinga.net
ns2.nazivnameserverahostinga.net, ns3.nazivnameserverahostinga.net, ns4.nazivnameserverahostinga.net.
Mislio sam da je to dovoljno, ali nista se ne desava.
Posle sam video da postoji jos jedna opcija Nameserver Registration gde sam za ns1.mojdomen.com upisao IP adresu
koju sam dobio od free hostinga prilikom registracije.

Ne znam da li je ovo drugo sto sam uradio mozda napravilo problem ali svaka pomoc bi dobrodosla...

Pozdravi hvala unapred !
[ view @ 20.06.2011. 23:31 ] @
Ovo drugo sto si radio mozes slobodno da izbrises jer ti to ne treba da bi domen usmerio na neki hosting,to sluzi da ti kreiras svoje nameservere ali za to ti je potreban server,vps ili reseller host.

A ovo prvo si dobro uradio ako si pravilne name servere upisao,da li si proverio sa provajderom koji su njegovi nameserveri za taj server na kojem se nalazi tvoj hosting?

Ako si upisao prave name servere onda je potrebno da sacekas osvezavanje dns-a a tone bi trebalo da traje dugo ali opet moze da potraje cak i do 48 sati.
[ Zlatni_bg @ 23.06.2011. 15:39 ] @
Upravo to sto je rekao view. Probaj da udjes u komandnu liniju, ukoliko koristis Windows, kucaj ipconfig /flushdns. Ja sam jednom cekao vise od 3 dana da bi na mom racunaru radio odredjeni domen sa novim podesenim nameserverima. Takodje, pitaj nekog drugara da proveri da li moze da otvori sajt, ili jednostavno ostavi ovde link i provericemo mi, cisto kako bi eliminisali sve ostale greske.