[ Slobodan Milivojevic @ 22.06.2011. 11:17 ] @
Malopre da posaljem SMS, i dobijem informaciju da slanje nije uspelo, telefon sam krene da pokusava ponovo i uvek je isto, failed.

Medjutim, probam sam sebi da posaljem SMS na drugi (mts) broj, i meni ta poruka za koju je status da nije ni poslata, stigla dva puta:


U sred radnog dana, njima osnovna usluga ne radi... tuga...
[ Slobodan Milivojevic @ 22.06.2011. 11:31 ] @
Evo, isti SMS, 5x stigo, ali 2 puta bez ikakvog teksta :S
[ Slobodan Milivojevic @ 22.06.2011. 12:07 ] @
Proradilo.
[ avala100 @ 22.06.2011. 13:23 ] @
To se desava jos od sinoc.
Nisam hteo da pisem, ispade da ih stalno kritikujem.
Ne da radi cudno, nego radi KATASTROFALNO, nepouzdano i tesko prolaze poruke, u bilo kom smeru i prema bilo kojoj mrezi.
Prvi put sinoc, za 4 godine, nisam dobio SMS kad sam platio nesto karticom, i jako sam se zabrinuo, ne zbog te poruke, nego mi je to kao siguracija da mi neko nije zloupotrebio karticu. Volim da dobijem taj sms. Al ajde, nemam neke pare, pa nisam ni panicio.
Jutros se dogovaram sa prijateljima, saljemo sms-ove na jednu i drugu stranu, kad ono oko podneva NISTA. Niko ne dobija nikakve poruke, zakoci se i posle nekog vremena na ekranu se ispise FAIL.
Onda ista poruka bude isporucena 4 puta zaredom.
Onda se nadjemo i krenemo da vidimo sta se desava. Kad ono stigne delivery report, a poruka ne bude isporucena!
Vrhunac je bio kad je jednoj drugarici zazvonio telefon i prekinulo se. Pogledamo, propusten poziv sa mog 060 broja!!! A svi sedimo i telefoni nam na stolu. NIko nikoga ne cima.
Ja pricam da je Telenor samo naduvani balon koji mora pre ili kasnije da se izduva uz pucanje, a niko mi ne veruje.
Bajata oprema, otpustanje zaposlenih prosle godine, ko se jos seca, i svasta nesto, mrzi me da ih pljujem sad, vruce mi je...
[ Slobodan Milivojevic @ 22.06.2011. 13:40 ] @
A to što ni m-parking nije radio sa Telenor mreže, to je isto katastrofa.
[ zvezdasbg @ 23.06.2011. 09:58 ] @
Ista situacija juce i kod mene. Jos ja saljem poruke i cudim se sto mi niko ne odgovara, kad ono....nijedna nije otisla. Pozovem call centar i na..ebem im se mile majke. Kao fora bio je neki problem i oni rade na tome pa ce za plafon sat vremena sve biti ok. I bilo je...bar meni....
@avala
Ma bitno da VIP savrseno radi. Sad cemo svi kod njih. Cekamo 1.jul. Evo ja cu odmah da zauzmem red ispred neke njihove poslovnice. Ipak da nista ne prepustim slucaju.
[ avala100 @ 23.06.2011. 10:17 ] @
Kao da se ljutis na mene sto Telenor vise nije u stanju da pruzi ni osnovnu uslugu: slanje i prijem sms poruka. Ako si primetio da su prsli, zasto to nisi pomenuo ovde? A neeee, sve se nadas niko nece primetiti. Mi ostali bar napisemo i kad je nesto pozitivno, bez zajedljivosti. Ja cu prvi da napisem kad Vipu prsne mreza veruj mi, da drugi znaju. Necu da precutkujem. No za sad kod najboljeg operatera u Srbiji tih decijih bolesti nema...
[ Slobodan Milivojevic @ 23.06.2011. 11:15 ] @
Ni jedan operater nije savrsen, svima se desavaju problemi, samo sam hteo da proverim da li je problem koji je postojao juce na Telenor mrezi "nation wide" ili se problem manifestovao samo ovde na jugu... to mi je i bio cilj sa ovom temom... Ne mogu da hvalim ni mts ni Vip ni Telenor... Vip trenutno ne koristim ni u jednom obliku, a Telenor i mts koristim intenzivno (telenor kao primarni, mts kao sekundarni telefon)... I cesto se desi da na mt:s-u jednostavno ne cujem sagovornika (u zadnjih mesec dana od preko 100 obavljenih razgovora na mts mrezi, bar 5 puta se desilo da se nista ne cuje), to mi se na Telenoru nije desavalo, al eto i oni su imali problem sa SMS-om juce, eto i oni nama koji koristimo KLIK seku net na pola megabita... Svasta tu ima, svi imaju svoje mane a i prednosti...
[ zvezdasbg @ 24.06.2011. 09:49 ] @
@Slobodan Milivojevic
Naravno da su problemi moguci jer su to ipak sistemi koji rade 24 sata svih 365 dana u godini. Ajd to za poruke, boze moj desava se, ali me je uzasno iznervirala likusha iz call centra (kada sam ih pozvao da reklamiram pucanje mreze na 3G) sa "savetom": pa prebacite se na 2G!???

Avala iskuliraj. Sa portparolima VIP-a nemam nameru da se prepucavam.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 24.06.2011. u 11:12 GMT+1]
[ J.C. @ 10.08.2011. 00:26 ] @
Slican problem, u zadnje vreme sve ucestalije se desava.

meni stizu poruke od raznih ljudi ali max po 2 iste poruke, ne vise od dve. Ali problem je sto ih dosta ima dupliranih.

Kada saljem isto se desava, barem mi tako kazu ljudi, a cesto se desava da ne moze da posalje poruku

KOJ MOJ PRODAJU KVALITETNE TELEFONE KOJI RADE NA 3G KADA IM MREZA NE PODRZAVA 3G!!!
[ freeworld @ 10.08.2011. 02:07 ] @
Jel se to desava samo na 3g telefonima?
[ zvezdasbg @ 10.08.2011. 11:09 ] @
Meni se to desavalo samo kada mi je fon "nakacen" na 3G. Na 2G je radilo bez problema. Doduse sad nemam problema, ali do pre mesec dana je bio horor.
[ pajaja @ 10.08.2011. 15:17 ] @
Kod mene je obrnuto:) Kod kuce koristim 2G posto je domet slabiji a i imam wifi, i u poslednjih par nedelja se desi ponekad da ne uspe da posalje poruku (doduse ne znam da li je u pitanju isti ovaj problem, posto ne stigne ni jednom, tj stvarno je ne posalje), dok mi se na 3g to nije nikad desilo.
[ espresso @ 11.08.2011. 08:09 ] @
Imam i ja problem. Dešava se da pošaljem poruku a taj drugi je dobije praznu bez teksta. Isto i ja primio pre neki dan praznu poruku od drugara. Ovo se ranije nije dešavalo.
[ Slobodan Milivojevic @ 11.08.2011. 10:34 ] @
Malopre poslao poruku na 9860 - kreditiranje prepaida, i nije htela da ode iz prve, a obzirom da je iznos oko 400 dinara, prvo sam proverio da li je stigao kredit mozda, da ne posaljem dva puta. Ali poruka uopste nije ni stigla do servisa 9860 - pa sam nakon 5-6 minuta, kad smo videli da ipak nije primljen zahtev za kreditiranje, poslao jos jednom i sve je bilo uredu...

Ne znam sta rade sa SMS sistemom, ali nesto ne stima... Inace slao sam sa GSM mreze tu poruku za kreditiranje i 20ak sekundi kasnije jednu probnu poruku - na obican broj, ali je u tom trenutku telefon presao na 3G i ta poruka ka obicnom broju je ostisla odmah... Da li je to povezano ne znam. A drugu poruku (za kreditiranje) sam poslao ponovo sa GSM mreze i otisla je bez problema...
[ sasa063 @ 11.08.2011. 11:27 ] @
I meni danas telefon nece da posalje poruku verovatno usavrsavaju (obnavljaju) sistem pa su zbog toga problemi sa slanjem sms-a.
[ sasa063 @ 11.08.2011. 11:28 ] @
A takodje mi i upravo nestao u potpunosti signal i ako se nalazim blizu repetitora.
[ allexx @ 11.08.2011. 14:20 ] @
Ovaih dana rade nesto, danas mi 3 puta dolazi HSPA+ signal, i 3 puta se evo vraca na HSDPA, znaci nesto rade a kako sam cuo, pored HSPA+ stvavljaju i 4G opremu, i do kraja septembra ceo Beograd treba biti pokriven
[ J.C. @ 12.08.2011. 09:23 ] @
Nadajmo se da ce zaista biti tako, samo da opet ne bude ovako lose i nekvalitetno kao sad.

Juce je bio neki specijalan dan, svi su se zalili na mrezu, pocev od prijatelja pa do mojih roditelja i klijenta kod njih na poslu.
znaci nesto se desava a pitanje je samo sta.
[ Godiva @ 17.10.2011. 18:50 ] @
Od prosle nedelje ne mogu da primam ni saljem MMS poruke. Jel samo ja imam problem, ili se ovo jos nekom od vas desava?
[ agasoft @ 17.10.2011. 19:47 ] @
ni ja ne mogu sa MT:s mreže, iako nema veze jedna s drugom.
Telefon pokušava da primi mms već tri dana.
[ Inf1n1ty @ 12.11.2014. 02:12 ] @
Ja imam ogroman problem... Danas mi ceo dan stizu iste poruke od svih ljudi koji su mi nesto poslali. Znaci poludeo sam vise.
Npr ortak mi poslao "Gde si?" I ceo dan mi na svakih 15 min. stize identicna poruka i kad mi posalje nesto drugo, meni opet stigne "Gde si?"
I zamislite tako od 10 ljudi, od 10AM...
Znaci popravljajte to kako znate, poludeh vise!
[ mr. ako @ 12.11.2014. 04:18 ] @
Citat:
Inf1n1ty:Znaci popravljajte to kako znate, poludeh vise!


Hvala Vam na poruci, nasa terenska sluzba je obavestena. Ocekujte resenje problema koliko sutra, bice popravljeno u ranim jutarnjim casovima! Srdacan pozdrav!