[ Ajvan @ 23.06.2011. 11:43 ] @
pozdrav,
na supermicro racunaru (4cpu x 3GHz, 2TB disk, 24GB RAM-a) vrti se ESXi 4.1.0. sa XY VM-ova (WIn 7 i Win 2K8). Interesuje me da li je moguce dodati drugu (jacu) graficku karticu i iskoristiti njen hardware umesto graficke integrisane na ploci? (postoji slot i ubacena je graficka ali software koji radi prijavljuje stalno softverski rendering)
[ combuster @ 23.06.2011. 20:56 ] @
Ne znam da li na toj masini imas mogucnost za DMAR (ako je intel u pitanju ne znam da li ploca i procesor podrzavaju VT-d).
[ Ajvan @ 24.06.2011. 08:17 ] @
Uh, sad si me zateko` sa DMAR-om, iskreno. Intel i7 procesor je u pitanju (4 jezgra), ploca je supermicro, vec sam pomenuo u predhodnoj poruci. Da probam da pojasnim malo bolje problem. Ubacio sam nVidia video karticu u plocu (ploca je 2U pa je stalo). Kreiram VM, izbrisem default video karticu i dodam novu graficku u hardversku specifikaciju VM-a - passthrough opcija na esxi-ju (odabere se esxi->Configuration TAB->Hardware (Advanced Settings)->Edit...). Podignem VM, instaliram vmware tools i vm prepozna graficku karticu. Dozvoli mi cak i da instaliram drajvere za nju. Medjutim kad to isto pokusam sa drugom masinom, izleti dijalog koji kaze da druga vm vec koristi taj resurs. Pri tome, iz logova softvera se vidi da se koristi i dalje softverski rendering na VM-u na kom je instalirana nova video kartica. Cini mi se da sam na vmware forumu vec video da ovo ne moze (nekad davno), pa me interesuje ima li neko slicno iskustvo.
[ combuster @ 24.06.2011. 15:22 ] @
Koliko sam procitao, to ce malo teze da ide.

http://communities.vmware.com/thread/277926

http://www.supermicro.com/support/faqs/faq.cfm?faq=10541

E sad, cim si uspeo da dobijes 3D podrsku i omogucis passthrough za PCI device, verovatno imas VT-d. Samo sto ne znam kako ide situacija sad sa vise vm-ova, moguce da je neki bug u pitanju. Najbolje bi bilo da postavis pitanje na vmware forumu a mozda neko i ovde ima slicna iskustva. Meni procesor podrzava VT-d ali ploca ne - za to sam puk'o samo tako, inace bih sad isprobao.
[ joca_012 @ 16.07.2012. 20:05 ] @
Citat:
Ajvan:
Uh, sad si me zateko` sa DMAR-om, iskreno. Intel i7 procesor je u pitanju (4 jezgra), ploca je supermicro, vec sam pomenuo u predhodnoj poruci. Da probam da pojasnim malo bolje problem. Ubacio sam nVidia video karticu u plocu (ploca je 2U pa je stalo). Kreiram VM, izbrisem default video karticu i dodam novu graficku u hardversku specifikaciju VM-a - passthrough opcija na esxi-ju (odabere se esxi->Configuration TAB->Hardware (Advanced Settings)->Edit...). Podignem VM, instaliram vmware tools i vm prepozna graficku karticu. Dozvoli mi cak i da instaliram drajvere za nju. Medjutim kad to isto pokusam sa drugom masinom, izleti dijalog koji kaze da druga vm vec koristi taj resurs. Pri tome, iz logova softvera se vidi da se koristi i dalje softverski rendering na VM-u na kom je instalirana nova video kartica. Cini mi se da sam na vmware forumu vec video da ovo ne moze (nekad davno), pa me interesuje ima li neko slicno iskustvo.


Kod mene, kada ispratim putanju koju si naveo pise: Host does not support passtrough configuration. Zasto?