[ Deep|Blue @ 24.06.2011. 10:28 ] @
Zbog čega nijedan operater ne dozvoljava prelaz PostPaid>>PrePaid.
Mobtel je svojevremeno non stop menjao taj smer tj. čas je bilo zabranjeno PostPaid>>PrePaid, čas PrePaid>>PostPaid ovisno od toga gde su davali više promocija, a sada već godinama taj smer miruje.
Da li se operaterima više isplati masovna prodaja prepaid kartica sa silnim popustima za kratkotrajnu upotrebu ili je razlog nešto drugo?
[ MP3MP3 @ 24.06.2011. 10:55 ] @
Kod telenora može da se pređe na prepaid samo trebaš da se cimaš sa korisničkim i kažeš da nećeš ništa ako ti ne dozvole na prepaid i da kažeš kako si čuo da drugi ljudi prelaze na prepaid. Moraš da budeš uporan i vodiš psihološku igru u na kraju popuste.

Kod mtsa i vipa ne može. Realno bolje i korisnik na prepadu nego da izgube korisnika.
[ zvezdasbg @ 24.06.2011. 12:43 ] @
I meni je to nepisano pravilo do bola stupidno. Mada donekle razumem operatore. Post-paid korisnici su ipak siguran izvor prihoda za razliku od pre-paida koji mozes da koristis ili ne. U zemljama gde je koriscenje mobilnog telefona nesto poput obroka (kao u Crnoj Gori npr :P ) potpuno je svejedno na kom rezimu placanja je korisnik, bitno da kartica nije "mrtva". Sa aspekta zarade svaki operator vise voli pre-paid korisnike jer oni trose manje ali skuplje. Svuda su pre-paid usluge mnogo skuplje od post-paida pa je to svakako povoljnije po provajdera. Medjutim u Srbiji to nije slucaj (zbog ekonomske situacije, ali jelte i navika ljudi) pa su se Telenor, MTS i VIP fokusirali da na post-paid navuku sto vise korisnika.
Sto se samog prelaska sa post na pre-paid tice, sto rece MP3MP3 Mts i VIP ne dozvoljavaju tu opciju ni pod razno, dok kod Telenora sve zavisi od slucaja do slucaja. U principu kazu ti da ne moze, ali ako ih cimas ili si bio prilicno veliki trosadzija (kao recimo ja :P ) onda ce ti dozvoliti prelazak. Ja sam licno dva puta sa pre-paida prelazio na post paid i obrnuto. Dakle ako si na 062, 063 ili 069, cimaj ih. Upalice ;)
[ MagicMaster @ 24.06.2011. 12:48 ] @
Ja se spremam da dva broja tražim da prebacim na prepaid, nadam se da će biti dovoljan argument da ostaju još 5 na postpaidu .... a ako ne, pogasiću ih ....
[ Java Beograd @ 24.06.2011. 13:13 ] @
Dugo sam bio pretplatnik MTS, post-paid. I onda dobio broj iz firme sa pozamašnim kreditom, i više nisam imao računicu da i dalje plaćam sopstveni post-paid. Ipak, želeo sam da sačuvam broj koji su znali svi moji. Objasnio situaciju šalterušama u neKorisnom Centru, ali džaba. Raskinuo sam ugovor. Onda sam promenio firmu, i opet mi je trebao post-paid broj. Da su u MTS-u imali makar malo sluha za bizniz, sada bi i dalje imali korisnika.
Ali, who cares ? Državna firma, laganica, opušteno, "zabole nas za vas korisnike".
[ MagicMaster @ 30.06.2011. 07:53 ] @
Evo nam lepih vesti.

Možda telenor i MTS neće dozvoliti, ali imaćemo ovu opciju:

http://www.b92.net/biz/vesti/s...06&dd=29&nav_id=522161

Citat:
U skladu sa potrebama, novi Vip korisnik može izabrati pripejd ili postpejd tarife bez obzira na trenutni status u mreži iz koje dolazi.


Predjem u VIP i tražim prepaid. Posle toga, sa svojim brojem, idem gde hoću .... kao prepaid ... :) :)

Mada mislim da će i telenor morati da ovo omogući, ako VIP omogući ....

Ali izgleda da neće biti potrebe za tim:

http://www.telenor.rs/sr/Priva...nici/Usluge/Prenesi-svoj-broj/

"Od 1. jula 2011. godine možeš da postaneš Telenor korisnik, a da zadržiš svoj stari broj telefona. Bilo da si bio pripejd ili postpejd korisnik, prenosom svog broja u Telenor mrežu možeš da odabereš koju god uslugu želiš. "

[Ovu poruku je menjao MagicMaster dana 30.06.2011. u 16:31 GMT+1]
[ MagicMaster @ 01.07.2011. 16:35 ] @
Definitivno će svi sada da omoguće prelazak sa postpaida na prepaid i u svojoj mreži.
[ pera_ @ 08.07.2011. 23:18 ] @
sad sam zvao MTS call centar. Navodno treba pozvati 790 u radno vreme, cini mi se do 19h i podneti zahtev za prelazak i kao sve je OK....
[ zzviktor @ 09.07.2011. 07:03 ] @
Meni su prebacili dva broja i regularno mi naplatili 177 din kao da sam menjao staru pre paid karticu.

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 09.07.2011. u 12:14 GMT+1]
[ freeworld @ 09.07.2011. 09:37 ] @
Znaci prelazak na pripaid nije 1 dinar.
[ zzviktor @ 09.07.2011. 10:48 ] @
Nije, ali se dobija:
1.200 din kredita
2. 200 min
3.200 sms

Nemam pojma zašto se fizički menja kartica kada je to nepotrebno!
[ MagicMaster @ 10.07.2011. 20:35 ] @
Ne znam, na ove moje dve nije isti čip. Kakve to veze ima, pojma nemam.
[ MagicMaster @ 23.07.2011. 18:46 ] @
Podneo u telenoru molbu da preebacim jedan broj sa postpaida na prepaid.

Prodje nedelju dana, ništa, ne javljaju se.

U ponedeljak idem ujutru da proverim šta je sa tim, ako ništa, onda idem u VIP da prebacim broj, direkt na prepaid.
[ espresso @ 23.07.2011. 20:40 ] @
A da li Vip dozvoljava prelazak na pripejd sa postpejda drugih operatera? Telenor i Telekom se prave ludi po ovom pitanju.
[ MagicMaster @ 23.07.2011. 21:26 ] @
Ma hebem im mater svima, svi to reklamiraju, a svi se prave ludi.

Telenor: "Bilo da si bio pripejd ili postpejd korisnik, prenosom svog broja u Telenor mrežu možeš da odabereš koju god uslugu želiš. "

Telekom: "Kao novi mt:s korisnik možete izabrati neku od prepaid, postpaid, bez obzira na to da li ste kod prethodnog operatora bili prepaid ili postpaid korisnik."

Na VIPovom sajtu sada ne mogu da nadjem. Ali znam da su prvi izašli sa tom reklamom.

Da se nisu popišmanili ? :) :) :)

Nema veze, ako neće u VIPu, idem u Telekom. Za taj broj mi nije bitno, bitno mi je dapostoji, nebitno u kojoj mreži, samo da bude prepaid.
[ Dexic @ 24.07.2011. 00:15 ] @
U jednoj temi ides u Lelenor, u drugoj kod Telekonja, trecu kod Creep-a :)
Odluci se bre :D

Moze kod svih, nego izgleda je leto, niko nista ne radi a dve trecine na odmoru... pa dok se ista zavrsi... zato sta god pitamo "ne moze" a moze kad kazemo da je moglo drugde :)
[ MagicMaster @ 24.07.2011. 06:54 ] @
Plaćao sam do sada 2 računa, jedan kod telenora, (sporedni, lični, uglavnom prima pozive i vikendom se koriszi) , jedan kod MTSa (za posao, koji se mnogo više koristi).

Onj u MTSu sam prebacio u telenor, a onaj telenorov, sada hoću na prepaid, pa nije bitno gde. :) :) Otud ta zbrka. :) :)



[ zzviktor @ 24.07.2011. 16:29 ] @
>
[ zzviktor @ 24.07.2011. 16:33 ] @
Ovo su moja iskustvasa mts internim prelaskom sa post paid na prepaid:
1. *100# neradi
Ostali ussd kodovi kao sto su *105#, *107# rade bez problema

2. Dopuna kredita nije moguca!!!!!

Telekom menja samo masku ali se sustina nije promenila.
[ espresso @ 24.07.2011. 17:57 ] @
Da li su ti iz prve odobrili prelazak i gde si inicirao postupak? Koliko je trajalo? U poslovnici su mom bratu rekli da ne može.
[ zzviktor @ 24.07.2011. 19:17 ] @
Da jesu, a i ovo pokazuje da su oni od slucaja do slucaja.

Ne vredi Telekom se nece promeniti nikada kao u ostalom ni kompletna drzavna
uprava Srbije.
[ misaj @ 24.07.2011. 20:10 ] @
Ja sam uspesno presao sa postpaida na pripaid...Podneo sam zahtev preko MTS Express servisa...posle par dana sam dobio potvrdu da je zahtev prihvaćen i da odem do poslovnice. U poslovnici su mi rekli da ako je nalog preuzeo MTS Express mora on da ga i realizuje. Ponovo pozvao MTS Express napisali dopunu naloga i obecali da ce me kontaktirati. Posle nedelju dana zvali su me iz MTS Expressa da provere jesam li jos pri odluci (bio je petak) potvrdio sam i receno mi je da mogu kroz maksimalno 4 dana da ocekujem karticu. Istog trenutka moja dotadasnja postpaid kartica je postala neaktivna (kao nepostojeci broj) od ponedeljka je postala "broj koji ne moze da prima pozive"....u utorak je stigla kartica.

Problemi sa novom pripaid karticom koje sam imao i jos imam :

1. Nisam mogao da primam SMS poruke...sve do intervencije korisnickog servisa (reseno za par sati)...
2. Jos ne mogu da koristim MTS Mondo servis za besplatne SMS poruke javlja mi da je broj neispravan i da ga proverim. Na MTS sajtu pri proveri statusa broja (odeljak za prenos brojeva) javlja da moj broj "nije u MTS mrezi" ?!?!.....

Da dodam na ovu pricu jos i priblizno 200 din za pripaid karticu koju su mi poslali!

U korisnickom sevisu se negde vodim kao postpaid negde kao pripaid....sve u svemu prilicno konfuzno!

Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao misaj dana 24.07.2011. u 21:56 GMT+1]
[ zzviktor @ 24.07.2011. 20:39 ] @
Cekaj malo oni ovo zovu uspesno prelazenje sa post paida na pre paid!:D

Bruka i sramota!:(
[ Java Beograd @ 25.07.2011. 08:11 ] @
Citat:
zzviktor: Cekaj malo oni ovo zovu uspesno prelazenje sa post paida na pre paid!
Bruka i sramota!

U okvirima njihovih mogućnosti, i u okvirima njihovih merila vrednosti - sasvim uspešno !
[ MagicMaster @ 25.07.2011. 17:17 ] @
Pošto me ni posle 7 dana nisu pozvali iz Telenora, danas odem u VIP da prenesem broj.

Dodjem na red, kaže seka: sačekajte malo, saće da dodje kolega koji TO radi ... (nisam znao da je prenos brojeva toliko zaeban)

Čekam, čekam, čekam, nema kolege ...

Izadjem, predjem put, udjem u MTS poslovnicu, ("gledaju" jedna u drugu ovde u PO) sedi čovek, pitam : Može li sa broja na firmu u Telenoru na postpaid, kod vas u Prepaid ? Može. Odradimo za 5 miunta sve, dobijem karticu, i sada čekam.

Dok sam čekao u VIPu , prošlo bilo 14 sati, tako da "se važi" od sutra, pa ćemo videti hoće li biti do petka.
[ Dexic @ 25.07.2011. 17:29 ] @
U subotu trazio u MTSu da se prebace dva postpaid broja (koji nisu imalre nikakve racune do sada :)) na prepaid - danas vec rade.
[ MagicMaster @ 26.07.2011. 07:48 ] @
Proveri da li radi *100# , to kod mene još nije proradilo ni posle evo 2 nedelje.
[ misaj @ 26.07.2011. 09:37 ] @
Meni je *100# proradilo od samog pocetka :) Ali nemogucnost slanja poruka sa Monda je, izgleda, neresiv problem za MTS :) To i dalje ne radi...

Poz...
[ majce22 @ 26.07.2011. 10:34 ] @
Meni provera na 100 nije radila juce odmah pri aktivaciji kartice ali je zato danas nekim cudom proradila.

U pitanju je pralazak sa postpaid-a na prepaid pa idem dalje na Kontrolu troskova...

Pored 200 din kredita dobila sam i 200 sms cije se stanje prati na *103, a prelazak je placen 177 din u poslovnici...

[ MagicMaster @ 29.07.2011. 20:58 ] @
Broj koji sam iz postpaid Telenora prebacio u MTS na prepaid, proradio, i sve šljaka, sve OK .... preovere, pozivi , poruke ...

Broj koji sam pre 3 nedelje prebacio iz MTS PostPaid u MTS PrePaid, JOŠ UVEK ne radi kako treba ... i dalje mi ne radi provera na *100# a dečko koji radi tamo, ne može da nađe broj u sistemu .... nema ga nigde, a radi ... :) :)
[ misaj @ 29.07.2011. 21:24 ] @
Zovi korisnički reklamiraj problem...:) Imaju običaj brojevi koji su prebačeni sa postpaida na pripaid da se tako "izgube"...:) Mene ubeđuju obično da sam postpaid pa kad insistiram veruju mi "na reč" da sam pripaid :)
[ MagicMaster @ 29.07.2011. 21:43 ] @
Ma zvao, to pre 20ak dana, i ništa. I jutros odem lično, i pnesem broj, da im "demonstriram", pozovem 777, i uredno automat izdiktira stanje. Na *100# izbaci da je to usluga za prepaid broj. :) :) :)

I onda je našao da je pisana reklamacija tad, pre 20ak dana, kao nešto da urade u roku od 3 dana, pa pošto očigledno nisu ništa uradili, napisao je još jednu reklamaciju.

Sad opet da sačekam 2-3 (radna) dana . . .
[ nikola87 @ 29.07.2011. 23:03 ] @
da i ja podelim moje iskustvo, MTS Postpaid u MTS Prepaid..

prvog dana je bilo problema sa dolaznim i odlaznim pozivima i porukama,
dok je bilo moguce pozvati jedino korisnicki servis, cak i uspostaviti vezu sa operaterom..

takodje nije bilo moguce proveriti kredit...

jos jedino ne radi Mondo SMS, ali za to sam podneo reklamaciju pre sigurno 2 nedelje i jos
uvek "resavaju" problem..
[ zzviktor @ 30.07.2011. 06:09 ] @
> Broj koji sam pre 3
> nedelje prebacio iz MTS PostPaid u MTS PrePaid, JOŠ UVEK ne radi kako
> treba ... i dalje mi ne radi provera na *100# a dečko koji radi tamo, ne
> može da nađe broj u sistemu .... nema ga nigde, a radi ... :) :)
> --


Pa navikao si se na gluposti MTS-a:D
[ misaj @ 30.07.2011. 06:48 ] @
Hmmmm znači taj Mondo SMS je problem širih razmera :) Delovalo mi je dovoljno čudno da sam pomislio da samo ja imam takav problem! Ali ipak to je MTS...Siguran sam da to ima veze sa statusom broja, čim status na sajtu kaže da "nisi korisnik MTS mreže" i ako jesi Mondo NE RADI.

Poz...
[ MagicMaster @ 30.07.2011. 07:25 ] @
zzviktor, naravno, zato se uopšte ne nerviram.

Odradio sam najveći deo posla, prebacio sam moj poslovni gde sam hteo, par njih koji su mi bili na najmanjim tarifama na prepaid, kako će prepaid da radi, nij toliko važno.

Za 3 meseca ću sve prepaid da šibnem u VIP ako mi se ćefne, to je sada najmanji problem.


misaj, čigledno da MONDO ima totalno nezavisnu bazu sa brojevima, ponudama i svim ostalim. I sada tamo neko mora uključi mozak, da mu dopr "E, čeka, brate, neki MNP počo da radi" pa da pokrene pedu da promeni u aplikacii da sada pored +38164 65 66 može da primi i 62 63 69 60 61 ali da prethodno proveri da li je u MTSu ili će svi da koriste :) :) :)

Ja sam tako imao problem kada sam naručiao telefon preko MONDA, opisivao sam ovde sve ...

Tako da MONDO .... više ne postoji ...
[ freeworld @ 10.08.2011. 03:12 ] @
U pitanju je tarifa mix 400,da li prelaskom sa postpaida na pripaid preostali avans se prebacuje kao pripaid kredit?
Isto pitanje sta se desava sa glavnim kreditom a i sa bonusom ako se prelazi sa kontrole troskova na pripaid?
I trece sta se desava ako se sa mix 400 tarife prebacim na kontrolu troskova,da li se i tada prebacuje avans?
[ Dexic @ 10.08.2011. 09:27 ] @
Mislim da su osim prvog toliko komplikovana pitanja da garantovano ni MTS-ov SISTEM ne zna tacno :D

Ako si imao avans, on ti se pripisuje kao kredit sigurno (treba - ali skoro sigurno ce biti greske u preknjizavanju - ovo su mi rekli u poslovnici da ce olako biti problema, nije moje misljenje cak :))
[ freeworld @ 10.08.2011. 11:21 ] @
Dobro,znaci prvo moze,a da ce da bude problema to znam :D,sta li je sa ostalima?
[ make_lele @ 10.08.2011. 21:24 ] @
Da li je nekome ko je presao sa MTS postpaid-a na MTS prepaid proradio Mondo sms?
[ misaj @ 10.08.2011. 21:45 ] @
Nemam pojma za ostale ali meni još nije :) Niti ima ikakvih indicija da hoće! Podneo sam reklamaciju još pre 20 ak dana i ništa...
[ make_lele @ 10.08.2011. 21:54 ] @
A da li je neko pokusao da broj prebaci na Kontrolu troskova, ili da ga vrati na postpaid?
[ misaj @ 11.08.2011. 09:56 ] @
Meni je i ovaj prelazak, iskreno, preko glave :) Svaki sledeci ce biti na neku drugu mrezu...Poslednja 3 meseca dok sam bio na postpaidu oni meni salju neispravan racun sa internet dodatkom koji je deaktiviran jos u martu i storniraju ga i salju novi...VEC tri meseca?! :)) Navodno ne mogu da ga deaktiviraju?!
[ make_lele @ 15.08.2011. 13:13 ] @
Dobih odgovor vezan za prelazak sa prepaid na KT i postpaid, mondo sms i nemogucnost registracije prepaid broja koji je prebacen sa postpaid.

Citat:
Postovani,

Iz tehnickh razloga trenutno nije omoguceno navedeno, molimo Vas za strpljenje, radi se na resavanju problema.

S postovanjem

Telekom Srbija
[ misaj @ 15.08.2011. 19:13 ] @
I ja sam dobio slican odgovor :

Citat:
Dostavljamo Vam informaciju koju smo dobili od nadlezne sluzbe povodom nemogucnosti koriscenja usluge "Mondo SMS" sa pretplatnickog broja 064/1122***. S obzirom da ste izvrsili prelazak sa postpaida na prepaid iz tehniskih razloga Vam nije trenutno omoguceno koriscenje pomenute usluge. Ocekujemo da ce u narednom periodu doci do resenja ovog problema, ali trenutno nemamo preciznih informacija kada bi se to moglo dogoditi. Molimo za strpljenje.


S postovanjem
Telekom Srbija
[ nikola87 @ 19.09.2011. 23:15 ] @
i dalje nista od Mondo SMS-a sa mojim brojem...
da li je nekome proradilo?
[ misaj @ 20.09.2011. 03:51 ] @
Mondo SMS ne radi ni sa jednom pripaid karticom novijeg datuma...Nisu u pitanju samo prelasci sa postpaida na pripaid...
[ mtopic @ 28.09.2011. 09:31 ] @
Juce sam pokusao u Telenoru da se prebacim sa post-pejda na pre-pejd i nisam ni zavrsio recenicu sluzbenica je vec odmahivala glavom i tvrdila da taj smer nikako nije moguc. Tvrdi da moram da raskidam neki ugovor (iako nisam vezan vremenski ugovorom) pa kao to moram neke budze iz Telenora zvati, ali da opet ne moze to tako :) i to mi je sto mi je, na pri-pejd ne mogu. Tako da se nisam hteo vise sa debilkom raspravljati i otisao sam.
Debilana, vracam se na MTS za par dana, valjda jos imaju 50% popusta...
[ make_lele @ 28.09.2011. 11:39 ] @
jos 2 dana
[ zvezdasbg @ 30.09.2011. 09:12 ] @
E to mi nikako nije jasno. I dalje furaju nebuloznu pricu kako eto ne moze se preci sa post na pre-paid. Zasto? Bolje je da promenim provajdera pa da onda izgube jednog korisnika? Ne kapiram.
[ Suns @ 05.10.2011. 17:00 ] @
Hoću da pređem sa postpaid na prepaid, šaljem preko "Moj Portal" telenoru mejl tehničkoj službi:

Moj mejl: Taj i taj broj, hoću da se prebacim sa postpaid na prepaid koja je procedura?

Telenor: prebacivanje nije u komercijalnoj upotrebi ne možete da se prebacite!

Moj mejl: Pošto mi ne date da se po zakonu prebacim na prepaid, recite mi proceduru za momentalnog ukidanja tog i tog broja!

Sutradan me je zvao Bojan (prezime nije rekao) iz Telenora, počeo da mi priča o kulama i gradovima, našta sam ga presekao i rekao da kaže ono što ima jer me ne zanima da slušam o zakonima i vaćarenju Telenora, rekao je ukratko:

Pa mi to obično ne nudimo našim korisnicima, bla bla bla bla bla ali eto neka ostane da Vas ja sutra nazovem i da vam kažem kakva je procedura za prelazak sa postpaid na prepaid.

Naravno ovo se sve dešavalo mesec dana ranije (od današnjeg dana) i normalno da taj broj koji sam zahtevao imam kao prepaid.


Prema tome nemojte da VAS lažu da ne može da se pređe, MOŽE samo se pozovite na zakon, inspekciju ili gašenje broj i raskidanje ugovora, i odma buljaši menjaju priču i ĆAO ZDRAVO!

Poz