[ MisaG @ 26.06.2011. 19:19 ] @
Imam 3CCD kameru Panasonic NV-GS230 (10x opticki zum) i apsolutno sam prezadovoljan onim sto ona pruza. Medjutim od skora, nakon pozajmljivanja kamere bratu, javlja mi se problem sa fokusiranjem u prostorijama sa manje svetla. Ranije je i u tim uslovima kamera sve snimala fantasticno, naravno koliko svetla toliko i kvalitetan snimak ali sad se u sred snimanja snimak muti. Kada sam prvi put to primetio mislio sam da je neko magljenje sociva u pitanju kao kad udjete na bazen pa se objektiv magli zbog isparavanja vode. Ubrzo sam shvatio da nije to u pitanju. Postoji neki problem sa fokusom i snimak se polako u toku snimanja muti. Mislim da posledica nije udarac ili pad kamere. Nista ne zvecka unutar kamere i kompletna mehanika prilikom zumiranja radi dobro. Kad se snimak zamuti usred snimanja napravim par puta zum min-max i snimak se izostri ali posle nekog vremena pocinje ponovo polako da se muti. Napominjem da uglavnom snimamo u auto modu.
Jako bi bio zahvalan ukoliko bi mi neko pomogao kako da resim ovaj problem i ponovo normalno koristim kameru kojom smo svi u porodici bili odusevljeni jer je uvek davala fenomenalne snimke bez obzira ko je drzi u ruci.
[ deks007 @ 26.06.2011. 22:16 ] @
To je normalno usmeris kameru na svetlije povrsine . Desavalo ti se to i pre samo nisi obracaon paznju , ja imam NV GS 330 pa se isto to desava . Ali ipak izbegavaj da dajes kameru sem nekom ko bas zna , ima i voli ovo . Jer ako brat do sada nije sebi to priustio bolje se ti prihvati snimanja nego da dajes kameru . Pozdrav !
[ MisaG @ 27.06.2011. 00:04 ] @
Deks,
hvala na javljanju ali mislim da nije to u pitanju. Snimao sam ranije zurke u polumraku gde je naprimer svetlo iza muzike, pa prelazio na mracne delove prostorije gde su se svi likovi videli onoliko koliko ima svetlosti nakon cega sam se vracao se na svetlije delove prostora i nikad se nije desavalo da se slika muti. A inace prvi put sam to primetio snimajuci doktoranta koji brani doktorat iza cijih ledja je bio prozor sa roletnama koje nisu bile skroz zatvorene tako da je neka kolicina svetlosti isla pravo ka objektivu. Probao sam naprimer i da snimam beo papir neko vreme pa onda da snimam recimo dnevnu sobu gde ima svetla i ponovo se to desava. Na dnevnoj svetlosti nemam taj problem ali prilikom bilo kog snimanja u prostoriji posle nekog vremena slika pocinje da se muti.
[ tma1717 @ 03.08.2011. 17:15 ] @
Na zalost i kod mene je isti slučaj, mada je moja nv-gs75 i verovatno starija od vasih. Pitao ja u servisu i kažu treba poloca da se menja tj neki senzori ....
inače ste zadovoljni?