[ nisamjanekodrugije @ 27.06.2011. 08:09 ] @
Ljudi pomagajte,

treba mi softver za isčitavanje čipa novih saobraćajnih dozvola.
Pošto radim kao kontrolor na tehničkom pregledu vozila, i potrebni su mi neki podaci sa čipa, tipa: br. motora , neke mase vozila...,
Pa ako znate nešto što ja ne znam , pls,pls,pls recite.
Čitač je GEMALTO HWP.
Hvala unapred.
[ shadow88 @ 27.06.2011. 10:48 ] @
http://www.mup.gov.rs/cms_cir/...a.nsf/licna-karta-aplikacija.h

na ovom linku imas link za skidanje softvera za iscitavanje novih licnih karata , mozda ima u sebi opciju i za citanje saobracajnih dozvola, posto vidim da na stranici MUP-a nigde niko ne pominje iscitavanje saobracajnih ili vozackih dozvola a sve o njima ostalo pise... mozda da kontaktiras MUP pa da ti oni kazu sta i kako ...
[ nisamjanekodrugije @ 27.06.2011. 11:20 ] @
To je ČELIK, i ne moze se upotrebiti za čitanje saob. dozvola, druga vrsta enkripcije, ali hvala u svakom slučaju.
A u MUP-u su vrlo predusretljivi, kao što verovatno znaš, ali sam i to probao, pa verovao ili ne, ni oni ne mogu da isčitaju nove saob, dozvole.
[ shadow88 @ 27.06.2011. 14:53 ] @
pokusaj da dodjes do proizvodjaca istih pa mozda sa njima mozes doci do softvera ili da te upute na pravu adresu ... ne mogu da verujem da ni MUP ne moze da ih iscitava , pa koji ce im k....c cipovi ako ne mogu da ih iscitaju ? jel su ti bar rekli ko moze da ih iscita ? mozda da se raspitas kod ostalih koji se bave istom delatnoscu ili kod drugih koji se bave tehnickim pregledom da vidis kako su resili taj problem, isto tako i u agencijama za registraciju vozila, i oni bi trebalo da iscitavaju saobracajne...
[ nisamjanekodrugije @ 27.06.2011. 15:01 ] @
e bato moj, narodna banka može , ali ne da softver, a MUP čeka isti od njih a kad oni dobiju dobiću i ja, ali meni treba sad, pošto već ima slučajeva sa novim dozvolama, i tako u krug. A frime koje diluju čitače, samo to rade , bač njih briga sa kojim softverom će da rade stranke. Probao sam sto enkripcija, ali zaštićeno čudo ko federalne rezerve, šta da ti kažem.
[ Goran Rakić @ 10.07.2011. 00:42 ] @
Pa hajde da napravimo open source softver :) Zašto da čekamo?

http://www.elitesecurity.org/t389835-1#2899611
[ bokigenije @ 05.08.2011. 11:27 ] @
Imaš na:

http://www.mup.gov.rs/cms_cir/...gistracija-citac-saobracajne.h

a inače što se toga tiče postoji forum koji je praktično organizacija kontrolora na liniji TP, www.atpv.rs

Postoji i komercijalna verzija kojom se mogu uvući podaci iz saobraćajne dozvole u registracioni list.
[ Barboza @ 12.12.2011. 19:33 ] @
Obe verzija citaca saobracajne sa MUPovog sajta mi pucaju i prijavljuju gresku DEMO verzije (ili nesto slicno). Kako da dodjem do verzije koja radi na Win7 64bit?
[ vatcslav @ 14.01.2012. 10:46 ] @
bokigenije,koja je komercijalna verzija čitača saobraćajne,i može li da čita i štampa naše znakove šćčžđ.gde može da se nađe?
[ micky @ 15.02.2012. 22:03 ] @
Citat:
Barboza: Obe verzija citaca saobracajne sa MUPovog sajta mi pucaju i prijavljuju gresku DEMO verzije (ili nesto slicno). Kako da dodjem do verzije koja radi na Win7 64bit?


Odes na mesto gde je instalirana aplikacija desni klik na reg_eVehicleRegistrationCom.bat run as admin i to je to.
Ponovo startujes aplikaciju i radice ti sve.
[ MAGNUM 357 @ 08.03.2012. 10:23 ] @
Nabavili smo TODOS-Argos mini II, i uspeli da instaliramo softver za čitanje ličnih karti( sajt MUP-a) ali softver za saobr. dozvole neće da se instalira. Imamo p4 i radi na 32bita Windovs xp servispak3.
Dali neko zna kako se instalira program ili je imao sličan problem ????
Hvala...
[ bokigenije @ 19.03.2012. 22:36 ] @
Citat:
vatcslav: bokigenije,koja je komercijalna verzija čitača saobraćajne,i može li da čita i štampa naše znakove šćčžđ.gde može da se nađe?


Naši karakteri nisu upisani zarad navodne kompatibilnosti sa Evropom, nisam proverio da li se to odnosi i na registarske oznake.
A što se tiče komercijalne verzije možeš mi se javiti na pp.
[ BrackoNe @ 11.04.2012. 15:52 ] @
Ladno su kraljevi zajebali putanju...

Kao što je micky rekao...
Potrebno je da se ode do bat datoteke, kliknete desnim tasterom na istu i izaberete Edit. Tu će vam se otvoriti Notepad (ukoliko vam je on podrazumevani) i samo ukoliko koristite x64 operativni sistem, izmenite, da umesto \Program Files\ bude \Program Files (x86)\. Pokrenite kao administrator (desni taster i Run as Admnistrator), i to je to!

Nadam se da će ovo nekom pomoći.
[ isailovic2001 @ 23.05.2012. 21:53 ] @
Sve je ovo lepo sto si napisao i dosao sam do tog dela sa editom i dodao (x86) ali kada treba da sacuvam on ne moze da ga sacuva kao izvorni fajl vec ga promeni i bude samo kao tekst dokument.Neynam gde gresim ali ja ovo neumem da uradim kako treba.Potrebna mi je pomoc ako moze.Hvala unapred.


reg_eVehicleRegistrationCom to je ono sto objasnjav da treba da se edituje


C:\Program Files\MUP RS\CitacSaobracajne\eVehicleRegistrationCOM.dll" a ovde treba da se doda to si rekao

izmena izgleda ovako C:\Program Files(x86)\MUP RS\CitacSaobracajne\eVehicleRegistrationCOM.dll"

e kada treba da se sacuva onda nastaje problem,zato mi treba pomoc
[ Aleksandar Đokić @ 24.05.2012. 00:39 ] @
pokreni cmd.com iz /windows/system32 foldera sa desni taster admin opcijom, odi u folder gde ti je to (cd komanda) i kucaj "regsvr32 eVehicleRegistrationCOM.dll"
[ isailovic2001 @ 25.05.2012. 14:28 ] @
Neznam sta se desava ali neidi ni ovo,evo redosleda kako sam to uradio
1.
Ili to meni neide od ruke ili sam toliko nepismen,ne znam sta je od toga,ali bih trazio pomoc od bilo koga ko moze da pomogne.Hvala unapred.Posebno se zahvaljujem GUSLACU
[ bogdan.kecman @ 25.05.2012. 16:55 ] @
posle regsvr32 ide RAZMAK
[ isailovic2001 @ 25.05.2012. 21:36 ] @
Ni sa razmakom nece isti problem se javlja.
[ Aleksandar Đokić @ 26.05.2012. 02:58 ] @
daj da vidimo sa razmakom..

moras odraditi ovo sa regsvr32 ili pokreni ovo iz attach-a... popravio sam putanju


edit: sad vidim da ti je losa putanja u cmd, moras "cd" komandu koristiti, ili jednostavno pokreni ovo iz attach-a sa desni run as admin

[Ovu poruku je menjao guslac dana 26.05.2012. u 04:17 GMT+1]
[ isailovic2001 @ 27.05.2012. 09:49 ] @
Hvala puno ovo sada radi ali ja opet neshvatam gde gresim.Hvala jos jednom.
[ Aleksandar Đokić @ 27.05.2012. 17:11 ] @
pa nisi promenio putanju u cmd, ne mozes samo staviti "C:\Program Files..." pod navodnicima, moras promeniti putanju cd komandom ili na neki drugi nacin, ne umem bolje da ti objasnim, bitno da si resio
[ iwans @ 08.07.2012. 01:20 ] @
Jel ima neko ideju kako da ove DLL-ove ukljucim u svoj projekat i iscitam neke podatke sa saobracajne? Jel pokusao neko da kreira C# ili VB.net projekat sa ovim DLL-ovima? Meni nije uspelo, mogu da prosledim kod sa povratnim informacijama koje dobijem.
Zna li neko da pomogne?
Hvala unapred!
[ iwans @ 08.07.2012. 15:47 ] @
3-4 sata muke i evo koda kome treba! Prosto je bilo, samo sam se spetljao sa imenom Card Readera, a moglo je i da se pusti kao parametar prazan string
Ajd u zdravlje!

----------------------------------------------------
'ovo je VB.net kod, ali radice i C# istom logikom
Imports eVehicleRegistrationCOM
Imports System.Runtime.InteropServices

Public Class Form1

Private Sub Button1_Click(sender As System.Object, e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Dim vd As New eVehicleRegistrationCOM.Registration
Try
Dim procitano As Integer 'ovo je promenljiva koja prihvata povratnu vrednost
'ovde sam instancirao strukture
Dim ddata As New _DOCUMENT_DATA
Dim rdata As New _REGISTRATION_DATA
Dim vhData As New _VEHICLE_DATA

'smatram da je Initialize isto sto i sdStartup po dokumentaciji
'takodje, u ovom trenutku zasvetli citac kartice
procitano = vd.Initialize() 'ovde vrati vrednost 0

procitano = vd.GetReaderName(0, "") 'ovde vrati vrednost 0
procitano = vd.SelectReader("") 'ovde vrati vrednost -2146435063 ako se ne pusti ovaj prazan string

'ovako se pokupe podaci sa kartice i spremni su za iscitavanje preko ReadXXXX metode
procitano = vd.ProcessNewCard() 'ovde vrati vrednost 0 ako je ok

procitano = vd.ReadDocumentData(ddata) 'ako ovde vrati vrednost 12 - to bi znacilo greska ERROR_INVALID_ACCESS, treba da vraca 0
'jasno je da sledecem kodu treba proslediti prvi parametar 1, 2 ili 3, ali sam probao i sa 0 i dobio:
procitano = vd.ReadRegistration(0, rdata) 'ovde vrati vrednost 87 - to bi znacilo greska ERROR_INVALID_PARAMETER
procitano = vd.ReadRegistration(1, rdata) 'ovde vrati vrednost 0, to je OK
procitano = vd.ReadRegistration(2, rdata) 'ovde vrati vrednost 0, to je OK
procitano = vd.ReadRegistration(3, rdata) 'ovde vrati vrednost 0, to je OK
procitano = vd.ReadVehicleData(vhData) 'ako ovde vrati vrednost 12 - to bi znacilo greska ERROR_INVALID_ACCESS, treba da vraca 0

MessageBox.Show(ddata.serialNumber.ToString) 'ako ovde javi gresku {"Object reference not set to an instance of an object."} onda natrag na projektovanje
Catch ex As Exception
MessageBox.Show(ex.Message.ToString)
Finally
'Finalize je isto sto i sdCleanup po dokumentaciji
vd.Finalize()
End Try
End Sub
End Class
-----------------------------------------------------
[ adzevad @ 16.03.2014. 06:41 ] @
iwans zahvaljujem što ste podelili vaše rešenje sa nama. Ja sam napravio projekt u vb.net-u i prekopirao vaš kod u njega. Ali nikako ne mogu da uspijem da očitam podatke sa saobraćajne. Uvek dobijam grešku {"Object reference not set to an instance of an object."}. Gde sam pogrešio???

Pozdrav.
[ GOOD-BOY @ 17.05.2014. 18:11 ] @
Preuzeo sam softver za citanje elektronske saobracajne dozvole, i sad on ocita sve podatke ali ne mogu da ih stampam pise da stampac nije pronadjen. Sta da radim???
[ _Slovenac_ @ 05.05.2018. 08:13 ] @
Da li neko zna postoji li sofware za citanje saobracajne, za iOS (mac) ili ne mogu da nadjem nigde na netu?

Hvala