[ Horvat @ 30.06.2011. 14:48 ] @
(odmah da se izvinem ako ima vec ova tema, nisam primetio)

naime, nadjem ja neke moje stare vip kartice i reko' da vidim da li je mozda neka aktivna, ubacim ih u telefon (otkljucan, provereno rade i mts i telenor) i za svaku karticu mi izbacio kao da je kartica "ponistena",odnosno ugasena i ok, ne bi bilo to nista lose, da jednu od tih kartica nisam aktivirao krajem prosle godine, sto znaci ni godinu dana nije proslo,a ugasena mi je kartica, no ostavih ja to sa strane

dopadne mi ruku neki stari mob, zakljucan na vip, i reko' da vidim da li radi,kako radi, naravno, mob nije hteo da radi bez kartice,i ja uzmem onu pomenutu, aktiviranu prosle godine i imam sta da vidim, karticu je prepoznao, ima signal, moguce je pozivati i proveravati stanje na racunu...

isto mi se desilo i sa jednim post paid vip brojem, hteo sam da ubacim karticu u drugi mob da pogledam nesto na netu "on the go", telefon ispravan, prima i mts i telenor kartice, ali kad je ubacena vip kartica, stalno je izbacivao kao da vip kartice ni nema...


da li se ovo jos nekome desavalo? od kada je ovo ovako i zbog cega? da li to znaci da samo vip mobilne (ne bukvalno njihove proizvodnje,nego zakljucane na njihovu mrezu) mozes koristiti za vip kartice,pa i najobicnije prepaid?
[ freeworld @ 30.06.2011. 18:03 ] @
Evo i ja da dodam na tu temu nesto,imam 2 telenor pripaid kartice,na sony ericssonu kupljenom jos 2007 i koji je jos tada bio omogucen na sve mreze(znaci nije bio zakljucan pa otkljucan) jedna kartica radi a druga kad se ubaci telefon nece ni da se upali.U taj telefon rade i vipove i mtsove kartice.Isto tako ta telenor kartica koja nece na soniju radi na bilo kom drugom telefonu.
[ miki069 @ 01.07.2011. 00:05 ] @
Još kada bi napisali modele telefona na kojima ne rade te kartice...
A još kad bi napisali da li su te SIM kartice 64 ili 128kb...
[ freeworld @ 01.07.2011. 10:49 ] @
sony ericsson j110 i a kartica je kupljena u januaru,ne znam dal je 64 ili 128 kb.
[ Horvat @ 01.07.2011. 11:43 ] @
nokia 3100 kartica je medju onim prvima (kad je prvi put bilo 2 za 1 ili tako nesto, sa onih 1000 poruka or smt),ali nije bila aktivirana do prosle godine, ne radi ni nova postpaid, ne pise koliko im je pamcenje
htc x7500 tu je postpaid proban