[ evolution @ 05.07.2011. 15:52 ] @
Kompanija Telenor donela je Odluku o otključavanju prodatih telefonskih aparata iz svoje ponude. Korisnici stiču pravo na ovu mogućnost ukoliko ispunjavaju jedan od sledećih uslova:

Opširnije: http://www.telenor.rs/sr/Priva...-aparata-kupljenih-u-Telenoru/
[ calexx @ 05.07.2011. 16:35 ] @
Naravno, ovo je apsolutno realan potez i meni bi bilo logično da je tako i bez novih odluka o tome. Ipak, vidim da po svetu čak ni ovo nije obaveza pa je dobro da je to promenjeno kod nas.
[ avala100 @ 06.07.2011. 06:49 ] @
Joj nemojte ove spinove vise.
Da, doneli su ODLUKU, mos' mislit da nakon dve godine koriscenja otkljucaju telefon...
I to je sad za posebnu hvalu.
Ajd evo i ja dajem dva lajka i tri cmokica: cmok, cmok, cmok...
[ zvezdasbg @ 06.07.2011. 08:36 ] @
Korektno. Dok traje ugovorna obaveza, to jos i mogu da skapiram, ali da nece da otkljucaju aparat i posle isteka ugovorne obaveze, e to je bila nebuloza.
[ owim @ 07.07.2011. 01:55 ] @
Nadam se da će i drugi da ih slede, u skladu sa "tekućom praksom", na koju su se pozivali kada su uvodili 60+60s zaokruživanje.
[ bttp @ 07.07.2011. 19:37 ] @
Kako da mi otključaju telefon kupljen preko oglasa, od nepoznatog vlasnika?
[ Horvat @ 09.07.2011. 17:20 ] @
nije mi jasno da li ja imam pravo po ovome da mi daju kljuc
dobio sam tel uz prepaid karticu (koju ne koristim,koristim drugu iste mreze)
da li spadam u ono
Citat:

Telefonski aparat je kupljen po punoj ceni (bez ugovorne obaveze) i izmirena su dospela dugovanja po osnovu ugovora;

ili ja nemam prava po ovome? (mozda ima neko upucen da saznam do pon.)
[ boki01 @ 11.07.2011. 00:09 ] @
Šta je sa onima koji su Telenor telefon dobili na nagradnoj igri??? I te poklone su zaključali...
[ superbaka @ 11.07.2011. 17:55 ] @
kako to otkljucavaju, daljinski ili...?
[ d.vader @ 11.07.2011. 18:09 ] @
Citat:
evolution: Kompanija Telenor donela je Odluku o otključavanju prodatih telefonskih aparata iz svoje ponude. Korisnici stiču pravo na ovu mogućnost ukoliko ispunjavaju jedan od sledećih uslova:

Opširnije: http://www.telenor.rs/sr/Priva...-aparata-kupljenih-u-Telenoru/


http://www.elitesecurity.org/t...akljucavanje-telefona-sim-lock
Ako sam dobro video, nisu doneli odluku nego su "naterani"!
[ Miroslav Cvejić @ 12.07.2011. 00:04 ] @
Sad ćeš još da se hvališ da si ih ti naterao. :)
[ spaicfamily @ 12.07.2011. 13:38 ] @
Bio u poslovnici, dečko je pokušao da bude ljubazan ali kako su ga naučili i do kraja neumoljiv po Telenor pravilima.
Mora da vlasnik koji je sklopio ugovor da podatke inače ne priznaju akciju. Ne znam šta da radim uzeo sam pod garancijom aparat preko oglasa (pre 18 meseci) i sad ne priznaju ni moju ličnu kartu ni podatke. Momak koji mi ga je prodao ne koristi više 063 karticu i nije više na predhodnoj adresi. Ja sam već godinama na 063 postpaidu ali to im nije nikakva garancija, hoće da im dođe prvi kupac?
[ superbaka @ 12.07.2011. 19:09 ] @
jel' moze neko da mi kaze kako se to otkljucava, daljinski putem preko neke konfiguracione poruke ili odlaskom u njihov servis ili kako vec?
[ miki069 @ 12.07.2011. 21:36 ] @
70% tih telefona je promenilo vlasnika.
20% je crklo.
Idiotizam, garancija na čoveka a ne na telefon.
MTS je zakon.
[ Horvat @ 13.07.2011. 08:53 ] @
Citat:
superbaka: jel' moze neko da mi kaze kako se to otkljucava, daljinski putem preko neke konfiguracione poruke ili odlaskom u njihov servis ili kako vec?

pretpostavljam da ti daju kod za otkljucavanje, koji sam upisujes (ili ti oni upisu)
[ d.vader @ 13.07.2011. 09:21 ] @
Citat:
superbaka: jel' moze neko da mi kaze kako se to otkljucava, daljinski putem preko neke konfiguracione poruke ili odlaskom u njihov servis ili kako vec?

Kao za programe za komp.
Treba ti ključ, kombinacija slova i brojeva koju ukucaš u polje koje ti ponudi telefon, (unlock), prilikom ubacivanja sim kartice drugog operatera.
Ima na netu ponuda za dvadesetak eura da se dobije unlock code, treba im samo proslediti model telefona i njegov imei.
Koliko je pouzdano, ne znam, nisam probao i ne znam nikog ko je to probao.
[ owim @ 13.07.2011. 09:58 ] @
Citat:
d.vader:Treba ti ključ, kombinacija slova i brojeva koju ukucaš u polje koje ti ponudi telefon, (unlock), prilikom ubacivanja sim kartice drugog operatera.

Ne znam da li je ovo već zaživelo, Telenor će svakako dati jasno i detaljno uspustvo "for dummies" kako se ovo radi, jer nepravilno otključavanje može da blokira neke modele telefona. Na prvo mestu, nijedna SIM Kartica ne sme da se nalazi u telefonu (za većinu modela). No, sačekajte uputstvo.

Uklock kod je tipa *4741346736476487# ili #758934958484848# unosi ga sam korisnik ako dobije mejlom ili službanik u šopu.
[ Horvat @ 28.07.2011. 09:15 ] @
proslo je nekih 2 nedelje od pocetka ovoga, je l neko obavio ovo?
[ nvukelic @ 28.07.2011. 21:13 ] @
Citat:
owim:Telenor će svakako dati jasno i detaljno uspustvo "for dummies" kako se ovo radi, jer nepravilno otključavanje može da blokira neke modele telefona.


Aha, al' kad na vrbi zasvrbi... Dobiješ samo kod bez reči o tome kako se unosi.

[ d.vader @ 28.07.2011. 21:22 ] @
Citat:
nvukelic: Aha, al' kad na vrbi zasvrbi... Dobiješ samo kod bez reči o tome kako se unosi.


Ubaci sim karticu od drugog operatera i po uključenju aparata, tražiće ti unlock code. Upiši u polje koje ti ponudi kod koji si dobio. To bi trebalo da je sve.
[ Horvat @ 29.07.2011. 11:00 ] @
kako si poslao zahtev? licno u poslovnici, postom ili elektronskom postom?
telefon je bio uz neki postpaid broj koji i dalje koristis?

bas si dugo cekao, 15 dana
[ nvukelic @ 31.07.2011. 12:46 ] @
Citat:
d.vader: Ubaci sim karticu od drugog operatera i po uključenju aparata, tražiće ti unlock code. Upiši u polje koje ti ponudi kod koji si dobio. To bi trebalo da je sve.


Ja to znam, ali ima ljudi koji ne znaju, pa bi uputstvo svakako trebalo da postoji.

Citat:
Horvat: kako si poslao zahtev? licno u poslovnici, postom ili elektronskom postom?
telefon je bio uz neki postpaid broj koji i dalje koristis?

bas si dugo cekao, 15 dana


Mailom sam im poslao kopiju LK i IMEI i model telefona, kodove sam dobio posle ~45 dana. Telefon je uz broj koji i dalje koristim, ali mi je istekao dvogodišnji ugovor uz koji sam ga uzeo.
[ miki069 @ 02.08.2011. 08:36 ] @
Posle 2 godine, telefon ne vredi ni 10% početne vrednosti.
Koji će q..c korisniku tada kod za otključavanje.
I to se čeka još 45 dana.
Može se uradi u bilo kom servisu za 2 minuta i košta 300 dinara.
[ nvukelic @ 03.08.2011. 20:40 ] @
Možda da, ako pređe u drugu mrežu, može i dalje da ga koristi. Ne razmišljaju svi o prodaji .
[ bttp @ 08.08.2011. 01:06 ] @
Imam telefon koji je kupljen u Telenoru ali ga nisam ja kupio, nego sam "drugi vlasnik". Znači telefon je kupljen ne znam na čije ime niti znam da li je ugovor za taj fon istekao.

Kako da ih nateram da mi ga otključaju?

Inače nisam u toku sa tim otključavanjima, ali znam da svojevremeno te BB5 (ili tako nešto, u pitanju je Nokia 5220) Nokije nisu mogle ni u servisu da se otključaju.
[ Miroslav Cvejić @ 08.08.2011. 01:19 ] @
Navataj prvog vlasnika da im pošalje zahtev.
[ bttp @ 10.08.2011. 15:57 ] @
To je nemoguće jer sam fon kupio preko oglasa. Vlasnika sam video samo tokom primopredaje. Valjda oni mogu po serijskom broju da vide jel istekao ugovor za taj telefon ili već nešto?
[ MagicMaster @ 12.10.2011. 19:32 ] @
Da, baš ga tupe malo sa tim "mora vlasnik" .... Čovek ima kutiju, račun, garanciju, a oni traže i vlasnika ....

Skroz sucks ....
[ Miroslav Cvejić @ 12.10.2011. 20:27 ] @
Zamisli šta se desi kad im tražiš da otključaju telefon koji je CocaCola poklanjala (nokia express music i 062 broj u lepo spakovanom Telenor paketiću). Tvrde da ga nisu oni prodali.
[ Horvat @ 19.10.2011. 09:07 ] @
nego ga je coca cola ukrala?!?!
[ JovanKKP @ 18.12.2011. 14:19 ] @
Ugovor(uz koji sam uzeo Samsung Wave) mi je isticao u avgustu, ali sam ga unapred izmirio/isplatio kako bi mogao broj da prenesem u Mt:s i uzmem 50% popust na pretplatu.
U Telenoru u Novom Sadu(gde sam isplaćivao ugovor) na bulevaru, teta nije upućena da li je UOPSTE MOGUĆE da mi otključaju telefon jer nije istekao VREMENSKI ugovor, odnosno avgust mesec.
Ja im kažem da to uopšte nije logično i da im na sajtu piše drugačije,tj. da će MORATI da mi otključaju telefon jer više nisam pod ugovorom, al ne vredi...Ona to "ne zna","nije sigurna" ali "će pokušati", odnosno podneće zahtev ali mi ne garantuje.
Kontam da je takva bila zbog toga što sam rekao da prelazim kod drugog operatera, ali opet, raditi preko one stvari i biti totalno neljubazan stvarno nije na mestu.
Još mi je rekla da se otključavanje čeka 15 dana, imaju fore još 9 dana, ako ne dobijem kod i drugi postpaid broj prebacujem na Mt:s. Jeste da je u pitanju stari paket sa 1+1 zaokruživanjem, da je 60 minuta sasvim dovoljno toj osobi koja ga koristi, i da ce mi za 150 dinara MIX 750 biti skuplji, ali barem me neće vući za nos i praviti budalu od mene za moje pare.
:)
[ MagicMaster @ 18.12.2011. 20:19 ] @
Nećeš dobiti kod ..... dobićeš pismo u kome pišu da su tražili od samsunga kod, i da se se strpiš .....

Moj drug podneo za samsung i7500, i tačno na 15ti dan mu stiglo to pismo.

Jer znaju da ne mogu da dobiju kod u tom roku ... od pisma je prošlo još 15 dana .... 30 ukupno ....
[ zvezdasbg @ 19.12.2011. 01:36 ] @
Nemaju oni sta da traze i dobijaju kodove od Samsunga. Sve kodove imaju operatori kod sebe. Fora je samo da li oni to hoce da daju. Meni su za dva dana poslali kod za Samsung Wave. Doduse preko debele veze. Dakle kodovi su kod njih.
[ hogar strašni @ 19.12.2011. 01:57 ] @
Ja hteo, odnosno, ponudili mi nedavno u VIP-u telefon na ugovor od dve godine. Zamalo da prihvatim. Već sam bio spreman da potpišem pa sam zamolio da isprobam aparat na šta su pristali. Pošto me mrzelo da vadim iz telefona karticu 061, iz džepa sam izvadio jednu 064 koja mi služi za rezervu. Upalim tel i prc, ne može. Pitam prodavca u čemu je poenta a oni kažu može samo sa njihovim karticama. Ok, ali zašto? E tu dobijam najgluplji mogući odgovor! Zato što je to praksa kod svih!
Jbt, pa telefon ne uzimam kod svih nego kod vas, u čemu je poenta ako se obavezujem na dve godine? Vidim ja da ljudi nisu kompetentni da mi daju odgovor i batalimo dil. Al đavo mi ne da mira pa, reko, da pozovem ja korisničku službu. Šta da vam kažem, lupaju gluposti i prave budale od nas.
Predpostavljam da je i kod mts-a i telenora isti razlog zaključavanja, zato što je to je praksa kod svih!
Da, po nekoj logici, ključevi treba da su kod onog ko ih je naručio a ne kod proizvođača. Mislim, šta će Samsungu telenorovi ključevi ili mts-ovi. Meni to nema logike al ne znači da nije tako.

[Ovu poruku je menjao hogar strašni dana 19.12.2011. u 03:09 GMT+1]
[ zvezdasbg @ 19.12.2011. 15:26 ] @
Naravno da kodovi nisu kod proizvodjaca. U takve price moze da poveruje samo idiot. Najbolje da Samsung ili recimo Nokia cuvaju kodove od svih mobilnih provajdera. To su ipak samo proizvodjaci telefona. Ni meni nije jasno zasto kodiraju aparate ako se ja vec ugovorom obavezujem da cu koristi pretplatnicki broj u odredjenom vremenskom periodu. To ne bi trebalo da ima veze sa aparatom. Ali avaj, vole oni da na nebulozna pravila odgovaraju sa "tako to rade svi".
[ JovanKKP @ 19.12.2011. 16:47 ] @
Dva drugara uzela Xperiu mini u Mt:s-u i nisu zakljucani.
Bas sam pitao u poslovnici u Mt:s-u kad sam prelazio, kakva je praksa kod njih, tj. koliko dana treba da se ceka kod i zena mi rece da iskreno ne zna jer joj niko to nije ni trazio i da su mahom noviji telefoni kod njih otkljucani za sve mreze. Naravno, nisam proverio za sve, ali eto ta 2 nisu bila a ne spadaju u onu grupu telefona od 1 dinar, kao sto ne spada ni moj Wave.

@MagicMaster
Rece mi salterusa u Telenoru da se to dobija na kucnu adresu i da na tom papiru odma pise kod, mada imas i na prvoj strani ove teme primer, tako da je to verovatno tako, kao sto i rekose ljudi nakon tebe. :)
[ MagicMaster @ 19.12.2011. 19:12 ] @
Ne shvatam šta si mi sada napisao ?

Ja sam napisao da znam za primere da ljudi očekuju kovertu od Telenora, koverta stigne, a unutra šipak .......
[ Jovan 1988 @ 20.12.2011. 00:20 ] @
Telefone ne zakljucavaju samo zato jer to rade svi nego zbog toga da budu sigurni da ce korisnik da koristi taj telefon u njihovoj mrezi 2 godine (ugovor nije dovoljna garancija),ali i zbog finansija,npr roming.Ti odes u grcku i hoces da zoves Srbiju.Jeftinije ti je da kupis pripaid karticu lokalnog operatera nego da placas skuplje roming ali telefon naravno ne prihvata drugu karticu.U malko razvijenim zemljama ukoliko hoces da nekome poklonis telefon ili jednostavno hoces da se prebacis kod drugog operatera,nakon isteka ugovorene obaveze ti trazis i dobijes kod za otkljucavanje telefona za sve mreze.I to se trazi od operatera a ne od proizvodjaca,nema proizvodjac nikakve veze sa tim.
Kod nas mozes da trazis ali odugovlace,nisu upucenu i prodaju maglu i po pravilu neces dobiti kod.
[ JovanKKP @ 21.12.2011. 14:44 ] @
@MagicMaster
Kazem ti da je zena rekla da se dobija kod upravo u toj koverti i na tom papiru sto stize u roku od 15 dana jer si napisao :
"Nećeš dobiti kod ..... dobićeš pismo u kome pišu da su tražili od samsunga kod, i da se se strpiš ....." i da je na prvoj strani ostavljeno ovo:
https://static.elitesecurity.o...0unlock%20code%20-%20forum.jpg
pa mi je nekako logicno da to i ocekujem, ali videcemo.
[ miki069 @ 27.12.2011. 21:18 ] @
https://static.elitesecurity.o...0unlock%20code%20-%20forum.jpg
Ajd skoncetriši se i pročitaj šta piše u poruci od Telenora.
Piše da je prvo dobio kovertu u kojoj pišu da su tražili od samsunga kod, i da se se strpi.

Niko kod neće dobiti bez minimum 6 meseci smaranja sa prevarantima iz Telenora.
[ JovanKKP @ 28.12.2011. 21:50 ] @
Vidi stvarno, moja greska :\

Onda je to izgleda prvi i poslednji telefon koji sam uzeo preko nekog provajdera (Telenora prvenstveno).
A kaznicu ih prebacivanjem i drugog broja u mt:s
:zaosmajli:
:)
[ toplica81 @ 19.03.2012. 11:54 ] @
I ja imam problem sa Telenorom i famoznim kodom za otkljucavanje.
Prvi put sam poslao zahtev za taj kod jos 3. novembra 2011. Odgovor je stigao 10. novembra, ono da su poslali zahtev proizvodjacu i da ce poslati kod cim ga dobiju od proizvodjaca. Od tada (6 meseci skoro) ja se svadjam sa njima i trazim taj kod. Zvao sam operatere ko zna koliko puta, slao reklamaciju preko emaila, i nista. Pre nedelju dana odem po ko zna koji put u poslovnici i uspem nekako da ih nagovorim da posalju ponovo zahtev i da naznace da ja to cekam 5 meseci i da nemam strpljenja vise. Epilog toga je opet isto, poslali su mi pisamce skoro identicno ko prvo, da cu dobiti kod cim njima proizvodjac to prosledi!

Ja sam video odmah da su ovo corava posla, i da nema nista od toga. Da je neki bas bezveze telefon, otkljucao bih ga u nekoj radnji, nego je Samsung Galaxy, I ovde kod mene traze 20 30 eura da otkljucaju to.

Citam ovo sto ste pisali, nekako mi nenormalno da oni imaju kodove kod sebe, a da ne daju nego zamajavaju ovaj narod. Ne znam kakva je procedura, ko stavlja taj kod, operater ili proizvodjac. Meni to nekako lici na ono: stavite vi kod, to nece niko da trazi, jer, ko danas koristi telefon star 3 godine... Oni su to kodirali, kodove pobacali i sad cvrc. Secam se da mi je neki operater jednom izdiktirao neke brojeve telefona Samsungovog servisa pa da se raspitam tamo. Ja zvao niko se nije javljao.

Ako ima neko neki savet sta da im radim, jer ja popodne idem da se raspitam kakva je procedura da se prebacim na drugu mrezu. Cenim ja da su svi ista g**** ali nema sanse ovo da im oprostim tek tako. Das za telefon 300 400 eura i jos te na kraju tretiraju ko idiota. Ovo stvarno nije normalno!
[ Bik Koji Sedi @ 19.03.2012. 14:39 ] @
Telenor bar pristaje da ti da kod (tj. da ga "traži"). Kod MTS-a ta mogućnost se uopšte ni ne pominje.
[ adzo_ @ 19.03.2012. 14:59 ] @
Istu informaciju sam dobio u poslovnici Telenora kada sam hteo da otkljucam telefon namenjen za poklon
Rekli su mi da se ceka najmanje 5 meseci na odgovor
Stvarno puno vremena
Nisam zeleo da cekam nego sam platio otkljucavanje
[ toplica81 @ 19.03.2012. 16:45 ] @
Pa cekajte ljudi, jesmo li mi tolike budale???

Ja sam kupio telefon od njih, pola platio odmah a pola prakticno na rate u periodu od 2 godine. I u tom periodu je sasvim u redu da postoje nekakva ogranicenja poput zakljucanog telefona za mrezu. Ali posle toga vise nema smisla da vam neko stavlja bilo kakva ogranicenja na uredjaj koji ste vi platili. To je bukvalno neispravan uredjaj, jer nece da radi na drugim mrezama.

A vidim na sajtu da su dodali ovo:
"Telenor nije odgovoran i da ne može uticati na rok u kojem će proizvođač dostaviti Telenoru Vaš kod za otključavanje uređaja."

Zastita potrosaca u ovoj zemlji uopste ne funkcionise, a i ljudi vidim i ne bune se vec prihvataju to kao da je normalno.
[ Bik Koji Sedi @ 19.03.2012. 18:13 ] @
Oni će tako raditi dokle god mogu tako da rade, Telenor se tu ne razlikuje od bilo kog drugog privrednog subjekta. Da sam ja na njihovom mestu, ne znam da li bih nešto mnogo drugačije radio i posvećivao ljudske resurse otključavanju telefona, ako me niko na to ne tera.

Prema tome, treba sesti na grbaču Ratelu ili kom već regulatornom telu da naloži operaterima da moraju otključati telefon na zahtev korisnika pod tim i tim uslovima i u tom i tom roku.
[ JovanKKP @ 19.03.2012. 19:45 ] @
Evo moje price do kraja.
Posle 3 meseca dobijem ti ja taj kod od Telenora, ali sam u medjuvremenu uradio update(jer sam telefon koristio kao mp3 player) na Badu 2.0 i kad sam (nakon dobijanja koda) ubacio mt:s karticu i hteo da ukucam broj za otkljucavanje, iskocilo mi "Phone Freeze, call your operator" (u tom smislu). I obratim se ja lepo Samsung Srbiji preko Fejzbuka i oni mi kazu da mi je potreban "MCK kod" koji Telenor MORA da mi da. Nakon jos 2,3 dana njakanja i cekanja sa Call Centrom i poslovnicom, posaljem mail njihovoj podrsci sa detaljnim objasnjenjem,sta mi je rekao Samsung, i posle 2,3 dana dobijem taj kod preko mail-a, ukucao prvo njega , pa onda kod za otkljucavanje i telefon proradio, NAPOKON.
Mislim, 8 pisljivih cifara u 21. veku cekati 3 meseca je obicna sprdnja i neodgovornost prema korisnicima, drugacije ne mogu to da shvatim. U znak protesta sam i drugi broj prebacio u mt:s i "mirna Backa" :)

Suma sumarum, telefon od Telenora, NIKAD ali NIKAD vise, i da je iPhone17 za 0 dinara. :)
[ dragancesu @ 20.03.2012. 08:06 ] @
Dugo sa korisnik telenora ali nikad nisam uzeo telefon od njih. Gledam ovu raspravu i kao neko resenje je da se uzme u nekoj prodavnici koja je njihov partner, prodaje telefone ali i ugovore za operatere. Oni u pricipu daju svoje telefone, a od operatera refundiraju vrednost. Nema smisla da u "obicnoj" prodavnici telefona dobijete zakljucan, mada, kod nas sve moguce...
[ zvezdasbg @ 20.03.2012. 22:07 ] @
A kad imas vezu dobijes kod za dva dana...
Ljudi nemoj da mislite da kodove dobijaju od proizvodjaca. Kodove imaju provajderi samo vole da glume ludilo.