[ mantas @ 06.07.2011. 17:30 ] @
da li prilikom otvaranja udruzenja gradjanada osnivački akt udruženja treba da bude overen od strane nekog organa (sud,opstina)..ili je dovoljno da sadrzi ono sto osnivački akt treba da sadrzi (lična imena osnivača i njihova prebivališta, naziv i sedište i adresu udruženja......)
[ trader6 @ 06.07.2011. 20:06 ] @
Ne mora
[ Predrag Supurovic @ 07.07.2011. 09:18 ] @
Ili prciznije: udruzenje gradjana po novom zakonu moze ali i ne mora biti registrovano. Dovoljno je napraviti osnivacku skupstinu i usvojiti statut organizacije i ona je legalna. doduse, ako niej registrovana, iam dosta ogranicenja, pocev od toga da ne moze imati tekuci racun.
[ mantas @ 07.07.2011. 09:56 ] @
hvala na odgovoru.zvao sam milion puta APR i uvek isto kazu imas sve na sajtu, ne znam sta ce im onda info tel..jedino mi nije jasno za vec postavljeno pitanje o osnivackom aktu da li treba da je overen od strane nekog organa (sud,opstina) ili ne mora.da bi se udruzenje registrovalo potrbno je od dokumentacije neka me neko ispravi ako gresim:Prijava za upis usklađivanja u Registar, Prijava za upis udruženja u Registar, Odluku o osnivanju,Zapisnik o radu osnivačke skupštine,Statut,Popis osnivača i članova organizacije,Model Akta o izboru zastupnika.


[Ovu poruku je menjao mantas dana 07.07.2011. u 11:10 GMT+1]
[ szurfer @ 07.07.2011. 18:23 ] @
Stvarno ti sve piše na sajtu :)

Pitanje je da li usklađuješ već postojeće udruženje ili registruješ novo udruženje. Tu ima malo razlike po pitanju dokumentacije.
Ništa ne moraš overiti na sudu. U svakom slučaju ako im nešto fali dobićeš od njih odgovor, šta trebaš još dopuniti.

Pozz
[ mantas @ 07.07.2011. 19:09 ] @
hvala na odgovoru!!slazem se, za ono sto treba da platis bas lepo napisali,ali za svu potrebnu dokumentaciju nisam bas pronasao...registrujemo novo udruzenje...
[ szurfer @ 09.07.2011. 11:44 ] @
APR
Pogledaj tu stranicu, listaj do naslova UPIS OSNIVANJA U REGISTAR.
Znači trebaju ti dva primerka prijave za upis u registar, osnivački akt, dva primerka statuta, zapisnik sa osnivačke skupštine, akt o izboru zastupnika, overena fotokopija lične karte zastupnika (ako je nova LK treba i potvrda o prebivalištu), obične kopije ličnih karata osnivača i dve uplatnice.
Za sve dokumente imaš i šablon, kako treba da izgleda i šta treba da sadrži.

To je to...