[ todra @ 07.07.2011. 20:29 ] @
otrebno je da sa jednog starog računara (486, Win98) prebacim jedan program napravljen u VB koji koristi Access97 baze. Program je napravljen 2001. i instalacija je izgubljena.

Pokušao sam da prekopiram potrebne foldere programa i .dll i .ocx fajlove na odgovarajuće particije novog računara (P4, WinXP Home). Program počne da se pokreće i prijavi da nedostaju neki .dll i .ocx fajlovi, koje ja registrujem i tako sve do crystl32.ocx za koji kada hoću da ga registrujem dobijem poruku da nedostaje ili je oštećen. Probao sam i sa crystl32.ocx skinutim sa Net-a ali poruka je ista. Kopirao sam fajl u Win folder, System i System32 foldere, bez uspeha.

Gde grešim?
[ Pulapola @ 09.07.2011. 09:06 ] @
Pokušaj slijedeće:

Pokrenuti Safe Mode na PC-u.
Ručno iskopirati sve OCX i DLL u System i System32
Napraviti bat file za registriranje napr.
Regsvr32 NazivFile.OCX
Regsvr32 NazivFile.DLL
Pokrenuti bat file i nakon toga restartati PC.

Evo ocx koji koristim i koji radi OK.

Pozdrav
[ Marko_L @ 13.07.2011. 23:15 ] @
Pronađi instalacioni disk za VB6, na njemu nađi Tools folder i u njemu imaš spakovanu instalaciju za crystal reports koja će automatski sve da spakuje gde treba i registruje.
[ todra @ 04.08.2011. 21:46 ] @
Ne mogu da pronađem ovo što predlažeš, pomozi mi tako što ćeš imenovati tačno ono što treba da nađem (možda putanju do fajla). Da li to postoji samo u VB6 instalaciji ili može da se nađe i Visual Studiu. Imam dve instalacije: Visual Basic 6 Pro i Visual Basic 6 Professional koje se sem po imenu razlikuju i po sadržaju.