[ Milos911 @ 20.07.2011. 18:11 ] @
Pozdrav, koristim jquery validate plugin, i ukazala se potreba da napisem custom metod koji ce da proveri broj cekiranih checkbox-ov.
Code:

$.validator.addMethod('at_least_one', function(value,element){
  var fields = $("input[name='carrier_operations']").serializeArray(); 
  if (fields.length == 0) { 
    return false;
  }else{ 
    return true;
  } 
},'Please select at least one option for carrier operations');

Ovo radi super, ali problem je u tome sto kad hocu da ga upotrebim na vise mesta, ne mogu zbog "[name='carrier_operations']". Nemam dovoljno iskustva da ovo sam promenim, mislim da ovo name treba da izvucem iz 'elemet', ali ne znam kako. Pa ako ima neko da mi pomogne, ili bar da me uputi gde da trazim resenje, bilo bi super.
[ Nikola Poša @ 20.07.2011. 18:46 ] @
A što samo ne dodaš taj rule da minimum jedan checkbox mora da bude izabran, ovako nešto:
Code:
$('#forma').validate({
    rules : {
        'carrier_operations[]': { required: true, minlength: 1 }
    }
});

Za takve stvari se ne piše custom validator, jer ovo je samo podešavanje tih zavisnosti šta je zahtevano da bude popunjeno u formi, šta nije, itd.
[ Milos911 @ 21.07.2011. 09:19 ] @
Auu koliko sam samo guglao i trazio resenje, a to sto si ti napisao je bilo jedno od ponudjenih (ali sam ga preskocio jer niko od ucesnika diskusije nije obratio paznju na njega :( ). Hvala!
Ali ipak me zanima, na koji nacin mogu da dobijem name, i sta se jos nalazi u varijabli element? Bice korisno ako nekad u buducnosti budem trebao da napisem nesto slicno.