[ nidza_nis @ 21.07.2011. 09:01 ] @
Kompanija Telenor objavila je danas da je uspešno završila projekat transformacije svoje mreže, u saradnji sa preduzećem S&T Serbia, koje je kreiralo mrežu nove generacije, korišćenjem Amdocs OSS rešenja.

Projekat je osmišljen tako da omogući telekomunikacionom operateru da postavi i upravlja IP (internet protokol) mrežom sledeće generacije, koja će ponuditi nove servise svojim pretplatnicima - kojih je već više od tri miliona.

U "Telenoru" kažu da je prelazak na mrežu sledeće generacije za njih bio obaveza, kako bi izašli u susret zahtevima tržišta i tako ostali konkurentni, jer će moći da koriste nove servise, uz istovremeno praćenje troškova.

Novo rešenje će dati jedan tačan model mreže i resursa, pružiti podatke o stanju mreže i iskorišćenosti kapaciteta. Kao tezultat toga, bićemo u mogućnosti da ostvarimo efikasnost resursa i smanjimo vreme izlaska na tržište, automatizujući naše procese planiranja i njihovog izvršavanja, navode u "Telenoru."

"Amdocs OSS" rešenje pruža jasan pregled mreže, obezbeđujući jedinstven izvor podataka o servisima i inventaru kao podrška svim operativnim procesima planiranja, njihovom ispunjenju i sigurnosti.

Izvor: http://www.economy.rs/elektronsko-poslovanje/8461/it-vesti/Telenor-zavrsio-transformaciju-mreze.html?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+EconomyVesti+%28Economy.rs+Najnovije+vesti+-+Ekonomija%29&utm_content=Gmail
[ Predrag Supurovic @ 21.07.2011. 09:06 ] @
Koliko napisaše a ništa ne rekoše :)
[ zvezdasbg @ 21.07.2011. 09:12 ] @
Vala bas. Brdo recenica koje su mogle da stanu u dva reda.
[ nidza_nis @ 21.07.2011. 12:07 ] @
Ima jos duze :))))


Telenor u saradnji sa S&T Serbia kreirao mrežu nove generacije

Telenor u Srbiji je, uz stručnu podršku S&T Serbia, uspešno realizovao projekat transformacije svoje mreže još više je unapređujući i modernizujući korišćenjem Amdocs OSS rešenja. U sklopu prve faze projekta transformacije svojih operativnih sistema podrške (OSS), Telenor je, uz pomoć S&T Serbia, primenio Amdocs OSS kao rešenje za planiranje i inventar celokupne mreže i servisa. Projekat transformacije OSS–a u Telenoru Serbia osmišljen je tako da omogući ovom telekomunikacionom operateru da postavi i upravlja IP mrežom sledeće generacije koja će ponuditi nove servise svojim pretplatnicima – kojih je već preko 3 miliona.

„Prelazak na mrežu sledeće generacije (NGN) za nas je naprosto bilo obaveza kako bi izašli u susret zahtevima tržišta, i tako ostali konkurenti. Bio nam je potreban sistem koji će nam omogućiti da što pre krenemo da koristimo nove servise istovremeno prateći troškove, ali i partner od poverenja kome smo mogli da poverimo ovaj osetljiv zadatak.“, rekao je Ojsten Mikelsen, Izvršni tehnički direktor u Telenoru. “Amdocs-ovo rešenje će nam dati jedan tačan model mreže i resursa, i pružiti nam podatke o stanju mreže i iskorišćenosti kapaciteta. Kao rezultat toga, bićemo u mogućnosti da ostvarimo efikasnost resursa u pravi čas postavljanjem novih, i smanjimo vreme izlaska na tržište automatizujući naše procese planiranja i njihovog izvršavanja. S&T Serbia je naš partner koji je i ovog puta pokazao ekspertizu i profesionalizam – uspešno finalizujući ovaj zahtevni projekat.“

S&T Serbia – na vezi sa Telenorom

Uspešna implementacija Amdocs OSS rešenja – ostvarena je u saradnji sa S&T Serbia – vodećom kompanijom u domenu IT usluga sudeći po IDC-u. S&T Serbia ima dokazanu ekspertizu u telekomunikacijama – skoro polovina ukupnih prihoda (46%) koje S&T Serbia ostvaruje je iz ove privredne grane. „Ovo je bio jedan od najkompleksnijih OSS Network Inventory projekata koji je obuhvatio celokupnu telekomunikacionu mrežu korisnika. Projekat je obuhvatio modelovanje preko 100 različitih tipova uređaja i preko 5 različitih tehnologija, i proširen je zahtevom za tehnološkim unapređenjem njihove mreže. Veoma nam je drago da je korisnik zadovoljan, i da je od sada i kod nas u upotrebi jedno svetsko rešenje – Amdocs OSS – koji se koristi i u Telenoru u Švedskoj. Nakon više od godinu dana projekat je uspešno priveden kraju, ali ćemo i dalje nastaviti da pružamo podršku Telenoru“, izjavio je Miroslav Milić, menadžer za infrastrukturna rešenja u S&T Serbia

Amdocs OSS rešenje će pružiti Telenoru jasan pregled mreže, obezbeđujući jedinstven izvor podataka o servisima i inventaru kao podrška svim operativnim procesima planiranja, njihovom ispunjenju i sigurnosti. Ovo će omogućiti mobilnom operateru da smanji troškove i poveća učinak pružajući tačne i konzistentne podatke. Funkcionalnost rešenja „upravljanje planiranjem“ omogućava Telenoru u Srbiji da sačuva resurse za buduće korišćenje , kreira više planova, i pokrene „šta-ako“
[ owim @ 22.07.2011. 14:43 ] @
Čemu to služi, a uz to i ne radi?
[ bttp @ 27.07.2011. 02:56 ] @
Samo da javim u vezi sa ovom vešću, da sinoć nisam mogao da ostvarim poziv ka nijednoj mreži osim pozive unutar Telenora. Sve Call Failed, provereno do mreže, jer je i moj ortak na drugom kraju grada imao isti problem. Toliko o modernosti, bolje da nisu ništa dirali. Sva sreća pa imam i neke 064 kartice pa nisam ostao skroz bez mobilnog. I to je trajalo dosta dugo, nije to bilo par minuta već više od 15 minuta da sam ja probao pre nego što sam odustao, znači ko zna koliko dugo.
[ Slobodan Milivojevic @ 27.07.2011. 10:57 ] @
Prekjuce oko 19h - 19:30 - Telenor u Pirotu - radile su samo 3 celije u celom gradu (samo GSM/EDGE), 3G signala nije bilo, bazne stanice van grada - skroz offline, a i kad se prijavi telefon na GSM mrezu, ne moze da se pozove - ne uspe ni oko enkripcije poziva da se dogovori sa baznom stanicom - odmah connection error.

Na EDGE se konektuje, al nema protoka. MTS je radio okej, Vip ne znam... A jos desavalo se i meni par puta u zadnjih nedelju dana da ne mogu da pozovem mt:s mrezu (za to sam siguran, jer Vip i fiksni ne zovem bas cesto). Jednostavno connection error ili network busy.

Sta li rade da mi je znati.
[ zvezdasbg @ 27.07.2011. 12:16 ] @
Pa jel rekoshe davno da obnavljaju mrezu! :)))))))))))))))))))))))))))))))))
Elem ja sam imao grdnih problema sa vezom (govor i poruke, dok je net sljakao super) do pre desetak dana (lokacija NBGD - delta city i buvljak), ali sad je sve u redu. Fon mi je stalno na 3G (namerno sam stavio only UMTS mod) i nema prekida. Sve je kao pre "rekonstrukcije". E sad, dokle ce tako biti....
[ neverica @ 06.08.2011. 21:10 ] @
imam pitanje :) da li iko zna gde na kartici pishe broj? :D elem,nashla sam u sobi telenor karticu,kad stavim u moj telefon ne ochita broj(vrhunac je shto josh uvek pishe MOBTEL),krajnji rok za dopunu kredita je 29.11.2011(ostalo2,74din). pokushavam da udjem u minus,al ne mozhe(blokirani odlazni pozivi) a sms na 1717 ne odlazi. ima li iko ideju kako da saznam broj? :D
[ sasa063 @ 07.08.2011. 08:48 ] @
posaljes poruku nazovi me kucas *321*063broj# i taster za pozivanje i tom korisniku stigne obavestenje da treba da te pozove na taj tvoj broj i tako saznas broj od kartice
[ bttp @ 19.08.2011. 00:35 ] @
Inače, Telenor je tako "transformisao" mrežu, da ja, koji sam sticajem okolnosti u centru BG, i nonstop sam imao 3G pristup, ovih dana teško ostvarujem 3G data protok. Iako su mi recimo pune crte na 3G, kada iniciram protok (surfujem, čekiram mejl itd.), telefon počne da se prebacuje ne EDGE, pa opet na 3G i tako 5 puta u toku jednog minuta.

Pitaj boga kakva im je to transformacija kad mi je pre radio bolje nego sada. Da ne spominjem da opet dobijam poruke o propuštenim pozivima iako imam 3G pune crte (recimo). Ta indikacija signala izgleda više ništa ne znači, kad se uređaj i pored punog signala, prebacuje na EDGE čim krene DATA protok. To je izgleda neka virtuelna indikacija, koja važi samo dok je uređaj idle.
[ drvac @ 19.08.2011. 09:40 ] @
Mnogi se zale na to da na 3g slabo radi , porpusteni pozivi i ostalo. Moguce da ima veze sa tim da rade na hspa+ mrezi. Nude ove tablete uz net pakete i brzine do 21mbit. Negde na ovom forumu sam procitao da neko ko ima noviju generaciju telefona koji podrzava hspa+ povremeno dobija signal pa se vraca na hsdpa. Ocigleno nesto cackaju.
[ JovanKKP @ 20.08.2011. 06:30 ] @
Da li neko ima problem sa Telenor internetom i ucitavanjem YouTube-a a da je postpaid korisnik?
Sve stranice otvara najnormalnije, cak i search u YouTube-u , ali da baferuje - nece. :\
Probano sa 2 kartice na 2 razlicita telefona, i 3G i 2G signal, isto je - nece.