[ owim @ 22.07.2011. 14:51 ] @
Izvor: B92, Beta

Beograd -- Kompanija Telenor u Srbiji imala je u drugom tromesečju ove godine poslovni profit od oko 23,3 miliona evra (181 milion norveških kruna).

To je oko 2,2 puta više nego u istom periodu 2010, objavila je Telenor grupa.

Prema finansijskom izveštaju norveške telekomunikacione grupe, prihodi Telenora u Srbiji od aprila do juna bili su 18,1 odsto veći nego u istom periodu prošle godine i iznosili su 94,9 miliona evra (738 miliona norveških kruna).

Izražen u domaćoj valuti prihod Telenor u Srbiji u drugom tromesečju ove godine bio je 9,41 milijarda dinara, što je porast od 17,6 odsto u poređenju sa istim periodom 2010. godine, saopštila je ta kompanija.

Broj korisnika Telenora u Srbiji, koji posluje u okviru novreške grupe, povećan je za oko 2.000 u drugom tromesečju ove godine, na tri miliona i 60.736 korisnika, i time je udeo Telenora na srpskom tržištu mobilne telefonije premašio 35 odsto.

Prosečan mesečni račun korisnika u Srbiji tokom drugog kvartala 2011. izražen u dinarima povećan je za devet odsto zbog porasta korišćenja usluga mobilne telefonije i rasta korišćenja skupljih usluga.

Ostatak vesti ovde, pročitati i komentare.
[ MP3MP3 @ 22.07.2011. 16:21 ] @
Meni je drago da napreduju i da su u dobitku. Dobro su krenuli i mogu da kažem da mi se sviđa prepaid/postpaid ponuda.
[ Slobodan Milivojevic @ 22.07.2011. 17:39 ] @
Ha, a nemaju pare da zamene prastare bazne stanice po putevima sa GPRS-om
[ espresso @ 22.07.2011. 18:53 ] @
Te bazne stanice su velike sramota. Nonstop pričaju kako rade na modernizaciji mreže ali to se ne oseća. U centru Beograda su im kapaciteti popunjeni, često moram da pokušam da se nakačim na net par puta. I gde ima taj HSPA+? Prodaju tablete pod tom reklamom ali ja probao po Beogradu - ništa.
[ evolution @ 22.07.2011. 23:12 ] @
Trenutno je renovirano oko 50% mreže. Unapredjenje mreže na području Beograda očekuje se od septembra a do kraja godine na području cele Srbije.
[ Slobodan Milivojevic @ 23.07.2011. 06:55 ] @
Meni su iz experts.team-a Telenora rekli da na putu E80 ne planiraju ulaganja tokom narednih 6 meseci. Ako su lagali mene i ja lazem vas.

Ako i bude do kraja godine bar EDGE na celom putu, bice odlicno... Al to je jedan od razloga zasto razmisljam da promenim mrezu. I to sto "punu brzinu" na HSDPA mrezi oni racunaju na ~500kbps (KLIK)...
[ marko37 @ 24.07.2011. 00:11 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Meni su iz experts.team-a Telenora rekli da na putu E80 ne planiraju ulaganja tokom narednih 6 meseci. Ako su lagali mene i ja lazem vas.


Lagali su te. Zamena skoro svih baznih je u toku, kao i ostale infrastrukture. Što ne znači da ćete prekosutra imati sve X puta bolje, prvo ide zamena opreme, a posle sledi optimizacija.
U Vojvodini je najveći deo zamene već obavljen, a uskoro bi trebao da krene i 4G pilot na teritoriji Bečeja.
[ avala100 @ 24.07.2011. 08:17 ] @
Dakle ova laza i paralaza traje sad vec predugo.
Negde pocetkom godine je krenula paranoja (a od trenutka kad je trenutno najbolji operater u Srbiji pustio HSPA+) oko renoviranja mreze.
Kolicina saopstenja, laznih obecanja, spinova po forumima i slicno je postala degutantna. Da ne govorim o tome da su napokon i oni poceli masno i debelo da lazu, odnosno prikrivaju istinu u svojim reklamnim porukama, npr. ne prenose se MB u novim paketima iako reklama kaze "kad god ti je potrebno posto ne mozes da isplaniras, a ti prenesi" i slicne budalastine...
Do te mere su uspeli da kupe vreme i slude protivnike, da sad imamo izjave starih forumasa (cak administratora) i iskusnih korisnika tipa "Joj samo neka do kraja godine bude edge na trasi e80"... Korisnici potvrdjuju da ce biti ZAHVALNI Telenoru ako im udeli malo EDGE-a. To the edge.
Onda imamo spinove ovde na forumu takodje, tipa Telenor kompletirao svoju mrezu. A onda se ispostavi da je u pitanju samo 50% i slicno.

Mnogima to zaista nije vazno, i velika vecina ni ne gleda na kvalitet razgovora odnosno brzinu prenosa.
Meni sa druge strane prica o paketina za 250 i slicno dinara, ne znaci nista.
Hocu sigurnu i pozudanu vezu i da mi ne otvara wap stranicu 20 minuta.
Kad puca veza, to onda ovi telenorovi portparoli to nazivaju "optimizacija mreze" i "ne moze sve sutra da bude bolje". A to ne moze sutra da ude bolje, traje sad vec vise od pola godine. Zato profit moze odmah i danas, tj. sada!
I juce mi je u sred razgovora pukla veza. I onda ja njih po stoti put nazovem i oni kazu, pa prebacite na 2G, jer nije do nas, vec je do konfiguracije 3G mreze... Svaki put isto.
I ja nikada necu da prebacim u 2G, osecam to kao ponizenje, kad im vec debelo placam njihovu uslugu po cenovniku koji su sami odredili.
Probacu sledeci put da ih ubedim da oni prebace moj racun u nizi mod, nesto kao 2G, tj da ga prepolove, jer nije do mene vec do moje plate...

Inace jedino sto sam primetio kod Telenora je da mi vise na telefonu nikada ne stoji 3G, vec je sve vreme ikonica 3,5G kod Nokie, odnosno H kod drugog telefona.
Pre je bilo 3g, pa kad pocne prenos podataka, prebaci se u 3,5g, sad je po "difoltu" 3,5 G (u Beogradu i po Vojvodini u 10 mesta sam video to, ne znam za druge delove)
Ali i dalje ne moze da prismrdi VIP-ovom internetu.
[ samo_da_pitam @ 24.07.2011. 08:50 ] @
Ne znam zasto i dalje ovoliko hejta i to narocito od onih koji su nekoliko puta rekli kako vise nece komentarisati u telenor podforumima (ah da, spin, tzv. pismanjenje), a ionako svi dobro znamo da to dolazi od korisnika VIP-a. Imamo priliku da od "ZAUVEK" korisnika VIP-a cujemo komentare na Telenor reklame u kojima se lazno reklamiraju. Skoro nisam procitao nesto licemernije.
Pljuvati neciji signal i navoditi kako je potrebno 20 min. da se ucita wap stranica, a razgovor na 307 sec. odeeeeee
WTF?

@Slobodan Milivojevic - Sta te sada sprecava da promenis operatera i koristis super ultra mega giga protoka na svih 70km deonice? Mislim goooooodinama sam prinudjen da putujem nasim putevima i da se u jednom smeru vracam autobusom. Kontam da ne ides kolima, jer je u tom slucaju nebitno (uglavnom) kakav je signal. Kada putujem autobusom, pa i najduze dijagonale nase zemlje, ne ispustam telefon iz ruku, surfujem, mailujem, chatujem, ali ne gledam u oznaku o vrsti signala and guess what - radi!

Ma cemu sada toliko pljuvanja kada svi mogu da izaberu sta im valja, pobogu? Eto na Telenoru je ocajan internet, na Mtsu ko cuje vise od 50% price sagovornika - on je uvezban, na VIP-u je valjda 1000 mucenika dnevno naslo neki razlog, tako da ne vidim zasto ne bi sada svako izabrao svako sta mu valja.

Nosim se mislju da bi bilo mozda mnogo konstruktivnije da korisnici pocnu da pisu o tome sta ih odusevljava kod svojih operatora, na sta su pali na dupe od srece kada su videli, sta ih je to raspametilo od ponuda/uslova sto ih je privuklo. Verujem da ce pljuvanja uvek biti, pa je mozda ovo next level u diskusijama?

[ avala100 @ 24.07.2011. 09:02 ] @
Citat:
samo_da_pitam: Pljuvati neciji signal i navoditi kako je potrebno 20 min. da se ucita wap stranica, a razgovor na 307 sec. odeeeeee
WTF?


Nemoj da smetnes s uma da sam na taj problem 307 sekundi upravo i jedino ja ukazao, kad me sledeci put budes optuzivao da sam hejter i vipov covek.
I da cu onog trenutka kad budu uradili nesto slicno (ponovo) ja prvi i na sav glas da se derem ovdi.
A sve ostalo su teoreticari, koji za taj problem nisu ni culi, nekmoli probali kako radi, no to ih ne sprecava da ga koriste kao argument.

A da se pravdam sto sam hejter mi glupo, jer argumenti ovde ne vrede, nema veze to sto puca veza i sto net ne radi, odma' si hejter, ne puca ti nego ih mrzis, i promeni mrezu, nemoj da pises da im nesto ne radi, nego u tisini odaberi drugog jer vredjas tanana osecanja zaljubljenih u telenor.
[ espresso @ 24.07.2011. 09:15 ] @
Citat:
Do te mere su uspeli da kupe vreme i slude protivnike, da sad imamo izjave starih forumasa (cak administratora) i iskusnih korisnika tipa "Joj samo neka do kraja godine bude edge na trasi e80"... Korisnici potvrdjuju da ce biti ZAHVALNI Telenoru ako im udeli malo EDGE-a. To the edge.

Nemoj tako. Neki ne biraju mrežu samo na osnovu toga da li će imati najbrži internet na trasi E80 već se gleda celokupan odnos operatera ka korisniku. Kao i kvalitet ostalih usluga. Ako je Slobodanu važnije da mu reše reklamaciju u roku, da aktivira usluge i nove tarife preko sajta, da ima FR umesto HR kvalitet razgovora, da mu se ne prekida internet kada pređe sa jedne na drugu baznu stanicu, ili da mu se ne menjaju uslovi tarifiranja onda kad se Vladimiru Lučiću nakrivi, onda su to njegovi validni razlozi zašto je izabrao Telenor umesto Telekoma.
A nije ni greh tražiti da se Telenor popravi. Ako ga neko već koristi, znači da je u njemu video više dobrih nego loših stvari.

Telenor niko ovde ne brani niti ga diže u visine. Ja sam napisao toliko tekstova na ovom forumu o njihovim prevarama a sa njihovog foruma zbog toga i izbačen. Probao sam i preko državnih organa da stanem lažima na put, ima cela tema o tome ali to verovatno nisi pročitao, bilo je davno, 2007-me.

Kritikujmo ono što je loše i hvalimo ono što je dobro.
[ ventura @ 24.07.2011. 09:29 ] @
Platiš firmu 1.513 miliona evra, da bi godišnje zarađivao 23,3 miliona.. Totalno interesantna matematika, i težak finansijski promašaj... Ali barem će kupac Telekoma platiti realnu cenu..
[ marko37 @ 24.07.2011. 09:52 ] @
Citat:
ventura: Platiš firmu 1.513 miliona evra, da bi godišnje zarađivao 23,3 miliona.. Totalno interesantna matematika, i težak finansijski promašaj... Ali barem će kupac Telekoma platiti realnu cenu..

Citat:
Beograd -- Kompanija Telenor u Srbiji imala je u drugom tromesečju ove godine poslovni profit od oko 23,3 miliona evra (181 milion norveških kruna).

Ko nije navikao na domaće izraze: drugo tromesečje = Q2. Na godišnjem nivou to je profit od oko 93 miliona evra. Pa mu ROI izađe na oko 16 - 17 godina, što je možda malo više nego u klasičnim TK ulaganjima, ali je makar posao siguran.
[ ventura @ 24.07.2011. 10:16 ] @
Moja greška, mislio sam da je upitanju godišnji profit... 16-17 godina trenutni ROI iz mogućnost velikog rasta rastom standarda, tako da je onda ok...
[ Slobodan Milivojevic @ 24.07.2011. 10:25 ] @
Kad smo vec kod prenosa podataka, lepo su mi rekli da se nalazim u "rupi" 3G pokrivenosti, na nesto manje od 4km od centra grada imam odlican GSM signal, al obzirom da je ta BS van grada - jos uvek nema EDGE signala.

Na moje pitanje:
Citat:
Bazna stanica na lokaciji Crni vrh, Pirot (Location Area: 180, Cell ID: 1281), da li imate informaciju da li ce i kada na ovoj baznoj stanici biti dostupan EDGE, jer je GSM signal sa nje na ovom podruciju odlican, ali nazalost je dostupan samo GPRS.

sam dobio odgovor:
Citat:
Sto se tice Pirota i okoline, u narednih 6 meseci nisu planirani radovi.


Ovo je deo mail prepiske sa experts team-om Telenora od pre 9 dana.

Ono sto mi smeta kod Telenor mreze je sto cim krenete malo van urbanih sredina, bilo da krenete na put ili kao ja zivite na periferiji grada, saceka vas GPRS (barem u juznom delu Srbije). I ajde da na GSM mrezi GPRS i EDGE rade kako treba - nikakav problem, ali sa Telenor mrezom postoji jos jedan problem - kada nemate savrseno dobar GSM signal - desava se da ako imate aktivnu data vezu ili pokusate istu da ostvarite, budete diskonektovani sa mreze potpuno, i cim prekinete data vezu ponovo uspeva prijavljivanje na mrezu.

I onda ostavite aktivnu data konekciju i odete negde gde GSM signal nije bas sjajan, i ostajete nedostupni. Da li je to normalo u danasnje vreme pametnih telefona i non-stop online sveta?

Evo kako to izgleda:


A ostali operateri imaju mnogo bolje resen 3G od Telenora ovde konkretno kod mene - Vip izvlaci i preko 4Mbps, a Telenor 24kbps?!

[ ventura @ 24.07.2011. 10:38 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Kad smo vec kod prenosa podataka, lepo su mi rekli da se nalazim u "rupi" 3G pokrivenosti, na nesto manje od 4km od centra grada imam odlican GSM signal, al obzirom da je ta BS van grada - jos uvek nema EDGE signala.

Ja imam pre-paid Telenor modem, ali još uvek u Srbiji nisam našao lokaciju gde internet radi. Ne pričam o tome da li imam brzinu, već bilo kakav protok... Nekoliko lokacija u Beogradu, Alibunar, Kopaonik svugde na ekranu piše EDGE signal, ide neki prenos ali stranica nema... Otvara običnu HTML stranicu po nekoliko minuta...
[ espresso @ 24.07.2011. 10:47 ] @
Citat:
Sto se tice Pirota i okoline, u narednih 6 meseci nisu planirani radovi.

To im je generički odgovor? Još negde sam video to. Kvalitet mreže više nije ono što je nekada bio. Stali su sa proširenjima a nabili dosta novih korisnika - što običnih što internet. Otići će ljudi na Vip, jel tako Slobo?
[ zemun88 @ 24.07.2011. 10:52 ] @
Telenorov internet signal, posebno za korisnike prenesi paketa koji imaju uključen net je ponekad takvo mučenje, čak i u Beogradu. Sto puta mi se dešavalo da pokušam da učitam stranicu i nije htelo. Nekad prosto leti, a nekad radi jako slabo. U mnogim mestima imaju praistorijski signal za internet. Što se tiče signala mobilne telefonije to konstantno pobošljavaju, ali signal za internet je jako loš u bilo kom delu.
Što se tiče poređenja sa VIP-om, za internet signal ne mogu ništa da napišem jer nisam koristio oba pa ne bi bilo umesno da to komentarišem, ali VIP-ov signal u mobilnoj telefoniji je blagi užas. Sto puta mi se dešavalo da kad zovem nekog ko je na VIP-u da mi automat prijavi da nije dostupan iako jeste. Tako da je mreža krš i dalje. I to u Beogradu, a za druga mesta samo mogu da zamislim
[ Slobodan Milivojevic @ 24.07.2011. 10:54 ] @
Citat:
samo_da_pitam: @Slobodan Milivojevic - Sta te sada sprecava da promenis operatera i koristis super ultra mega giga protoka na svih 70km deonice? Mislim goooooodinama sam prinudjen da putujem nasim putevima i da se u jednom smeru vracam autobusom. Kontam da ne ides kolima, jer je u tom slucaju nebitno (uglavnom) kakav je signal. Kada putujem autobusom, pa i najduze dijagonale nase zemlje, ne ispustam telefon iz ruku, surfujem, mailujem, chatujem, ali ne gledam u oznaku o vrsti signala and guess what - radi!


Zapravo u 90+% slucajeva idem kolima, ali ne vozim uvek ja (mozda sam u 30% slucajeva ja za volanom), a tim putem idem barem jednom u dve nedelje, ako ne cesce, i poenta je u tome da internet NE radi, poenta je u tome kad je aktivna DATA konekcija - cisto za sinhronizaciju i notifikacije - ne radi ni Voice i SMS - jer cim zadjete negde gde je C1 parametar manji od 13 - odoste sa mreze - 1000 puta provereno i dokazano na Telenor mrezi.

A odem u selo (imam i Telenor i mts) ove dve mreze koristim kao postpaid - Telenor GPRS - ali obzirom da je signal slab, ne vredi se kaciti na internet - jer pogodite sta - ostajete nedostupni potpuno, a drugi telefon na mts mrezi - EDGE, signal slab - C1 mani od 13 - oko 10 se krece, oce da ne radi, ali ako ostavite telefon na mestu gde ima barem C1 > 0 - ukljucite wifi tethering i izvlacite oko 160kbps bez problema, onda nije problem u GSM standardu, da GPRS i EDGE ne rade sa C1 < 13, vec u konfiguraciji Telenor mreze.

I ako vec imaju tolku zaradu, pa mogu malo da "pritegnu" mrezu i srede nesto sto nude kao uslugu u svojim paketima - i sto je naj vaznije, nesto sto mi korisnici koristimo i donosi im deo tog prihoda.

Vip je jos u minusu kolko znam, pa su mrezu napravili da RADI, odete na planinu (planinarenje) i imate EDGE, a Telenor... Hmmm.

Imam i ja prepaid modem, i sa njim ne mogu da gresim dusu, izvlacio sam i preko 2Mbps na 3G HSDPA mrezi... Ali zasto ovih 24kbps i zasto da korisnik ostane nedostupan potpuno zbog aktivne data konekcije kad je na istom mestu uredno dostupan ako nema aktivnu data vezu? To mi nije jasno. A ista situacija na mts mrezi - izvlaci oko 100-160kbps?
[ marko37 @ 24.07.2011. 10:59 ] @
Citat:
ventura: Ja imam pre-paid Telenor modem, ali još uvek u Srbiji nisam našao lokaciju gde internet radi. Ne pričam o tome da li imam brzinu, već bilo kakav protok... Nekoliko lokacija u Beogradu, Alibunar, Kopaonik svugde na ekranu piše EDGE signal, ide neki prenos ali stranica nema... Otvara običnu HTML stranicu po nekoliko minuta...

Ja sam taj modem davao svakome ko dođe nakratko u Srbiju, a treba mu internet. I niko se do sada nije žalio da mu ne radi, gde god da je bio (ne samo u urbanim zonama, već i po selima). Mada ima varijacija, npr. kod mene u stanu ne može da uhvati 3G signal na nekim delovima.
[ ventura @ 24.07.2011. 11:01 ] @
Citat:
marko37: Ja sam taj modem davao svakome ko dođe nakratko u Srbiju, a treba mu internet. I niko se do sada nije žalio da mu ne radi, gde god da je bio (ne samo u urbanim zonama, već i po selima). Mada ima varijacija, npr. kod mene u stanu ne može da uhvati 3G signal na nekim delovima.

Ne znam šta je u pitanju, ali ja sam taj modem pokušao da koristim jedno 5-10 puta do sada na različitim lokacijama i nikada nije radio kako treba.. Ono, bude pun signal, skoro uvek EDGE, ali realnog protoka jednostavno nema...
[ Slobodan Milivojevic @ 24.07.2011. 11:07 ] @
@Espresso, pa iako telenor postpaid (nekada mobtel) koristim od 2004. (jos od tad nisam ni SIM karticu menjao), iako sam njihovim odnosom prema meni - brzinom dobijanja odgovora na pitanja, resavanja reklamacija, odnosa u korisnickim centrima, jednostavno mi smeta kad Android ostavim da bude na internetu, i vidim na LOCK ekranu - Limited Service?!

Kad probam nesto da otvorim i vidim GPRS - samo ugasim browser i palim operu mini :( Kad vidim da mi kao "punu brzinu" "valjaju" oko 500kbps (KLIK usluga) - kakva je to puna brzina na HSDPA da ne mogu da ucitam jedan obican Youtube klip? A da uz to uredno placam uslugu po kojoj dobijam tu njihovu "punu brzinu"

I zbog toga razmisljam da odem na Vip postpaid 325 - ne trebaju mi njihovi "dupli" smartovi. Za oko 200din vise (prenesi 150 + klik) dobicu realno jos minimum 100minuta (zbog zaokruzivanja) + jos 175MB interneta i + 175 SMS poruka mesecno i dobicu punu brzinu od 5+Mbps/2+Mbps (na HSPA - HTC Desire). I dobicu minimum EDGE - kad sam van zone 3G pokrivenosti.
[ zdr @ 24.07.2011. 11:24 ] @
Koristim 063 broj 10 godina, znaci korisnik sam (postpaid) Telenora od kada posluje u Srbiji.

Samo bih da se nadovezem na pricu - u Novom Sadu su ''ekipe na terenu'' vec skoro godinu dana.

Sigurno jedno 15 puta u poslednjih 6 meseci mi se desilo (inace stalno sam na GSM rezimu jer jedino tako ''radi'' mreza, 3G iskljucen jer je to ''preporuka'')
da razgovor ili jako secka ili prekine u potpunosti. Takodje, par puta sam imao situaciju da prilikom poziva dobijem totalno drugu osobu ili da mene zove neko nepoznat. I to po dva tri puta covek me ubedjuje da je okrenuo dobar broj. A to se desavalo u raznim delovima grada, nezavisno od lokacije.

Ah da, sada sam se setio - najbolji odgovor koji sam ikada dobio je: ''da, gospodine - u pojedinim delovima vase ulice nema signala'' .... svaka joj cast, ostao sam bez teksta. Doticna g-djica je zaradila svaki dinar svoje plate.



Dakle, nemam nameru da kako se to danas kaze ''bacam hejt'' ili bilo sta slicno samo dajem svoje opservacije kao prosecan korisnik. Naravno, zvao sam, slao mejlove al........ekipe su na terenu, jelte.
I samo da napomenem, sve vreme pricam samo o osnovnom nivou koriscenja usluge, znaci samo o razgovorima u GSM mrezi. Data transfer pricu bolje da ne pocinjem...

Neko ce mozda pomisliti ''a kako to da svima ostalima radi mreza a samo vama ovde (mrski forumasi!!) koji nemate pametnija posla i piskarate po forumu NE radi''..... E, pa meni se cini da je odgovor vrlo jednostavan. Ljudi misle da nema svrhe bilo sta pisati bilo kome jer je u podsvesti ona cuvena recenica ''ionako nista neces promeniti, dzaba se zalis''. Takodje da ne govorim o nivou informaticke pismenosti prosecnog stanovnika Srbije, zatim dostupnosti interneta itd itd. Saberite, oduzmite, pomnozite, podelite i eto vam stvarno stanje.


My2cents.



[ espresso @ 24.07.2011. 11:25 ] @
Slobo, da imam takve probleme sa njima kao ti, ne bih čekao više. Samo bih prethodno dobro isprobao Vip na pomenutim relacijama. Ako radi bolje, nema šta da pričamo.
[ make_lele @ 24.07.2011. 19:05 ] @
Ja i da nemam tih problema kao sloba, ne bih bez ikakvog razloga placao harac Telenoru nego bih presao na VIP i "Za oko 200din vise (prenesi 150 + klik) dobicu realno jos minimum 100minuta (zbog zaokruzivanja) + jos 175MB interneta i + 175 SMS poruka mesecno i dobicu punu brzinu od 5+Mbps/2+Mbps (na HSPA - HTC Desire). I dobicu minimum EDGE - kad sam van zone 3G pokrivenosti."
[ samo_da_pitam @ 24.07.2011. 20:03 ] @
^upravo se i ja pitam zasto neko ko ima takvu ponudu ne predje na VIP, osim ako Avala nije u pravu pa je 'zaljubljen u Telenor'. Sasvim sam siguran da Avala nije u pravu, jer poznajem mnogo vise onih kojima se ne dopada Telenor, ali im se gadi VIP, pa od xy zla izaberu manje.

Naravno da se slazem da treba traziti i zahtevati od operatora da omoguci da se iskoristi ono sto se placa u okviru pretplate, ali je problem kada zahtevi postaju nerealni.
Sam naslov teme je zarada Telenora, koju oni prvenstveno ostvaruju pruzanjem usluge telefoniranja. Koriscenje interneta im je sporedno a kao takvo zauzima primarno mesto u prici. Slobodana svakako podrzavam u cilju vrbovanja Telenora za ispunjavanje tehnickih uslova za koriscenje interneta. I sam bih od toga imao licne koristi. I ja na par lokacija koje nisu u gradovima nemam nikakav signal, ali od Slobodana godinama slusamo o putu Pirot - Nis, onda nam postavi prepisku u kojoj se spominje okolina Pirota, da bi u sledecem postu poredio signal VIP-a na planini. Samo kazi za koju lokaciju se zalis, ako probamo svi mozda cemo imati vise uspeha. Mene ne racunaj da kukam sto na nekoj planini Telenor nema signal, jer ako tamo ima VIP pa koristicu ga, nerado, ali cu ga koristiti.
@Slobodan - vidim citiras moje postove pa ako te ne mrzi napisi koji red zasto i dalje navodis prednosti VIP-a a da sam nisi presao na isti. Sta te sada sprecava? Meni kada se neka biblioteka/kafic/pozoriste/stadion vise svidja od nekog drugog izaberem taj koji mi je 'bolji'.

Koliko god se to nekome ne svidjalo, Slobodanu koji hoce 3.5g na planini ili korisnicima mobilnog operatora koji trenutno svakako ima bolju internet uslugu od Telenora, meni je mnogo bitnije da kada koristim telefon za TELEFONIRANJE imam FR kvalitet signala koji nece puci na proizvoljnom broju sekundi. Dakle bazicne usluge koje mi nude meni mnogo vise odgovaraju i znace za razliku od npr. sinhronizcije vremenske prognoze. Ponavljam, svako bi trebalo da bira po svojim potrebama odredjenu ponudu.
Skoro procitah od korisnika Mts-a na forumu kako je Mts do 2009 radio dobro pa je tada krenulo lose, u tim trenucima pomislim da li je neko od moderatora poobrisao teme o Mts-u pa su se zaboravile sve njihove baljezgarije do 2009. Srecom nisu obrisani postovi...
[ Slobodan Milivojevic @ 24.07.2011. 20:40 ] @
Ja pricam o tome da je stanje na Telenor mrezi takvo da trenutno gde god da krenete van nekog grada, saceka vas GPRS. Mozda je u Vojvodini vec drugacije, ali ovde nije. Recimo putujete za Beograd, negde na auto putu stanete da odmorite, uzmete laptop i telenor modem, ukljucite, kad pise Telenor GPRS, i vidite na drugom telefonu mt:s 3G.

Evo upravo iz ove cele price danas dobio informaciju koja je kontradiktorna onome sto sam saznao pre samo 9 dana, a to je da Telenor itekako planira da poboljsa mrezu, i da se bar EDGE moze ocekivati na kako oni kazu "skoro svim" baznim stanicama.

Konkretno i za ovu sa koje imam kod kuce najbolji GSM signal, za par meseci bice EDGE ako ne i nesto bolje. Tako da nije sve tako katastrofalno lose. Ali ono sto su mi rekli pre 9 dana u email-u od experts.team [a]t telenor.rs, bilo je da narednih 6 meseci nece nista da se promeni. Sad razmisljam da odem na Vip bez ugovorne obaveze, pa oni kad "pritegnu" mrezu, da se vratim nazad.
[ make_lele @ 24.07.2011. 20:49 ] @
Evo nesto zanimljivo za one koji se plase kvaliteta VIP mreze i usluga:

http://www.vipmobile.rs/privat...p-postpaid-besplatno.1373.html
[ septimus @ 24.07.2011. 22:04 ] @
Citat:
samo_da_pitam: ^koristim telefon za TELEFONIRANJE imam FR kvalitet signala

VIP ima FR, MTS ima HR (i to na 2g, na 3g cini mi se da je isto FR, nisam siguran).
[ miki069 @ 26.07.2011. 01:40 ] @
Kod MTS-a na 3G mreži je sigurno FR, jer svakog sagovornika čujem kristalno jasno, kao da je pored mene.
Na 2G je HR, jer sa svakim telefon secka i šušti u razgovoru.
Pokrivenost 3G je dosta dobra.