[ RNenad @ 25.07.2011. 07:58 ] @
Ovako: Imam neke video klipove, wmv, flv, i dr. U pitanju nije snimljen video. Već je napravljen od dosta slika, kao neka animacija, sa muzikom nekom. Sad me zanima nešto. Želim da iz tih klipova izvučem sve slike koje su u njemu, i da iste sačuvam na hard disk. S tim što ne želim da to pojedinačno radim, sliku po sliku, već da odmah imam prikaz svih slika u tom klipu, da tad obeležim sve, i sačuvam ih na hard.
[ RNenad @ 25.07.2011. 08:02 ] @
Može li mi neko reći, uz pomoć kojeg programa mogu uraditi to. Ne želim da pojedinačno to radim, kao što rekoh. Na primer da stopiram video kod neke slike, pa da izvučem nju samo, već sve odjednom, koje se nalaze u njemu?
[ Bojan Basic @ 25.07.2011. 16:48 ] @
Možeš npr. preko VLC-a, samo uključiš Image video output.
[ HeYoo @ 26.07.2011. 16:32 ] @
S tim da ce to verovatno izvuci svaki frejm tako da je opet verovatno lakse manuelno "uslikati" video gde treba
[ Bojan Basic @ 26.07.2011. 16:56 ] @
@HeYoo:

Može se podesiti da ne beleži svaki frejm, nego svaki dvadeseti (ili svaki petstoti, kako god). Ako se slike u njegovom snimku smenjuju u pravilnim intervalima, onda mu ovo može odraditi posao.
[ RNenad @ 27.07.2011. 08:08 ] @
Ja imam neki VLC Player 0.9.9 . Koji mi konkretno treba? Imate li link, da bih ga preuzeo?
[ Bojan Basic @ 29.07.2011. 14:03 ] @
Aktuelnu verziju možeš skinuti sa zvaničnog sajta, ali i v0.9.9 ti može obaviti posao.

Dakle, idi na Settings > Preferences > Video > Output modules, štrikliraj Advanced options, i iz padajuće liste Video output module odaberi Image video output. Potom, ako ti ne treba svaki frejm snimka nego svaki n-ti, pot Output modules odaberi Image file, pa podesi Recording ratio na broj koji ti treba (ako upišeš 20, on će pamtiti svaki dvadeseti frejm itd.). Sada samo učitaj video i pusti. Na ekranu nećeš videti ništa (neće se prikazivati slika), ali u folderu u kom je snimak pojaviće se slike.