[ fangorn @ 27.07.2011. 17:49 ] @
Stvarno odlicna aplikacija za povezivanje i file transfer bezicnim putem (preko wifi rutera) izmedju mobilnog telefona i kompjutera, ali nikako sve da podesim kako treba. Konekcija se uspostavi odmah, sa moba vidim sherovane foldere na kompu, mogu normalno da im pristupim, kopiram, prebacujem itd, znaci u smeru mob-komp sve radi kako treba. Medjutim u suprotnom smeru komp-mob nastaje problem. U networks-u vidim mob kao i ostale kompove u mrezi, ali nema sanse da mu pristupim, uvek se javlja greska \\MyPhone is not accessible. Ostalim kompovima pristupam normalno, znaci samo mob ne mogu da otvorim. Mozda neko ko je koristio ovu aplikaciju moze da mi pomogne da resim problem, hvala.
[ samo_da_pitam @ 31.07.2011. 16:08 ] @
Na zalost ne mogu da ti pomognem vezano za SymSMB, jer, na zalost, nisam imao prilike da ga koristim, ali kako verujem da se radi o Symbian telefonu, iskreno bih ti preporucio da za te namene koristis: MyExplorer.
Ja sam dugo pokusavao da najdem SymSMB 'prihvatljive cene' :) ali sam onda odustao.
Pomenuti program radi kao satic. Brzo, lagano, stabilno. Ima ga na Ovi store-u a evo i linka do samog programa: link
kosta 3€ ali nije problem da se nadje po 'nabavnoj ceni' :) u drugom slucaju, je neophodno imati preinstaliran Qt framework u telefonu i voila.
pozdrav
[ fangorn @ 01.08.2011. 10:49 ] @
Upravo sam probao my explorer i nazalost nije kompatibilan sa mojim telefonom (N95 8GB). Moracu da trazim neko drugo resenje, u svakom slucaju, hvala.
[ fangorn @ 09.08.2011. 14:11 ] @
Provalio sam da nije problem u aplikaciji ni u podesavanjima na telefonu. Neki laptop je bio kod mene na servisu, instalirao sam fresh win xp i probao, kad ono radi sve normalno, sa laptopa vidim mob, kopiram, prebacujem, sve ok. Negde je greska kod mene na kompu u network podesavanjima, mada ne znam sta je jer mreza generalno radi ok, jedino ne mogu da vidim mob, cak mogu normalno da vidim i laptop koji je novoubacen u mrezu. Moracu da proverim mrezna podesavanja.
[ fangorn @ 14.12.2011. 17:55 ] @
Problem je resen, da bi program normalno radio potrebno je deinstalirati windows security update KB2536276 i sve ce biti ok. Pozdrav.