[ malo_nj @ 27.07.2011. 18:36 ] @
Imam jedan omanji problem. Naime prije par dana sam instalirao Slackware na svoju masinu i isti dan mi je integrisana mrezna prestala da radi. Ne prepoznaje kad se u nju ubode kabal takodje na ruteru mi sija zuta lampica za taj port (sve ostale su zelene ili ugasene). Imam jos jednu mreznu u kompu i ona radi normalno pod linuxom medjutim na Win7 mi pravi probleme i svako malo malo izgubim konekciju izbaci limited connectivity. Imam jos tri racunara u stanu na istom ruteru i oni rade potpuno normalno.
Svaki OS je na zasebnom hardu ne radim dual boot nego rucno istekavam diskove u zavisnosti koji sistem hocu. Ako neko ima bilo kakve ideje predloge zelje svi su dobro dosli. Zivo me zanima sta se tu desava.
[ combuster @ 27.07.2011. 18:40 ] @
Ako ne radi ni pod Windowsom ta mrezna, probaj da iskljucis komp, iskljucis i napajanje (istekaj kabl za napajanje, preklopi prekidac, bilo sta) sacekaj jedno minut i onda startuj. Ako ni pored toga nece, izlaz od komande dmesg iz slackware-a (mozes i dmesg > ~/dmesg.log i taj fajl da okacis ovde) i izlaz od komande ifconfig -a bi znacio.
[ malo_nj @ 27.07.2011. 19:34 ] @
evo ga


ifconfig

dmesg
[ malo_nj @ 27.07.2011. 20:09 ] @
iz nekog meni nepoznatog razloga proradilo. Samo sam ponovo odradio ifconfig eth0 xxx.xxx.xxx.xxx i radi. Pih sad cu da probam ponovo i pod win7 pa da vidim. Ali prvo da se izborim sa dual monitorom i ati karticom.
[ combuster @ 27.07.2011. 22:39 ] @
Mozda imas problem sa dhcp-om :)
[ malo_nj @ 28.07.2011. 00:51 ] @
Tesko sa obzirom da mi mrezna uopste nije prepoznavala kabal. Ali sta bilo bilo sad radi to je bitno i ne prekida me vise ni na windowsu.