[ cerveni @ 05.08.2011. 21:11 ] @
Neznam da li je Telekom već pustio ovaj model u opticaj, a svakako hoće. Interesuju me vaša iskustva sa njim.



P.DG A4010G
[ bobanvs @ 09.08.2011. 09:17 ] @
Ja ga imam od proslog petka, znaci 4 dana.Imao sam velikih problema sa 552a, pa su mi ga konacno zamenili proslog petka. Koliko sam dosada primetio, stabilno radi, jedna desk masina je je LAN-om vezna za njega, sa 3 laptopa se kacimo bezicno bez ikakvog problema.Domet je sasvim pristojan, mnogo bolji nego sa Huawei ruterima.Utisci su zasada vise nego povoljni.
[ bobanvs @ 18.08.2011. 08:28 ] @
I dalje radi jako dobro, nema restartovanja, bagovanja.Vrlo korektan wireless, ukratko odlicno radi.
[ ZZIKA @ 18.08.2011. 14:03 ] @

Da li antena može da mu se odšrafi ?

Bilo bi zanimljivo da može da se zakači spoljna antena i malo poveća domet Wireless-a.
[ bobanvs @ 19.08.2011. 08:12 ] @
Nisam gledao da li se antena odsrafljuje, pogledacu kada dodjem sa posla.Domet mu je sasvim korektan.
[ bobanvs @ 20.08.2011. 12:34 ] @
Tek sada sam pogledao, antenica ne moze da se odsrafi, znaci fiksna je.
[ bobanvs @ 06.09.2011. 22:56 ] @
http://www.speedtest.net/result/1473230144.png

[Ovu poruku je menjao bobanvs dana 08.09.2011. u 23:24 GMT+1]
[ jnikolic @ 22.12.2011. 10:59 ] @
Danas sam dobio dotični model umesto dosadašnjeg Huawei HG510.Ono što mi predstavlja problem jeste korišćenje Jdownloadera i Cryptloada,odnosno nedostatak odgovarajućeg IP Changera za ovaj model modema,odnosno rutera.
Ima li neko odgovarajuće rešenje.

Hvala unapred.
[ Be_HappY @ 27.12.2011. 19:21 ] @
Zna li neko administratorski username i šifru za pristup ovom modemu?

[ Jbyn4e @ 27.12.2011. 20:03 ] @
A jesi probao dve poznate? admin i ztonpk ili tzlkisonpk, ako se dobro secam...
[ Be_HappY @ 27.12.2011. 20:18 ] @
Hvala!

Za ztonpk sam znao i nije ali tzlkisonpk radi :)
[ ad26ki @ 28.12.2011. 20:04 ] @
Pozdravljam sve sa foruma.I ja sam od nedavno korisnik ovog uredjaja i za sada je sve u redu sa njim.Jedan laptop i jedan desktop su konektovani bezicno a jedan desktop preko LAN-a i sve ok!Jedino sto i meni nedostaje a to je IP Changer,pa bi molio nekoga ko se malo bolje razume u ove stvari da nam izadje u susret. Pozdrav!
[ kobi87 @ 14.01.2012. 02:40 ] @
Dobro vece ljudi.Da li moze neko da mi pomogne?Naime imam pomenuti ruter (cini mi se iz prvog posta),e treba mi clr skripta za rekonekciju zbog Jdownloadera.Ubio sam se trazeci je,pokusavao sam i sam da napravim iz istog programa al nace nikako(molim za pomoc..fala
[ haro1987 @ 15.01.2012. 23:31 ] @
evo prekopirajte ovo u clr script u jdownloader

<CryptLoad>
<Router name="P.DG A4010G" />
<Command method="GET" action="login.cgi">
<Parameter name="username" value="admin" />
<Parameter name="psd" value="tzlkisonpk" />
</Command>
<Command method="GET" action="" />
<Command method="GET" action="logo.html" />
<Command method="GET" action="menu.html" />
<Command method="GET" action="info.html" />
<Command method="GET" action="backupsettings.html" />
<Command method="GET" action="resetrouter.html" />
<Command method="GET" action="rebootinfo.cgi" />
<Command method="POST" action="safebrowsing/downloads">
<Parameter name="client" value="navclient-auto-ffox" />
<Parameter name="appver" value="8.0.1" />
<Parameter name="pver" value="2.2" />
<Parameter name="wrkey" value="AKEgNiuHimRKhmbLp-Hs_73NqU9LEu9y-BPVv9A1h7HvFe7rHmQL3fl2Q2TXS3njU7TEPKjZG0TS5qaIchSOJMpSzo5ZTBU_EQ" />
</Command>
<Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChNnb29nLW1hbHdhcmUtc2hhdmFyEAEYgccDIMDJAzItgeMAAP____________________________________________________8A" />
<Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChNnb29nLW1hbHdhcmUtc2hhdmFyEAEYwckDIIDMAzItweQAAP____________________________________________________8A" />
<Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChNnb29nLW1hbHdhcmUtc2hhdmFyEAEYgcwDIIDRAzJVAeYAAP__________________________f_______________9_______________________________________________________________AA" />
<Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChNnb29nLW1hbHdhcmUtc2hhdmFyEAEYgdEDIIDWAzJVgegAAP_________________________________v_____________________________________________3_________________3________AA" />
<Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChNnb29nLW1hbHdhcmUtc2hhdmFyEAEYgdYDIIDbAzJVAesAAP__________________________________________________________________________________________________3_______AA" />
<Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChNnb29nLW1hbHdhcmUtc2hhdmFyEAEYgqQEIIakBDIFAhIBAB8" />
<Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChNnb29nLW1hbHdhcmUtc2hhdmFyEAAYge0CIIDyAjJUgrYAAPv_____________________u_n-vq92t_8_fS1_fnP2frP3d_93_e_3ufmf8h_3PxBfZCbe3_r__________58b_49_frzz____5b3_y2Z_" />
<Command method="GET" action="clr/" />
<Command method="POST" action="clr2/" />
<Command method="POST" action="clr3/">
<Parameter name="router" value="P.DG+A4010G" />
</Command>[/color]
<Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChNnb29nLW1hbHdhcmUtc2hhdmFyEAAYgfICIID3AjJVAbkAAP____-_64f9_4QLl-Lvf_z_____-fBv8P_cuO7_____f___bm5-fen-_39vfv7__38jf8v6_____291_TrvfiXsXP5-f3v_vtAzvi7u2___AA" />
<Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChNnb29nLW1hbHdhcmUtc2hhdmFyEAAYgfcCIID8AjJUgbsAAO__nu3_0P8P7PQ_rv__________nvzut______9_______7n_7_____zP__u5Px23__v_Wv_v9PqbKf9f9F6s0u_f____9_HV6vOTx-Nc5G" />
<Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChNnb29nLW1hbHdhcmUtc2hhdmFyEAAYgfwCIICGAzKkAQG-AACF_7-z9uuCe9vn0wj9a6f_zb0TLW_--qj_9X80_u6fFDeoM2JgZr808beV7kgP738OeK7-q1NrSu_Ob3f-______8__d6d_____________9____________8vm1bn3ke9ms_9_____Dlv_e7EjlvX9v9v9P7____3_bf7_-vk_7rf7v__666A5-P______38nx5i_n_2_9ie19M38ffxn" />
<Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChNnb29nLW1hbHdhcmUtc2hhdmFyEAAY694DIPTeAyoFcO8AAB8yBWvvAAAf" />
<Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChFnb29nLXBoaXNoLXNoYXZhchABGN6wBSDesAUyBV5YAQAB" />
<Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChFnb29nLXBoaXNoLXNoYXZhchABGN-wBSDgsAUqBWBYAQABMgVfWAEAAQ" />
<Command method="GET" action="safebrowsing/rd/ChFnb29nLXBoaXNoLXNoYXZhchAAGIO1CyCMtQsyBoPaAgD_Aw" />
</CryptLoad>

ip 192.168.1.1
user admin
pass tzlkisonpk
[ kobi87 @ 16.01.2012. 00:31 ] @
Oooo,e pa hvala..hvala lepo:)Super
[ ad26ki @ 17.01.2012. 19:48 ] @
Pozdrav svima na forumu! Molim Vas za pomoc!I mene interesuje rekonekcija na ovom ruteru.Prekopirao sam skriptu u JDownloader ali ne uspeva da promeni IP adresu, ne znam zasto a i nisam neki strucnjak u tim vodama pa Vas molim za pomoc.
[ Niksa80 @ 20.01.2012. 10:00 ] @
Kako da konektujem dva desktop racunara sa mreznim kablovima preko ovog adsl-a a da pri tom budu i umrezeni? Oba racunara imaju winXP.
Hvala !
[ calexx @ 20.01.2012. 11:17 ] @
Već su umreženi a pogledaj ovu i ovu temu za više detalja.
[ Niksa80 @ 20.01.2012. 11:37 ] @
Bio je mrezni kabal u pitanju, rade odlicno sada...
Hvala
[ ad26ki @ 03.02.2012. 20:08 ] @
Zar niko ne moze da mi pomogne na predhodno postavljeno pitanje?
[ eskimoDFS @ 09.02.2012. 12:16 ] @
Dobio sam skorije ovaj modem, i primetio sam da mi internet lampica treperi non stop, konstantno i ako je ugasen pc, i wireless je off.. Tp je 3. lampica sa leve strane. Jel to do mene problem, ili je i kod vas slucaj?
[ njami91 @ 13.02.2012. 23:56 ] @
Imam problem sa ovim modemom.

Uzeo sam ga od Telekoma u decembru prosle godine, i radio je normalno.

Ali od januara, kad god skidam nesto sa uTorrenta, Vuze-a ili nekog drugog programa, posle odredjenog vremena mi pukne evza, i moram da restartujem modem ili da iskopcam pa ukopcam USB kabel.

Jel znate u cemu je problem, bio bih vam jako zahvalan.
[ cerveni @ 14.02.2012. 23:37 ] @
Verovatno u podesavanju uTorrent-a pravis preveliki broj konekcija prema internetu a to ti guta hardverske resurse modema koji nisu bas i neki, i na kraju se modem toliko uspori da naprosto pukne......

[ njami91 @ 15.02.2012. 17:23 ] @
smanjio sam broj konekcija, za sad radi sve kako treba, videcemo kasnije

hval u svakom slucaju :)
[ njami91 @ 15.02.2012. 21:26 ] @
opet pukne konekcija

jel moguce da proguta hardverske resurse modema? imam net sa brzinom 4096/512

mislim zasto bi mi Telekom dao taj modem ako ne moze da podrzi ovu brzinu?

[ calexx @ 15.02.2012. 21:59 ] @
Zašto USB? Poveži na mrežnu karticu, zna USB da brlja samo tako.
[ njami91 @ 15.02.2012. 23:07 ] @
pa mora na USB, ima jedan kabal koji povezuje modem i kopm za USB kablom

http://dev.adbglobal.com/media.../scheme%20for%20dg%20a4010.jpg
[ njami91 @ 15.02.2012. 23:08 ] @
eo ovakav USB

http://www.dodatnaoprema.com/i.../USB%20AM%20na%20BM%201.5m.jpg
[ calexx @ 15.02.2012. 23:31 ] @
Znam ja kako izgleda kabl, vrati to u kutiju i uzmi UTP kabl (ne znam da li ih daju uz taj ruter, ako nema, kupi) pa poveži normalno. Čim se konekcija oporavi kada isključiš pa uključiš USB, tu je problem.
[ njami91 @ 16.02.2012. 00:22 ] @
ali ako iskopcam USB, onda ne mogu da odem na net :)

a prikacen mi je i taj UTP u modem i u komp.

Jel moguce da na maticnoj ploci postoji ulaz za taj UTP kabl (kao zamena za ethernet karticu)??
[ cerveni @ 16.02.2012. 00:22 ] @
Čini mi se da smo ih pakovali 3 kom UTP + 1 USB takav je bio Telekomov zahtev.

Evo ja sam pustio neki download preko FrostWire, brzina varira zavisi od seedera naravno, pogledao sam ukupan broj konekcija na modemu je oko 800 i nešto. Primetio sam u Event log-u da mi Windows prijavljuje preveliki broj konekcija ynam da ima neki registry key kojim bi ovo moglo da se reši ali neću da tražim ne treba mi.

Code:
TCP/IP has reached the security limit imposed on the number of concurrent TCP connect attempts.


Generalno mi se Vuze više sviđa jer ima mnogo više podešavanja, mada ako ne znaš šta treba da podesiš lako zabrljaš sve.

[ calexx @ 16.02.2012. 09:25 ] @
Citat:
njami91: a prikacen mi je i taj UTP u modem i u komp.

Jel moguce da na maticnoj ploci postoji ulaz za taj UTP kabl (kao zamena za ethernet karticu)??
Ajde od početka. ;) Kako si uopšte to povezao? Imaš i USB i UTP vezu?? Ako je tako, skloni USB kabl, podesi prema uputstvu za UTP (iliti ethernet) pa da vidimo kako će da radi.

Inače je UTP isto što i ethernet.
[ kosovac54 @ 17.02.2012. 17:13 ] @
Da li neko zna kako da otvorim portove 2 i 3 jer nemam IPTV pa bih umrezio 3 racunara
objasnjenje sa slikama
pozdrav
[ Jbyn4e @ 17.02.2012. 19:01 ] @
^^
Zar nije najlakse da zoves podrsku telekoma i trazis to? Ionako po njihovim pravilima nemas prava da ulazis sa admin nalogom...

Druga najlaksa varijanta je kupovina switch-a (kosta vrlo malo) i onda imas za nekoliko dodatnih racunara.
[ kosovac54 @ 17.02.2012. 20:04 ] @
A oni su tako ljubazni , da ce odmah da mi kazu kako se to radi.
Resio sam problem , otkljucao LAN portove 2 i 3 na ovom ruteru
Prvo se uloguje
user: admin
pasword:tzlkisonpk
udje se u opciji DNS pa u padajucem meniju

Inerface Grouping
tu vam se nalzi tabela sa LAN portovim
1 i 4 pokazuje da je Enthernet 1 i 4 po Defaultu
a portovi 2 i 3 , pod Video
E sad tu se stiklira kucica i pritisne Remove
i odmah izbaci i ove portove po Defaultu otvorene
vrlo prosto i efikasno
pozdrav
[ Jbyn4e @ 17.02.2012. 22:21 ] @
Citat:
kosovac54: A oni su tako ljubazni , da ce odmah da mi kazu kako se to radi.

Nece da ti kazu, nego treba da urade. Kad sam zeleo da promenim lan ip adresu rutera, pozvao sam ih, prebacili kome treba i covek sredio. Mogao sam to i ja sam, ali onda uvek mogu da kazu - vi ste tu dirali ono sto niste smeli - na papiru koji dolazi uz adsl pise da ne treba sam da menjas postavke rutera jer onda ne garantuju da ce da radi kako treba. E pa da bi garantovali, ja trazim izmene, oni izmene i to je to.
Sad mogu da ti zahvale sto radis njihov posao, samo ne dobijas platu kao oni.
[ eskimoDFS @ 20.02.2012. 12:38 ] @
Jel moze neko da mi kaze kako da vidim u ovom ruteru da li mi je port stavljen na fast ili na interleaved ?
[ eskimoDFS @ 21.02.2012. 12:56 ] @
Jel zna neko?
[ calexx @ 21.02.2012. 15:41 ] @
Pa valjda u informacijama o konekciji, obično sve odatle kreće.
[ eskimoDFS @ 21.02.2012. 16:19 ] @
Samo ovo sam nasao, sto moze da lici na odgovor. U podrsci nemaju pojma o cemu pricam,
i skroz im je normalno sto sam click 6 imam veci ping nego sam click 4..

[ Nickix9001 @ 05.03.2012. 08:21 ] @
Da ne pokrecem novu temu vezanu za ovaj ruter...

Da li postoji negde user manual za podesavanje ovog rutera?
Ne mogu da podesim ruter u brigde mod, negde sam procitao da on nema tu opciju ili da je zakljucana - telekom firmware.
Ili kako da podesim 1:1 NAT za kompjuter iza rutera?
[ zentriks @ 05.03.2012. 20:55 ] @
Citam ovo i samo mogu reci da je PTT mama sto daje ove tp-link wireless rutere. Prosti su ko pasulj, i sve se podesi ko od sale, port foward, ftp server, lan 1-4 wireles itd....
[ Nickix9001 @ 06.03.2012. 00:30 ] @
Nasao sam user manual. Ako nekom treba evo url: www.pomagam.net/pliki/PP.DG.A4010G.User.Manual.pdf
[ Nickix9001 @ 06.03.2012. 00:37 ] @
Sada sam video da link ne otvara nego uradite nekoliko koraka pre toga:
Kliknite na tekst 1) Sterowniki, instrukcje modemów, routerów dla Netii [Windows, Linux, MAC OS]
kliknite na Pirelli P.DG A4000G
i onda izaberite model A4010G

Ne znam zasto nece direktno...

Toliko od mene, nadam se da sam nekom pomogao!
[ eskimoDFS @ 14.03.2012. 19:13 ] @
Da li neko zna kako da ogranicim brzinu koju saljem preko wifi-a, ako je to uopste moguce na ovom ruteru?

Na lapu kad poste yt zabode internet kod mene, ponekad se i pogubi, pukne veza...
[ svetionicar @ 22.03.2012. 22:59 ] @
Resenje koje je dao Kosovac je odlicno za one kojima IPTV ne treba, ali sta da radim ako mi treba Ethernet 3 za IPTV? Ethernet 2 i Ethernet 3 su i iterface groupingu stavljeni u istu grupu, znaci mogu da postavim na "deffault" oba odjednom, a ne samo Ethernet 2. Ima li neko resenje za ovo?

Zvao sam tehnicku podrsku i 3 operatera su mi rekla isto: nemaju pravo (citaj izmedju redova, ZABRANJENO im je) da na daju ovakvu vrstu pomoci i da treba da se snadjem sam. Bezveze mi je da kupujem dodatnu opremu kad vec postoji jedan port koji mi ne treba za dodatni IPTV.

Takodje, zanima me, da li je softversko/hardverski moguce povecati domet WiFi ja na ovom ruteru, izgleda da se antena ne moze skinuti.


Svaka pomoc je dobrodosla :)
[ kobi87 @ 08.04.2012. 16:48 ] @
Dobar dan ljudi.Imam problema sa pomenutim ruterom..do sada je sljakao odlicno,mislim,radi i sada ali..kad se logujem na ruter,upisem admin i onu sifru tzlkisonpk..udje normalno ali kad izaberem bilo koju opciju u njemu izbacuje me i moram ponovo da kucam pass i admin.Probao sam sa restartovanjem kroz rupicu pozadi njega..ista prica.Probao sam da izvucem kabl od struje i ponovo vratio..onda je ok s tim sto posle 5 min vraca se na staro i izbacuje me:((Molim Vas pomagajte
[ cerveni @ 08.04.2012. 19:23 ] @
Citat:
kobi87: Dobar dan ljudi.Imam problema sa pomenutim ruterom..do sada je sljakao odlicno,mislim,radi i sada ali..kad se logujem na ruter,upisem admin i onu sifru tzlkisonpk..udje normalno ali kad izaberem bilo koju opciju u njemu izbacuje me i moram ponovo da kucam pass i admin.Probao sam sa restartovanjem kroz rupicu pozadi njega..ista prica.Probao sam da izvucem kabl od struje i ponovo vratio..onda je ok s tim sto posle 5 min vraca se na staro i izbacuje me:((Molim Vas pomagajte


Osim sto te izloguje, da li si nesto menjao u konfiguraciji pa kad te izloguje sve to vrati na staro....

[ svetionicar @ 08.04.2012. 19:31 ] @
Meni je na kraju problem resio covek terenske podrske, dosao kod mene i prvo sve "ubio" u Etherbet a onda port 3 podesio za IPTV.

Ono sto sam primetio nakon toga je da izgleda da nema nikakve veze sta podesim (sa admin:tzliksonpk), ruter sve vrati na vrednosti koje su bile i pre mog "uplitanja". Ukljucen/iskljucen wireless, pass za wireless, broj konekcija,... sve ostaje isto.
[ kobi87 @ 08.04.2012. 19:37 ] @
Cao.E nisam nista menjao,osim sto sam podesavao portove za ApexDc++ itd.. nista vise nisam cackao oko podesavanja.Evo malo pre sam se logovao zbog crl za Jdownloader i opet ista preca,ja se ulogujem perimo kliknem na basic i izbaci me..
[ cerveni @ 08.04.2012. 22:01 ] @
a kad se ulogujes sa telekom/telekom da li te i onda izbacuje.

Citat:
svetionicar: Ono sto sam primetio nakon toga je da izgleda da nema nikakve veze sta podesim (sa admin:tzliksonpk), ruter sve vrati na vrednosti koje su bile i pre mog "uplitanja". Ukljucen/iskljucen wireless, pass za wireless, broj konekcija,... sve ostaje isto.


Vrlo zanimljivo, reci mi da li si menjao pwd za admin-a i da li si ubio tr069. Ustvari vise me zanima da li si ubio tr069 a modem ti vratio podesavanja.

[ svetionicar @ 08.04.2012. 22:26 ] @
nista nisam dirao, samo pokusavao da promenim pass za wireless. cak i da ga ostavim bex pass-a. nista. stalno vraca na iste vrednosti.
[ kobi87 @ 08.04.2012. 22:34 ] @
Da..pokusavao sam i sa pas-om od Telekoma znaci i Telekom/Telekom i admin/tzlkisonpk, i u jednom i u drugom slucaju me izbaci..a bilo je sve u redu pre
[ newtesla @ 09.04.2012. 19:10 ] @
Da li si slučajno isključio cookies (kolačiće) u browseru? Probaj drugi browser.
[ kobi87 @ 09.04.2012. 19:39 ] @
E,evo mene.Ne znam do cega je stvarno..evo probao sam preko Opere..normalno i ne izbacuje me.Bravo..hvala tebra;)
[ cerveni @ 10.04.2012. 22:38 ] @
Nažalost pušten je nov servis aktivnog praćenja parametara modema preko menagment linka, ukoliko niste ubili tr069 podešavanje modema sve se vraća na default vrednosti posle izvesnog vremena.

Citat:
svetionicar: nista nisam dirao, samo pokusavao da promenim pass za wireless. cak i da ga ostavim bex pass-a. nista. stalno vraca na iste vrednosti.



TR069 sa aspekta ISP-a je jako dobra stvar jer pruža mogućnost udaljenog podešavanja modema (IAD-a), ono što se lično meni ne dopada a verujem i većini korisnika ADSL-a koji podržavaju TR069
je to što osim ove jako dobre funkcije za podešavanje ima mogućnost pregleda cele moje lokalne mreže (veliki brat). Naime kad se ulogujete na ADSL stranicu imate grafički prikaz vaše mreže isto to
ima i VB. Podsećam vas samo na jednu činjenicu da je pre x godina otkriven "bug" u IPSEC-u koju su navodno ispravili novijom verzijom (BUG je pružao mogućnost upada u računar i to je urađeno po
nalogu Svetskog V.B. "FBI"). Ne kažem da Telekom ovo koristi ali postoji mgućnost da u vremenu koji nastupa i zakonski se ova opcija odobri. Isto kao i sa Googlom privatni ste sve dok im ne stigne
nalog od suda, posle toga sve što ste ikad radili na Internetu je dostupno (email poruke, logovi pretrage itd.).

Treba branti pristup svojim podatcima na svaki mogući način.

1. Ukidanje TR069
2. Lokalni Firewall
3. Postavljanje šifri za sve usere na računaru
4. Ukidanje da se posle restarta račuanr sam uloguje
itd.




[ Z1k4 @ 20.04.2012. 16:58 ] @
Imam problem sa ovim modemom, detaljniji ops mozete pogledati na mojoj temi:
http://www.elitesecurity.org/t449348-Win-Win-XP-SP-umrezavanje-pomocu-Telekom-ADSL-modema

U kraktim crtama: 2 kompa povezana na modem preko lan kabla, na jednom W7 na drugom XP. Net na XP-u ide ~200kbps, QoS je iskljucen.

Ako je neko imao slicna iskustva, neka baci pogled na moju temu.

[ tolstoy @ 07.05.2012. 22:09 ] @
Pre dva meseca sam zamenio stari ADSL modem ovim ruterom i u pocetku je sve radilo kako treba, 1 komp ma LAN 1, 1 router (netgear) za brata na LAN 4 i Wireless po kuci za laptop. Onda sam otisao na put i koristio WiFi na raznim mestima, obicno javnim mestima. U nekoliko kafea mi se desilo da ne mogu odmah da se konektujem, iako imam password mreze. Posle restarta routera, konektujem se bez problema.
Veliko razocaranje je bilo pre 4 dana, kada sam se vratio kuci i imam istu situaciju, laptop mi se ne konektuje na domaci WiFi iako u medjuvremenu nisu menjani nikakvi parametri ni na laptopu, ni na routeru. Svaki put, da bih se konektovao na router, moram da ga retartujem, totalno smaranje! Neka pomoc?
[ kobi87 @ 17.05.2012. 03:47 ] @
Cao ljudovi:)Da li moze neko da mi napise ili nacrta:))salim se,treba mi crl skripta za cryptload..pomenuti modem je u pitanju a koristim Google Chrome.Ja se izvinjavam,mozda nije pitanje na pravom mestu.Ako neko moze da mi objasni kako se pravi skripta.Hvala
[ eskimoDFS @ 19.06.2012. 20:40 ] @
Jel zna neko da li je moguce zatvoriti odredjene portove na ovom modemu?
[ berserker89 @ 26.06.2012. 21:11 ] @
Pre mesec dana mi zameniše stari ruter sa ovim... Od tada konstantno svaki dan puca veza na svakih 15ak minuta... Razmišljao sam o nekoj terorističkoj akciji na Telekom...
[ kobi87 @ 30.08.2012. 00:41 ] @
Dobro vece ljudi,treba mi vasa pomoc.Radi se o ruteru TL-WR740N da li moze neko da mi posalje skriptu za JDownloader za ovaj model?Izvinjavam se poruci nije mesto ovde ali nisam znao gde da pitam.Nadam se da ce mi neko pomoci
[ zalaja7x77 @ 04.10.2012. 11:24 ] @
P.DG A4010G Adsl od Telekoma - RDP Port Forwarding problem

imam problem sa namještanjem port forwardinga za RDP, tj spajanje na uredsko računalo, izvan loaklne mreže.

Kratak opis napravljenog:

-otišao na NAT >> Virtual Server >> i tamo definirali portove 3389-3389 >>TCP/UDP >> 3389-3389>>(ip adresa u lokalnoj mreži na koji želimo da se spajamo) 192.x.x.x?

Postavljen Dyndns uredno, i on je živ, kad se pinga, izvan ureda, pokazuje ispravnu IP adresu A4010G routera
Firewal na windows - uredskom računalu isključio!
Međutim izvana ne mogu da se spojim?!


Može li kakav tip?
Ostaje mi jedino da računalo prebacim u DMZ ali mi je glupo ostavljati uredsko računalo na vjetrometini!
Može iskustva, savjeti, .... na internetu nisam ništa našao korisno.
-------------------------------------------------
Kontaktirao sam službu za korisnike i odgovorili su mi:
Poštovani,
Ne pružamo podršku za port forwarding.

S poštovanje, Telekom Srbija a.d.
www.telekom.rs
:-)
-------------------------------------------------
[ MarKaba @ 22.11.2012. 19:14 ] @
Zdravo, interesuje me da li se i kako mogu zameniti user i pass umesto klasičnih telekom/telekom i admin/blablabla staviti svoje šifre. Previše ljudi oko mene se kače na internet i vole da prčkaju po ruteru zbog javno poznatih šifri. Nije meni problem promeniti Wireless šifru, hoću da promenim telekom/telekom i admin/blabla.

Hvala
[ Aleksandar Đokić @ 23.11.2012. 03:11 ] @
trebaju ti administratorske privilegije tj. trebas se logovati kao admin, onda imas negde na kraju
[ MarKaba @ 23.11.2012. 22:52 ] @
Toliko puta sam gledao i nisam video ...
Sad sam malo više obratio pažnju i našao ...
Dakle .... posle logovanja kao Admin idite na Management pa na Access Control i tu pod Passwords imate mogučnost promene i korisničkog (telekom/telekom) kao i administratorskog (Admin/tzlkisonpk) passworda.

Hvala!
[ agasoft @ 01.07.2013. 17:07 ] @
Poštovanje,

Imam ovaj ruter od septembra meseca, i prezadovoljan sam....
Baš ga silujem.
Desk preko lan-a, 2 laptopa na wifi, i sve radi bez greške.
I plus IPTV...
I sve radi, nema padanja, restarta, sve je stvarno fantastično.
E sad, ja bi od ove mašine napravio mašinčinu!
:)
Treba mi samo da otvorim jedan jedini port..
Igram jednu igru.
Tamo piše, da bi napravio svoj server, moram da imam otvoren port 2500.
Server se kreira, a kad neko sa drugog računara, čak i iz moje mreže, hoće da uđe na moj server, sistem kaže da je server zatvoren, ili iza zaštitnog zida rutera, ili NAT-a...
Znači, on je vidljiv na spisku servera, ali, povezivanje sa njim nije moguće.
Probao sam da kreiram virtual server u ruteru, ukucao port 2500 na sva mesta, adresu računara pod ruterom, al ništa.
Probao sam i port triggering, mislim da se tako opcija zove, i ništa.
Na nekim sajtovima za proveru, piše da je taj port i dalje zatvoren.
Ja znam da ovaj ruter ima sjajnu zaštitu, i da mi praktično lokalni zaštitni zid nije potreban pored ruterovog, ali, može li se ikako, pod admin nalogom ,otvoriti proslediti ovaj port?
Mogu i da otvorim DMZ host, al, kako reče neko, biću na vetrometini.
Onda bi morao da koristim verovatno neki firewall jer windows7 nebi bio dovoljan, ili nisam u pravu?
Malo se slabije razumem u DMZ host.
Ja sam stalno imao jedan računar, ako za adresu 192.168.1.2 otvorim DMz host, da li ću samo svoj računar da izložim na promaju?
Ostala dva, kako rekoh idu preko wifi.
Bitno je da oni ako je to moguće, nekako ostanu zaštićeniji, ja ću se već snaći nekako...
Naravno, prvenstveno bi mi bilo bitno da otvorim port, ako je ikako moguće.
Hvala na odgovorima, nadam se da ste me razumeli.