[ tordajav @ 06.08.2011. 21:57 ] @
Pozdrav svima,
evo patim se sa jednom igricom, hteo sam da je instaliram na kompjuteru.
U pitanju je DVD disk koji kad ubacim, windows kaže da je disk prazan.
Kada ga otvorim pomoću PowerISO, on učita Session 1 i prepozna sve što je na disku.
Pokušao sam da Extract-ujem sve to u jedan folder pa da instaliram igricu iz tog foldera ali kaže da ne može da nađe neki fajl, kao da fajl nije u folderu u kom bi treebao da bude, iliti šta već. Obrisao sam sve to i sad pokušavam da instaliram igricu sa DVD-a ali ne znam kako da mu priđem kad Windows pokazuje da je prazan.
BTW, juče sam gledao kako drugar instalira na svom kompjuteru bez problema???
Ima li neko ideju?
[ vaske71 @ 06.08.2011. 22:16 ] @
Promeni Firmware
Pre nego skupis pare za nov

[Ovu poruku je menjao vaske71 dana 06.08.2011. u 23:29 GMT+1]
[ JankoNIS @ 06.08.2011. 22:28 ] @
Pitaj tog drugara sta koristi za instalaciju.
[ tordajav @ 06.08.2011. 22:43 ] @
Citat:
JankoNIS: Pitaj tog drugara sta koristi za instalaciju.


Ma taj drugar jedva da se razume u instalaciju; sve što zna je "next, next, I agree, next...", fazon je u tome što windows ovaj dvd kod mene ne prikazuje, kaže da je prazan.

Citat:
vaske71: Promeni Firmware
Pre nego skupis pare za nov


CD/DVD Diagnostic v3.0.0 Build 89 je sve lepo odradio i vidi šta je na DVD-u, ali instalaciju igre ne mogu da pokrenem iz tog dijagnostičkog softvera.
Firmware?? Moraću prvo da se uputim šta je to, gde se nalazi i kako se menja.

--------------

Uradio sam i firmware update, ali opet je isto

[Ovu poruku je menjao tordajav dana 07.08.2011. u 00:09 GMT+1]
[ calexx @ 06.08.2011. 23:57 ] @
Firmware nema blage veze sa ovakvim problemom, on se menja iz sasvim drugih razloga. Ako kod drugara Windows normalno prepozna disk, onda su dve stvari moguće, verovatno i obe. Sam disk je loše urađen (nekvalitetan disk, narezan na lošem uređaju ...) pa ga probaj na još nekom uređaju. Dosta bi pomoglo da negde gde je čitljiv uradiš test kvaliteta, ako je OK, onda tvoj rezač traži zamenu a ako nije, moraćeš da koristiš diskove koje će neko drugi da spremi.
Odeš do drugara, prebaciš disk na flešku pa ga kod sebe narežeš ... to uglavnom radi posao. ;)
[ tordajav @ 18.09.2011. 00:16 ] @
...i opet, doneo sam drugi DVD i ne vredi. Čak i moje starije DVD-ove koje sam sa njim narezao, neće da pročita.
Čak sam našao i lepu pomoć na youtube kako se otvara DVD-ROM i čisti laser, i to sam uradio, ali ne vredi.
...reinstalirao drajvere iz Device Manager-a i restartovao, i ne.
Jedina stvar je to što ga on vrti ali onda pokaže onaj mali prozorčić, Windows-ov autoran, gde kaže Blank CD.

Pre stavljanja DVD-a, ikonica DVD-ROMa ima naziv "DVD-RAM Drive (E:)", a kada ga pokuša pročitati i ne uspe, dodeli toj ikonici ime CD Drive (E:) i u Properties-u kaže Used space 0, Free Space 0.

Izgleda da mi ne gine nov DVD-ROM.
Mada, za divno čudo, sve CD-ove od 700mb čita perfektno, a DVD-ove po nečemu selektuje, ali više ni sam ne znam kako...
Damn...
[ calexx @ 18.09.2011. 08:48 ] @
Nema tu nikakvog čuda, CD i DVD se valjda čitaju preko posebnog lasera pa ako jedan počne da brlja, onda je vreme za novi primerak. Rezači su potrošna roba, čim počne da brlja vreme je za nov jer se ne isplati neka popravka. Čišćenje bez ultrazvučnog pranja je uglavnom beskorisno, ponekad može da se skine prašina sa okceta ali se do prizmi ispod teško dolazi pa kada se one zaprljaju ... pukneš ~16€ i ne misliš. ;)