[ mikronac @ 12.08.2011. 11:40 ] @
Koja je razlika između pristupnih tačaka mt:s-a gprswap i gprsinternet?
Prva ima proxy, druga nema. Koju je bolje koristiti i koju bi trebalo koristiti od ove dve?
[ cicovic @ 15.08.2011. 22:48 ] @
Eh, i mene interesuje..
[ mikronac @ 16.08.2011. 06:37 ] @
Najjače je to što u "Korisničkom centru", kad ih nazoveš, ne kontaju ni šta ih pitaš a ne da ti odgovor na ovo pitanje.
[ sasa063 @ 16.08.2011. 07:03 ] @
Razlika je u tome sto je gprsinternet nesto brzi i koristi se u podesavanjima kao pristupna tacka za rad aplikacija tj. java programa u telefonu,dok je gprswap namenjem za pretrazivanje preko standardnih (uobicajnih) wap programa u telefonu za internet.
[ mikronac @ 16.08.2011. 07:09 ] @
Citat:
sasa063: dok je gprswap namenjem za pretrazivanje preko standardnih (uobicajnih) wap programa u telefonu za internet.

Pa ako je gprswap sporiji, što ga koristiti za pretraživanje? I ovako su im brzine smešne, i gprsinternetu i gprswapu, tako da ja tu razliku nešto nisam ni primetio... Hvatam 3G signal i otvorio sam sad snikm na youtube, downloaduje nekih 50ak kbps, a nedavno je dl isao i do 150... Isto je tako sa gprswapom.. Treba baba Vanga da dodje i izgata kad je brzina dobra, kad nije...
[ owim @ 20.08.2011. 20:33 ] @
Citat:
sasa063: Razlika je u tome sto je gprsinternet nesto brzi i koristi se u podesavanjima kao pristupna tacka za rad aplikacija tj. java programa u telefonu,dok je gprswap namenjem za pretrazivanje preko standardnih (uobicajnih) wap programa u telefonu za internet.

Ne zaboravi da dosta ljudi priključi mobilni na laptop i koristi ga kao modem. Tada se koristi "gprsinternet".
[ Stijak @ 01.09.2011. 18:07 ] @
gprswap je relikvija starih vremena kada su proksiji služili i kao gatway-i da pretvore html stranice u wap - ali to je napušteno, ali je ostala ova pristupna tačka i proksi...

Koristite gprsinternet i gotova priča...

Što se brzine tiče - meni na 3G odlično radi (najbolje je što čak i ne plaćam onu haračku pretplatu za 3G) i brzina je i po nekoliko MB i odlično radi i youtube i sve ostale zahtjevne aplikacije...