[ Nuklearni Vojvoda @ 12.08.2011. 14:04 ] @
Da li je moguce kroz neki tekst editor uneti i na koji nacin (trenutno pokusavam sa Notepad++ i sa javinim regex kroz JEdit)

trazi: char1, char2, char3
zameni sa: char4, char5, char6

E sad ne sme da bude automatski nego bi trebalo da ja vizuelno prolazim kroz to i kliknem replace gde treba.
Inace u pitanju su nasa slova, probao sam ovako ali ne mogu (ili ne znam) da kazem zameni respektivno:
(~)(\})(|)(\{)(`)(\^)(\])(\\)(\[)(@)
sa
č ć đ š ž Č Ć Đ Š Ž

Molio bih vas za bilo koji predlog, da li moze kroz macro u notepad++, ali morala bi da bude neka pitalica da li da uradi replace ili ne.
Da li je uopste moguce kroz regex resiti? Bilo koji predlog?
[ Nuklearni Vojvoda @ 16.08.2011. 13:04 ] @
Posto nema odgovora odlucio sam se da radim preko BeanShell macro-a u JEdit, izgleda da nema sanse tako kako sam ja zamislio.
[ No_Copy @ 06.04.2012. 12:37 ] @
..zasto ne mogu da se otvore nove teme..dva puta probao i nece..?? :/
..neg..interesuje me kako bih mogao u gore pomenutom editoru da izbrisem pocetak linije i da ostavim kraj..tj. jel ima neka komanda tipa od/do..pa da sa opcijom Find/Replace ubacim ili izbrisem sta treba..??
[ Nuklearni Vojvoda @ 06.04.2012. 22:11 ] @
Vidi ne znam bas da li sam te razumeo, možeš kroz JEditove regularne izraze da napišeš u njegovom find&replace, naravno da čekiraš 'Regular expression' ovako nešto u find:

Code:
^[a-zA-Z0-9]*\s

Što bi ustvari "uhvatilo" prvu reč sa space-om npr. ako su ti redovi
marko markovic
pera peric

sa ovim find and replace, ako u replace ostavis prazno mozes da dobijes:
markovic
peric

Objasnjene izraza:
^-oznacava da izraz pocinje na to sto sledi
[a-zA-Z0-9] bilo koji karakter o a do z i bilo koji broj
* - 0 ili vise pojavljivanja karaktera
\s znak za space.
[ No_Copy @ 09.04.2012. 22:21 ] @
..jesi..razumeo si..i objasnio si..u fullu.. ;)
..hvala ti puno na pomoci.. :)
[ No_Copy @ 25.04.2012. 16:09 ] @
..kako bih mogao da uz pomoc Find/Replace..iz gore navedenih programa da Z izvadim iz recenice..i ubacim ga u nov red..??

G2 X27.42 Y9.357 Z-11.539 I19.385 J6.915 F100.0